Camel Club

Camel Club https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5049/camel-club-5049.jpg 4 58 14

Camel Club série

Spojené státy v politickém thrilleru z doby po jedenáctém září. Může skupina čtyř společenských vyděděnců zachránit Ameriku před arabskými teroristy, nukleární hrozbou a také před sebou samými? V politickém thrilleru plném historických faktů, souvislostí, humoru i až příliš reálných možností nových technologií autor předkládá zcela neotřelou zápletku, kdy teroristický útok nemusí mít za následek nutně jen zmar a kde naopak všudypřítomné oko Velkého Bratra má k němu víc než blízko.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Mladá fronta

The Camel club , 2005

Luigi1
29.01.2023 5 z 5

Moc dobře se to četlo a zanechalo spoustu vzpomínek

111moni
27.06.2021

Asi není ideální číst začátek série uprostřed, ale aspoň se člověk tolik nebojí, co se stane. Autora jsem objevila náhodou, a když víte, že to má pokračování, většinou chcete vědět konec, u mne tedy začátek. Nepřinesl mi překvapení, jen vysvětlení událostí. Kniha se četla dobře, měla chytlavý děj, a zajímavý byl i vývoj postav.

jprst
10.12.2019 3 z 5

Průměrný thriller, který sice neotráví, ale ani nenadchne. Prostě přečíst se to dá, ale pro mě je to kniha, ke které se už nevrátím a za nějakou dobu na ni i zapomenu.

moudivlacek
12.11.2017 5 z 5

Já si dovolím předložit svůj názor, náhodou to bylo skvělé. Podívejte se na to z jiné strany. Kolik knih a filmů je o tajných agentech superhrdinech, je to únavné a nudné. Ale to, že někdo zestárne, přece neznamená, že jeho instinkty a zkušenosti najednou zmizí. Tak to nechodí ani v běžném životě, to, že je někdo starý, neznamená, že najednou není schopen jezdit na kole.
Všichni členové klubu byli skvělí právě svou originalitou a všedností zároveň, také nikdo netvrdí, že vše zvládli sami.
A všichni nebyli dědci. A pomáhal jim Alex i jistá žena z parku. Byl to příběh o moci peněz a o iluzi vysněného světa.
Já se rozhodně budu těšit na další díl.

DickBach
13.09.2017 2 z 5

Mně to míjelo.
Prostě nedokážu zbaštit bandu dědků, kteří "s prstem v nose" zbumbrdlíkujou partičku cvičených zabijáků.
Druhé mínus je pro mně příliš mnoho postav, pomaličku jsem plánovala vytvoření jakési tabulky "kdo je kdo".
A třetí nedostatek vidím v Damašku. To prostě bylo... ušité příliš horkou jehlou.
Dočetla jsem jen z principu, aniž bych byla zvědavá zda prezident přežije.

Skip
15.09.2016 4 z 5

Čtivě napsaná oddechovka, která v sobě má trošku toho konspiračního teoretična, napětí je docela dobře stupňováno a celé to má takový lehký švih, takže pohodička.

Silverdiamond
07.02.2016 5 z 5

...'dobře vymyšlená a čtivá kniha... 'líbí se mi, 'že autor věnoval hodně času informacím o islámu, 'pro mě přínos... 'nemyslím si, 'že by v knize bylo zbytečně moc postav, 'motivy byly celkem přehledné... 'maximálně byl občas děj trošku přitažený za vlasy, 'ale jinak mě bavil a hezky plynul... 'kniha mi připomněla tvorbu Vince Flynna, 'jehož Ultimátum je ještě syrovější a přímočařejší počin s překvapivým koncem... 'Camel Club ale mohu všem vřele doporučit, 'odreagování je to skvělé... 'kritizovat umí skoro každý, 'ale napsat takovou knihu už rozhodně každý nedokáže...'

JanP.
08.01.2016 5 z 5

Knihu jsem dostal k Vánocům a musím říct, že jsem si velmi zpříjemnil několik svátečních večerů. Zajímavý motiv s partou vysloužilců a prostředím tajných služeb vs. teroristé. Nadchla mě dějová linka, kdy se osudy jednotlivých hrdinů postupně propojují a na konci příběh opakovaně vrcholí a čtenáře napíná až do poslední kapitoly, a to i přes pomalejší začátek. Doporučuji milovníkům konspiračních příběhů.

Ladinek
25.09.2014 4 z 5

Moc jsem od toho neočekával, jen další běžný politický thriller. Nicméně celkem příjemně mně to překvapilo. Ta partička tak trochu jako kdyby přišla z Big Bang Theory.

šipek
28.01.2014 5 z 5

Má první kniha od tohoto autora , hned se chystám na další.

stm01
22.12.2013 5 z 5

Za mě pět hvezdiček. Moje první kniha od tohoto autora a musím říci ,že kniha opravdu bavila. Styl psaní(nebo překladu) mi perfektně sedí. Příběh je velmi zajímavý a postupně graduje. Opravdu jsem byl mile překvapený jak se to lehce četlo. Nyní se vrhám na Sběratelé,jelikož jsem to popletl a pře dnimi četl trojku - Mrazivou pomstu.

Ronin Roujin
15.06.2013 3 z 5

Trošku moc americky vlastenecké (i když v závěru to tolik nevadilo). Trošku překombinované ale jako oddechová četba vcelku dobré. Jen je třeba vydržet úvod kdy si čtenář říká, že to bude blbost. Pak se to rozjede a některé věci, které vadily v úvodu už tolik nevadí.

astroweb
23.10.2012 2 z 5

Zbytečně moc postav, bylo někdy obtížné se v nich vyznat a v jejich motivech.

honajz
05.06.2012 2 z 5

Tak nějak mi přišlo veškeré dění zcela zmatené. Ze začátku je to samý macho, ať arabský, nebo nynější bezďák, ale dřívější špička špionáže, aby posléze se postavy sešly, ale to už je čtenář natolik zmaten všemi těmi detailními a zbytečnými popisy bez nápadu, děje a náznaku nějaké zápletky, že je mu to jedno. Od raného Ludluma by se měl Baldacci učit - zápletka s co nejzajímavější záhadou šup hned na začátek, aby čtenář měl důvod být napnutý až do konce.

politické thrillery

David Baldacci