Cukrová vata

Cukrová vata https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/4425/cukrova-vata-4425.jpg 4 309 39

Víkendy, strávené s tátou v jeho starém domku s kavárnou, Floss miluje. Tátova kavárnička, kterou většinou navštěvují jen tři stálí zákazníci, ovšem není nejkrásnější podnik ve městě a ohrnuje nad ní nos i její nejlepší kamarádka Rhiannon. Když se Flossina máma se svým novým manželem Stevem rozhodnou přestěhovat na šest měsíců do Austrálie, stojí Floss před nelehkou volbou, s kým ten půlrok stráví. Nakonec se rozhodne zůstat doma s tátou. Ten sice moc neumí žehlit prádlo ani instalovat zahradní houpačky, zato dělá výborné žemle s hranolky, a ty má Floss moc ráda. Nejradši ze všeho má ale cukrovou vatu z pouti. Jejich bezstarostný život však ukončí nečekaná nehoda a z Floss a jejího táty se ze dne na den stanou bezdomovci. Pomůže jim někdo? A bude moct Floss zůstat se svým milovaným tátou?... celý text

Rodina , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , BB art

Candyfloss , 2003

midone
midone
15.04.2022 5 z 5

Další skvělá kniha od Wilsonové. Její styl psaní i hrdinky jsem kdysi, když mi bylo cca 10, milovala.

VioletMokrasova
VioletMokrasova
13.01.2022 4 z 5

Opět krásná knížka. Úplně jsem chápala hlavní hrdinku Flossie (Floss) protože, já sama mám rozvedené rodiče. V některých částech se mi chtělo brečet. Rhiannon byla špatná kamarádka a myslím že Susan byla o dost lepší. Moc se mi líbil i konec.

inachisio
inachisio
18.08.2020 3 z 5

Abych nepěla jen chválu (viz ostatní komentáře) - proč chce mít laždá holka z Wilsonových knížek blonďaté vlasy s loknami? ????

fajka
fajka
30.07.2019 4 z 5

(SPOILER) Kniha Cukrová vata se mi moc líbila. Půjčila jsem si ji od sestry a vůbec toho nelituji. Hned jak jsem ji viděla, tak jsem věděla, že se mi bude líbit. Floss byla sympatická dívka, která se mi zalíbila. Líbilo se mi, že chtěla oba dva rodiče a nejen jednoho. Steva jsem moc nemusela a nedivím se, že ho Floss přímo nesnášela (když to byl její nevlastní otec). Ale mou oblíbenkyní byla Susan. Byla hodná a milá. Bylo od Floss hezké, že se s ní začala kamarádit. Děj byl hezký a pro mě originální. Jinak ke knize nemám co dodat. Prostě krásné a milé čtení.

DancerJaneBooks
DancerJaneBooks
13.06.2018 5 z 5

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
Tahle knížka je zase jedna z žánru, kde má hlavní postava rozvedené rodiče. Málo autorů si s tím tématem umí pohrát tak, jako Jacqueline Wilsonová. Použila tohle téma totiž ve více než jedné knize, ale vždycky je to o něčem jiném. Musím přiznat, že četbu téhle knížky mi celkem narušil školní výlet, jinak bych to přečetla jedním dechem.
No, a teď k postavám. Hlavně na začátku mi připadalo, že Flossiině mámě je jedno, když Tim (neboli Tygr, jak mu říkali) udělal něco Floss, tak jí to bylo celkem hodně jedno. Ale když třeba Floss nechtěla něco Tygrovi jenom půjčit, tak jí hned řekla, ať mu to dá, protože je ještě malý. Tohle, co jsem tu teď tak amatérsky "popsala" vám možná bude připadat divné a asi to taky divné je, ale já sama žádného mladšího sourozence nemám, ale tohle by mi asi vadilo (když je Tygr ještě k tomu nevlastní). Steve (nevlastní táta Floss) mi připadal, že Floss ani moc nemá rád, jenom jí z povinnosti kupuje pár dárků. Takže i proto chápu Flossiino rozhodnutí být s tátou. Flossiina táty mi bylo moc líto a Floss taky. Rhiannon jsem nesnášela už od začátku a jsem moc ráda za to, že se skamarádila se Susan. Jak Rhiannon a její kámošky říkaly pořád to otravné ,,víš co", tak jsem si vzpomněla, že to říkají i některé moje kamarádky a teď jsem na to úplně alergická :)
Díky Bohu za ten konec. Sice byl malinko nedokončený, ale mně to vážně ani trochu nevadilo. Když o tom teď tak vlastně přemýšlím, tak mě ten konec celkem i dojal. Sice bych se ráda dozvěděla, jestli Floss jela do Austrálie, ale že bych kvůli tomu měla knížce ubírat hodnocení, to ne.
Ale Jacqueline to přece s konci umí...
(Pochopí jen ti, kteří tuhle knížku dočetli).

Tesinka_Laufey
Tesinka_Laufey
06.04.2018 5 z 5

Cukrovou vatu má od Jacqueline úplně nejradši. Možná je to tím, že když jsem ji poprvé četla, tak jsem měla podobný problém jako Floss. Často se k ní vracím a vždycky v ní najdu něco nového.

NatsukiChan
NatsukiChan
17.11.2017 5 z 5

Tuhle knížku miluji,už jako malá jsem si jí v knihovně půjčila nejmíň tak 5x ! Jacqueline píše opravdu krásně..

surynas
surynas
18.06.2017 4 z 5

Na tuto knihu moc ráda vzpomínám tak v jedenácti to byla jedna z mých nej knih. Je to další kniha která rozvinula mou lásku ke čtení. Ráda se k této knize vracím.

Elulilinka1
Elulilinka1
21.04.2017 5 z 5

Moc hezká knížka . Jacqueline je vynikající spisovatelka a její knížky jsou fenomenální a strašně citlivě psané. Na její styl písma jsem si tak zvykla, že když čtu jinou knihu než od ní přijde mi ......... nó, prostě jiná.

Nelimilujeknihy
Nelimilujeknihy
23.03.2017 5 z 5

Opravdu moc krásně napsaná knížka..

Kačkaknihomol
Kačkaknihomol
20.11.2016 5 z 5

Super kniha je krásně napsaná. Táta hlavní hrdinky mi byl sympatický a já si ho oblíbila.

KnihomolTerka
KnihomolTerka
04.08.2016 5 z 5

Kniha je sice určena mladším čtenářům, ale mně se velmi líbila jako všechny od této autorky.

lucille48
lucille48
18.07.2016 5 z 5

Cukrovou vatu přímo zbožňuji. Láska k otci a dětské kamarádky, které nechápou v jaké se ocitla Floss ocitla situaci. To vše se mi hrozně líbí a hlavně šťastný konec. Jedna z nejlepších knížek od Wilsonové, ačkoliv od ní jsou skvělé skoro všechny

SeverusSnape
SeverusSnape
16.05.2016 5 z 5

Smutné vtipné,miluji J.W.,jen ona to dokáže takto mistrovsky zakomponovat.
Vždy se vcítím do role hl.hrdinky. :)

karolina1733
karolina1733
19.03.2016 5 z 5

Moje nejoblíbenější od autorky.

moy
moy
02.01.2016 5 z 5

Knizka je bombova jen mam takovou otazecku : Jak vasto se menila Roce stace v lete ?

Terka17
Terka17
28.12.2015

První knížka, kterou jsem od Jacqueline četla. Pro cca. desetileté čtenářky je úžasná, mnohokrát jsem se u ní zasmála a celý příběh jsem plně prožívala spolu s Floss. Doporučuji všem menším čtenářkám, to se prostě nemůže nelíbit :-)

mazinka
mazinka
15.12.2015 5 z 5

tato knížka mne ze začátku nudila, ale potom sem se začetla a je moc fantastická :)

lulais
lulais
04.11.2015 5 z 5

Tato růžová kniha se mi moc líbila. Škoda že nemá pokračování...

terinka42
terinka42
24.09.2015 5 z 5

asi nejlepší kniha od j. wilsonové (poblijemuch trhni si!)