Sabka123 Sabka123 komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nemám slov. Jsem tou knížkou tak ohromena, jak jsem dlouho nebyla. Ten příběh, o obyčejné holce, která neví, co v životě chce, co je v životě dobré, o klukovi, který žil dokonalý život a pohou chvilkou se mu všechno převrátí vzhůru nohama . Bavily me povahy těch dvou, naprosto jsem se do nich zamilovala. Ostatní postavy byly taky dobře propracované, všechno na té knížce bylo dokonalé. Opravdu jsem čekala, že to skončí dobře, on si to rozmyslí a budou žít spolu šťastně atd . Až do poslední chvíle jsem fakt čekala, ze změní názor. O to víc mě překvapil konec. Jak jsem četla ten dopis, přes slzy se mi všechno mlžilo. Posledních několik stránek bylo tak dojemných, že jsem se nezabránila slzám. Četla jsem spousty, spousty opravdu dobrých knížek, u kterých jsem si myslela, že lepší už být prostě nemohou. Tahle mě přesvědčila, že může. Nikdy mě žádná kniha tolik nedostala a spisovatelce patří obrovské díky za tak úžasně bezchybně napsanou knihu. A pokud jenom trochu váhate, jestli si tuhle knihu přečíst, tak neváhejte ani na chvíli. Jak řekl Will, moje oblíbená věta: "Prostě žij."

31.08.2016 5 z 5

Kapky rosy Kapky rosy Lenka Lanczová

Skvělá! Četla se jedním dechem od začátku až dokonce. Vážně jsem nečekala, že bude až tak dokonalá! Nemám k ní ani žádné výhrady, snad jen to, že by mohla být delší, velmi mě bavila a vůbec jsem se u ní nenudila. Je to jedna z nejlepších :-) Lenka Lanczová mě nikdy nezklame!

29.04.2015 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Velice čtivá a pěkná knížka :-) Příběh Jess byl reálný a celkově nápad byl zajímavý. Postavy moc dobře popsány, prostě skvělá oddychovka, nelituju, že jsem přečetla :-)

07.01.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Do knihy jsem se ihned začetla. Rachel mi zprvu přišla taková paličatá, někdy i naivní, ale pak mi jí bylo trochu i líto. Annu jsem neměla moc v lásce, lezla mi hodně na nervy. Vůbec jsem nečekala, že to takhle dopadne, taky jsem očekávala spíše Kamala nebo Scotta, ale později, jak se Rachel pomalu vybavovala ta tehdejší noc, mi to začalo trochu docházet. Od téhle knížky jsem raději moc neočekávala, ale dokonce předčila mé očekávání. Byla hodně zajímavá a napínavá. Ten velký ohlas této knize právem patří, někomu se nemusí líbit, ale pro mě byla skvělá.

24.08.2016 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Nikdy jsem sci-fi knihy moc nevyhledávala, ale teď mám chuť přečíst si další díl, protože mě naprosto nadchla. Četla jsem ji jedním dechem a můžu ji jedině doporučit, byla totiž naprosto skvělá!

12.01.2015 5 z 5

Posledná kvapka Posledná kvapka Jeffrey Patrick Kinney

Jedním slovem, SKVĚLÁ!

24.08.2014 5 z 5

Nespoutaní Nespoutaní Sophie Jordan

Většinou bývá, že u knih s více díly je první díl nejlepší. Snad poprvé se nemůžu rozhodnout, zda byla lepší kniha Nevítaní či Nespoutaní. Obě dvě se četly neskutečně rychle, i když se mi zdálo, že čtu docela málo, četla jsem většinou po večerech, kdy jsem byla ještě k tomu unavená, ale i tak stránky ubíhaly neskutečnou rychlostí a náhle jsem byla u konce knihy. Byla dramatická, napínavá, byla tam smrt, láska, všechno. Cadena, jako jednu z hlavních postav, jsem si zamilovala od začátku. Vůbec celý ten nápad o nositelích HTS-vraždícího genu je opravdu fascinující. Opět se mi stalo, že pár posledních kapitol jsem četla s dychtivostí, jako celou knihu, ale zároveň jsem se snažila číst ji co nejpomaleji, i když jsem byla napjatá, jak to dopadne, ale věděla jsem, že jakmile dočtu poslední slova, skončí celá kniha, celá tahle série, tenhle příběh, skončí Davy, Caden a ostatní postavy a i když bych si ji mohla přečíst desetkrát, už to nikdy nebude takové, jako poprvé. Řadím tyto knihy mezi mé z nejoblíbenějších a budu na ně s láskou vzpomínat. Spisovatelka odvedla neskutečně dobrou práci a děkuji jí za tu příležitost přečíst si tento skvělý příběh.

01.02.2017 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy četla. Hodně jsem se na ni těšila a vůbec mě nezklamala. Naopak ještě předčila mé očekávání. Od této spisovatelky jsem četla sérii Twilight sága a i kniha Hostitel mě opět přesvědčila, že knihy této spisovatelky prostě nemají chybu. Byla to asi nejdelší kniha, jakou jsem kdy přečetla, ale i tak mě po dočtení mrzelo, že už skončila. Hostitel mi bude hodně chybět. Nikdy na ni nezapomenu.

11.03.2016 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Čtivé a napínavé od začátku až dokonce. Příběh velice dobrý a ten konec mě naprosto odrovnal :-D Senzační knížka :-))

26.07.2017 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Wau! Naprosto senzačně napsaná kniha. Je tam drama, láska, nebezpečí, přátelství, boj o život. Když k tomu přidáte neskutečně dobrý děj, originalitu celého toho příběhu a výborné zpracování knihy, získáte tuhle dokonalou knihu.

03.10.2016 5 z 5

Taková milá, nenásilná, příjemná kniha. Velmi mě pobavila a celý příběh Nombeko byl zajímavý. Určitě už se chystám na Stoletého staříka, na kterého se moc těším.

12.07.2016 5 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

I když jsem četla 1. díl a věděla jsem, o čem příběh je, přesto mě kniha neskutečně bavila. Myslela jsem si, že to nebude až tak skvělé, když už vím, co se tam stane a jak to skončí. Ale u knihy jsem se několikrát zasmála, někdy mě i zaskočila a dokonce i dojala. Holdera jsem měla neskutečně ráda, někdy dokonce víc než Sky. Je to velmi povedený příběh a myslím, že i jeden z nejlepších, co jsem četla.

17.02.2016 5 z 5

Návrat Návrat Sophie Jordan

Tenhle poslední díl byl opravdu krásný. Na tuto sérii jsem narazila úplně náhodně a jsem ráda, že jsem si ji nakonec přečetla. Můžu říct, že to byla jedna z mála knih u které se mi chtělo smát, brečet a bušilo mi z toho srdce. Bylo to velmi napínavé a chytlavé. Jsem ráda, že to takhle dopadlo a na Drakii budu vzpomínat vždy s úsměvem na tváři :-)

28.11.2015 5 z 5

Tanec v srdci Tanec v srdci Petra Martišková

Skvělá! Myslím si, ze uz k tomu není co dodat. Četla se opravdu lehce a s koncem jsem byla nadšená. Velmi me překvapila a uz dlouho jsem se nesetkala s tak dokonale napsanou knihou. Nemůžu si ji vynachválit a vrele ji doporučuji.

28.07.2015 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Skvělá! Mě se opravdu líbila. Viděla jsem nejprve film, ale i tak jsem ji četla jedním dechem. Doporučuji ji všem, kteří mají rádi milostné knížky o upírech :-D Jsem z ní nadšená a těším se na další díl :-)

05.05.2015 5 z 5

Za hlasem srdce Za hlasem srdce Jacqueline Wilson

Úžasná kniha! Určitě bych ji doporučila. Ten konec mě trochu překvapil. Škoda, že už nejsou další díly, protože příběhy Hetty se četly jedním dechem a s tlukoucím srdcem!

14.05.2014 5 z 5

Lekce lásky Lekce lásky Jacqueline Wilson

Tato kniha patří mezi mé nejlepší. Je to velmi záživné, i když konec trochu smutný, ale očekávala jsem, že to takhle dopadne.

14.05.2014 5 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Naprosto dokonale napsaná kniha. Napínavá, plná zvratů, fascinoval mě i sériový vrah a myšlenky psychopata. Všechny příběhy byly skvěle vylíčeny, četly se úplně samy. Po každé přečtené kapitole jsem byla ohromena a překvapena s pusou dokořán, prostě neuvěřitelné. Bezkonkurenčně jedna z nejzajímavějších.

05.05.2018 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

První díl byl zaručeně lepší. Pokračování určitě nebylo nutné, z prvního dílu jsem byla sice smutná, ale příběh mě naprosto uchvátil. V tomto díle mě Louisa celkem lezla na nervy, tak samo Lilly. Ale byly tam i světlé stránky a kniha se dobře četla. Než jsem tě poznala ale nadále zůstane mou nejoblíbenější ♡

18.03.2018 3 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Knihu jsem si vypůjčila z knihovny úplně náhodně. Narazila jsem na ni a docela mě zaujala, řekla jsem si, že by mohla být zajímavá. A opravdu byla. Ještě jsem nečetla knihu psanou pomocí dopisů, e-mailů nebo chatu. Byla naprosto úchvatná a je skvělé, jak autorka dokázala přes pouhé dopisy dokonale popsat všechny postavy. Těch 400 stránek se mi četlo naprosto hladce. Ten pocit, když vás kniha uchvátí natolik, že se na ni těšíte každou chvíli, je skvělý, a u téhle knihy jsem přesně ten pocit zažila. Jsem ráda, že kniha dopadla dobře, i když jsem to věděla už od začátku. Tohle je první kniha, kterou jsem od spisovatelky přečetla a určitě není poslední.

29.12.2016 5 z 5