Senza Jenka Senza Jenka komentáře u knih

Hřích Hřích Sharon Page

Porno. Pravda, má to i příběh, ale ten se bohužel zcela ztrácí v poněkud vulgárních popisech nejrůznějších orgií. Asi v 1/3 mě všechny ty tělesné partie, tekutiny a pohyby začaly poněkud unavovat a zbytek jsem proskákala, abych věděla, jak to dopadne.
Proč ne. Ale znám lepší kousky ;)

07.06.2024 2 z 5

Dáma z obrazu Dáma z obrazu Gayle Callen

(SPOILER) Zmíněný skandál je pouze velmi vágně naznačen. Julianův otec prošustroval majetek a po zmizení diamantu zemřel při "nehodě" na lovu.
Julian, Peter a Leo přistihnou tři mladé dámy, jak se v mužských šatech pokouší z klubu ukrást obraz. A uzavřou sázku. Všechny tři dívky svorně tvrdí, že stály modelem. Julian tipuje Rebeku, která měla diamant na sobě i na plese (ta ovšem jeho historii nezná a navíc se domnívá, že jde o imitaci). Leo Susannu a Peter Elizabeth.
Dívky se rozhodnou rozdělit, aby mužům pátrání ztížily. Rebeka je těsně pred odjezdem ve vlastním kočáře napadena neznámým mužem, který se ji snaží přimět, aby mu diamant přinesla. Podaří se jí uniknout, ale je sledována - jak zločincem a jeho komplicem, tak Julianem. Ve vlaku se mu svěří, zločincům uniknou a pak pokračují v přestrojení, převážně za chudé manžele, aby zjistili pravdu.
Malíř je těsně před jejich příchodem zavražděn a pachatelem je Julianův strýc. Dalším cílem je tedy jeho sídlo.
Rebeka je unesena, strýc se je pokusí oba zavraždit a celá záhada kolem šperku je objasněna.
Bylo to sice maličko pohádkové, ale líbilo se mi jejich cestování po chudých hostincích a ubytovnách, kdy si museli vydělávat prací. Postupně poznávali jeden druhého, sblížili se a samozřejmě zamilovali.
Hezký příběh.

07.06.2024 5 z 5

Skandál Skandál Gayle Callen

(SPOILER) Pochybuju, že by se v 16. století mohla vznešená dáma pohybovat jen tak sama bez dozoru po Londýně. V těchto ohledech je kniha krotká až naivní. Také jsem moc nepochopila ten útěk od kostela - patrně snaha autorky vnést do děje stejný prvek, který výrazně ovlivnil předchozí díl.
Jinak je to hezký a docela zábavný příběh. Alex je k pomilování. On i Emmeline si navzájem léčí zraněnou duši a že nakonec tlačila ke sňatku ona jeho, i to, jak to přijal, se mi líbilo.
Kent by zasloužil spráskat.

07.06.2024 4 z 5

Květy na vodě Květy na vodě Kathleen E. Woodiwiss

(SPOILER) Ani tentokrát mě autorka moc neuchvátila. Před lety jsem nějaké její knihy přečetla a hodnotila jsem je dobře. Nyní si nemohu vzpomenout, o čem byly ani jestli bych je hodnotila stejně. Možná ne.
Je to příjemný romantický příběh o dívce, která prošla nějakým tím protivenstvím, dospěla, zmoudřela a našla svoje štěstí. Gage to také neměl jednoduché, odpoután od rodiny odešel za moře a snaží se vlastními silami vypracovat. Poté, co ovdověl a čelí nevraživosti mnoha lidí už ani nedoufal v nové štěstí, ale všechno se nakonec v dobré obrátilo.
Styl je takové vyprávění z druhé ruky, vůbec mě nevtáhl do příběhu. Až na pár Gageových škádlivých náznaků ze začátku to nemá žádný švih, ani šťávu. Celé to na mě zapůsobilo příliš prvoplánově. Vztah, vývoj i záporáci.
Ona je nádherná a všechno na co sáhne se jí daří, on je krásný, úžasný a všechno na co sáhne, se mu daří. Záporáci jsou hnusí, nenávistní a ochotní zajít kvůli pomstě až na nejzazší mez. Nic napínavého, nic překvapivého. Rozhovory mezi manžely Thorntonovými byly už vyloženě klišé.
Můj obdiv si získal Maurice. Jediná trochu překvapivá věc byl Kainův původ.
Název se zjevně vztahuje k její první cestě loďkou po řece ke srubu.

06.06.2024 3 z 5

Z králova rozkazu Z králova rozkazu Shannon Drake (p)

(SPOILER) Celý příběh je poměrně dlouhý a anotace postihuje jen nepatrný kousek.
Vyprávění začíná na hradě Aville. Lady Lenora hájí hrad, aby to vypadalo, že se na něm ukrývá francouzský král Filip a ten mohl zatím bezpečně odjet. Hrad je dobyt zásluhou Adriena, svěřence anglického krále Eduarda III. Král je samozřejmě rozezlen, Lenora je krasavice... a další je nasnadě. Lenora je posléze odvezena do Anglie, provdána za Roberta z Oxfordu, porodí dceru Danielu, Robert je vzápětí zabit, Eduard III. se stane Danieliným poručníkem a Lenora se smí i s dítětem vrátit na Aville.
Děj se posune asi o deset let kupředu. Aville je stále vlastnictvím anglického krále, Lenora se stýká jak s Angličany, tak s Francouzy, včetně krále Filipa, ostatně je příbuzná s rodem Valois. Zemí se rozšíří mor, Lenora zapřísahá na smrtelné posteli dceru, aby ctila krále a umírá. Daniela se z moru vyléčí a stává se schovankou krále Eduarda. Ten se po obléhání Calais vrací do Anglie a dívku bere s sebou.
Další skok zhruba o 4 roky. Další morová rána. Daniela se chystá odjet na državy svého otce. Doprovází ji Adrien, král mu již oznámil úmysl zasnoubit ho s Danielou. Adrien je rozhodnut odmítnout, plánuje svatbu se svou dlouholetou přítelkyní, důvěrnicí a láskou lady Joannou. Vztahy mezi ním a Danielou nejsou nijak dobré. Zazlívá mu dobytí Aville a provedla mu pár zlomyslností. Za povolené sedlo jí Adrien dokonce nařeže, protože nevěří jejímu slovu, že s incidentem neměla nic společného.
Okamžitě se vrací pro Joannu, aby ji odvezl ze zamořeného města. Ta už ale vyrazila a cestou se minou. Mor ale na Gariston už dorazil a nákaza se brzy rozšíří. Daniela pečuje o nemocné, včetně Joanny. Adrien se vrací, nachází Joannu již mrtvou a u ní Danielu, která usnula vyčerpáním. Adrien truchlí, sám onemocní a Daniela se stará i o něj. Přijíždí posel s příkazem, že k zásnubám Adriena a Daniely má dojít okamžitě. Vědom si svého dluhu slíbí Adrien Daniele svobodu. Zasnoubí se a dívka odjíždí na Aville.
Hop, posouváme se o dalších 5 let. Adrien objel turnaje poloviny Evropy, nyní zvelebuje sve skotské panství. Dorazí informace, že král opět sbírá vojsko a navíc pomluvy, že Daniela se snaží zrušit zásnuby a vzít si francouzského šlechtice.
Simon, hrabě Montjoie se opravdu snaží, ale Daniele současný stav vlastně vyhovuje. Adrien se objeví právě ve chvíli, kdy se ji vzbouřenci plenící okolí pokusí při lovu unést.
Přes její nesouhlas se ještě téhož dne večer koná svatba. Daniela si vyprosí čas, ale když ji Adrien přistihne při rozhovoru se Simonem, naštve se a zatáhne ji do postele rovnou. Daniela nevěří, že by Simon měl s jejich napadením něco společného.
Nějakou dobu jsou spolu na Aville, těžko hledají společnou řeč. Daniela ctí slib daný matce na smrtelné posteli, ačkoliv nemá v úmyslu zradit anglického krále. Za všeho nejvíce si přeje, aby zabíjení skončilo. Adrien jí nevěří. Odjíždí k armádě a po zprávách, že kolem Aville opět krouží francouzi, odváží Danielu pryč, marně mu vysvětluje, že ji podezřívá neprávem. Je odložena a v podstatě vězněna na hradě Renoncourtu. Když vyslechne hovor několika rytířů o léčce na krále Jana (Filipova nástupce), rozhodne se splnit svůj slib a krále varovat. Když se ji prostředník snaží znásilnit a využít pro sve čachry, opět zasahuje Adrien.
Poté ji znovu odloží na Aville, při další bitvě je Jan zajat a všichni vyráží do Anglie. Adrien odváží těhotnou Danielu do Skotska. Ta mu vyzná lásku, ale on jí zjevně moc nevěří. Je povolán zpět ke králi. Daniela zůstává.
Nasleduje krátký popis výpadu do Walesu, života u dvora, včetně zmínky o francouzských zajatcích a Danielina života ve Skotsku. Když se narodí malý Robin, král nedovolí Adrienovi odjet domů, naopak požaduje, aby přijela Daniela i s dítětem ke dvoru.
Simon, kterému se podaří naplánovat útěk ji unese, Adriena zraní a hodí cestou z Doveru do moře. Život mu zachrání sám Černý princ a prozradí mu, že Daniela je jeho nevlastní sestra.
Tu zatím uvězní na hradě Cardineau. Hrad je brzy oblehnut anglickou armádou, Simon se pokusí Danielu znásilnit a přimět ke spolupráci. Nakonec je hrad dobyt, Adrien opět dorazí na poslední chvíli.
Po návratu do Anglie Daniela zjistí přímo od královny pravdu. Robin má stejné oči a mateřské znaménko jako král Eduard III. Je možné, že slib matce se neměl týkat krále francouzského.
Adrien Daniele konečně věří a vyznají si lásku navzájem.
Zajímavý je prolog - část příběhu týkající se pokusu varovat Jana. Prolog je z jejího pohledu, příběh pak z jeho.
Bitva u Kresčaku - ani zmínka o Lucemburkovi!

05.06.2024 3 z 5

Démon touhy Démon touhy Stephanie Laurens (p)

(SPOILER) Tak předně - v úzkých není Flick, ale Dillon. Zapletl se s podvodníky a hrozí mu nebezpečí z více stran. Když už Démon Fick poznal, s celou věcí se mu svěří a vedení pátrání po syndikátu falšujícího dostihy přechází na něj.
Při sledování podezřelé osoby Felicity neváhá vydat se i na méně bezpečná místa, Démon ji samozřejmě vytahuje z malérů a postupně se rozhodne, že pro něj představuje ideální manželku. Stejně jako v ostatních dílech i zde je hlavní hrdinka odhodlaná neříct ano, dokud jí hrdina nevyzná lásku.
Vadí mi klišé v podobě zkompromitování, v této knize použité dokonce opakovaně! To bylo trapné až ubohé.
Překvapilo mě, že Démon v podstatě neprotestoval proti zapojení Flick do pátrání. Bylo hloupé, že jí nevysvětlil důvody své zdánlivě odtažitosti, poté co ji zanechal u své matky.
A ta epizodka na maškarním plese... No... Já bych se asi nedokázala dost uvolnit :)

05.06.2024 3 z 5

V patách Elize Cynsterové V patách Elize Cynsterové Stephanie Laurens (p)

(SPOILER) Příběh v mnohém připomíná ten předchozí. Pouze po neúspěchu mise s Heather musí únosce "přitvrdit". Najme protřelejšího gaunera, na akci víc dohlíží, do Skotska jedou jinudy, Eliza je navíc 2/3 cesty pod drogami (ačkoliv únosce takové praktiky zakázal). Ani to ovšem nestačí.
Jeremy všechno hezky naplánoval, jenže nepočítal s možností, že Eliza je špatná jezdkyně, vlastně mizerná a koní se trochu bojí. Musí tedy pokračovat kočárem, nebo pěšky. Tady je podobnost s předchozím dílem největší.
A stejný je i přístup únosce, jehož karty autorka odkrývá tentokrát mnohem více. Problém je ovšem najatý gauner, jehož ego neuneslo neúspěch a je rozhodnut Elizu třeba i zabít, o což se nakonec skutečně pokusí. Pokus končí smrtí únosce i gaunera a závěr je věnován poklidnému třídění citů hlavních hrdinů.
Nepochopila jsem, proč se tak rychle zbavili koní. Mohli jet na jednom, druhého vést a pravidelně je střídat. Určitě by to bylo rychlejší, než valník se zelím.
Plán, podle kterého měli urazit 100 mil (cca 160 km) za jeden den je dost přitažený za vlasy. Kůň údajně urazí 30-65 km za den podle koně, terénu a zátěže. I s tou horní hranicí je to pořád cesta na tři dny. A určitě ne tryskem. Na to by museli koně pravidelně střídat, o čemž ale nepadlo ani slovo.
Trochu mi vadilo i to, že každý zvrat v průběhu útěku zopakovala autorka nejméně 2x (opuštění kočáru, útěk přes hory, příhodně umístěná chatrč na přespání - navíc čistá a vybavená...).
Jeremy se mi ale líbil, i to, že city nepovažoval za nějakou nemužnou slabost, kterou je třeba potlačovat a tajit, jen bych ráda věděla, jak si při tom sezení v knihovnách udržoval tu svalnatou postavu ;)
Nejzábavnější byli rozhodně akademici. Ten zastírací manévr byl sice zbytečně okatý, ale aktéři prostě k sežrání. Škoda, že neměli více prostoru.

Podivné manželství Podivné manželství Johanna Lindsey

(SPOILER) Ta záležitost s otcem v lihu mi přišla trochu přehnaná.
Tehdejší zvyky v zacházení se ženami nechám plavat, ale za boha nemohu pochopit, proč spolu komunikovali přes Amelii. To mi hlava nebere.
Jeho přesvědčení, že uvěří řečem o schovance bylo, mírně řečeno, úsměvné.
Taky bych nečekala, že bude až takový zbabělec a ani v ložnici ji nebude chtít vidět bez závoje.
Oba byli pyšní až na půdu a on navíc zatraceně prchlivý. V soukromí se k ní ale choval moc hezky, i když za tu "květinku" bych mu asi vrazila koleno do citlivých míst.
Celkově měl ale Rolf štěstí. Připadal mi jako ten typ muže, který se nechá obměkčit úsměvem, psíma očima apod. Manipulativnější manželka by s ním asi dost cvičila.

Jeho vyvolená Jeho vyvolená Gayle Callen

(SPOILER) Spencer je hejsek, vyhlášený skandály a se svou snoubenkou se nenamáhá ani seznámit. Roselyn je zamilovaná do podkoního Phillipa a Spencerovo chování jí uráží i děsí. Před kostelem mu zdrhne.
O dva roky později, ovdovělá, žije na ostrově Wight a živí se jako pekařka na panství své rodiny. Správci o ní ví, její rodina se jí zřekla. Netuší, že zásnubní smlouva je stále platná a že pozemky ve skutečnosti přešly do Spencerova vlastnictví.
Ten působil poslední rok jako špión, nyní se poblíž ostrova snaží opustit španělskou flotilu a uniknout zrádci. Útěk se zdaří, ale je těžce raněn a má zlomenou nohu.
Roselyn ho najde na břehu a zachrání. Když ho pozná, je zděšená. Neví, jestli není zrádcem a rozhodně nemá radost ze setkání s mužem, který jí tak změnil život. Spencer ji nepozná a pravdu zjistí až když vyslechne hovor mezi ní a správcem. Je naštvaný, uražený, plný nenávisti a touží se jí pomstít.
Během uzdravování se ale mnohem lépe poznají, oba pochopí své předchozí chyby a jejich vztah se začne měnit.
První polovina knihy je vláčná, trochu melancholická až sentimentální jak vykresluje obrázek ženy, jež šla za láskou a zůstala uvězněná v manželství s mužem, který stál hlavně o její věno. Poté, co ji rodiče vydědili, přestal cokoliv předstírat. Nakonec on i jejich maličká dcera zemřeli na mor. Od té doby žije Roselyn sama, stará se o své živobytí a snaží se vyrovnat se ztrátou dítěte.
V závěru se děj trochu zdramatizuje, když po Spencerovi pátrá zrádce, ale ve výsledku to vlastně až tak dramatické není a z audience u královny jsem měla velmi rozpačitý dojem.
Sladký konec a epilog.
Musím říct, že posun, který zaznamenala postava hlavní hrdinky je tak enormní, že hlavní hrdina za ní v tomto ohledu kulhá s velkým odstupem.
Moc zajímavá kniha.

03.06.2024 4 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

(SPOILER) Sama autorka označila svou knihu za zvrácenou... Nehodlám jí v tom odporovat.
Prvních pár stránek působí jako klišé pro americké dospívající - jen to není klasická střední, ale přípravka pro prominentní dětičky. A má svou nepostradatelnou partičku grázlíků - ty nejprominentnější z prominentních.
Spousta otázek, spousta záhad, spousta erotiky, spousta násilí a jakési těžko uchopitelné zvrácené hry... Všichni jsou tajemní, jak hrad v Karpatech. Fajn, to by mi asi nevadilo, kdyby kniha oplývala alespoň elementární logikou.
Postavy střídají chování jako na houpačce. Madison se nechá ojet, vzápětí ohrožovat a urážet a nato znovu ojet tím samým člověkem. Mezitím strčí jazyk do krku jiným dvěma, včetně nevlastního bratra... Ten jí nejdřív štve, pak mu najednou z ničeho nic věří... Stejně tak Bishop, se kterým se vyspala... Nejdřív ji uráží, pak se zeptá, co má jako za problém... (ona???!!).
Textovky i video, dokonce i hlášky, které si vyměnili v soukromí a teď o nich mluví ostatní, se dají vysvětlit skrytými mikrofony a kamerami. Proč si ale nechala takové chování líbit? Proč, taková zkušená lovkyně, jede kempovat a nemá ani pitomou čelovku? Aston Martin DB9 na cestu do lesa? Proč s sebou na chatu táhla Tillie? A proč se k sakru snažila vloupat k Bishopovi domů, když jeskyně, kterou poznala podle popisu v knize, byla úplně někde jinde? A válejíc se na podlaze Hayesovic domu, tváří v tvář skvadře potenciálních vrahů, nemá najednou nic lepšího na práci, než si přečíst další kapitolu knihy, která leží vedle ní... Určitě ne proto, aby z toho mohla vyvodit správný závěr a čtenář pochopil, kde se vzal název tohoto "díla"... Takhle kostrbatě a nelogicky by to přece autorka nepojala...
Pravda - autorčin styl umí udržet pozornost. Minimálně vás napadá to Cimrmanovské - jestli bude druhá půlka stejně šílená, jako ta první.

Takže, pokud máte chuť na spoustu nezodpovězených otázek, trochu násilí a hodně erotiky, směle do toho. Pokud máte rádi, když příběh dává smysl, asi zvolte něco jiného.

02.06.2024 2 z 5

S vikomtem v ložnici S vikomtem v ložnici Gayle Callen

Vývoj vztahů mi přišel zvláštní, postupující v podivných skocích, jako by tu a tam někdo vytrhl z příběhu pár stánek.
Celkově mě ale kniha bavila, je to milé, romantické, něžné a trochu sentimentální.

02.06.2024 4 z 5

Ďáblova nevěsta Ďáblova nevěsta Penelope Stratton

(SPOILER) Není to úplně špatný příběh, jen trochu přehnaný a špatně vygradovaný.
Ďábelský Rupert na mě moc ďábelsky nepůsobil. Že by jeho reputaci až tak pomohla cudná manželka je přitažené za vlasy. A poté, co jí pomohl, strachoval se o ni, přispěl na charitu, zachránil jí 2x brož po matce a sblížili se, byla ta záležitost s milenkou a vraždou prostě... příliš.
Příliš protichůdná předchozím událostem, příliš melodramatická, příliš nekonzistentní. Také bylo celkem jasné, kdo je strůjcem potíží. Autorka chtěla očividně tajemně naznačovat, jen to tajemno se nekonalo.
Toby... chudák - slabý, poddajný. Kdyby si vzal Calvinu, zřejmě by měli spokojené manželství a měli se celkem dobře.
Dalrympleovi byli až příliš křiklaví.
Dalo se, ale znám lepší kusy.

01.06.2024 2 z 5

Pravda o lásce Pravda o lásce Laura Lee Guhrke

(SPOILER) Tohle mě bavilo. Jasně, žádné drama, žádná detektivní zápletka, únos, pokusy o vraždu, záhady, nebezpečí, kletby... A možná i dost klišé - sufražetka x vévoda, láska x věno, pravidla x bezuzdný chtíč...
Líbí se mi ale nejednoznačnost postav... Henry je škrobený panák svázaný konvencemi a vlastním strachem ze "selhání", kterého se kdysi dopustil. Irene je praktická, klepy sice nemusí, ale když je neschopnost vlastního otce přivedla na buben, holt se chopila vesla a vypustila do světa takové noviny, které se budou prodávat a zajistí jim živobytí.
To ona rozhodla, že mohou mít spolu poměr. Přesvědčila ho, aby o matčině svatbě smýšlel jinak. Aby přehodnotil vývody, které učinil ze svých dávných skutků. Že každý má právo na svá rozhodnutí.
On ji nutí formulovat argumenty pro svá přesvědčení, ne jen skandovat hesla. Ukáže jí, že i konvence mají své opodstatnění a že být vévodou neznamená být neužitečný. A nakonec i to, že není takový ledovec, jak si myslela.
Začátek byl - pravda - trochu pomalejší, ale zbytek je svižný, svěží a dobře se čte. Včetně erotických scén.
Prostě se mi to líbilo.

01.06.2024 5 z 5

Lekce svádění Lekce svádění Gayle Callen

(SPOILER) Je to pohádka. Spousta použitých rekvizit - skandální karetní partie, ještě skandálnější sázka, napravování prostopášníka, dívka zrazená milencem, nemravné Vauxhallské zahrady, vyděrač, šlechetný darebák... Samozřejmě nepostradatelná vášeň mezi hlavními hrdiny.
Moc jsem nechápala Graceinu motivaci k Danielovu "napravování", co jí vůbec vedlo k domněnce, že to potřebuje - ta krycí historka mi přišla nedostatečná. Také jí poněkud scházelo odhodlání - i když chápu, že vést rozumnou diskuzi s vlastní f... ehm... zaujatostí, může být složité. Mohla se ale zaměřit na cíl a pak s ním hupnout do postele, jen co by jí housle předal :D Koneckonců, pokud by to celé vyšlo najevo, se skandálem v patách by přišla úplně o všechno - i o potenciální budoucí zaměstnání.
Je to ale hezky napsané, autorčin styl se mi docela zamlouvá.

31.05.2024 4 z 5

Vychovatelka na scestí Vychovatelka na scestí Laura Lee Guhrke

Romanťárna nejtěžšího kalibru.
Zdrcený vdovec, zahrabaný do práce, aby zapomněl, že je sám a svět je bezútěšný. Dvě přehlížené děti, které na sebe upozorňují zlobením. A zoufalá mladá žena, skandálně zkompromitovaná, protože se zamilovala do muže, který za to nestál. Nic nového pod sluncem... Ale je to napsané moc hezky.

31.05.2024 4 z 5

Dobře utajený Skot Dobře utajený Skot Suzanne Enoch

Skvělé, vtipné, celkem svižné, napínavé i romantické. Bavilo mě to.
Zejména Brògan :D Ale celkově to bylo vtipné. Hláška o plném katapultu sukní a poprsí, nebo omdlévání při pohledu na svatební lože... Přesně takovou žádost o ruku, jaká nakonec zazněla, jsem čekala.
Vale byl opravdu dokonale odporný. Jen ten Matthew. Hloupý, zbabělý, bezpáteřní. Nevím, jestli bych s ním nepřerušila všechny styky.
A zápletka je dost podobná knize Šlechetný darebák od stejné autorky... Nakonec i ten záporák, když nad tím tak přemýšlím.

30.05.2024 5 z 5

Zkrocení vévody Zkrocení vévody Gayle Callen

(SPOILER) Adam není typický vévoda - dokonce i jeho mladické výstřelky mají specifické pozadí. Kromě toho v armádě dospěl a zmoudřel.
Faith není typická hrdinka téhle literatury. Nejenže ji zanechala bratrova smrt bez prostředků, ale nakonec ji nutnost postarat se i o matku dohnala k zoufalým činům. Nyní, když se snaží živit jako placená společnice mladé debutantky, jí cestu zkříží novopečený vévoda, poháněný pocitem viny.
Adam se cítí být zodpovědný za smrt jejího bratra a je odhodlán Faith pomoci, i kdyby se bránila a kopala. Hezký úmysl, ale přece jen trochu manipulativní chování. Nejprve ji dotlačí do změny zaměstnání a pak i do svatby.
Kdosi ovšem vypátral, co Faith kvůli chudobě kdysi udělala a posílá nejprve nechutné anonymní vzkazy, posléze začne psát do novin... Vylučovací metodou nakonec odhalí a eliminují viníka, vyznají si lásku a všechno je krásné.
Líbil se mi Adamův přístup. Naopak jsem byla znechucena pokrytectvím Faithiny matky.

29.05.2024 4 z 5

Skandální zásnuby Skandální zásnuby Gayle Callen

(SPOILER) Líbil se mi trochu neobvyklý styl. Autorka vrhne čtenáře rovnou do děje - tušíte, že byste měli znát předcházející události, ale nevadí, když ne.
Celá ta záležitost s obrazem ovšem po pár stránkách vpluje do pozadí Peterových snah přesvědčit Elizabeth, že on je tím mužem, kterého chce.
K tomu nezbytná sexuální přitažlivost a trocha nebezpečí.
Jen jsem nepochopila čin onoho malíře... Proč, když obchod selhal, nenabídl obraz nejdříve jí? Když to byl takový kamarád její sestřenice?

29.05.2024 4 z 5

Zkrocení nebezpečného lorda Zkrocení nebezpečného lorda Nicole Jordan

Ten konec byl na mě až příliš cukrkandlový.

28.05.2024 3 z 5

Svést nevěstu Svést nevěstu Nicole Jordan

Čekala jsem trochu víc, ale bylo to fajn. Sestry Loringovy jsou jak z psychologické příručky. Jejich zážitky s rodiči se přetavily ve strach a u každé to byl strach z něčeho trochu jiného.
Počínání Lily může působit zatvrzele až hloupě, ale protože znám osobu, která se rovněž po zážitku v dětství potýkala se strachem z mužů, vím, že její chování nebylo nijak nereálné. Strach, že když k sobě pustí někoho blíž, poctí důvěrou nesprávného člověka... Před tím, než se jí podařilo strach překonat, všechny negativní pocity a emoce se násobily a zhoršovaly. Pak se to prý jednoho dne zlomilo.
Lily měla štěstí, že potkala muže který o ni stál natolik, aby zabojoval. A sám rozhodně nezůstal nezměněn. Z tohohle pohledu zajímavý příběh.
Zbytek je erotická červená s přeslazeným koncem ;)

28.05.2024 4 z 5