Čas na lásku

Čas na lásku https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/9953/bmid_cas-na-lasku-O6n-9953.jpg 4 225 40

Caledonia MacNeely, skotská kráska královské krve, je odhodlána stůj co stůj uprchnout ze zajetí anglického krále Jindřicha II. a vrátit se do milovaného Skotska. Na útěku ji však zastaví králův černý rytíř a ona v tu chvíli ví jen jediné – ten záhadný muž s pochmurnou pověstí ji neodolatelně přitahuje. Se Sinem se život právě nemazlil – pokud chtěl přežít, musel se řídit chladnokrevným rozumem nelítostného zabijáka. To poslední, co by teď mohl potřebovat, je manželství se skotskou dědičkou, s níž se má oženit na naléhavou žádost krále Jindřicha. Pro panovníka je odbojná Skotka pouhou figurkou na šachovnici a její sňatek se Sinem má napomoci k tomu, aby byli potlačeni skotští rebelové. Ani Callie nijak netouží po sňatku s domnělým Angličanem, ale nemá na vybranou. Pro své milované Skotsko by podstoupila jakoukoli oběť, a tak se nakonec králově vůli přece jen podvoluje. V té době ještě netuší, jaké pocity v ní všemi obávaný muž roznítí. Dokáže láska překlenout propast mezi dvěma nepřátelskými stranami? A může Sin důvěřovat citům, jež nikdy předtím nepoznal a s nimiž si neví rady?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Born In Sin , 2003

Senza Jenka
20.12.2023 4 z 5

Divím se, že se ze Sina nestal pokřivený netvor, po tom všem, čím si prošel. Pomatená matka, nenávistná macecha, vinou pronásledovaný bezohledný otec, zlý dohlížitel a krutí věznitelé. A "kámoš" Jindřich. Moooc pěkná sebranka.
Je v tom spousta blábolů - např. určitě by nechali důležitou zajatkyni jen tak bloumat po celém hradě bez dozoru a krále, který má všechny jako šachové figurky bude určitě zajímat, že vůdce vzbouřenců je ještě kluk. Ostatně i to je sporné - nebyli v té době tzv. mezi muže přijímáni mnohem mladší jedinci?
Konec je cukrátkový, ale jinak... postava hlavního hrdiny zahrála v mém případě na správnou strunu. Uvnitř zraněná duše a na povrchu drsný muž, přesto laskavý a spravedlivý. Kdo by odolal. Za něj jedna * navíc.

uzivatel83509
18.04.2023 5 z 5

Tuhle knihu miluji, četla jsem ji několikrát a ráda si ji přečtu znovu... za mě TOP kniha stejně jako spisovatelka :-)

Ála1968
05.03.2023 5 z 5

Další nádherný příběh.Jsem úplně unešená.Jen mě trochu mate,že jsou namícháni všichni z Bratrstva meče s MacAllistrovými,i když někdo se k nim počítá.

Ewe291
23.10.2022 5 z 5

Toto si zasluzi 5* pretoze Sin .... Nemam slov, to co musel zazit a ako sa citil je silne. Calie bola silna pretoze sa nevzdala aj ked bol odmerany. Urcite mozem povedat, ze zatial najsilnejsi pribeh z celej serie

katkaq
20.04.2021 4 z 5

Mám slabost pro příběhy ze Skotska a tenhle nebyl výjimkou. Sin je sympatická postava a stejně tak i Caledonia. Jen mi tam chybělo něco, co jiné knihy této autorky (např první díl série) mají. Mnohem víc než hlavní vyústění zápletky se mi líbila např. scéna Sina ve vesnici.

Kačka227
10.03.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem! Někdy ... docela často se mi stává, že mi chvíli trvá než se do příběhu začtu. A to se mi zde nestalo. Je to určitě tím, že knížka plynule navazuje na předchozí díl. A navíc hlavním hrdinou se stala vedlejší postava z předchozí knihy. A Sin se mi prostě líbil už před tím. A nezklamal mě. Je úžasný. A Caledonie si díky své trpělivosti, vytrvalosti, toleranci a laskavosti zasloužila jeho lásku. Ona se naopak stala jeho největším dárkem. Romantika jako prase. Doufám, že i další díly budou propojené s předchozími a taky takto vydařené!

Khira
12.11.2020 3 z 5

Tolko hviezdiciek davam za Sina. Bol naozaj nadhernou postavou. Callie mi zo zaciatku naozaj solidne pila krv. Knihu, rovnako ako pana touhy, som uz raz par rokov dozadu citala avsak narozdiel od pana touhy sa ma tentokrat nijako nedotkla. Sin si naozaj velmi vytrpel a je obdivuhodné ako to zvládol... Ale ja uz som proste ďalej

Verunka4444
07.11.2020 5 z 5

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

jinbr
24.05.2020 4 z 5

Zde přemýšlím, zda jsem tu jednu hvězdu neubrala moc tvrdě. Protože když jste celý život vychováváni v nějaké doktríně, tak se toho člověk jen těžko zbavuje. Vybočit jsou schopni lidé jen s velkou odvahou a vizí, kterým měří, protože jinak by je nebyli schopni uskutečnit.. Asi právě proto mě tak moc rozčilovala to věčné opakování, že nemá právo být šťastný... Vždycky se zamýšlím nad tím, do jaké míry může být daná postava realistická. Sin i Caledonia mi přišli realističtí, byť některé události jsou samozřejmě přikrášlené. Ale v kostce dobré, oddychové, čtivé.

Nibiru
15.05.2020 4 z 5

Tak, dočteno, za dva dny, což je celkem rekord. Co napsat k této knize z edice ČK, pro kterou jsem sáhla, abych trochu změnila žánr literatury faktu, který jinak čtu již dlouhé roky.
Je to šestá kniha od této autorky, kterou jsem četla, a vyvolala ve mně beze sporu nejvíce rozporuplných emocí. Ztotožňuji se s názorem čtenářky Lembac, neboli je s podivem, že se ze Sína, pod tíhou všeho, čemu byl od dětství vystaven, nestal psychopat, ale dokázal to vše překonat, jak jinak, díky lásce a odvaze statečné Callie. No ano, středověk byla velmi těžká doba, v níž násilí a vraždy byly dennodenním řešením všech lidských záležitostí, a spravedlnosti bylo jako šafránu. Přesto však autorka nadělila Sínovi, velice sympatickému hrdinovi, na můj vkus až příliš krutý úděl. Nemyslím si, že něco takového je možno přestát, a přitom si zachovat zdravý rozum a smysl pro čest, bez následků na povahu a na duši. Ale to je jedno, je to koneckonců oddechový román. Až na to, že jsem u této knihy spotřebovala příliš mnoho papírových kapesníčků....City se mi střídaly jako na houpačce, na jedné stránce slzy, na druhé už zase přes slzy smích, a tak stále dokola:-) Autorka zde dokázala bravurně spojit smutnou scénu s veselou:-) Ale konec knihy, těch pár posledních stránek jsem fakt pro slzy ani nemohla dočíst.... Moc jsem oběma hrdinům ten zaslouženě šťastný konec přála, i když to vůbec nadějně nevypadalo....
Pro ty některé neustále se opakující fráze dávám tentokrát jen 4 hvězdy.

Kamila1991
27.03.2020 5 z 5

Krásný příběh, jak Caledonie učila Sina milovat. Všem milovníkům historické romance vřele doporučuji. Nádhera!

lucie.dc
24.02.2020 4 z 5

Vedela jsem, ze Sin se mi bude libit, a to hned, kdyz se objevil v predchozim dile, resp. me zaujal vice, nez hlavni postava Braden. Ubiram hvezdicku za to, ze styl psani je sice ctivy, ale spisovatelka se opet hodne opakuje, opakuje i cele fraze, zbytečně...

vcielka
01.01.2020 5 z 5

Tato cast bola dobra. Ak som pochopila autorku, jej hrdinky su zakazdym mile, prijemne a nikdy sa neurazia. Vzdy mrzutu naladu svojich hrdinov pochopia a odbiju usmevom. Zaujimave. Caledonia sa mi ale fakt pacila ako postava, pretoze z tych vsetkych hrdiniek v tejto serii posobila najmenej hlupo. Asi za to moze jej vyssi vek. Sin je mnamka, ale tiez toho sebemrskacstva tam bolo privela. Nevadi mi, kolko utrap na neho autorka uvalila. Vadi mi to neustale opakovanie uz znamych faktov stale dookola. To omrzi a skripe to casom pod zubami. Inak sa mi pribeh naozaj pacil

Petra-1
08.11.2019 5 z 5

Krásná kniha. Perfektně se čte.

petraj30
04.08.2019 5 z 5

Krásný a smutný příběh. Sin musel hodně trpět, jak v dětství, tak i v dospělosti. Ještě, že mu ten život zpříjemní Caledonia

sulinajindra
28.07.2019 5 z 5

Opět poutavá kniha......

MonaLisa42
22.07.2019 5 z 5

Toto je skutečně skvělá kniha. Naprosto nic bych neměnila.
Sina mi bylo velice líto, to co si prožil v dětství i v dospělosti, no hrůza... Aisleen bych nikdy nedokázala odpustit. Překvapuje mě, že z něho může být chlap, který se umí hezky usmívat, milovat svou ženu a všechny děti. Moc se mi líbila polštářová scéna - skutečně jsem se nasmála :-D Callie je naprosto úžasná a líbí se mi, že do příběhu byl od začátku zapletený i její malý bráška. V každé knize této série se dá už na začátku lehce uhádnout, jak příběh skončí a kdo způsobuje problémy. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Konečně jsem se dozvěděla, jak jsou knihy v této sérii propojeny. Už se těším na další díl. Moc děkuji!!!

keiko33
03.07.2019 5 z 5

Zatial najlepsia cast. Krasny pribeh, z krasneho prostredia. Chudak Sin si toho vytrpel az privela, takze si konecne zasluzil laskavu zenu, ktora zanho bojuje.

maco01
01.03.2019 5 z 5

???? Ako vždy

Lenka9419
14.11.2018

Nebudem pisat svoj nazor ku kazdej knihe, napisem celkovo co si myslim. V podstate su vsetky knihy na jedno kopyto. Hned ked sa stretnu sa ,,zamiluju" (pritahuju), ona ho strasne chce, on sa nechce nikdy zalubit atd.. :D Ale kazdopadne to nemyslim v zlom. A som rada ze zatial v ziadnej knihe nebolo podvadzanie partnerov, kedze to v knihach uplne neznasam, cize kto chce cistu romantiku, knihy od tejto autorky nech si precita. Precitala som od nej myslim si celkom dost knih a mne sa kazda jedna pacila a vzdy som sa tesila na dalsiu, kedze ja tieto pribehy millujem :D

12. století Skotsko romance historické romance

Kinley MacGregor (p)
americká, 1965
2005  87%Pán touhy
2008  78%Kde je můj hrdina?
2006  88%Čas na lásku
2014  83%Milenec snů