Šánka Šánka komentáře u knih

Perla v mlze Perla v mlze Virginia Cleo Andrews

Po nadšení z prvního dílu jsem tentokrát nějaká rozladěná.Tolik zla, nenávisti, sobectví a odnesli to vždy ti dobří a nejvíc Ruby. V tomto dílu nebyl snad jediný spravedlivý okamžik, až jsem zuřila na Ruby, ne ji obdivovala!, že si ten psychoteror od svého dvojčete nechá líbit. Je to teprve 2. díl, ale já si teď od tohoto příběhu musím dát chvilku pauzu.

16.04.2015 3 z 5

Rubínová zář Rubínová zář Virginia Cleo Andrews

Je to mé první setkání s touto autorkou a dopadlo výborně.
První díl pentalogie mě okamžitě od začátku chytil, prožívala jsem s Ruby její krásný vztah s milující a moudrou babičkou, první lásku a život v nové rodině. Ukazuje se, jaký dopad má prostředí, ve kterém vyrůstáme a jak může lež, pokrytectví a předsudky ovlivnit povahu člověka. Doufám, že i další díl bude opět zážitek plný emocí.

12.04.2015 5 z 5

Soukromá pravidla Soukromá pravidla James Patterson

Bylo to výborné!!! Už jsem si skoro myslela, že doba, kdy jsem byla z každé jeho novinky nadšená, je pryč. Poslední knihy byly dle mého, docela slabý odvar jeho dřívější tvorby. První díl nové série mě přesvědčil, že vynikající Pan vypravěč je zpátky.
Je to napínavé, i když ne takový krvák, jako série s Alexem, ale nic to neubírá na čtivosti, dokonce místy i vtipné! Souběžně se řeší opět dva připady a hlavní hrdina....no jasně sympaťák s neuspořadaným soukromým životem a záhadným dvojčetem (nemůže to být hned taťka od tří dětí, že!). Tak aspoň je se na co těšit v dalších dílech.
Kdo má rád knihy J.Pattersona, jděte do toho, tahle se mu fakt povedla!!!

09.04.2015 5 z 5

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

Krásně napsaná kniha o hledání starého rodinného tajemství, rodinných kořenů a sebe sama. Ve dvou časových linkách se rozkrývá dávný příběh zakázané lásky, který nás zavede až do nádherného exotického prostředí ostrova Ceylon, do barevného světa papoušků a vůní čajových lístků.
Doporučuji si uvařit hrnek dobrého čaje a nechat se unášet do minulosti touto poutavou knížkou.

08.04.2015 5 z 5

Róziny dcery Róziny dcery Zdenka Becker

Kniha se četla dobře, dobu jsem si zažila na vlastní kůži, takže nic mimořadného. Je to smutný až depresivní příběh rodiny, která se díky matce Roze rozpadla. Její chování jsem nechápala a neviděla jsem v knize snad ani jeden normální fungující vztah.Takové bezútěšné čtení, nic pozitivního mi to nedalo.
Styl psaní byl spíš popisný, nepitval, nešel do hloubky, což mi moc nesedělo.

04.04.2015 3 z 5

Podvod Podvod Charlotte Link

Úplně náhodný výběr v knihovně, a tak skvělé čtení! Román, u kterého je perfektně vykreslena psychologie postav, kriminální zápletka a je to velmi, velmi ! napínavé. Ch.Link má opravdu široký záběr od parádní rodinné ságy přes thriller po tak výborný psychologický román.

01.04.2015 5 z 5

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

Kouzelný příběh lásky, která přetrvá desetiletí a je věčná. Jak jsem se do knihy pustila, už se nedalo přestat, je to takové krásné pohlazení pro všechny romantické dušičky. Určitě se k ní někdy vrátím, protože takových příběhů v dnešní době není nikdy dost.

30.03.2015 5 z 5

Otevřené manželství Otevřené manželství Tess Stimson

Kniha se mi velmi líbila, moje první od T.Stimson, ale poohlédnu se určitě po dalších. I když je tam sexu a erotiky plný pytel (a výborně napsáno!), není to jen odpočinková četba, má to děj, má to gradující příběh a věrohodně popisuje i myšlenkové pochody dvou žen. Určitě se tam nabízí plno otázek a odpovědět si na ně není vskutku lehké. Je to balancování na hraně a kam by se dalo spadnout? to si každý musí srovnat v hlavě sám. Dala bych 5*, ale souhlasím s Ankavi, ten závěr mi moc neseděl.

29.03.2015 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Jako neúnavný a věčný čtenář detektivek, jsem si u Hypnotizéra přišla na své. Bylo to napínavé od začátku do poslední stránky, zamotané a hrozivé tak akorát a líbil se mně i ten komisař Linna, i když nepije ! Seveřani, vy mě fakt bavíte!

26.03.2015 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Tak z této knihy se budu nějakou dobu vzpamatovávat.
Jodi Picoultová píše skvěle a její témata jsou vážná a nevšední. I tak jsem si ale nemyslela, jak moc mě tento příběh zasáhne. Část, kde Sageina babička vypráví hrůzy a zvěrstva, kterými lidé v Osvětimi museli projít, jsem nedokázala číst na jeden zátah.
Je to úžasně napsaná kniha a i když vím, že už ji znovu číst nikdy nebudu, jsem ráda, že jsem si ji prožila a bude mít v mé knihovně čestné místo a všem vřele doporučuji si ji přečíst.

21.03.2015 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Příběhy oddělení Q mě baví, ale z posledního dílu jsem úplně zklamaná. Karty jsou rozdány od začátku, takže nás tam ani nemá co překvapit. 500 stran policie a profesionální zabijáci honí patnáctiletého kluka, kterému se, světe div se !, daří všem unikat. Postava Marca je sympatická, ale čeho je moc....A posledních 50 stran už to nespraví, i když tam se pan spisovatel vrací do svých starých dobrých kolejí.
Ale i tak šéf oddělení Q a jeho pomocníci opět perlí a je to to nejlepší z celé knihy, tak ty 3*jsou pro ně.

16.03.2015 3 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Naprosto dokonalá kniha! Opět nádherný příběh plný emocí a napětí, kde se prolíná současnot s minulostí a postupně odhalují tajemství ukrytá dlouhou řadu let. Číst knihy od K. Morton je pro mě vždy opravdu zážitek a patří k těm, ke kterým se jednou určitě znovu vrátím, protože je mi líto, že už jsem dočetla.

07.03.2015 5 z 5

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Hrůzné, děsivé, až nezdravě napínavé! Za mě daleko děsivější, než Vraní dívka, a to jsem si myslela, že se ani do dalšího dílu nepustím. Z psychologických popisů člověka mrazí a veškeré mé teorie kdo, co, jak, byly úplně rozmetány na cucky. Závěrečný díl si přečtu, protože už jsem do děje tak vtažena, že by to ani jinak nešlo!

27.02.2015 5 z 5

Případ Pavlína Případ Pavlína Martina Formanová

Zajímavý a napínavý příběh rodičů české modelky. Krásně popsáno, jak minulý režim krutě zasáhl do životů některých rodin a navždy je změnil. Horší o to, že se jedná o skutečný příběh.

23.02.2015 4 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Tak tuto knihu jsem si fakt vychutnala a vůbec se nedivím, že se v žebříčku oblíbenosti tak drží.
Je vyprávěna z pohledu černých hospodyň a bělošské dívky neskutečně poutavě, místy i s vtipem. A i když problém rasismu v 60. letech i 100 let po zrušení otroctví zůstává, přesto závěr knihy snad nabízí i naději v lepší časy. Protože vždy budou někde sobecké, závistivé a netolerantní Hilly, ale také obětavé a statečné Aibileen, Minny a Skeeter.
Knihu velmi doporučuji si přečíst, je nádherná!

22.02.2015 5 z 5

Dívka se sněhem ve vlasech Dívka se sněhem ve vlasech Ninni Schulman

Další velmi povedená severská. Čtivá, nebylo to překombinované a mělo to tu správnou mrazivou atmosféru. A líbilo se mi, že tam byl i osobní život jednotlivých postav. A dokonce si vyšetřovatelé na oddělení nešli po krku! No dobré!

15.02.2015 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Krásné, nebudu vůbec srovnávat předešlé knihy, mně se to moc líbilo a opravdu jsem si to užila. Líbila se mně ta poklidná atmosféra malého přímořského městečka i samotný děj, který se pomaloučku rozbíhá, až nás chytne a už nepustí. A když zavřu oči, možná uslyším i to moře s delfíny a já bych chtěla sedět na molu ve Stříbrné zátoce.

13.02.2015 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Dočteno a jsem ráda, poslední stránky jsem doslova profičela, jak to bylo napínavé. Moje třetí kniha od Jodi P. a opět krásný a silný zážitek. Autorka si i tentokrát vybrala nevšední téma a zpracovala tak dokonale, že mně ještě dlouho po dočtení leží v hlavě a já jen sedím a koukám do zdi.

09.02.2015 5 z 5

Všechno mi řekni Všechno mi řekni Lisa Jackson

Mně se kniha líbila i když se tam řešil 20 let starý zločin a nebyly tam mraky mrtvých. Lisa J. si svoji laťku drží, bylo to opět napínavé a dobře čtivé. Ale...jednu *dávám pryč za ten konec. Docela jsem nepochopila, proč byly postřeleny ty dvě malé děti. A to spisovatelka mívá vždy parádní finále a rozpletení příběhu.

04.02.2015 4 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

Veselá optimistická kniha o našich čtyřnohých kamarádech. Moc jsem se bavila a jsem ráda, že jsem majitelkou taky jednoho hafánka, i když na Robina nemá !

31.01.2015 5 z 5