Nezkrotná touha

Nezkrotná touha https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/9465/bmid_nezkrotna-touha-k54-9465.jpg 4 284 36

Amanda byla svobodná, nepolíbená a téměř třicetiletá spisovatelka. Do čtvrtého desetiletí svého života však nechtěla vstoupit jako stará panna, a tak si jako dárek k narozeninám objednala v domě lásky mužskou návštěvu. Když pak osudného večera uviděla na svém prahu atraktivního muže, věřila, že právě s ním prožije vytouženou noc vášně. A on vskutku splnil její nejsmělejší představy, i když se Amanda nemohla zbavit pocitu, že je všechno trochu jinak, než se jí na první pohled zdálo Její předtucha se brzy potvrdí, protože z domnělého profesionálního milence se vyklube nevlastní syn londýnského šlechtice Jack Devlin, kterého k Amandě přivedly docela jiné důvody než předpokládala. Takovýto začátek vztahu se jistě nedá označit jako šťastný, ale oba zakrátko zjistí, že je vzájemně přitahuje nečekaná vášeň, které ani jeden nedokáže odolat. Nicméně ani tentokrát se osud neubírá podle Amandiných představ a snů... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Suddenly You , 2001

Senza Jenka
19.12.2023 5 z 5

(SPOILER) Nějaké to klišé by se našlo, ale zbytek je celkem originální. Bordelmamá se rozhodne, že její přítel (nakladatel) bude mnohem vhodnější, než nějaký bezduchý gigolo. Ač nepoučen, proč ho tam vlastně poslala v konkrétní den a hodinu, velmi rychle se zorientuje. A zachová se vlastně velmi čestně.
Když Amanda zjistí, o koho ve skutečnosti jde, je vyděšená a naštvaná. Nakonec se sblíží a dohodnou - nejen na vydání její prvotiny, ale i na diskrétním, časově omezeném milostném poměru.
Ten kvůli drbům Amanda utne mnohem dřív a vzápětí se o ni začne ucházet jiný muž. Když zjistí, že je těhotná, plánuje nejprve zmizet za hranice, ale Hartley ji přesvědčí, že si ji vezme i s dítětem, jen ji nabádá, aby o tom Jackovi řekla, do čehož se jí vůbec nechce.
Je to červená, takže výsledek je celkem jasný. Mám dojem, že tady se vykreslení charakterů postav autorce povedlo víc, než jinde. Jack je trochu nejednoznačný, ale uvěřitelný. Líbila se mi věrná Sukey, veselý Oskar Fretwell i obdivuhodný Hartley. Milostné scény obsahují pro tuhle literaturu celkem nezvyklé praktiky, ale je to velmi decentní, což oceňuji.

Ewe291
17.11.2022 4 z 5

Myslim, ze je to po velmi dlhom case, kde som sa stretla s vekovym rozdielom, kde je .... No nebudem prezradzat. Pacilo sa mi aj to ako sa s Amandy nestala "hlupa husicka" a Jack tiez ostal sam sebou a SAM sa vypracoval a stale na sebe pracoval. Epilog bol tiez krasny

Bergerac16
03.05.2022 5 z 5

(SPOILER) Ten příběh je psaný s obrovskou lehkostí, připadalo mi, že se autorka nesnaží o okázalá gesta, časté dramatické zvraty, vyumělkované zápletky a hluboká vyznání – a ohromně mi to sedlo. Úvodní scéna je trošičku za vlasy přitažená, ale je originální a funguje – tak proč ne… Jenom je hned od prvních stránek čtenář docela vykulený
Mrzí mě, že LK své hrdiny mimo aristokracii vždy vykresluje jako zámožné zbohatlíky (Craven, Severin, Winterborn, Ransom a teď Devlin) a přijde mi, že se tento model už stává klišé – anebo já bych to tedy oželela - nestačilo by, kdyby ti muži byli prostě normálně úspěšní a zajištění?
Moc se mi líbilo, jak Jack pracoval s Amandiným ženským sebevědomím, učil ji mít se ráda, hrát si a na předsudky se umět vykašlat. Amanda je prototypem talentované ženy, která se o sebe umí netradičně postarat, ale stále si není dost jistá tím, jestli může ve společnosti vyčnívat, když konvenční vzor tehdejší ženušky je někde zcela jinde. Tradičně šílený obrázek a překlepy - všimněte si, že jinde v Evropě, v jiných překladech LK je grafika obálky zvládnutá - jen český vydavatel Lisu Kleypas "zabíjí" a čtenáře vlastně odhání :-)
Konečně mají v jednom z románů LK opodstatnění ta přitisknutí ženy na hrbol/výčnělek/výstupek atd. - jinde dávám oči v sloup, ale tuto hrdinku by asi nic jiného nepřesvědčilo, že je žádoucí a smyslná.

allyska
27.08.2021 5 z 5

Příjemná knížka, která mě nalákala tím, o čem bude. Moc se mo líbilo, jak si hrdinové sedli intelektem a bylo tam i hodně vtipných scén. Už velmi milý začátek knížky, který mě ihned vtáhl do děje. Opět zkrátka kvalita, na kterou jsem od autorky zvyklá. (Spoiler: A odhalení věku bylo perfektní.)

katkaq
11.04.2021 3 z 5

Tento příběh nebyl špatný. Hlavní hrdinka, třicátnice, úspěšná žena starající se sama o sebe + mladý atraktivní muž, který si váží její inteligence. Skvělá dvojice. Jsem zvyklá, že se v těhlech dílek sem tam objeví peprná scéna, ale tady s ní začneme snad na třetí stránce a téměř ji neopustíme. Ocenila bych trochu více dějové linky a ne řešení všeho s*xem. Zkrátka to úplně nebyl můj cup of tea.
PLUSY: skvěle načrtlé hlavní postavy, čtivě napsané
MÍNUSY: málo propracovaný děj, až moc s*xu (pro někoho to naopak může být plus ;) )
Pokud hledáte opravdu ČERVENOU knihovnu - tak tohle je kniha pro vás

Kudík
22.04.2020 4 z 5

Musím přiznat, že jsem dle anotace byla zvědavá na nepolíbenou, bezmála třicetiletou spisovatelku, která si jako dárek k narozeninám objedná ( léta páně 1836 :) ) gigola. A byla to fakt sranda. Dle popisu byla Amanda něco jako prsatý, nadprůměrně inteligentní, "barokní anděl", ale vážně mě většinou bavila. Jack mě zase dostal svým přístupem a (SPOILER) věkem. Bohužel se s postupujícím dějem vtip trochu ztrácel. Jsem ráda za epilog.

lucie.dc
18.03.2020 5 z 5

Priznam se, ze u tohoto titulu jsem si nebyla casto jista, jak dej bude postupovat.

Trosku me zklamalo prvni "oficialni" setkani po "incidentu," z trapnosti se mohlo vykresat vic.

Nechtelo se mi jinak od cteni odchazet.

Zavidim Jackovi jeho praci, to bych taky chtela...

DUNIKO
15.03.2020 5 z 5

Možná bych to o kapitolu,o dvě zkrátila ale jinak to bylo pěkné.

luci2
04.02.2020 5 z 5

Příběh, jenž Vás nezklame. Ze začátku jsem si říkala, ze najímat si prostituta je už moc, ale nakonec mě příběh mile překvapil sice ne dějem, ale svou milou troufalosti, která byla použita s vtipem a kouzlem, kterou umí jenom Lisa. Takže nakonec jsem měla problém se od knihy odtrhnout. Kniha je krásná celá, plna neznosti a touhy. I konec se velmi povedl. Vřele všem doporučuji ;-)

petraj30
03.08.2019 5 z 5

Kniha byla mooooooooooc krásná, trošku jiný příběh, než, na který jsme zvyklá, ale knize to naopak přidávalo, Na konci se mi chtělo až brečet, ale nebyla by to Lisa, kdyby to všechno tak krásně neskončilo:-)

Lembac
17.12.2018 5 z 5

Tato knížka se od šedého průměru romantických příběhů liší už tím, že hlavní hrdinkou není nějaká osmnáctiletá krasavice, ale oplácaná třicátnice s dobře rozjetou kariérou. Jediné, co Amandě chybí, je chlap. A protože je Amanda žena podnikavá, jednoduše si ho k narozeninám v místním nevěstinci objedná. První setkání Jacka s Amandou je popsáno opravdu vtipně, situační komika je velmi podařená. Poté se děj (bohužel) dostává do vyježděných kolejí klasické červené knihovny – nechybí neradostné dětství jednoho z hlavních hrdinů, nutnost odepřít si životní lásku, trocha toho trápení, potom prozření a nakonec happy end.
(Odvrženého Charlese mi bylo líto – taky mu mohla autorka připsat nějakou milou ženušku.)

Drobná kritika: Trošku srandovní mi přišlo, když se ve žhavé milostné scéně Amandiny „krátké nožky“ křečovitě dotýkaly Jackova těla a „krátké ručky“ posléze objímaly jeho široká ramena. Z takového popisu milostných hrátek jsem nabyla dojmu, že Amanda musí být prsatá trpaslice se zakrnělými končetinami. Není! :-)

Příběh je zábavný a čtivý, místy dost erotický, nechybí vtip ani srdcebol. Za to dávám pět hvězd.

vcielka
13.07.2018 5 z 5

Hlavny hrdina super, hrdinka tiez. Charakterove vlastnosti vykreslene riadne. Hlavne u hlavnej hrdinky. Velmi pekne rozpovedany pribeh. Nemam co dodat. 5 hviezd

avalonek
28.04.2018 5 z 5

Nemůžu dát jinak než plný počet hvězd.Příběh byl krásný,hltala jsem ho až mi málem zaskočilo..:-)Prostě nádhera

isner
10.11.2017 5 z 5

Hezký příběh, nezávislá Amanda a přitažlivý, na manželství a lásku nevěřící Jack, jejich hádky a sbližování.. Další z knih Lisy Kleypas, která se mi moc líbí, nemohla jsem se od ní odtrhnout a vřele doporučuji všem, kteří mají rádi romantické a erotické příběhy.

Adelin239
18.08.2017 5 z 5

Překvapilo mě, jak se děj knihy odehrával. Představovala jsem si průběh děje úplně jinak, ale i tak kniha splnila má očekávání. Nádherný a dojemný příběh ženy, která si postupně plní své sny. Opravdu krásná kniha.

PerlaZP
09.06.2017 4 z 5

Hned na začátku mě upoutala neobvyklá anotace, protože od této autorky, nejsem na třicetileté ženy, moc zvyklá…
Příběh se mi četl docela dobře, ale měla jsem pocit, že v něm neustále něco chybí. Věkový rozdíl by mi, zase, až tak nevadil – co je to, pět let v životě? Jack a Amanda měli skvělý život, jenom, ten konec mohl být trochu lepší…
Knížce dávám čtyři hvězdičky...

janqa410
19.05.2017 5 z 5

Nikdy jsem nebyla nijak extra do četby zapálená. Vše se změnilo ve chvíli, kdy se mi do rukou dostala první kniha od LK. A už to bylo - láska po první kapitole. a od té doby jsem knihomol. Příběh Amandy a Jacka mě učaroval, do postav, především do Amandy jsem se vžila neuvěřitelně. A LK je pro mě jedna z nej! 5*

Majdule
26.03.2017 5 z 5

Tak tohle se mi velmi líbilo. "Stará" panna, přitažlivý muž nevěřící v lásku, prostředí spisovatelů a nakladatelů a milý detail v podobě dohazovačky Gemmy. Koktejl, který mě chutná.

Danulka11
22.09.2016 5 z 5

Jedním slovem překrásná kniha!!! Už od prvních stránek jsem věděla, že se mi děj bude líbit a kniha mě natolik nadchla, že jsem měla co dělat, abych knížku za jeden večer nepřečetla. Krásný a velice netradiční děj, který zaujme určitě každou čtenářku a knihu řadím mezi své oblíbené, ke kterým se ráda vracím. Lze říci, že se jedná o jednu z nejlepších knih od této spisovatelky !!!! :o)))

NicaCola
19.08.2016 4 z 5

Prostě... moje oblíbená Lisaaa... opět nezklamala!!! :)