SedllY SedllY komentáře u knih

Puls Puls Stephen King

Nápad super, ale podle mě z toho měl Mistr udělat buď krátkou povídku a nebo román ve stylu Svědectví, kde by se mohl pořádně rozepsat a čtenáře pořádně vtáhnout do postapo světa.. :) Začátek i konec byl strhující a skvělý, ale těch cca 200 stránek mezi tím mi přišel na Kinga slabý odvar.. Za mě druhá nejhorší Kingovka hned po Holčičce, která měla ráda Toma Gordona.

26.09.2016 3 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Stejně výborné jako první díl, možná dokonce o kapku lepší. :) Pomalé začátky mi nevadí, jelikož jsem Kingův velký fanoušek a už jsem si na ně zvykl. Konec naprosto strhující a navnadí na poslední díl. Nemůžu se dočkat! :)

02.04.2016 4 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Taková oddechovka, ale sakra zábavná!! :D Čekal jsem více sprostých slov a násilí.
Moje první Kotletovina a jistě ne poslední... :)

13.02.2016 4 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Klasika, která nesmí chybět v žádné sbírce milovníka Fantasy! :)

17.01.2016 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Je to dost dobré, ale zase nějaký zázrak to není.. :)
4/5 :)

04.10.2015 4 z 5

Americký upír Americký upír Stephen King

Skvělý komiks..už se nemůžu dočkat pokračování :)

01.07.2013 5 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Tahle kniha mě k mému vlastnímu překvapení až tak moc nechytla.Možná to bylo tím,že jsem ji četl s delšími přestávkami,ale oproti jiným Kingovým knihám mi právě u Nespavosti něco vadilo a nebyla to ani tak vleklost,jako spíše občasné až přehnané situace..každopádně na 4 hvězdy to je,jen jsem od toho čekal víc :)

15.07.2012 4 z 5

Blacksad 2 Blacksad 2 Juan Díaz Canales

Dokonalost! Opět řadím mezi nejlepší a nejhezčí komiksy všech dob. Tohle ve sbírce musíte mít a v pevné vazbě!

03.06.2024 5 z 5

Akira 4 Akira 4 Katsuhiro Otomo

První díl stále nepřekonán a asi ani nebude. Celkově Akira je fajn, skvělá, detailní kresba, ale furt to tam u mě není na 5/5, snad to v posledních dvou dílech přijde!

17.04.2024 4 z 5

Vánoční říše (komiks) Vánoční říše (komiks) Joe Hill (p)

Hill má i daleko lepší komiksy, sérii Zámek a klíč a Košík plný hlav, ale i tohle byl nadprůměr. Jen Epilog byl na můj vkus celkem zdlouhavý a nudnější.
Dvoustránka s bludištěm je prostě boží!!! :)

05.01.2024 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Zatím nejslabší díl série, ale furt lehký nadprůměr. Těším se na další díly, kde bude snad i více z osobního života hlavních postav.

05.01.2024 3 z 5

Warhammer 40,000: Marneus Calgar Warhammer 40,000: Marneus Calgar Kieron Gillen

Klasický W40k. Komiks má dost podobností s první knihou o Ragnarovi, Hvězdný vlk.

04.07.2023 4 z 5

Black Jack: Chlapec, který zemřel dvakrát a další příběhy Black Jack: Chlapec, který zemřel dvakrát a další příběhy Osamu Tezuka

Zpráva pro Adolfa se mi líbila trochu víc, ale i Black Jacka můžu jen doporučit. Některé jeho části byly perfektní.

03.07.2023 4 z 5

Prázdnota Prázdnota Michaela Merglová

Na mě to prostě vůbec nefungovalo.. Přiznávám, zase jsem se jednou nechal nalákat krásnou obálkou. Čekal jsem cyberpunk, promyšlený svět v ne moc daleké budoucnosti, zábavné postavy, akční scény jak z filmu. Bohužel jsem nedostal nic z toho. Mimochodem, tahle kniha má dost trefný název. :)
Nemůžu si pomoct, autorka píše vcelku fajn povídky(sem počítám i trilogii Píseň o čemkoliv), ale jak jde o něco delšího, jde to z kopce. Třeba mě jednou vyvede z omylu, budu jen rád.

12.05.2023 2 z 5

Setkání s Rámou Setkání s Rámou Arthur Charles Clarke

Čekal jsem daleko víc. První polovina knihy byla příšerně nudná, jak kdybych četl učebnici fyziky. Druhá polovina už za něco stála a celkem se mi i líbila.

22.03.2023 3 z 5

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

Začátek byl super, Bobbi i Jimmy G mě dost bavili. S přehledem nejlepší část knihy byla hádka Jimmyho G s energetikem Tedem, to jsem hltal slova a málem nedýchal, vyloženě Meisterstück. :)
Tak jsem si říkal, jo, tohle bude zas jedna z těch super knih, kterým ostatní nerozumí, nebo jim nesedla do vkusu, tempa, chuti, nálady, teploty, ročního období. Ale ne, pak přišla dlouhá část knihy, kterou mě King absolutně nudil, nechtělo se mi číst dál a už v polovině jsem věděl, že se Tommyknockeři přidají k nejhorším Kingovkám, společně s Pulsem a Holčičkou, která měla ráda Toma Gordona.
Konec celkem ušel. Škoda, tahle kniha měla ambice být daleko lepším kouskem.

20.02.2023 3 z 5

Ragnarův spár Ragnarův spár William King

Trochu slabší než 1.díl. Asi se nestanu fanouškem tohohle Kinga. Kéž by knihy o W40k psal někdo jiný, lepší.

29.01.2023 3 z 5

Doktor Proktor a vana času Doktor Proktor a vana času Jo Nesbø

Delší, nudnější a za mě o dost míň vtipu, než v prvním dílu.

04.01.2023 3 z 5

Rjómen Sukuna Rjómen Sukuna Gege Akutami

Na tuhle mangu jsem viděl všude samou chválu, mě však moc neoslovila, přijde mi průměrná a ne nepodobná mangám Bleach, Naruto. Nicméně zkusím ještě dva díly. Zatím 3/5 *.

27.09.2022 3 z 5

Chrany Chrany Peter V. Brett

3 povídky, všechny povedené. Nejvíc se mi líbila povídka Brayanovo zlato. Rozhodně doporučuju, skvělý návrat k oblíbeným postavám z Démonské série.
6 knih, přes 3300 stránek, sotva jsem dočetl, už se těším, jak se jednou k Démonské sérii vrátím.. Skvělá fantasy.

10.09.2022 4 z 5