Slečna L. Slečna L. komentáře u knih

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Jelikož miluji kritický realismus, je Dáma s kaméliemi jednou z mých nejoblíbenějších knih.
Zápletka nebo zvrat téměř na každé stránce, přečetla jsem ji za jediný večer! Smutná, krásná.

08.01.2011 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

První díl trilogie se mi, abych po pravdě řekla, vcelku líbil - oddychové počtení pro dámy. Kniha měla celkem i spád a já na ni byla natěšená po všech ódách svých kamarádek. Podruhé si knihu asi nepřečtu, ale pokud by na to došlo, rozhodně v angličtině. Český překlad byl místy dost podivný.. Žádné veledílo, ale jako čtení do metra a na cesty dobré.

30.01.2014 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

kniha z mého oblíbeného literárního období a od oblíbeného autora. patří mezi nejlepší díla Remarqua, proto rozhodně stojí za přečtení. je to jedno z děl, které Vám válku ukáží pravou, skutečnou a k zápiskům z dějepisu přidají i lidský faktor.

26.06.2013 5 z 5

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

skvěle napsáno. mrazilo mě v zádech od začátku do konce a veškerý děj na mě hodně silně působil. naturalismus jak má být.

26.06.2013 4 z 5

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

ač je kniha obsahově jednodušší, může si v ní každý čtenář něco najít - především mraky situací, u kterých se pobaví. . například já se uchechtávala (nejen) u scén, které se objevily v mém oblíbeném filmu Pelíšky.
určitě to není má poslední kniha od p. Šabacha, jsem příjemně naladěna. :)

12.07.2012 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

jelikož jsem jako dítě vyrůstala na seriálové podobě (milovala jsme představitele Péti Bajzy) , kterou naprosto zbožňuju, kniha pro mě byla v některých pasážích zdlouhavá a samozřejmě jsem spoustu věcí předvídala. každopádně milé počtení pro všechny věkové kategorie. :)

Jen Péťovo blouznění bylo pro mě nudnější pasáží.

12.07.2012 4 z 5

Dítě do kufru Dítě do kufru Jacqueline Wilson

Najdou se i lepší od této spisovatelky..

14.03.2012 3 z 5

Cukrová vata Cukrová vata Jacqueline Wilson

Nejlepší dívčí spisovatelka, to každopádně. Tahle kniha se řadí k těm lepším od ní. Tajně jsem ji četla i pod peřinou a svítila si baterkou, takže 5* je jasných! ;)

14.03.2012 5 z 5

Pohyblivý svátek Pohyblivý svátek Ernest Hemingway

..velmi milé počtení o Paříži, kterou nejde nemilovat. :) Navíc má první kniha od Hemingwaye, která mě nutí přečíst jeho další díla.

29.01.2012 5 z 5

Shledání v Barsaloi Shledání v Barsaloi Corinne Hofmann

Pro mě nejslabší díl knihy, snad ani nemusel být. Nejvíce se mi líbila obrazová příloha. I tak zajímavé počtení..

18.01.2012 3 z 5

Zpátky z Afriky Zpátky z Afriky Corinne Hofmann

líbila se mi především první polovina knihy, ta druhá už jakoby do vyprávění nepatřila. ale milé, oddechové počtení..

18.01.2012 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Kniha, kterou jsem vzala, aniž bych věděla děj či zápletku. A udělala jsem dobře. Nejprve jsem si říkala, jaký je pan Kopfrkingl úžasný člověk, ač trochu podivín. V posledních kapitolách se vše zvrhlo a když jsem četla o rozbitém radiátoru, na který navázal provaz se smyčkou, bylo mi jasné, co bude následovat. Málem jsem spadla ze židle, když následovalo zavření Miliho do rakve. Těším se na film.

27.12.2011 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

nadčasové dílo, které se zařadilo do mých top. ač útlá kniha o "pár" slůvkách, má něco do sebe.

25.10.2011 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

nemohu jinak než hodnotit pěti hvězdičkami. kniha se řadí od mého přečtení do předních poliček knihovny. výborné počtení, které vám nijak nezatěžuje hlavu, spíše pomůže zamračenému obličeji zvednout koutky úst! :)

12.08.2011 5 z 5

Kniha, díky které jsem některé věci pochopila mnohem lépe než na hodinách ekonomie na naší škole. Vysvětleno i pro laika (třeba pro 17-ti letou holku, co toho o penězích moc neví - snad jen, že se dají utrácet).

22.07.2011 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Remarque píše své knihy velmi podobným stylem, který je poznat již po několika slovech. Ale právě jeho styl psaní miluji. Krásné, nadčasové citáty- co slovo, to perla. Dokonale se dokážu sžít se všemi hrdiny, v každém je něco. Další výborná kniha. Nejde hodnotit jinak než pěti hvězdičkami.

02.06.2011 5 z 5

Ilustrovaná máma Ilustrovaná máma Jacqueline Wilson

Má nejoblíbenější kniha od mé velmi oblíbené spisovatelky. Vždy mě dokáže rozplakat.

24.05.2011 5 z 5

Nebreč, Lucie Nebreč, Lucie Stanislav Rudolf

dokonce jsem si pobrečela. ve 13-ti letech to byl pro mě silný knižní zážitek.

07.04.2011 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Kniha se mi vcelku líbila. Z počátku jsem odsuzovala nezájem hrdinů o válku. Ale s postupem času jsem nabyla dojmu, že už možná bylo lešpí válku neřešit a nechat jí plynout. Stejně by svým "tlacháním" a smutněním nad válkou ničemu nepomohli. Na mě možná až moc romantiky (a to je jsem romantik jak hrom!).

08.03.2011 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Názory a pro mě téměř odvážnost Austenové na její současnou dobu mě zaujaly stejně jako poutavý příběh knihy! Zamilovala jsem si pana Darcyho hned v první chvíli.

20.02.2011 4 z 5