Absolutní moc

Absolutní moc https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/8176/bmid_absolutni-moc-8176.jpg 4 66 17

Venkovské sídlo průmyslového magnáta. Bezpečnostní systém je téměř umělecké dílo a vnitřní zařízení stálo několik milionů dolarů. Dokonalé místo pro milostnou schůzku milionářské manželky a nejmocnějšího muže světa. Jenže někdo se dívá. A když dostaveníčko skončí, starý profesionální zloděj Lutter Whitney je jediný, kdo zná pravdu... Pouští se do boje s absolutní mocí. Na útěku před agenty tajné služby, kteří ho chtějí umlčet. Lutter požádá o pomoc mladého právníka Jacka. Bude však Jack ochoten riskovat kariéru v jedné z největší právnické firmě ve Washingtonu, aby pomohl starému příteli. ... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , A-Alef , Ikar (ČR)

Absolute Power , 1996

ThomasRuhe
14.10.2023 4 z 5

Kdysi jsem viděl filmovou verzi a protože se mi líbila, chtěl jsem si přečíst knižní předlohu. Ta rozhodně nezklamala, Baldacci vytvořil velmi dobrý thriller, který se dotýká té nejvyšší politiky. Musím ocenit i dobře popsané postavy, ty vytvářejí výbornou mozaiku k celému příběhu. Souhrnem je to nadprůměrný thriller a já ho hodnotím na 80%.

Luigi1
29.01.2023 4 z 5

Tak tohle mělo jiný sklon,dobře se to četlo

jarin58
09.04.2020 5 z 5

Skvělý,do nejmenšího detailu propracovaný příběh.

moudivlacek
25.05.2019 4 z 5

Miluji tohoto autora, ten opravdu umí psát skvělé detektivky, i když je to protkané touhou po politické moci. Každopádně zde je prezident USA postaven do role proutníka, který zaplete do svého problému s cizí ženou i svou ochranku - agenty z tajné služby. Na druhé straně je tu profesionální zloděj, který ale nikdy v životě druhému člověku neublížil. A také je tu mladý, velmi zajímavý a perspektivní právník Jack. Zamilovala jsem si ho od začátku pro jeho postoje a názory. Na druhé straně - u policie - jsem si vážila zas Franka. Kdyby byli takoví právníci a policisté, bylo by možná vše jednoduší.
Kdo má rád napětí od začátku do konce, mohu jen doporučit.

1amu
28.03.2018 5 z 5

David Baldacci je další z amerických autorů, kteří dovedou zaujmout milovníky napětí. Tak je tomu i v této knize, kterou jsem si vychutnal, přesto, že dříve jsem viděl výtečně udělaný film : Clint Eastwood jako Lutter Whitney, lupič ze staré školy. Má dospělou dceru, které vadí "povolání" tatíka, ale je to ona, která mu ve finále pomůže. A ve filmu ještě v roli padoucha prezidenta skvělý Gene Hackman.
Samozřejmě, že držíme palce Lutterovi, aby pacholci "bodygárdi" ostrouhali. (U nás by se asi nic nevyšetřilo, že ano ?) Davide B.: 5*

emma24
25.07.2017 3 z 5

Tady platí pravidlo, že film předčil předlohu, alespoň v mých očích.

tuldas
09.01.2017 4 z 5

dobře se četlo

kneslova
12.08.2015 3 z 5

Nemohla jsem se začíst do tohoto příběhu, nezaujalo mě to

Dymond
02.07.2015 odpad!

Moc jsem od teto knihy nečekala, přečetla jsem asi 50 stránek a pak už jsem se k tomu nedokázala vrátit

Kveta59
03.05.2015 5 z 5

Výborná knížka, napínavá od začátku až do konce, ani chvilku jsem se nenudila.

Pet007
28.12.2014 5 z 5

Kniha se mi líbila. Film jsem viděla také, ale většinou dávám přednost knize. Všichni tušíme, že mocní lidé mají různé metody a zcela jiný žebříček hodnot. Bohužel mají v rukou i naše životy...

aneta3874
25.11.2014 5 z 5

Kniha, která přeběhla dobu a názorně ukazuje, co všechno by byla schopna utajit americká vláda v případě krize. Také mě zaujal rozklad lidské osobnosti, která si z počátku myslí, že dělá dobrou věc. Závěr ale ukáže, že ne všechno, co rádoby musíme dělat, je klíčem ke spokojenému životu, ale vede k rozkladu osobnosti.

lenocka2013
01.08.2013 4 z 5

Tato kniha sa mi dobre citala, zaciatok bol vynikajuci, ale potom dalsie stranky, trosicku pre mna nudne. Lenze ku konci knihy, ma poriadne zatiahol do deja.

technik1965
31.05.2013 4 z 5

Moja prvá kniha od Baldacciho, dodnes si ju dobre pamätám a tom ju čítal pred 15 rokmi. Vynikajúca kniha. Videl som aj film ale tento sa odtrhol od deja knihy. Kniha je kniha.

Ječmínek
12.03.2013 3 z 5

Přestože jsem dal této knize jen 3 hvězdičky, neznamená to, že se mi nelíbila. Je to zajímavý a dobrý příběh. Film s Clintem Eastwoodem také nebyl špatný.

calfa
25.11.2012 5 z 5

Absolutn

guru
15.06.2012 5 z 5

Úžasná prepracovanosť.
Detailný rozbor postáv, zaujímavá zápletka, na záver stupňujúce sa napätie.

David Baldacci
americká, 1960