stm01

Příspěvky

JerichoJerichoChristopher Hyde

Ke knize jsem se dostal před dlouhými lety. Přečetl jsem jí během jedné 12 hodinové noční směny v práci. Nevím přesně čím to bylo, ale v dalších letech jsem knihu přečetl ještě dvakrát. Za mě jasných 5 hvězdiček.

03.04.2020


Noc plná lžíNoc plná lžíDominik Dán

Má první kniha od tohoto autora. Četlo se to dobře.

17.10.2018


Prvok, Šampón, Tečka a KarelPrvok, Šampón, Tečka a KarelPatrik Hartl

Nenáročné čtení, ale to je taky potřeba na odpočinek a relax.

24.12.2017


Mrazivá pomstaMrazivá pomstaDavid Baldacci

Co na to říci? Prostě Oliver a jeho parta jsou opět skvělí. Kniha skvěle bavila a rychle ubývala.Už se těším na Spravedlnost v Divine. Ať žije Camel Club. :-)

12.03.2014


SběrateléSběrateléDavid Baldacci

Jsem rád ,že jsem před dvěma lety narazil na sérii od Davida Baldacciho. První přečtená kniha Camel Club se mi velice líbila a proto jsem se rozhodl s malými pauzami přečíst další. Sběratelé je stejně skvělá kniha jako ty předchozí a za sebe mohu jen a jen doporučit. Navíc v moc knihách nenajdete takovou "sebranku" důchodců či předdůchodců,kteří vás od první chvíle tak zaujmou, jak zaujali mě. Samozřejmě je to můj subjektivní názor a nikomu ho nechci vnucovat. Zkrátka styl psaní D.Baldacciho mi sedí a těším se až si přečtu další příběh Olivera a jeho přátel. :-)

12.03.2014


Nikomu ani slovoNikomu ani slovoHarlan Coben

Pro mě skvělé čtení. Napínavé od začátku do konce. Přečteno " jedním vrzem". Mohu jen doporučit.

08.01.2014


Camel ClubCamel ClubDavid Baldacci

Za mě pět hvezdiček. Moje první kniha od tohoto autora a musím říci ,že kniha opravdu bavila. Styl psaní(nebo překladu) mi perfektně sedí. Příběh je velmi zajímavý a postupně graduje. Opravdu jsem byl mile překvapený jak se to lehce četlo. Nyní se vrhám na Sběratelé,jelikož jsem to popletl a pře dnimi četl trojku - Mrazivou pomstu.

22.12.2013


VýhraVýhraPatricia Wood

Naprosto skvělá, nadherná , upřímná kniha. Doporučuji přečíst všem, kteří se chtějí pobavit i zamyslet.
Citát: " Mám tu záchod, umývadlo a sprchu, ale ne vanu. To nevadí. Nemám vany rád, protože to je místo,kde vraždĕj lidi."
Je pravda, že mně autorka nemile překvapila před koncem knihy, ale budiž ji odpuštěno. :) Knihu jsem přečetl bĕhem třech dnů a to je na mĕ slušný výkon.
Citát : " Kam odcházíme? Kam jdeme, když umřeme, babičko?"
Přitiskla mĕ pevnĕ na prsa a řekla:" Odcházíme do větru a deště. Promĕníme se v mořské kapky a mlhu.Tam odcházíme, Perry . Vždycky když prší, mysli na dědečka. Vždycky, když fouká vítr, bude ti na blizku.A až umřu, budu tu i já."
Myslím, že je to pravda. Slyším na střeše kapky, jak začíná pršet.
Myslím na babičku. A čekám, až začne foukat vítr. "
Jsem rád, že jsem knihu sehnal přes bazar. Taková to kniha si zaslouží být v knihovnĕ.Po panu Kaplanovi další hezké čtení.

18.03.2013


Věc ctiVěc ctiJeffrey Archer

Četlo se mi to velmi dobře. Byla to první kniha od tohoto autora co jsem četl a i když koukám,že je to asi nejméně hodnocená kniha tak já dávám za pět hvězdiček.

12.01.2013


NemesisNemesisJo Nesbø

Přestože jsem pod stromečkem objevil knihu "Sněhulák",tak jsem si hned po vánocích šel koupit (za obdržené koruny) knihu "Nemesis" a začal jsem ji číst jako první,jelikož jsem někde zde narazil na zmínku o určité návaznosti knih. Po přečtení této knihy,již vím o co jde a těším se na další knihy. Samozřejmě ta návaznost není hlavní příběh knihy. Hlavní příběh je popsán na přebalu.Kniha samotná je velice dobře čtivá a zajímavá. Autora si zařadím mezi své oblíbené spisovatele.Dávám plný počet hvězdiček.

10.01.2013


Pan Kaplan má stále třídu rádPan Kaplan má stále třídu rádLeo Rosten

Knihu jsem si zakoupil na základě častých zmínek čtenářů o této knize.Jelikož jsem zaměřen na jiné žánry jako je krimi,thriller či dobrodružné,tak jsem přistupoval ke knize s obavou ,abych nebyl zklamán. Podobně jsem kdysi šel do kina na film Vesničko má středisková,protože z něho byli všichni velmi nadšení a velké očekávání se u mě nějak nedostavilo.(dnes mi již film přijde velmi vtipný).Začal jsem tedy číst,řekl jsem si ,že když mě to do 50 stránky nechytne ,tak už dál číst nebudu. U padesáté stránky jsem se nemohl rozhodnout,stále mě to nějak dvakrát nepřesvědčilo a tak jsem si řekl,že to "dám" do sté stránky. U sté stránky jsem si říkal,že to není špatné ,ale stále mi něco chybělo a tak jsem si stanovil novou metu a to dvoustou stránku a ta bude rozhodující. No a tak se stalo,dvoustá již byla dávno za mnou a já musel číst stále dál a dál,až byl náhle konec a já byl zklamán,že již nebudou následovat další a další dny,ve kterých pan Kaplan bude skvostně chrlit jednu perlu za druhou či bude "hrát" slovní šarvátky se svými spolužáky a že už neuslyším,pardon!, nebudu číst " Tamyjapanóve,pamprésor " Pan Kaplan je Múzou i postrachem profesorů a pro čtenáře "Bohem". "Já se jednou vrátím pane Kaplane a přečtu si Vás znovu" :)

29.12.2012


Nebezpečné místoNebezpečné místoRichard North Patterson

Kniha je velmi čtivá a zajímavá. Člověk nahlédne do zákulisí předvolebního boje o post hlavního kandidáta Demokratů na presidenta USA. S tím jsou spojeni,novináři,televize,různá politická i nepolitická uskupení či jednotlivci. Konec předvolebního boje se blíží,soupeř se uchyluje k nečisté hře,která může hlavního hrdinu politicky zničit. Je to něco,co se stalo před pár lety a nyní to na Kerryho Kilcannona dopadlo jak kladivo. Poslední vystoupení se blíží,tam kde zemřel bratr Kerryho a kde čeká atentátník,který se rozhodl Kerrymu změnit život. Doporučuji přečíst.

16.12.2012


A pavouk přicházíA pavouk přicházíJames Patterson

Měl jsem obavy ,aby mě kniha bavila,jelikož jsem párkrát viděl film " Jako Pavouk " v hlavní roli s Morganem Freemanem.(http://www.csfd.cz/film/12697-jako-pavouk/),naštěst í se ukázalo ,že film z knihy vychází možná tak z 10% a tím pádem byla kniha zajímavá a velmi čtivá.Průběžně jsem samozřejmě srovnával příběh s filmem,ale to nic neměnilo na tom že během 5 dnů byla kniha přečtená a ohodnocena velmi kladně.Tím však nechci snižovat kvalitu filmu.Gary Soneji je neuvěřitelný pošuk,psychopat a zároveň génius,ale naštěstí "černý"detektiv Alex Cross ,také není žádné ořezávátko.Docela mi ho bylo líto,když pln zamilovanosti si náhle musel přiznat,že jeho vyvolená je svým způsobem "stvůra".

08.07.2011


MstitelMstitelFrederick Forsyth

Dal jsem si závazek, že si postupně přečtu od určitých autorů vždy jednu knihu. U F.Forsytha jsem se rozhodl pro knihu Mstitel. Stačilo k tomu nahlédnout na první dvě strany, přečíst si pár vět a zmocnil se mě takový ten pocit, že tohle by se mi mohlo líbit! S klidným svědomím můžu říci, že jsem se nespletl a knihu vřele doporučuji všem, kteří mají F.Forsytha v oblibě, ale i těm co ho budou číst poprvé. Přestože jsem knihu četl ze zaujetím, občas se mi stávalo, že jsem měl takový zvláštní pocit z četby. Nebylo to špatným příběhem či obsahem, ale spíše tím, že F.Forsyth píše (alespoň u této knihy) takovým pro mě jiným stylem, než jsem byl zvyklý od jiných autorů. Když tak o tom přemýšlím, tak to asi bylo tím, že mi tam chybělo více dialogů na úkor popisu určitých věcí. Na druhou stranu bylo zajímavé číst vyprávění o válce ve Vietnamu, tehdejších poměrech v Jugoslávii a později v Srbsku či Bosně. Jestli autor použil úplnou fikci či některé věci (popisy způsobu rozpadu Jugoslávie, kriminalita v Jugoslávii a pozdějším Srbsku a jiné...) vycházejí ze skutečnosti nevím jistě, ale i přesto je kniha zajímavá a velice čtivá.

14.04.2011


VigilieVigilieRobert Masello

Čte se velmi dobře a od poloviny se krásně a hluboko noří do do svého žánru-hororu.Konec je sice takový filmový,ale záleží na každém,jak si ho vyloží.Doporučuji

31.03.2011


SS-GBSS-GBLen Deighton

Zajímavý pohled na Anglii ovládanou Hitlerem. Hlavní hrdina superintendant Scotland Yardu Archer z Yorku, jak mu přezdívají, se dostane při vyšetřování vraždy do nezáviděhodné situace, kdy jeho vyšetřování je ovlivňováno skrytým bojem mezi Německou armádou a SS a k tomu se přidává vnitřní odboj. Kniha je velmi čtivá a jelikož autor je odborníkem na danné období, tak tato fikce je velmi skutečná a opravdu zajímavá. Doporučuji přečíst tuto knihu.

03.03.2011


Tři kroky do tmyTři kroky do tmyStanislav Šusta

Myslím že jsem knihu dostal v roce 1986 a přečetl jsem jí velmi rychle ,jak mě zaujala.Kniha je rozdělená na několik částí.V prvníí části se malý Franta, hlavním hrdina, jěště v době okupace setkává za napínavých okolností se svým otcem,který je nasazený jako agent v SS složkách...

24.02.2011


MaydayMaydayThomas H. Block

Moje první kniha od tohoto autora a asi nejlepší pro mě osobně, protože právě tato mi utkvěla v paměti nejvíce ze všech co jsem od něho četl a to už je pár let na zpátek co jsem jí četl.

24.02.2011


TestamentTestamentDavid Morrell

Pro mě rozporuplný pocit.Nemám rád špatné konce a tento pro mě byl špatný-žádný humanismus ale oko za oko,hlavně potom všem co si hrdina prožil,ale nejen on ale i já.Když už jsem si myslel,že alespoň něco dopadne šťastně(dcera),tak autor pokračoval dál se smrtí a to mě osobně vzalo.Od dob co se mi narodila dcera jsem na takovéto věci kolem dětí dost háklivý a přiznám se ,že mi zvhly oči ale hlavně jsem autora proklínal.Kniha je to ovšem výborná a mohu jen doporučit

23.02.2011


Zlato InkůZlato InkůClive Cussler

Dirk,Dirk,opět skvělá kniha,Doporučuji.

22.02.2011


Smlouva stoletíSmlouva stoletíClive Cussler

Má první koupená i přečtená kniha od tohoto autora kterou jsem jedním dechem přečetl a byl jsem prostě nadšen.Zápletka,akce,humor,napětí-to vše autor servíruje a vše tak krásně a rychle plyne,že si říkate proč to nebylo o trochu delší.No a samozřejmě náš hrdina Dirk Pitt.

22.02.2011


Pobřeží kostlivcůPobřeží kostlivcůClive Cussler

Zatím jsem znal pouze svého oblíbence Dirka Pitta,ale po přečtení této knihy už mám dalšího oblíbeného hrdinu.Klasická a stále přitom neomrzející šablona,historická událost a současnost,akce ,humor,napětí a stále studna nápadů tohoto autora.Z tohoto žánru kniha podle mého gusta.

22.02.2011


Lov na ponorkyLov na ponorkyPatrick Robinson

Velmi dobře napsaná kniha,která zaujme hned od začátku.Číst jak američani "vypečou" s čínany i s rusy je zábavné i napínavé.Jedno vím jistě,v ponorce bych nestrávil ani minutu!

22.02.2011


V ohroženíV ohroženíPatricia Cornwell

Mé první seznámení s autorkou a velmi příjemné počtení.Knihu jsem přečetl během dvou dnů a mohu doporučit.

22.02.2011