Sofonisba Sofonisba komentáře u knih

Temný kvítek Temný kvítek Crystal Smith

Druhý díl naplnil očekávání a potvrdil kvality Krvavého lístku, což se ne vždy povede. Děj má to švih, šťávu, napětí, nečekané zvraty a Aurélii. Hlavní hrdinku, která rozhodně není dokonalá, občas věci (byť v dobrém úmyslu) zamotá či pokazí, ale má odvahu, dobré srdce plné lásky a nevyhýbá se odpovědnosti za své činy.

15.09.2021 5 z 5

Taková normální rodinka Taková normální rodinka Fan Vavřincová (p)

Nevím, co miluji více. Zda báječný seriál s výbornými herci, nebo úžasnou knihu :))

15.09.2021 5 z 5

První šifra První šifra Denise Rudberg

plně souhlasím s "Jenny46". I když je děj zasazen do II. světové války, v podstatě se jedná o nenáročné a oddechové čtení. Tedy zatím - třeba se další díl polepší :)

08.09.2021 3 z 5

Zapomenuté dívky Zapomenuté dívky Sara Blædel

Děj má spád a švih, situace se mění s každou přečtenou stránkou :))

16.08.2021 4 z 5

Charlotta Masaryková ve stínu... Charlotta Masaryková ve stínu... Michaela Košťálová

Po přečtení nastaly rozpaky. Téma hodně slibovalo, ale nesplnilo mé očekávání. Škoda...

31.07.2021 2 z 5

Láska v knihkupectví Láska v knihkupectví Annie Darling

I když se jedná o knihu typu "oddechový žánr", přesto za mě hodně slabé. Četla jsem lepší - zábavnější a lépe promyšlené. Ještě, že Jane Austenová už nežije! Z porovnávání tohoto dílka s dějem a hrdiny své knihy by jí musela ranit mrtvice.

26.07.2021 1 z 5

Leonardo da Vinci: jeho život a dílo včetně 30 příloh se vzácnými faksimiliemi Leonardo da Vinci: jeho život a dílo včetně 30 příloh se vzácnými faksimiliemi Matthew Hayden Landrus

Výborná, přehledně zpracovaná kniha. V přehledných, tematicky uspořádaných kapitolách se čtenář seznámí s Leonardovým životem, stěžejními obrazy a vynálezy, které představil svým současníkům. Obeznámí se s dobou renesanční Itálie i historickými osobnostmi se kterými se potkával, pro které tvořil a které jej inspirovali. Kniha obsahuje faksimile jeho dokumentů a rukopisů (na konci knihy přeloženými do češtiny), spolu s diagramy a mapami.

26.07.2021 5 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Kniha mě nadchla a úplně pohltila. Skvěle vystavěný příběh o silných a neohrožených ženách-pilotkách. Doporučuji si přečíst - a nejen ženám :))

15.07.2021 5 z 5

Ela - Dívka, která si prošla peklem Ela - Dívka, která si prošla peklem Nina Rücker

Zajímavý námět, ale dalo by se z toho vytěžit mnohem více a záživnější formou

10.07.2021 2 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Romantický příběh v exotickém Japonsku. Naprosto dokonalá četba na léto :)

10.07.2021 5 z 5

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Barbara Erskine

Paní Erskinová zkrátka umí! Další výborná kniha plná lásky, zrady, napětí, emocí, výborně vykreslených charakterů postav a tajemna v časech leteckých soubojů o Anglii.

06.07.2021 5 z 5

Životní příběh Jana Mikoláška: Pravda o slavném českém léčiteli Životní příběh Jana Mikoláška: Pravda o slavném českém léčiteli Ivana Šulcová

Do nedávné doby téměř neznámý bylinkář a léčitel. Po zhlédnutí filmu Šarlatán se jméno "Jan Mikolášek" dostalo do povědomí mnoha lidí. Kniha zhutněný děj filmu zajímavě doplňuje informacemi o životních peripetiích člověka, který byl velmi svérázný a vyčníval za všech okolností a v každém režimu.

06.07.2021 4 z 5

Druhá smrt Druhá smrt Peter Tremayne (p)

Zajímavý a čtivý detektivní příběh ze starého Irska

09.06.2021 4 z 5

Pravda a lži Pravda a lži Caroline Mitchell

Napínavé a čtivé. Jen mi přišlo, že závěr knihy pojala autorka jako pojistku. Když se příběh nebude líbit, tak vše skončilo. A když bude mít kniha úspěch, napíšu pokračování.

09.06.2021 4 z 5

Dívka s perlou Dívka s perlou Tracy Chevalier

Nejprve jsem viděla film, pak si přečetla i knihu. Krásný příběh o vzniku slavného obrazu. Super.

04.06.2021 5 z 5

Portréty historických osobností - Nejen grafologický pohled Portréty historických osobností - Nejen grafologický pohled Helena Baková

Během četby jsem neustále přemýšlela, co by písmo prozradilo na mě :D. Oceňuji, že kromě rozboru písma doplnila autorka knihu faktografií i rozhovory s potomky slavných osobností. Já jsem si rozhodně rozšířila znalosti.

04.06.2021 4 z 5

Zpověď kleptomanky Zpověď kleptomanky Florence Noiville

Téma, o kterém se příliš nemluví a nepíše. Zajímavé informace o lidech, kteří se s touto nemocí potýkají.

31.05.2021 3 z 5

Utajená dcera Utajená dcera Kelly Rimmer

Příběh o vynucených adopcích, ke kterým byly nuceny svobodné matky. Také příběh o lásce, rodinných tajemstvích, síle mateřství a otázkách dětí: kdo jsem a jaká jsem v tom jiném životě mohla být, co jsem získala nebo naopak ztratila...

18.05.2021 4 z 5

Neviditelný svět Neviditelný svět Liz Moore

Příběh rodinného tajemství vyprávěný lidmi a robotem současně. Do posledních stránek zůstávalo stále něco nevyřčeno - a to mě hodně bavilo :)

18.05.2021 4 z 5

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Kniha vypovídá o známé pravdě: "Když bolí duše, je to mnohem horší, než když bolí tělo."
Autorka v jednotlivých příbězích popisuje dlouhou, a ne vždy úspěšnou, cestu od psychických problémů k tzv. "normálnosti". Oceňuji autorčinu odvahu přiznat a popsat svou nemoc a pobyt v psychiatrické léčebně.

13.05.2021 5 z 5