Sirina Sirina komentáře u knih

Tohle jsou vážně podivné finské povídky, které mi navíc svou ponurostí dost připomínaly Marťanskou kroniku. Nejvíc mě zaujaly povídky Lesní lišky a Temná zhouba, uzda smrti. Za nejslabší považuji Čarodějnou kolébku a Motýla.

14.10.2020 3 z 5

"ZÁKAZNICE (ke kamarádce): Mně se líbí jen knížky, u kterých mám dojem, že se to tak opravdu mohlo odehrát, chápeš? Jako třeba Stmívání."

A mně se tahle kniha líbí, protože zákazníci jsou po celém světě stejní.

13.10.2020 4 z 5

Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu David Michie

Skutečně jsem cítila pocit klidu a hlubokého porozumění. Stejně jako v předchozích knihách. Tentokrát mě to inspirovalo mnohem víc a už mám objednanou podložku na jógu :-)

10.08.2020 5 z 5

Kirke Kirke Madeline Miller

Kirke jsem si vlastně koupila pro nádhernou obálku a mojí oblíbenou řeckou mytologii. Ze začátku mě tahle dcera titána vytáčela, ale postupně jsem si ji oblíbila. Příběh se dobře četl, i když je v něm minimum dialogů. Pro oživení antické mytologie rozhodně doporučuji.

30.06.2020 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Velice příjemně napsaná kniha z dob minulých, i když téma je stále aktuální.

"Kdepak, Jeme, já myslím, že je jenom jeden druh lidí. Lidi!"

29.06.2020 3 z 5

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Nádherná kniha s překrásnými ilustracemi a trochu temnými pohádkami. Četla jsem ji hned po sérii Šesti vran a krásně mi doplnila tenhle svět. A taky zmírnila čtecí krizi a nechuť začínat číst něco nového po Prohnilém městu.

21.06.2020 4 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Depresivní kritika společnosti na Zemi. Smutek mě provázel po celou dobu čtení a ten dojem zůstane u téhle knihy pravděpodobně napořád.

13.01.2020 3 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Autorův humor je dost specifický a ne vždy mi seděl. Přesto je to velmi pěkně napsaný cestopis. Už se těším na přednášku a další knihy.

23.12.2019 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Poslední díl mě bavil. Až teda na citové výlevy Gwen. Naštěstí tu byl Xemerius, který průpovídkami dokázal odlehčit situaci. Trochu mě mrzí to zakončení na několika málo stránkách.

26.11.2019 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Tahle kniha se četla jedním dechem. Styl autorky mi prostě sedí. Příběh je velmi silný. Nedokážu si představit, že bych tohle řešila ve svých třinácti. A ten konec mě teda vážně dostal.

04.11.2019 4 z 5

Azazel Azazel Isaac Asimov

Taková malá nenápadná knížečka. Objevila jsem ji úplnou náhodou zastrčenou v knihovně. Na oddech skvělá. Rozesmála mě, donutila zapřemýšlet nad lidskou povahou a navíc jsem poznala dvoucentimetrového démona :D

08.06.2015 4 z 5

Hovořil se zvěří, s ptáky a rybami Hovořil se zvěří, s ptáky a rybami Konrad Lorenz

Rozhodně zajímavá kniha ze začátků etologie, i když je pár věcí dnes trochu jinak. Musím říct, že po přečtení jsem pochopila proč je většina etologů....prostě jiná :D

19.04.2015 4 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Asi jsem udělala tu chybu, že jsem prvně viděla seriál a až potom jsem se s velkým očekáváním pustila do knihy. Po přečtení prvního dílu, obdivuju seriál ještě víc, protože s touhle knihou má jen pramálo společného, takže další díl jen při velké nouzi.

28.07.2014 1 z 5

Chytněte mi guerézu Chytněte mi guerézu Gerald Durrell

Výborná kniha, která mi dala ohledně zvířat mnohem víc, než veškerá skripta na naší univerzitě.

26.02.2013 5 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Moje první kniha autorky. A asi na dlouho poslední. Nedokázala jsem si zvyknout na styl psaní. Přišlo mi děsně kostrbaté a při čtení mě to neustále rušilo. K tématu se vyjadřovat nechci. Bohužel mám pocit, že v českých končetin se tohle dělo víc, než si dokážeme připustit.

28.12.2023 3 z 5

Sedm životů Sedm životů Vladimír Votýpka

Pan hrabě má můj velký obdiv. Odejít někam do neznáma a začít od nuly se jistě dá, ale tolikrát za jeden život? To už chce trochu kuráže a nebát se práce. A co teprve návrat do rodné země, ze které ho lidé vyštvali. Škoda, že zrovna tahle kniha nemá takovou reklamu. Mělo by si jí přečíst mnohem víc lidí.

06.11.2023 3 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Vůbec nechápu, proč jsem měla tuhle knížku tak dlouho v knihovně a nepřečetla si ji. Možná jsem čekala až trochu opadne ten humbuk okolo seriálu a tohle bylo skvělé připomenutí té atmosféry. Nemůžu se dočkat druhého dílu.

02.10.2023 5 z 5

Inteligentní pes Inteligentní pes Sophie Collins

Kniha je moc pěkně graficky zpracovaná. Dozvěděla jsem se pár zajímavostí, o kterých jsem netušila a jsem ráda, že byly doplněny o studie a různé pokusy. Poslední kapitolu už jsem jen rychle přelétla. Většina her se nedá provádět bez pomocníků a to mi trochu vadilo.

02.10.2023 3 z 5

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

Protože jsem nenapravitelná, nechala jsem se znova nachytat na Humbook Tip a taky na překrásnou obálku. Jinak byla kniha spíš slabší průměr. Je v ní trochu romantiky, trochu vtipu, ale taky mi přijde taková nelogická, divná. Sečteno, podtrženo, dávám 3 hvězdy, protože mám pocit, že je pro jinou věkovou kategorii a nechci zbytečně hanit.

05.09.2023 3 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Jsem nadšená tím, jak nám autorka dokázala, jak je snadné změnit role a stát se padouchem nebo naopak hrdinou. A jak jim můžete fandit nebo je odsoudit, kdež znáte jejich pohnutky? Není to jednoduché a já jsem zvědavá, jak tahle série dopadne.

05.08.2023 5 z 5