SeanFifield SeanFifield komentáře u knih

Americký upír Americký upír Stephen King

Dobrá kresba i scénář povedený. Krásný příběh s napětím se spoustou krve. Mám i dvojku, ale zjistil jsem, že další příběhy u nás Česky nevyjdou. Tak že jenom to, že zde má svůj podíl na příběhu Stephen King tak to BB Art vydalo a pak se na to vysralo.

06.03.2020 4 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Tedy, čekal jsem od mistra víc. Bazar mě moc nezaujal. Částečně slabé chvilky střídané velkými popisky, bez napětí a skoro bez krve. Jedna z těch velmi průměrných povídkových knih pana Kinga. Ale pro milovníky tohoto žánru lehká jednohubka. Jsem rád, že jsem to přečetl, ale pravděpodobně už se k této knize nikdy nevrátím. Navěky se na ní bude prášit.

Dobré povídky: Míle 81, Duna a Letní bouře.
Průměrné povídky: Pod psa, Posmrtný život a Kostnice.
Nejhorší povídky: Batman a Robin mají spor, Zelený bůžek agónie a Tommy.

06.03.2020 3 z 5

Útěk z Kůstkova (01) Útěk z Kůstkova (01) Jeff Smith

Než jsem dočetl tento první díl v sérii, zjistil jsem, že vychází i barevná verze. Mám však pocit, že tato nebarevná je lepší a vzbuzuje ve čtenáři víc fantasie a kreativity. Kůstka jsem si okamžitě oblíbil a už pracuji na tom, abych si sehnal všechny knihy. Vyhýbám se barevnému provedení a upřímně se ho i bojím. Ať žije černobílý Kůstek!

31.03.2019 5 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

To zakončení je velmi špatné a nedobré pro ka-tet. Vlastně i pro čtenáře, který Rolanda provázel celý příběh. Tady jsem začal o mistru Kingovi trochu pochybovat a jeho paprsek velmi vybledl. Jako obrovské vesmírné plus přijímám báseň Jak Roland k Temné veži přišel - tohle se opravdu povedlo.

21.08.2018 4 z 5

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

Velmi povedené povídky. Nejlepší je Nekuřáci a.s. a Noční směna. Jako nejslabší, ikdyž také dobrá, mi připadala povídka Bojiště.

19.10.2017 4 z 5

Pátá čtvrtina (11 povídek) Pátá čtvrtina (11 povídek) Stephen King

Rozhodně jsem dal čtyři hvězdy. Už jen díky povídce "Poslední Umneyho případ" to se mi moc líbilo. Další povídky také nejsou špatné. Asi nejhorší, která mě skoro nebavila je "Porod" - to bylo divné zombie a moc politiky. Ale jinak vřele doporučuji si přečíst všechno. King je prostě borec a mnozí by nic takové nevymysleli ani za sto let.

09.07.2020 4 z 5

Časožrouti se mi líbili zfilmovaní. Proto jsem se pustil i do psané předlohy. Je to stejné jako filmový příběh, jen v době, kdy to bylo natočené ještě neuměli pořádně trikové scény. Námět velmi povedený a hororový.
Skryté okno jsem nejdříve četl až později jsem viděl film z Johny Deppem. Mám toho herce sice rád, ale do povídky by se mi hodil někdo méně výrazný. Příběh průměrný.

23.05.2020 4 z 5

Dolanův cadillac Dolanův cadillac Stephen King

Abych napsal pravdu filmové zpracování se mi líbilo víc. Vlastně jen díky filmu jsme si tuto knihu pořídil. Tak nějak mě to však celkem zklamalo. Je to jen průměr. Nejvíce mě oslovila povídka podle které je sbírka pojmenovaná a pak ještě Zuby. Jinak nejhorším příběhem bych označil povídku Taťka.

23.09.2020 3 z 5

Koruna z rohů Koruna z rohů Jeff Smith

Tuhle partu jsem si velmi oblíbil. Parádní kresba, spousty dobrodružství, humoru, láska....jo, škoda, že už neuvidím Teda a další z Kůstkova. Barevné verzi se vyhnu, připadá mi to úchylné a jen to ždímá ze čtenářů prachy.

02.12.2019 5 z 5

Hledači pokladů Hledači pokladů Jeff Smith

Ted je asi nejgeniálnějšé kresba v tomto příběhu. Věci se hnuly a příběh se žene do finále. Cestou ještě jedno potěšení pro Podfukáře, jeden pklad a spousty sranda na pokraji vyhlazení.

02.12.2019 5 z 5

Velké kraví dostihy (01/II) Velké kraví dostihy (01/II) Jeff Smith

Sice to není na plný počet, protože pár nejasností by se tam s úspěchem našlo, ale strašně to pobaví, čtenář se zasměje, zasportuje a pozná i něco z přírody. Vosa je boží. O zábavu se zde převážně stará Podfukář s Švandou. No, že jim tak trochu nevyjde snad ani není jejich chyba. Ale tak to má být, tak je to správně a hurá na další knihu a další dobrodružství.

07.04.2019 4 z 5

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Pro mě nejlepší Jízda na střele a 1408 a to hlavně proto, že se mi líbilo i filmové zpracování obou povídek. Obě mají nádech tajemna a strachu, přesně takového si mistra Kinga představuju.

19.06.2022 4 z 5

Srdce v Atlantidě Srdce v Atlantidě Stephen King

Jak to u povídek bývá? Jedna se líbí, druhá ne, třetí tak akorát. Ani v tomto svazku povídek na tom příběhy nejsou jinak. Prostě si každý musí vybrat to své.

09.01.2022 4 z 5

Dvě průměrné a ani moc výrazné povídky. Policajt je takový lehčí thriler, který má sice povedený námět, leč zpracování mohlo být lepší.
Sluneční pes už byl kdysi využit a zde je spíše zneužit. Forma této povídky mi vůbec nesedla.

23.05.2020 3 z 5

Přízračné kruhy Přízračné kruhy Jeff Smith

Po rozjetém čtvrtém sešitě je tady cítit nejedn drak, ale i jakési utlumení zábavy. Jakoby už tu šlo do tuhého. Zmizel v podstatě humor a svižnost zábavy. Trochu zklamání, ale i tak dobrá jízda.

07.07.2019 4 z 5

Ostrozub, vládce Východního Pomezí Ostrozub, vládce Východního Pomezí Jeff Smith

Jo, jo a jo, další skvělá cernobílá jízda!!! Rozděleno na dva příběhy. Vrátil se humor a smysl pro lásku. Švanda je borec a všichni Kůstkové se snaží aby byl příběh perfektní. Já si to užíval. Za mě jednoznačně pět hvězd.

07.07.2019 5 z 5

Čas zabíjet draky Čas zabíjet draky Jeff Smith

Když se do popředí dostal negativista a kapitalista Podfa, ztrácí příběh na svém kouzlu. Tohle je pro mě zatím nejhorší příběh v sérii. Ale i tak má své kouzlo a není důvod se těmi třemi hvězdami trápit. Hurá na další příběh.

04.05.2019 3 z 5

Oči bouře Oči bouře Jeff Smith

Tohle byl Švandův boj. Ten se zde staral skoro o všechnu zábavu. Jednoduše nakreslené se sppoustou hlášek a dobrodružství. Kůstka jsem si zamiloval.

04.05.2019 5 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Běh o život není knižně tak propracovaný jako jeho filmová verze Běžící muž. A určitě to není hercem, ale povahou. Mám pocit, že mistr King měl v knižní psané formě trochu jinou vizi. Je to sice obsáhlé a hrůzné, ale jen v některých částech. Chvilkama jsem se i podovoval nad myšlením postav. Avšak moc mě to neoslnilo. I když ten náhled do budoucnosti je nebezpečný.

24.12.2022 3 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Čtyři příběhy v Černočerné tmě jsou velmi povedené, tajemné, napínavé a z části i hororové. Osobně se mi nejvíc líbila povídka první s názvem 1922.

18.06.2023 4 z 5