Senza Jenka Senza Jenka komentáře u knih

Cizí muž v mém náručí Cizí muž v mém náručí Lisa Kleypas

(SPOILER) Lara byla popisována jako laskavá dáma - mně přišlo, že se chová spíš paličatě a do všeho strká nos. Že to není Hunter bylo celkem jasné od začátku, i když se autorka hodně snažila. Přesto to mělo mezery. Podoba vysvětlena příbuzenskou vazbou. Byl chameleon - fajn, někteří lidé jsou v tom lepší, než jiní. To ale nevysvětluje, jak poznával lidi, které nikdy předtím neviděl. Nebo jak to, že měl stejné jizvy, na stejných místech. A jak to, že ona ho neodhalila - minimálně po čichu (v určitých situacích)...
Matka Hawksworthová se dala na pokání - to je chvályhodné. Lara se snažila zachovat zdánlivě čestně, ve výsledku spíš hloupě... Naštěstí si to rozmyslela.
Průměr.

29.12.2023 3 z 5

…protože jsi má …protože jsi má Lisa Kleypas

(SPOILER) Že se chystá Logana hnusně využít si Maddy ve své mladické nerozvážnosti ze začátku neuvědomuje. Když se chystá svého plánu vzdát, skončí s ním v posteli, aniž by se přiznala.
Hned ráno ji ale najde otec a Logan je - celkem oprávněně - zhnusen. Už jednou se zamiloval a ta žena ho zradila. Když se dozví o Maddyině těhotenství, nakonec se s ní ožení, ale chová se k ní dost ohavně. Není hrubý fyzicky, ale psychického teroru užívá bez zábran. Zároveň se v něm s hořkostí sváří i silné city, které k ní chová a které si nechce přiznat.
K tomu všemu zjišťuje pravdu o svých rodičích, přítel z dětství utone v Temži a jeho pokrevní otec se k němu najednou chce hlásit.
Musím říct, že mi chování hlavních postav nesedělo, prostě mi nepřišlo uvěřitelné. Není to úplně tragické, ale LK má lepší kousky.

25.12.2023 2 z 5

Znamení lyry Znamení lyry Václav Erben

Začátek byl věru zajímavý. Pak se příběh začal táhnout a konec byl vlastně spousta stránek zdlouhavého vysvětlování. První díl se mi líbil víc.

25.12.2023 3 z 5

Cizí nevěsta Cizí nevěsta Kinley MacGregor (p)

(SPOILER) Zkrátila bych to o 50 stránek kňourání, že si ji nezaslouží a nemůže si ji vzít, protože patří jinému muži. Také mi přijde poněkud nesmyslné, že ji otec nejdřív závazně zasnoubil a pak se ji snažil dohodit jinému.
Jinak celkem fajn.

20.12.2023 3 z 5

Čas na lásku Čas na lásku Kinley MacGregor (p)

Divím se, že se ze Sina nestal pokřivený netvor, po tom všem, čím si prošel. Pomatená matka, nenávistná macecha, vinou pronásledovaný bezohledný otec, zlý dohlížitel a krutí věznitelé. A "kámoš" Jindřich. Moooc pěkná sebranka.
Je v tom spousta blábolů - např. určitě by nechali důležitou zajatkyni jen tak bloumat po celém hradě bez dozoru a krále, který má všechny jako šachové figurky bude určitě zajímat, že vůdce vzbouřenců je ještě kluk. Ostatně i to je sporné - nebyli v té době tzv. mezi muže přijímáni mnohem mladší jedinci?
Konec je cukrátkový, ale jinak... postava hlavního hrdiny zahrála v mém případě na správnou strunu. Uvnitř zraněná duše a na povrchu drsný muž, přesto laskavý a spravedlivý. Kdo by odolal. Za něj jedna * navíc.

20.12.2023 4 z 5

Rytíř mnoha srdcí Rytíř mnoha srdcí Kinley MacGregor (p)

Oceňuji, že se mi konečně jednou nějaká autorka historizujících romancí nesnaží věšet na nos, že všichni skotové jsou stateční, neúplatní, čestní, milující a věrní až za hrob. Na druhou stranu shrnula všechny skotky do jednoho pytle, jako bezskrupulózní doroty.
Maggie osciluje mezi statečnou vůdkyní povstání a ustrašenou slečinkou. Braden mezi amorálním prostopášníkem a zásadovým, vnitřně zraněným mužem. Takže mě mnohem víc, než hlavní postavy, zaujal nevlastní bratr Hřích ;) I když by mě tedy opravdu zajímalo, jak to vlastně bylo s těmi Bradenovými zálety.
Obálka příšerná.

19.12.2023 3 z 5

Nezkrotná touha Nezkrotná touha Lisa Kleypas

(SPOILER) Nějaké to klišé by se našlo, ale zbytek je celkem originální. Bordelmamá se rozhodne, že její přítel (nakladatel) bude mnohem vhodnější, než nějaký bezduchý gigolo. Ač nepoučen, proč ho tam vlastně poslala v konkrétní den a hodinu, velmi rychle se zorientuje. A zachová se vlastně velmi čestně.
Když Amanda zjistí, o koho ve skutečnosti jde, je vyděšená a naštvaná. Nakonec se sblíží a dohodnou - nejen na vydání její prvotiny, ale i na diskrétním, časově omezeném milostném poměru.
Ten kvůli drbům Amanda utne mnohem dřív a vzápětí se o ni začne ucházet jiný muž. Když zjistí, že je těhotná, plánuje nejprve zmizet za hranice, ale Hartley ji přesvědčí, že si ji vezme i s dítětem, jen ji nabádá, aby o tom Jackovi řekla, do čehož se jí vůbec nechce.
Je to červená, takže výsledek je celkem jasný. Mám dojem, že tady se vykreslení charakterů postav autorce povedlo víc, než jinde. Jack je trochu nejednoznačný, ale uvěřitelný. Líbila se mi věrná Sukey, veselý Oskar Fretwell i obdivuhodný Hartley. Milostné scény obsahují pro tuhle literaturu celkem nezvyklé praktiky, ale je to velmi decentní, což oceňuji.

19.12.2023 5 z 5

Skotova zajatkyně Skotova zajatkyně Sabrina Jeffries

Zajímavá zápletka. Jen se to na můj vkus moc táhlo, Lachlan se točil, jak korouhvička a je v tom spousta a spousta klišé. Ale dá se, i když z oslovení "děvče" mi postupně začaly naskakovat pupínky.

18.12.2023 3 z 5

Perfektní společnice Perfektní společnice Nicola Cornick

Romanťárna. S realitou a logikou to sice nemá moc společného, ale pokud má člověk na něco podobného náladu, splní to svůj účel. A já tu náladu měla :)

17.12.2023 4 z 5

Nevěsta na útěku Nevěsta na útěku Joan Johnston

Banální, málo uvěřitelné.

16.12.2023 1 z 5

Kořist Kořist Julie Garwood

Může to být i překladem, ale styl je... hrozný. Toporný, kostrbatý, neumělý... Také ta záležitost s dvojčetem mi nepřišla až tak nereálná, zejména poté, co se neohrožená obránkyně hradu, přesná střelkyně z praku a lstivá manipulátora najednou změnila ve zbabělou, roztržitou, nechápavou (až zmatenou) a lítostivou slípku. To jsem opravdu měla pocit, že musí být dvě.

16.12.2023 1 z 5

Poklad byzantského kupce Poklad byzantského kupce Václav Erben

Trochu mě hněte ta úporná a ne příliš elegantní snaha vyhnout se názvům některých měst, které navíc příliš nerozumím. Vzhledem k faktu, že názvy obcí jsou uváděny zcela běžně. To, jestli jsou smyšlené, nebo ne, podle mého názoru nehraje roli - mohli si vymyslet i ta města.
Styl psaní mi ale vyhovuje, povaha hlavního hrdiny je - maličko neobvyklá, ale příjemně, vyprávění plyne uspokojivým tempem a záhad je tak akorát. Jen pro filmové zpracování nebyla kniha asi dost zajímavá, že příběh tak moc překopali.

16.12.2023 4 z 5

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

(SPOILER) Je potřeba vzít v úvahu, že kniha vyšla v roce 1969, tedy před více než padesáti lety. Nad pokusy o dokonalou desinfekci celého těla a podobně, je tedy nezbytné zamhouřit oko. Co se týče chyb a úspor při budování výzkumného zařízení (například 5 konzolí k zabránění výbuchu místo 8) - nic nového a neznámého pod sluncem, a děje se to pořád.
Vzhledem k faktu, že nákaza unikla dávno předtím, než vědci dorazili, byl jejich zhruba 5denní výzkumný maraton vlastně marný a zbytečný.
Nepřestává mě udivovat šíře uvedených znalostí z mnoha oborů. Není to špatné čtení, ale Jurský park se mi líbil víc. Tohle je maličko suchopárné.

14.12.2023 3 z 5

Černí baroni Černí baroni Miloslav Švandrlík

Když zdvořile pominu fakt, že autor u PTP nesloužil, je to zábavné čtení. A nesmyslné rozkazy bohužel s minulou érou ani nezačaly ani neskončily.

14.12.2023 4 z 5

Rome Rome Jay Crownover

Zvláštní záležitost. Zhruba v půlce mě to přestalo bavit. Možná časem...

13.12.2023 1 z 5

Manželský omyl Manželský omyl Jennifer Probst

(SPOILER) První dvě třetiny je to o přetahování Cariny a Maxe. Ona chce konečně svobodně žít, daleko od sešněrované "morálky" Bergama. On zjišťuje, že už to není malá, přecitlivělá holka, kterou znával.
Zhruba ve dvou třetinách knihy, ho konečně dostane do postele - na jednu noc. A ráno ho přistihne matka Conteová. Po hláškách typu: "Zachováš se čestně" a "Jak by mohla tvoje matka v Bergamu vyjít na ulici, kdyby sis Carinu nevzal" jsem to nas.aně odložila.
Carinina matka a obyvatelé Bergama sice možná žijí ve středověku, ale zbytek světa rozhodně ne. A jak by se asi sousedé Maxovy matky dozvěděli, že se s Carinou vyspal? To jim to matka Conteová poběží vyzvonit? Hnus. Možná to časem dočtu, ale momentálně mě to příliš znechutilo.

13.12.2023 1 z 5

Měsíční směna Měsíční směna Cassie Alexander

(SPOILER) Popis Winterova pomalého "odcházení" byl docela drsný. Pořád nechápu Asherovu roli a motivaci. Jake... asi bych nad ním po všech těch podrazech zlomila hůl. Luna lobos - to bylo dobré, stejně jako jeho původce. Upíři nepřekvapili - je to sebranka. Dědeček naproti tomu překvapil dokonale, tohle jsem nečekala.
Lepší, než první díl, ale znám zajímavější díla. I když musím uznat, že autorce se docela povedlo vykreslit trochu temný a poněkud bezútěšný svět ženy chycené do pasti dohodou se Stíny. Ženy jejíž život sestává z práce na noční směně zvláštního oddělení plného neobvyklých a děsivých pacientů a neustálého nebezpečí, kam se dostanete pouze výtahem čpícím močí vlkodlaků. V mezičase se vrací do malého, čím dál víc zdemolovaného bytu, kam se neustále cpou převážně nezvané návštěvy tvořené stejně bizarní směsicí, jako pacienti na Y4. Její kolotoč práce, nedostatku spánku a úniků před smrtí narušují pouze nahodilé vztahy na jednu noc.

13.12.2023 4 z 5

Noční směna Noční směna Cassie Alexander

(SPOILER) Když se Ediin bratr Jake předávkuje drogami, dostane Edie nabídku - Stíny (jakési tajemné bytosti, které střeží nemocnici a okolí a za to se krmí bolestí a utrpením) udrží jejího bratra naživu a "čistého" a ona nastoupí za pár šupů na přísně tajné oddělení Y4, kde se léčí upíři, denní služebníci, zvěrodlaci, měňavci, zombie apod.
Po smrti pana Listopada vyráží Edie hledat Annu, což se jí povede, ale zabije u toho upíra a jeho klan se ji rozhodne zabít a připravit o duši. Má sice předstoupit před jejich soud, ale výsledek je jasný dopředu.
Zastupovat ji má právník z jiného klanu. Edie se potýká s bratrem, který ji neváhá okrádat a upíry, snaží se najít Annu, aby šla svědčit k soudu a zároveň chodit do práce na noční směnu, protože větší výpadek příjmů si nemůže dovolit. Pomáhá jí zombie, kterého potkala v nemocnici, a jeho kamarád psodlak, měňavec, jehož sbalila v klubu, právníkova denní služebnice, kolegové z práce i samotné Stíny (které ale sledují vlastní zájem).
Příběh se odvíjí celkem lineárně, ale přesto je vlastně dost zmatený. Občas nebylo úplně jasné proč se do toho některé postavy tak hrnou - Ti, tam to vypadalo na vztah, ale Asher? Jsem zvědavá na dvojku.

11.12.2023 3 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Spousta zcela vykonstruovaných problémů, typu: Nejstarší syn se musí oženit první. Nebo: Musíte si manželský slib zopakovat v Itálii. Průhledná manipulace ze strany matky Conteové.
Maggiino dětství a dospívání byla očividně noční můra a jejím rodičům bych nesvěřila ani třínohého jezevčíka vteřinu před smrtí, natož dítě - hnus.
Jinak je to ale roztomilé a romantické. Oddechovka.

08.12.2023 3 z 5

Smyslné zlo Smyslné zlo Keri Arthur

Trochu nekonzistentní s některými údaji z minulého dílu (třeba otázka potomstva). A opakují se tu stejné rozpory, jako v jiných dílech o bytostech se supersmmysly, nebo nemrtvých. Jak sami hrdinové několikrát zmínili, vzhled lze měnit, pach nikoliv. Je tedy zvláštní, že je Starr nepoznal po čichu (a oni jeho). Stejně tak dýchání u upírů - možná ho nepotřebují k životu, ale k mluvení rozhodně :D
Jinak je to bezva počtení. Příběh se logicky vyvíjí, neskáče, má závěr - o to lepší, že je v podstatě dobrý a zároveň uzavírá i události předchozích dvou knih. Ta poslední scéna v aréně je výborná.

08.12.2023 5 z 5