sarka9190 sarka9190 komentáře u knih

Dračí mor Dračí mor Jana Rečková

Knížka na dovolenou. Být trochu více propracované charaktery, dala bych o hvězdu více, takhle je to pro mne takový dračí Mark Stone. Nicméně dračí svět, bitvy mne baví.

20.02.2019 3 z 5

Půlnoční vlny Půlnoční vlny Steven Erikson (p)

Hodnotím zpětně - plný počet hvězdiček, jako předchozímu dílu. Oproti čtyřce se děj držel krapet při zemi, celkové tempo se dost zvolnilo. Mně to nicméně vyhovovalo - jelikož Dom řetězů byla náročná jízda, takže takto jsem dala hned 2 díly za sebou. Většinou si četbu Malazu prokládám, něčím méně depresivním. Já mám prostě tyhle 2 díly ráda - jsou v zásadě ucelené - 2 hlavní linie, pár drobnějších. Méně postaviček, nicméně lépe propracovaných, gradující uzavřený děj. Za mne super.

28.01.2019 5 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Neubráním se srovnání s prvním dílem. Za mne čistý průměr. Jako u prvního dílu, čte se to rychle, děj má spád, ale nějak jsem z té knihy nesvá - a teď nemyslím v dobrém smyslu. Zatímco první díl vygradoval v potěšující překvapivé počteníčko, tady je to přesně naopak. Začátek měl pro mne spád a druhou polovinu knihu včetně konce jsem už přelétla zběžně. Nebavila mne. Nicméně dle jiných komentářů, kniha má své příznivce a asi ji pošlu dál do rukou čtenáře, kterému sedne.

09.01.2019 3 z 5

Těžké melodično Těžké melodično Terry Pratchett

První setkání vnučky se svým dědečkem a mágové k tomu. Bundy s cvočky, zabijácká hudba a první motorka na Zeměploše.

09.11.2018 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Knížku jsem si půjčila od kamarádky. Čistě pro pobavení a musím uznat, že svůj účel splnila. Je napsaná dobře, ale stačí jednou přečíst a vrátit. Pro sebe bych si ji nekupovala.

09.11.2018 3 z 5

Svatá válka Svatá válka Juraj Červenák

Sérii jsme za těžkého úsilé zkompletovali. Jsou to naše milované jednohubky. Na původního autora to nemá, ale ve srovnání s jinými je to slušný průměr.

09.11.2018 2 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Jeden z nejlepších dílů série. A padouch horší nez Voldemort.

08.11.2018

Dávám tři. Za mně nejslabší díl série. Nic moc se neděje, Harry je opravdu protivnej puberťák, jako ostatní postavy, ale mám li přiznat barvu, něco mi tu nefunguje. Jako by došla šťáva. Takže celá kniha se odehrávala v tempu nic nic nic ... finále. A asi se mnou nebude hodně lidí souhlasit, ale chemie okolo hlavního hrdiny a jeho lásky byla hodně uspěchaná. Jako by si autorka uvědomila, že je za polovinou knihy a vůbec v přeposlední knize v sérii. Je to sice možná prkotina, ale prostě se nemohu zbavit dojmu, že se zde až moc unáhleně tlačí na pilu.

08.11.2018 3 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Beru Malevil s nadhledem. Příjemně napsané, srozumitelné dílko. S pár věcmi se neztotožňuji, ale beru, že dílko je z roku 72. Politické ideje mi nijak nevadí, po apokalypse budeme rádi, pokud nějaké budeme vůbec mít:-) Knihu mám ve své knihovně a rozhodně se k ní někdy vrátím. 3 hvězdy dávám proto, jelikož mé největší srdcovky jsou přeci jen pro mne oslovující, Malevil je kvalitní DOBRÉ počtení, ale že bych na něj po přečtení třeba týden myslela, se říci nedá.

31.10.2018 3 z 5

Za Modrým měsícem Za Modrým měsícem Simon R. Green

Když vyšlo toto pokračování,báli jsme se jej koupit.Víceméně díky sérii Jestřáb a Rybarka víme,jak to s hrdiny dopadlo a říkali jsme si,opravdu je nutné vše vysvetlovat?Nyní jsem ráda.Naše tušení se nesplnilo a cyklus se více než důstojně uzavřel.Dala bych 6 hvězdičku za mluvícího psa,více nez rovnocenná náhrada za jednorozce.:-)

18.08.2018 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

(SPOILER) Pro mne za tři hvězdičky, pořád jsem doufala, že vrahem bude někdo jiný a ono ne, navíc tam byl přehnaný zmatek, kdo je nakonec kým. Mám ráda složité detektivky, ale tohle byl místy na mne docela solidní guláš. A když nakonec natrefili na chlapa před místnosti s obesenou mrtvolou, řekla jsem si, tak jednoduché to přeci nebude ne? Knížka ve mně navíc nechala hodně nahorkly lítostivý pocit, kvůli smrti jedné z postav, tím více umocneny, že tato linie není v teto knize uzavřena. Doufám, že Nesbo napravi v dalších dílech.

08.01.2022 3 z 5

Na dně Na dně Jørn Lier Horst

(SPOILER) Mé první setkání s autorem. Zajímavý případ, pěkně popsané vyšetřování, ale ten konec mi přijde naivni. Nemusím mít v každé detektivce divoké honičky, rvačky a přestřelky, vždyť například Agatha Christie v povídce Vosi hnizdo, nechá,,vyšetřovat,, vraždu, která se teprve může stat. Ale tady má pachatel na svědomí X vražd a ke konci zmatkuje jako skolak. Nehledě na to že linka Liny mi tam přijde navíc, místy je tam začleněna také dost naivně a hloupě. Mám z knížky roztristeny dojem, jako z Temného léta. Neví, čím chce být. V konečném důsledku jsem zklamaná. Ale rozhodně, si přečtu ještě další dil.

01.01.2022 3 z 5

Planina Planina Steinar Bragi (p)

(SPOILER) Planina mě hodně bavila. Knížka má pozvolný pomalý rozjezd a ke konci je to s prominutím pořádný ficak. Za ten dávám 4 hvězdičku, jinak by to byl pro mě solidní průměr. Autor se nicméně s vysvětlováním moc nemaze a chápu, že to některé čtenáře může rozčarovat. Mě to u Planiny nevadí, knížku jsem dočetla před týdnem a musím si poctivě přiznat, že mi leží ještě v hlavě. Nicméně to není takové tíživé dusno, jako třeba u Rbitova zviratek, mystickým realismem je to spíše něco ve stylu Murakamiho, spíše strašidelný příběh..

01.01.2022 4 z 5

Hrobka Hrobka Howard Phillips Lovecraft

Dopřála jsem si Spisy Lovecrafta k Vánocům a Hrobkou jsem začala. Je to velmi mile čtení, takové strašidelné bajky, nic, co by mi nahnalo husí kůži, ale milé počtení, ke kterému se budu ráda vracet.

02.01.2021 3 z 5

Zimní přízrak Zimní přízrak Dan Simmons

No, první polovina knížky supr, a pak zklamání. Tím víc, že jde o mého oblíbeného autora. Budované napětí a pečlivá spisovatelska práce se utopilo v sebelitostivem nudnem hloupouckém příběhu. Takže knížku posílám dál.

02.01.2021 2 z 5

Ztracenci z West Abbey Ztracenci z West Abbey Joe Benitez (p)

(SPOILER) Za mě nejlepší ze všech dílů, co jsem doposud četla. Atmosféra jiná o 180%. Druhý pribeh mě opravdu dostal. Pomalý naivni rozjezd zavanejici patosem vygraduje v akční i emoční kill billovskou nemilosrdnou nálož, kterou jsem naposledy v komixu zažila u Ghostridera. Cesta do pekla vyslapana,, dobrým,, skutkem jako vysita, s provinilou hrdinkou odjíždějíci do zapadajiciho slunce. Takový závěr nemá ani Abercrombie. Víc takových dílů.

25.09.2020 5 z 5

Ohně z ráje Ohně z ráje Dan Simmons

Za mne za pět hvězdiček. Knížka mě prostě bavila. Možná k tomu přispělo že jsem ji přečetla na konci léta, takže prožít v hutných vedrech dobrodružství na Hawai, bylo úplně ideální. Nová mytologie, hrdinové, i jeden známý hrdina:). Knížka se mi zkrátka trefila do nálady a já si ji užila. Že to není extra tuhá nálož jako v Terroru, mně nevadí ani náhodou. Koneckonců i Temné léto bylo spíše letnim dobrodružstvím, než stoprocentní hororem. A suchý humor mě hodně bavil. Je to jako s oblíbeným beckovym filmem. Víte o jeho nedokonalostech, ale stejně se na něj sem tam koukněte, protože Vám dá, co máte rádi a v tu chvíli i mozna potřebujete, aby jste se cítili dobře. A je tzv.ve vašem osobním zlatem fondu. Ohně z ráje umistuji tímto do svého osobního zlatého fondu.Nemam od Simmonse nactene vše, ale nikdy mne zatím nezklamal.

06.09.2020 5 z 5

Stáčení temného piva Stáčení temného piva Tim Powers

Příjemná oddychovka, kterou si určitě sem tam opět vytáhnu. Musím přiznat, že me knížka párkrát překvapila, není to sablonovita klasika, cestujeme od bodu A do bodu B, získat C a porazit D. Od té doby, co jsem přišla do styku s Abercrombieho tvorbou, nemám ráda čaroděje a tady to platilo obzvlášť :) Tři hvězdy dávám, protože i přes překvapivé momenty, zde nebyl silny zážitek, který by mne emocionálně dostal do kolen. Prostě čtete a najednou je konec.

13.08.2020 3 z 5

Un Lun Dun Un Lun Dun China Miéville

Když to srovnám s Gaimanovou Koralinou, která je také pro,, mladší,, čtenáře a přesto mne stále jakožto,, dospelaka,, oslovuje, Un Lun Dun je ve vleku za ní a je to pro mne velmi solidní průměr. Je to knížka, ke které se budu s chutí vracet, jelikož boří již krapet vycpely stereotyp ohledně dětských predurcenych vyvolených jedinců, se kterými se člověk leckdy s obtížemi ztotožňuje. Pokud někdo nadává na pestrost a bujnou fantazii, doporučuji četbu Alenky v říši divů od Lewise Carolla, kterou se dílko nepochybně inspirovalo. Možná hodnocení časem ještě upravím, tím myslím k lepšímu, koneckonců, některé knihy opětovným přečtením zraji.

22.04.2020 3 z 5

Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Terry Pratchett

Úžasný Mauric je vskutku úžasný. Musel tedy přijít ve vhodnou dobu, protože už jednou jsem jej rozecetla, tuším po několika přečtenych dílech s hlídkou a nemohla jsem se do něj dostat. Pan Pratchett umí být mrazivý a nelítostný, když chce a Úžasného Maurice jsem si znova otevřela po mém oblíbeném Podivném regimentu, který se atmosférou také vymyka a který zboznuji. Se světlem přichází stíny,..

07.04.2020 5 z 5