Sanny_happ Sanny_happ komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nádherná knížka, ráda se k ní vracím.

07.11.2020 5 z 5

Rty s příchutí vína Rty s příchutí vína Aleš Novotný

Ideální oddechovka na dvě odpoledne. Romantická linka má hned od začátku spád, hlavní hrdiny jsem si zamilovala oba. V knize najdeme i pár pěkně žhavých scén. Nudit se tedy opravdu nebudete. Přestože má kniha jen 200 stran je nabitá dějem. Autor poukazuje i na vážná témata jako homofobie, sexismus, ztráta blízké osoby a vyrovnávání se s ní. V tomhle mě kniha opravdu překvapila. S Eleny názory jsem se ztotožňovala. Líbilo se mi, jak si stála vždy za svým-hlavně před svým otcem.
Příběh je napsaný jednoduše, čtivě a nabízí čtenáři nejen letní romantiku, ale právě i ponouká lehce k zamyšlení.

Ke mě se kniha dostala, když jsem potřebovala zlepšit náladu a to se také stalo. Takže za mě 4

01.09.2023 4 z 5

Já, Smrt Já, Smrt Aleš Novotný

Skvelá kniha, čtivá, plná zvratů a napětí. Autor je skvělý, určitě si přečtu i další jeho knihy :)

27.09.2022 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Krásná kniha. Po přečtení chápu, proč se všem tak líbí už po staletí. Nádherný příběh, který mi utkvěl v paměti.

10.01.2022 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Kniha mi vzala doslova dech. Doporučuji.

17.01.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Mě knížka po přečtení bohužel moc nezaujala.

07.11.2020 2 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Moje poslední kniha přečtená v roce 2023 a bohužel jsem s ní celkem bojovala. Přečíst mi ji trvalo skoro tři týdny, což u mě není zvykem
Rozjezd knihy byl skvělý, zajímavý. Hlavní hrdinka přišla za záhadných okolností o manžela a rozhodla se přijít pravdě na kloub. Dlouho jsem nic podobného nečetla, takže jsem byla zvědavá, co za tím bude.
Bohužel spád kniha pro mě rychle ztratila. A to například z toho důvodu, že jsem moc nechápala chování hlavní hrdinky.
V určitých částech knihy mi přišlo, že je hodně popisu a málo přímé řeči, což já v knihách obecně nemám moc ráda. Příběh jako takový mi nakonec přišel celkem nereálný a překombinovaný. Autora mám ráda, ale spíše jeho jiné série, toto mi prostě moc nesedlo. Pro mě to byl jeden ze slabších thrillerů proto bohužel dávám 2,5

02.01.2024 3 z 5

Není úniku Není úniku Yrsa Sigurðardóttir

První díl nové série od Yrsy mě nalákal svojí anotací. Toto bylo moje druhé setkání s autorkou. Zprvu mi chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale pak mi stránky utíkaly pod rukama
V knize sledujeme dvě časové osy, jednu přímo z vyšetřování a druhou z minulosti. O něco více mě bavila linka se Sóldís (tedy linka z minulosti) jako jedna z hlavních postav tohoto dílu, mi moc sedla! Druhá linka s hlavními vyšetřovateli byla taktéž dobrá, i když pro mě méně čtivá.
Příběh má neskutečnou atmosféru! Kniha byla napínavá, pro mě místy až strašidelná. Mráz, chlad a samota islandského venkova dokreslovali ten správný pocit při čtení. Já bych tedy na takovém místě rozhodně žít nechtěla Na to jsem moc velkej strašpytel. Každopádně ideální kniha na dlouhé zimní večery!

Knize dávám nakonec 4

27.11.2023 4 z 5

Mrtvá holka, dobrá holka – část první Mrtvá holka, dobrá holka – část první Holly Jackson

Příběhy s Pipou jsem četla všechny a všechny je naprosto miluju! Tenhle díl nebyl výjimkou Knihu jsem zhltla během pár dnů.
Pokud je tu náhodou někdo, kdo ještě nezná Pipu, tak vám můžu zaručit, že jako hlavní postavu si ji stoprocentně zamilujete.
Tentokrát se snaží odhalit identitu svého stalkera a opět se ji to podaří. Za sebe musím říct, že jsem se trefila a stalkera odhalila ještě rychleji než Pipa
Každopádně jsem zvědavá, kam nás zavede další (druhá) část, jelikož ta první skončila tentokrát úplně A jsem děsně zvědavá, jak celý tento příběh bude pokračovat.
Kniha je jako vždy napsána čtivě a autorka dobře propojuje vyšetřování a zároveň se dozvídáme dost z osobního života Pipy, což se mi líbí.
V tomto díle mi, ale prvních cca 80 stran přišlo, že se v příběhu téměř nic neděje a chvíli mi trvalo než jsem se pořádně začetla. Kvůli tomu ubírám hodnocení a první části dávám 4 Zbytek knihy už má spád a je pořádně nabitý akcí.

20.11.2023 4 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Tak tahle kniha byla za mě pořádná jízda! Kniha vypráví příběh dvou sester, které spolu měli odletět na dovolenou. Nakonec ale odletí jen jedna z nich a pro tu se let stane osudným. Letadlo se zřítí. A to přímo na opuštěný ostrov, kde teprve začíná boj o přežití! Mezitím si druhá sestra stále klade otázku, co se stalo a neustále si vše vyčítá. K průlomu ve vyšetřování dojde až dva roky po nehodě a Erin se znovu pustí do vyšetřování záhady zmizelého letadla.
Přitom se v knize celou dobu střídají pohledy obou sester, jedna dějová linka je z přítomnosti, druhá z minulosti.
Kniha mě vážně bavila, přišla mi zajímavá a se super tématem. Navíc se bojím létat, takže skoro jako bych četla o jedné ze svých nejhorších nočních můr
Za mě velké doporučení a k tomu rovnou 4,5⭐️ Zároveň pokud jste od autorky ještě nic nečetli, můžu vám doporučit i knihu Modrá, nebo Pozvala mě dál.

28.01.2023 5 z 5

Propast Propast Jozef Karika

Od autora jsem četla téměř všechny knihy, tato je za mě bohužel nejslabší. Skoro celý děj se odehrává na jednou místě, pořád dokola se opakující myšlenky... bohužel kniha moc čtivá nebyla..

29.08.2022 1 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Moje druhá kniha od autora. Příběh opět zajímavý, čtivý, ale na mě tam bylo až moc paranoidních myšlenek. V hlavní hrdince jsem se občas ztrácela, nebylo vůbec snadné poznat, co je realita a co její paranoia. I když možná právě toto byl hlavní autorův záměr :) Konec skvělý, nečekaný, plný zvratů.

02.02.2022 4 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Skvělý psychothriller, kterému nic nechybí! Skvělá kniha :)

02.02.2022 5 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Skvělá kniha, která vtáhne do děje, hned po pár stránkách. Celý příběh byl děsivý, pořádně psycho a když jsem knížku dočetla, tak jsem se večer bála usnout, pořád jsem to měla v hlavě. Jediné, co mi vadilo byl konec. Ten byl za mě moc rychlý a právě to, co mě nejvíce zajímalo jsem se díky konci nedozvěděla..Proto o jednu hvězdičku méně, ale jinak - skvělá kniha!

10.01.2022 4 z 5

Královna mrtvol Královna mrtvol Heather Herrman

Tahle knížka pro mě byla ohromným překvapením! Přelouskala jsem ji bez problému za dva dny a bylo mi i líto, že neměla o pár stránek víc Příběh se odehrává v 19. století a je nutno říci, že se autorka snažila držet historických reálií dané doby. Dokonce i spolek vykradačů hrobů skutečně existoval což je za mě ohromné plus!
Na hlavní hrdince se mi líbilo, že se snažila bojovat částečně i se systémem a chtěla začít studovat chirurgii, což v té době pro ženu bylo téměř nemožné. Na příběhu mě bavilo, že byl skutečně rozmanitý a neustále se něco dělo! V knize najdete jemnou romantickou linku, snahu odhalit vraha, vskutku neobvyklou práci a k tomu všemu ještě (někdy dost) děsivé hodiny anatomie a pitvání těl… No kniha je to vskutku nabitá a nudit se nebudete!
Jen z konce mám smíšené pocity.. Jednu část konce jsem odhalila téměř hned, ale ta druhá mě dost šokovala! Každopádně jsem moc ráda, že se mi kniha dostala do rukou a já si ji mohla přečíst

07.12.2022 5 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Nádherný příběh, ale film se mi líbil více než kniha.

29.08.2022 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Kniha se mi moc líbila, dej i styl psaní :) bohužel mě trochu zklamal konec proto o jednu hvězdu méně.

09.11.2020 4 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Nejlepší kniha od autorky.

07.11.2020 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Super knížka :)

07.11.2020 5 z 5

Dívka v mlze Dívka v mlze Barbora Bernátová

Pokud hledáte perfektní knihu na podzim, právě jste ji našli! Slovenská autorka mě svojí novinkou zaujala hned, co jsem si přečetla anotaci
Vyšetřování a odhalování pravdy mě bavilo i děsilo zároveň. Líbilo se mi, že příběh je vyprávěný z mužského pohledu-vyšetřovatele. I když byl teda častokrát hodně arogantní a choval se neuctivě k (některým) ženám, přesto to byla příjemná změna vypravěče.
V knize se střídají pohledy z minulosti a přítomnosti. Je nutno podotknout, že kniha zpracovává téma zneužívání dětí a násilí na ženách, proto není vhodná úplně pro každého!
Každopádně mě se moc líbilo, jak je kniha napsána a oceňuji, že kromě vyšetřování se v knize řeší i osobní život vyšetřovatele. Konec byl nečekaný a kniha celkově byla plná zvratů, za což má další plus.

Já si knihu užila a dávám ji nakonec 4,5 .

17.10.2023 5 z 5