Dračí mor

Dračí mor https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76807/draci-mor-76807.jpg 4 37 7

Dračí série série

I draci mohou onemocnět. A zemřít. Není proto divu, že potřebují lékaře. I když je to obyčejný… člověk. Příběh, odehrávající se v minulosti světa vynikající povídky Hic sunt dracones, která vyšla ve sborníku Legendy: Draci, vás zavede do světa, který leží hned vedle toho našeho. Stačí jen použít tu správnou sadu smyslů. A draci to umí. Jenže teď se jejich světem šíří neznámá epidemie, která mnohé zabíjí a některé mění. Dokáže ji zastavit otrok ze světa lidí? A bude vůbec chtít?... celý text

Skodinka89
Skodinka89
02.03.2024 odpad!

Mám ráda tématiku s draky, ale tohle mi nějak nesedlo. Určitě své nadšence najde.

Malarkey
Malarkey
20.12.2021 4 z 5

S Janou Rečkovou jsem to měl vždycky na dlouhé lokte. Jednou mě knihou uchvátila, podruhé mě pro změnu neskutečně otrávila. Vždy to ale byly případy, které ve mně vyvolávaly emoce, takže jsem na ní nikdy nedokázal zapomenout. Ostatně i Dračí mor mě zaujal od prvního momentu, co jsem ji viděl v knihkupectví. A když nadešel její čas, byl jsem nadšen. Kniha se totiž hrozně hezky čte. Svět draků, kteří se umí přetvořit do lidské podoby, v jisté disharmonii s lidmi, je vysloveně povedený. Dokonce i ta tématika této knihy je překvapivě až neskutečně aktuální. Vím, že paní Rečková byla lékařka, ale tady mě ta paralela s dnešní dobou až děsila. Obecně je to ale skvělé čtení, které jsem slupnul za jediný den. Druhý díl tak na sebe nenechá dlouho čekat...

sarka9190
sarka9190
20.02.2019 3 z 5

Knížka na dovolenou. Být trochu více propracované charaktery, dala bych o hvězdu více, takhle je to pro mne takový dračí Mark Stone. Nicméně dračí svět, bitvy mne baví.

Svářeč
Svářeč
02.01.2018 5 z 5

Vlastně ani nevím, proč jsem si Dračí mor kupoval. Povídka Hic sunt dracones z antologie Legendy: draci mě nijak neoslovila, navíc soudě dle recenzí se nejedná zrovna o můj šálek čaje (málo příběhu, hodně postav a psychologie, atd). Asi v tom byl nějaký šestý smysl, protože... tahle knížka je fakt výborná :) Příběh je sice odsunut na vedlejší kolej, tvoří víceméně jen kulisu pro postavy, každopádně hlavní hrdinové jsou vážně výborně vykreslení, sympatičtí, no prostě jsem si je zamiloval. Tenhle typ knih vážně normálně moc nemusím, ovšem Dračí mor jsem přečetl během jednoho dne. Fakt mě překvapil. K dokonalosti mu ještě něco málo chybí (přecijen mi chyběla nějaká "šedá" postava, všichni jsou totiž buď dobráci od kosti nebo prohnilí padouši), ale pět hvězd si zaslouží. 95%

Allpa
Allpa
05.02.2016 5 z 5

Nevěděla jsem co čekat, autorku neznám. Líbí se mi velikost knihy - ideální na cestu vlakem do kabelky, nebo v létě k vodě :) . Obsah mne však mile překvapil. Líbil se mi popis postav a i zase trošku jiný dračí svět. A hlavně tam draků, leteckých scén i akce bylo dost.

Ashi
Ashi
22.09.2015 4 z 5

Způsob psaní českých autorů je takový zvláštní, za mě naprosto průměrná kniha. Ani špatná ani bestseller. Přijde mi že popis knihy nekoresponduje s obsahem. Z popisu to vypadá že se bude řešit hlavně Mor, který je v knize spíš mimochodem. Ale kniha se četla rychle a dobře.

cori
cori
02.02.2012 3 z 5

Draci trochu jinak - jako vyspělejší civilizace, která předčí tu lidskou. Draci (samozřejmě po proměně do lidské podoby) jezdí automobily, používají telefony, staví železnici, zatímco ve světě lidí panuje středověk. Jedná se o oddychové romantické čtivo (láska mezi lidským otrokem a dračí paní) s happyendem, které se bude líbit hlavně dívkám. Pro pány je určeno pár akčních scén (např. vzdušné souboje draků).

draci česká fantasy

Jana Rečková