Pátá čtvrtina (11 povídek) přehled

Pátá čtvrtina (11 povídek) https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1147/mid_nocni-mury-a-snove-vyjevy-2-pata-ct-Yl9-1147.jpg 4 365 365

Noční můry a snové výjevy série

< 2. díl

Povídky a novely série

6. díl

Deset u nás nevydaných povídek (a bonus autorem vřazený za poznámky) z konce osmdesátých a začátku devadesátých let jsou opětovným důkazem Kingova vypravěčského umění a netradičních nápadů. Najdete zde jak klasické hororové kousky, tak i neméně zajímavé příspěvky k tvorbě A. C. Doylea nebo R. Chandlera a dokonce jeden televizní scénář. Povídky uveřejněné v této knize jsou druhou polovinou rozsáhlého povídkového souboru, který na začátku devadesátých let v USA vyšel pod názvem Nightmares & Dreamscapes. První polovinu vydalo nakladatelství Beta pod názvem Dolanův cadillac.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pátá čtvrtina (11 povídek). Přihlašte se a napište ho.

Luigi1
17.06.2023 3 z 5

Jsem z toho docela smutný,že jsem se nemohl nějak začíst

heavy66
16.06.2023 5 z 5

Sbírka dobrých, lepších a skvělých povídek, jak je tomu u Mistra pravidlem. Moc se mi líbí Období dešťů, Lituji voláte správně, a hlavně závěrečná, Žebrák a diamant! Je nekingovská, což autor přiznává, jednoduchá a působivá. Pozor, poslední dialog mezi archandělem a Bohem může být považován za rouhání!

LittleAndy
09.02.2023 4 z 5

Podobne ako v prvej časti tejto zbierky poviedok, texty sú rozsiahlejšie, detailnejšie sa venujú opisu postáv, vykresleniu vzťahov a podobne. Niektoré poviedky by sa mohli pokojne trochu skrátiť a nijako by im to neublížilo, iné majú zase taký potenciál, že by z nich mohol byť román. Kvalita je teda rôznorodá, majú tu zastúpenie silnejšie kúsky, ale aj slabšie, no nikdy nie vyložene zlé. Treba upozorniť aj na istú experimentálnosť, ktorá sa prejavila v zaradení netradičných žánrov, ako napr. detektívne vyšetrovanie so Sherlockom Holmesom, biblický príbeh či filmový scenár. Veľmi milo ma prekvapila poviedka so zombie tematikou, lebo zombíkov žeriem (HA!). Myslel som si, že Stephen King sa im nikdy nevenoval. Tak ešte ostáva bezbožne dúfať, že im venuje aj plnohodnotný román, i keď je to nepravdepodobné, lebo ako sme sa dozvedeli vďaka paratextom (poznámkam k jednotlivým poviedkam), aj táto poviedka bola tzv. na objednávku.
Najlepšie poviedky: Porod; Lituji, voláte správně; Můj hezký poník; Desátníci; Dům v Javorové ulici; Poslední Umneyho případ.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pátá čtvrtina (11 povídek) v seznamech

v Právě čtených1x