stanislav0373 stanislav0373 komentáře u knih

Operace Petragun Operace Petragun František Kotleta (p)

"Vesmír je strašný místo, ale ne tak strašný, abychom mu vyprávěli o Leninovi."

U Fifinčiných prdů, tohle zase bylo dílo! Děj celé série je rozjetý jak Gerasim na večírku Playboye a dokazuje, že tahle parta bytostí si zaslouží pozornost celého vesmíru.

Akce, boje, průsery, překvapení a Aga. A odbory. To je děj tohoto dílu v kostce, i když mě po dočtení hlodala jedna otázka. Co ty kolekce? Dostanou?

20.05.2023 5 z 5

Mrtvá schránka Mrtvá schránka Kristýna Sněgoňová

Jízda pokračuje, na Zemi trošku přibrzdí. Dobře našlápnutá série s perfektním dějem.

Když se to tak vezme, tak je to celkem smutný díl, vypovídající o nás a naší povaze. Protože:

1. pořád nadáváme na režim, dříve bylo líp
2. práskači se mají nejlíp, zapomínajíce na slušnost
3. smažák je top!
4. ČD se nezmění, ani kdyby se Enlilové pominuli
5. pejskaři nevyhynou

Osobně je mi líto konce, nicméně i to patří do dobrého příběhu.

12.05.2023 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Audiokniha načtená Pavlem Zedníčkem byla vskutku povedená... Draco Malfoy z Chánova byl top.

04.05.2023 4 z 5

Praví bastardi Praví bastardi Jonathan French

Další skvělé vyprávění ze Souzenejch! Tasení talvarů, špikování nepřátel šipkami z brumu a dusot mazlů valících se do boje. Kdo je však oním skutečným nepřítelem? Trasořitky, Siláci, Hroti nebo snad někdo horší? A co když kopyta nejsou už tak silná, jak si myslí?

Pro mě jedna z nejlepších sérií!

26.04.2023 5 z 5

Dům na rozhraní Dům na rozhraní William Hope Hodgson

Když jsem si knihu kupoval, těšil jsem se na dobrý strašidelný příběh ze starých dob, který si přečtu, až zase na chvíli dočasně ovdovím a manželka odjede na víkend pryč. Nachystám si sedmičku suchého červeného vína, natáhnu si v křesle nohy a pustím se do díla...

Staré příběhy, obzvláště ty tajemné, mám vskutku v oblibě. Nechávám se unést do doby, kterou jsem nezažil, ale rád bych se v ní alespoň na pár dní podíval. A proč toho nevyužít a neponořit se do děje přes století starého? Navíc, když ne obálce slibují milník hororového žánru jenž inspiroval H. P. Lovecrafta? Inu...

Žena odjela, já osiřel se čtyřmi psy a zásobou vína na uherský rok. Dobrý začátek... Bohužel však příběh nebyl přesně to, co jsem hledal, čekal, v co jsem doufal. Začátek perfektní, tajemno a ponurá nálada ze stran jen prýštila, ale pak se něco zlomilo a z knihy se stalo roztodivné putování po ničem. Ano, sice to mělo pořád onen záhadný náboj, nicméně ono "putování" mi tam příliš nesedlo. Na druhou stranu musím uznat, že promyšlené astronomické jevy a návaznosti byly vskutku vydařené.

I když to nebylo přesně to, v co jsem doufal, že bude, přesto jsem si lahev červeného s touto knihou užil a možná si jej za pár let zopakuji...

22.04.2023 4 z 5

Hádanka jménem Oliver Hádanka jménem Oliver Liz Nugent

Styl psaní Liz Nuget se mi líbí. A u Olivera obzvlášť. Každou kapitolu vypráví jeden člověk, odkrývá střípky příběhu a je na vás, jak si vše poskládáte, co si domyslíte. Ale asi to nebude čtení pro každého, spíše bych to viděl na čtení pro ženy.

22.04.2023 4 z 5

Puls Puls Stephen King

Další skvělé postapo s neotřelým nápadem a perfektní zápletkou. Tento druh knih prostě zbožňuji. I když jsem časově nestíhal a četl jsem po útržcích poměrně dlouho, z mé strany kniha neztrácela tempo (samozřejmě určité uvolnění tam bylo) a já stále bažil po tom zjistit, co bude dál.

Vzhledem k ději na konci by příběhu slušelo i pokračování.

18.04.2023 5 z 5

Idiot Idiot Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Jednou za čas si rád přečtu nějakou klasiku. Ano, děj bývá sice trošku rozvláčnější, ale ten návrat do časů bez moderních technologií, plný zdvořilostních návštěv a povrchních rozhovorů je občas potřeba.

Zajímalo by mě, jak by Myškina pojmenovala dnešní společnost...

10.04.2023 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Ačkoliv nejsem typickým "Potterheadem", musím uznat, že mě svět HP baví. Díky manželce jsem viděl všechny filmy, nyní spolu posloucháme audioknihy. Očekávám, že se dozvím mnohé, co se do filmu nevešlo, tak uvidíme...

10.04.2023 4 z 5

Spasitel Duny Spasitel Duny Frank Herbert

Po celkem akčním a živém prvním díle tu máme drobné vystřízlivění. Objevování Arrakisu, pouště a jízdu na stvořitelích nahradí politika, pletichy a téměř neomezené schopnosti několika lidí... Pro mě trošku zklamání.

10.04.2023 3 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Dlouho dokládaná klasika mě trošku překvapila. Pomalý, místy až matoucí (co se pojmů týče) začátek, který se snaží uvézt čtenáře do děje silně kontrastuje s akčním koncem. Popravdě řečeno, jsem si po první třetině říkal, co je na tom tak skvělé. Nicméně příběh je dobře vystavěn a brzy vás planeta Arrakis a její červi pně pohltí. Jen to místy klade vyšší požadavek na čtenářovu fantazii, neboť sáhodlouhé popisy zde opravdu nečekejte.

28.03.2023 4 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Další z řady skvělých Kingovek. Má to spád, tajemno, překvapení i pocit, že nevíte, kam až to lze hnát... Čtení jsem si opravdu užil a doufám, že si ji užijete i vy, neboť vás ty strany prostě pohltí.

23.03.2023 5 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Zajímavá detektivka z prostředí středověkého kláštera doplněná nejen jemným humorem ale i krutou pravdou...

23.03.2023 3 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Další zvrácený případ chladnokrevného vraha, který se neštítí těch nejhorších způsobů brutalit.

Musím pochválit závěr, kdy mě autor opět dostal. Vraha jsem sice odhadl správně, nicméně ten sešup na konci byl parádní.

I přes zajímavý námět a napětí a fakt, že jsem knihu dal na jeden zátah jsem chtěl dát jen tři hvězdy, neboť mi to nepřišlo tak promyšlené jako předchozí díly. Nicméně čtvrtá hvězda je za výsostnou brutalitu, kterou jsem si neskutečně užil.

PS: Nechápejte mě špatně, nejsem násilník, netýrám zviřátka a ani nemočím sousedkám na rohožky (a bůh ví, že si to zaslouží), jen jsem rád, když má autor svůj styl a nebojí se dostat čtenáře kousek za hranu komfortu. A představivost je v tomto nejmocnější zbraní.

18.03.2023 4 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Nádherně napsané postapo s typyckým Kingovým rukopisem. Propracovaný svět, mnoho zajímavých postav a notná dávka tajemna i smrti v příběhu, který si nejde neužít...

17.03.2023 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Další fenomenální příběh Roberta Huntera, tentokráte ovšem poněkud netradiční. Stupňované napětí, zvraty, emoce a chladná logika spolu vytváří skvělou jízdu po mysli ničeho se neštítícího sociopata. Škoda jen, že kniha nebyla delší, neb náboj a myšlenku to mělo minimálně na tisíc stran :-).

17.03.2023 5 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Pro pochopení tohoto díla je nutné jej zařadit do doby, ve kterém vniklo. Pak si čtenář může užít krásný obraz o komunistickém Rusku, atmosféře a nátuře lidí. Vše doplněné o neskutečné bláznivé kousky postaviček, dávající zaběhnutému řádu pořádnou dávku chaosu.

10.03.2023 5 z 5

Knihomol Knihomol Stefan Zweig

Krátká, leč skvěle napsaná povídka o člověku, který žil ve svém malém vesmíru vídeňské kavárny bez ohledu na svět kolem.

27.02.2023 5 z 5

Feromon: Cítí tě Feromon: Cítí tě Rainer Wekwerth

Zajímavě laděné sci-fi říznuté troškou YA. Ze začátku je děj neskutečně zajímavý, později se snažíme pochopit, o co se vlastně jedná a proč máme knihu roztříštěnou do dvou časových linií. A ano, na konci zjistíme, proč.

Začátek je opravdu poutavý, myšlenka neotřelá a velice originální, ale časové skoky každou kapitolu, byť má každá jiné postavy, působí disharmonicky až rušivě. Některé kapitoly by to chtělo natáhnout, přijde mi, že je tam velice slušný potenciál. Bohužel je tam ale až příliš na vlasy přitažených situací, takže více, nežli tři hvězdy nemohu dát.

Mimochodem, až zde jsem se dozvěděl, že jde o sérii. OK, ale nemám pocit, že by to nemohla být samostatná kniha.

26.02.2023 3 z 5

Strach a hnus v Las Vegas Strach a hnus v Las Vegas Hunter Stockton Thompson

Poměrně zajímavá exkurze do rauše jednoho novináře a jeho právníka, kteří během pár dní zažijí více, nežli většina lidí za celý život.

Kniha to opravdu není pro každého, nicméně pokud se naladíte na stejnou vlnu (nemyslím to tak, že se sjedete jak eskalátor, ale spíše necháte se "opít" volnomyšlenkářským charakterem obou protagonistů) čeká vás poměrně zábavné čtení. :-)

23.02.2023 3 z 5