Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci přehled

Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185908/uzasny-mauric-a-jeho-vzdelani-hlodavci-185908.jpg 4 599 599

Mauric, kocour s kožichem plným lupů, který ví, kdy a jak chytit příležitost za vlasy, si zařídil skvělé živobytí. Má jednoho hloupého kluka jako pištce a vlastní krysí pohromu - krysy, které jsou podivně inteligentní. Tak vzdělané, že na ně už Mauric nedokáže myslet jako na "oběd". Každý zná příběh o krysách a krysaři - a tak jim lidé dávají spoustu peněz... Dokud se nepokusí provést svůj trik v zapadlém městečku daleko v Überwaldu, kde tahle dokonale připravená finta najednou nevyjde. Někdo tady totiž hraje na jinou notu. Ve sklepech čeká něco velmi, opravdu velmi ošklivého... Krysy se musí naučit nové slovo. Zlo.... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

The Amazing Maurice and his Educated Rodents , 2001

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci. Přihlašte se a napište ho.

stolbice
25.04.2024 5 z 5

Jako obvykle krásné počteníčko :-)

Mabie
27.02.2024 3 z 5

Útlá knížečka, kde je humoru o trochu méně než je u Terryho Pratchetta obvyklé, ale postavy jsou jako vždy mile ztřeštěné. Zvlášť jsem si užila mluvící krysy se jmény podle nápisů, kterým nerozuměly, ale dobře jim zněly - Koktejlová směs, Černý přeliv, Ďábelský guláš, Toxický odpad, Šunkoflek, Sladkokyselý nálev a jiné.
Milá oddechovka, která udělá dobře každému, kdo má rád absurdní, dvojsmyslné a přitom inteligentní příběhy Zeměplochy.

Hor89
10.02.2024 4 z 5

Kniha s Mauricem a jeho hlodavci je sice uváděna jako kniha pro mládež, ale velký rozdíl oproti ostatním Zeměplochám jsem nezaznamenal. Románu se sice odehrává v Überwaldu, ale je (kromě pár odkazů) úplně samostatný. Děj je zajímavou variací na Krysaře, příběh vtipný, a postavy (zejména Maurice, Sardinka, Černý přeliv a Ďábelský guláš) jsou dobře napsané. Jen mi přišlo že je v ději pár hluchých/nudnějších míst.

Tipy na filmy a seriály podle knižní předlohy

07.04.2024

Kniha Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci v seznamech