Dvojčata v průšvihu

Dvojčata v průšvihu https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/3917/dvojcata-v-prusvihu-3917.jpg 4 362 39

Ahoj, já jsem Ruby a tohle je Garnet. Je nám deset a jsme dvojčata. Máme babičku, tatínka a jezinku Jiřinku. Měli jsme i maminku, ale ta umřela. Místo ní je tu Jezinka. Lidi říkají, že jsme úplně stejné, ale nejsme. Jenom Jezinku máme obě stejně hrozně moc nerady. A taky chceme hrát v televizi. Teda, Ruby chce. Já ne. Jenže oni potřebují dvojčata...... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , BB art

Double Act , 1995

Štěpinambura
17.11.2021 5 z 5

Úžasný nápad a tím, že se děvčata budou ve psaní svého deníku střídat. Akorát škoda, že si Ruby ostříhala své vlasy ;-)

VioletMokrasova
12.11.2021 3 z 5

Komentář za sestru : Líbilo se jí že si byly nápomocné. A taky měla radši Garnet.

VioletMokrasova
29.10.2021 3 z 5

Tak přemýšlím že většina knížek od paní Wilsonové nemají hlavní hrdinky mámu. Některé jí mají ale ta se o ně nezajímá a nebo umřela. Třeba družička k pronájmu. Tam je máma která o ní zájem moc nejeví. V Katy jim zase máma umřela. Je to docela zajímavé...

Kika28
30.04.2021 3 z 5

Tuhle autorku mám moc ráda. Zatím jsem od ní četla jen pár knížek, ale chci to postupně dohnat, i když nejsem věková kategorie. Tahle knížka pro mě byla tak trochu zklamání, což mě hrozně moc mrzí, jelikož jsem si ji chtěla přečíst hrozně dlouho a měla jsem velké očekávání. Začátek byl slibný, ala pak se něco zvrtlo a moc mě knížka nebavila, ale konec to trochu spravil. Z dvojčat jsem si víc oblíbila Garnet, protože Ruby mě celkem dost štvala nebo spíš mě štvalo její chování, přišlo mi sobecké.
Za mě je to průměrná knížka.

LillyM.
22.08.2020 5 z 5

A přišla na řadu další kniha, od této skvělé autorky, která píše úžasné knížky. S dvojčaty byla někdy zábava, někdy až těsno.
P.S., určitě se k této knize ještě vrátím...
DOPORUČUJU

inachisio
18.08.2020 4 z 5

Velice hezké a dojemné. Originalita Wilsonové se nezapře.

Knihomolka506
28.07.2020 5 z 5

Další super kniha od Wilsonové. Autorka prostě psala jako drak! Opět příběh že života - dvojčata nemají vlastní mamku, ale machechu, ze kterou vycházejí ne zrovna nejlíp..

ovsemzectu
07.01.2020 4 z 5

Tuto knihu jsem přečetla jako první od Jacqueline Wilsonové. Bylo to kvůli čtenářskému deníku. Kniha se mi líbila a tak jsem si v knihovně půjčila další knihu od téže autorky. Její styl psaní a její knihy mě upoutaly natolik, že jsem jich přečetla už 45 a na dalších asi 12 se chystám.
Tuto autorku rozhodně doporučuji!

Knihomolka582
21.03.2019 5 z 5

MOC se mi knížka líbila.

Tesinka_Laufey
13.09.2018 5 z 5

Celou dobu jsem víc tíhla ke Garnet. Ruby mě často dost rozčilovala a její chování mi připadalo nepochopitelně sobecké. Jinak jako každá knížka od Jacqueline umí pobavit, rozesmutnit a hlavně potěšit.

medlovice
23.08.2018 5 z 5

Veselé, hravé čtení , svěží, rychle se čte, protože dobrodružství Ruby a Garnet jsou velmi nečekané. Teda hlavne to zlobivé dvojče Ruby dělá knížku čtivou, být psaná jen o Garnet tak je to klidné čtení . Spousta ilustrací a graficky zajímavě řešená kniha.

Liliana2006
21.08.2018 4 z 5

no, tahle kniha byla poměrně slabá tak bych asi volila 3,5 hvězdičky...

Anetka24
19.05.2018 4 z 5

Je to velice dobrá knížka, tak jako všechny knihy od Jacqueline :). Sympatická mi byla spíše Garnet :D

DancerJaneBooks
14.04.2018 5 z 5

Tento příběh o dvojčatech se mi moc líbil. Hned na začátku se mi zalíbila a pobavila ta ilustrace, kde je napsané: Ruby nakreslil Nick Sharratt a Garnet nakreslila Sue Heapová. O trochu víc se mi líbí ilustrace od Nicka Sharratta. Líbilo se mi, že to někdy bylo vyprávěné z pohledu Garnet a někdy z pohledu Ruby. Garnet je mi sympatičtější, protože je mi taky i více podobná než Ruby. Byla jsem smutná z toho, jak se Ruby rozhodla rozdělit se s Garnet. Bylo hrozné, jak se Ruby ostříhala. Někdy mi i v mnoha ohledech (hlavně kvůli jejího chování) strašně připomínala Tracy Beakerovou. Ale na konci se potom naštěstí ukázalo, že bez sebe nemůžou být a že se mají rády. Opět sice pro trochu mladší čtenářky než jsem já, ale i tak se mi líbila.

jaja4
31.03.2018 5 z 5

Moja najobľúbenejšia kniha od J. Wilsonovej.

JančaDoll
24.11.2017 5 z 5

Moc super knížka, styl čtení Jacqueline miluji. Nejlepší je, že se dvojčata objevují i v další její knize - kdopak ví v jaké :)?

knihomolkačenka
18.04.2017 5 z 5

Tahle kniha mě doopravdy dokázala rozbrečet. :( Ale jinak je to úžasná,i když mi přišla Ruby
hrozně protivná.Ale to je asi tím,že je to z velké části vyprávěné z pohledu Garnet.

Kačkaknihomol
29.03.2017 4 z 5

Garnet je mi hrozně sympatická. Ruby je moc živá. Jejich příběh se mi, ale moc líbil.

lucille48
18.07.2016 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Sympatičtější mi byla bezpochyby Garnet, asi i protože jsem sama spíš jako ona.

SeverusSnape
16.05.2016 5 z 5

Smutné vtipné,miluji J.W.,jen ona to dokáže takto mistrovsky zakomponovat.
Vždy se vcítím do role hl.hrdinky. :)
Jezinka :D

Jacqueline Wilson