Slečna L. Slečna L. komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

První díl trilogie se mi, abych po pravdě řekla, vcelku líbil - oddychové počtení pro dámy. Kniha měla celkem i spád a já na ni byla natěšená po všech ódách svých kamarádek. Podruhé si knihu asi nepřečtu, ale pokud by na to došlo, rozhodně v angličtině. Český překlad byl místy dost podivný.. Žádné veledílo, ale jako čtení do metra a na cesty dobré.

30.01.2014 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

kniha z mého oblíbeného literárního období a od oblíbeného autora. patří mezi nejlepší díla Remarqua, proto rozhodně stojí za přečtení. je to jedno z děl, které Vám válku ukáží pravou, skutečnou a k zápiskům z dějepisu přidají i lidský faktor.

26.06.2013 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

další perla světové literatury. četla jsem ji k maturitě, ale nakonec jsem si ji do seznamu nedala, našly se pro mě lepší. každopádně skvěle znázorněný boj člověka s přírodou, společností a samým sebou.

"člověka je možno zničit, ale ne porazit."

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

pro mě skvělé čtení, u kterého jsem se pobavila a odpočinula si.

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

skvěle napsáno. mrazilo mě v zádech od začátku do konce a veškerý děj na mě hodně silně působil. naturalismus jak má být.

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

po knize jsem sáhla jako po oddychové literatuře a tak mé očekávání splnila. knihy z téhle doby mám všeobecně ráda a Šabach píše pro mě velmi čtivě. filmové zpracování se mi ovšem líbilo více (a to se často nestává).

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

ač je kniha obsahově jednodušší, může si v ní každý čtenář něco najít - především mraky situací, u kterých se pobaví. . například já se uchechtávala (nejen) u scén, které se objevily v mém oblíbeném filmu Pelíšky.
určitě to není má poslední kniha od p. Šabacha, jsem příjemně naladěna. :)

12.07.2012 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

jelikož jsem milovnicí Remarquových knih a to všech, tato pro mě byla sázkou na jistotu. Své předvídání musím jen a jen potvrdit. Silný děj, silné události a úžasně popsány, nutí Vás přemýšlet nad hrůzami a vše si vybavovat do detailů. ÚŽASNÉ!

12.07.2012 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

jelikož jsem jako dítě vyrůstala na seriálové podobě (milovala jsme představitele Péti Bajzy) , kterou naprosto zbožňuju, kniha pro mě byla v některých pasážích zdlouhavá a samozřejmě jsem spoustu věcí předvídala. každopádně milé počtení pro všechny věkové kategorie. :)

Jen Péťovo blouznění bylo pro mě nudnější pasáží.

12.07.2012 4 z 5

První láska První láska Jacqueline Wilson

Průměrná kniha mé velmi oblíbené spisovatelky. Pro třináctileté holky zhrzené světem ale ideální.

14.03.2012 3 z 5

Jacky snílek Jacky snílek Jacqueline Wilson

Poslední kniha, která se mi dostala do rukou a mám chuť si jí přečíst znovu. Jacqueline je báječná!

Divný dárek Divný dárek Jacqueline Wilson

Jedna z prvních knih, které jsem si půjčovala od kamarádky. Už jen kvůli jejímu doporučení jsme ji zhltla za chvíli. Obdivuji Jacqueline, jak poutavě a srozumitelně (vlastně ještě pro malé holčičky) píše.

Dítě do kufru Dítě do kufru Jacqueline Wilson

Najdou se i lepší od této spisovatelky..

14.03.2012 3 z 5

Cukrová vata Cukrová vata Jacqueline Wilson

Nejlepší dívčí spisovatelka, to každopádně. Tahle kniha se řadí k těm lepším od ní. Tajně jsem ji četla i pod peřinou a svítila si baterkou, takže 5* je jasných! ;)

Anděl Vicky Anděl Vicky Jacqueline Wilson

U téhle jsem i plakala. Báječné, jak Jacqueline dokáže poutavě psát a udržet Vás ve střehu i po 15 přečtených knihách od ní.

Lola Rose Lola Rose Jacqueline Wilson

Opět další velmi povedený dívčí románek, který však ale nese i trochu smutku, poučení a nepříliš veselých věcí.

Holka z popelnice Holka z popelnice Jacqueline Wilson

Smutná, ale krásná! Rozhodně doporučuji, jedna z nejlepších knih od J. Wilson.

První nástrahy První nástrahy Jacqueline Wilson

Ze série "První.." snad nejlepší "díl".

14.03.2012 4 z 5

První starosti První starosti Jacqueline Wilson

Tuhle knihu jsem přímo zbožňovala. Chápala jsou tlustou Sally a bylo mi jí líto, klidně bych si od ní pár kilo vzala, jen aby byla šťastnější. Skvělé počtení pro náctileté holčičky. :)

Dvojčata v průšvihu Dvojčata v průšvihu Jacqueline Wilson

Pokud vybíráte jakou knihu od Jacqueline si pořídit, tuhle bych Vám asi nedoporučila, najdou se i lepší..

14.03.2012 2 z 5