RonnieSmithx RonnieSmithx komentáře u knih

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

„jedno srdce jsem pohřbil a druhé ještě nemám,
sesláblý úzkostí, sesláblý samotou
marně se bráním studeným stěnám
pokoje svého
uštěpačného."

25.12.2023 5 z 5

Struny ve větru Struny ve větru Josef Hora

Krásné verše. Kdybych si nepřečtla tuto sbírku, tak bych nevěděla, že Amundsen je nebinární.

"Když plamen krev hledá noc,
světy zapadají."

22.12.2023 4 z 5

Rty a zuby Rty a zuby Bohuslav Reynek

Hezké verše, ale dejte si pozor, protože pokud dílo budete číst s tím, že se chcete dozvědět něco nového o rtech a zubech, tak budete velice zklamáni!!!

22.12.2023 5 z 5

Bajaja Bajaja Vladimír Holan

"Ty dobré knížky ničí každé zlo."

17.12.2023 4 z 5

Periferie Periferie František Langer

Anna og schizo gf

16.12.2023 4 z 5

Lucie a zázraky Lucie a zázraky Ota Hofman

Tohle je tak strašně hezké, že k tomu nemám co říct.

15.12.2023 5 z 5

Perníková chaloupka Perníková chaloupka Václav Renč

Já bych nikomu perník ze střechy nekradla, přijde mi to odporné. Taky to vůbec není praktické. Taková střecha z perníku se musí měnit každý den nebo dva (záleží na počasí). To už by měla bába lepší, kdyby ho začala vařit.

14.12.2023 5 z 5

Koulelo se, koulelo Koulelo se, koulelo Jaroslav Seifert

Kdybych byla dítě, tak by se mi to určitě líbilo, ale já se bohužel neučím mluvit, takže nedokážu pořádně ocenit. Je smutné, že jabloni nepomohlo ani citové vydírání.

14.12.2023 4 z 5

Pohádka o Květušce Pohádka o Květušce František Hrubín

Kdyby Květuška uměla říkat ne a byla trošku bojácnější, tak by jí nikdo nerozšlapal zahrádku. Ani kamarády si nedokáže udělat sama a musí jí pomoct holubička. Co to učí naše děti? Vyrostou v iluzi, že je vždycky přijde někdo zachránit?

13.12.2023 2 z 5

Labutí jezero Labutí jezero Kamil Bednář

"Chtěla bych být zítra alespoň jednou z těch voskových svící na rozsvíceném lustru, aby ti mé horké slzy skanuly k roztančeným střevícům, až budeš v tanci objímat jiné dívky..."

13.12.2023 5 z 5

Kouzelný bubínek Kouzelný bubínek Jaroslav Janouch

Potřeba kouzelné jabloně: obrovská.

13.12.2023 5 z 5

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Myslím si, že název Houbyhoubičky je inspirovaný tím, co Vančura požíval při psaní této knihy.

"Děkujeme ti za buchty při popravě. Radní páni nás udí, abychom skomírali. Mám řádný strach. Už se blíží někdo se sekyrou."

Tento úryvek, který cituji, je rozhodně nejlepší částí celého díla. Dokonce dle mého názoru vynahrazuje i ty trošku nudnější kapitoly. Dále bych ale chtěla ujasnit, že nejsem fanouškem zoofilie.

12.12.2023 4 z 5

Prázdná židle Prázdná židle Richard Weiner

Po přečtení se cítím tak prázdně...

11.12.2023 5 z 5

Masopust Masopust Jaroslav Durych

Pokud máte rádi křesťanskou tematiku a incest, tak vřele doporučuji!

11.12.2023 3 z 5

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

Jeden z adeptů na nejnudnější knihu tisíciletí.

11.12.2023 1 z 5

Míša Kulička v rodném lese Míša Kulička v rodném lese Josef Menzel

Příběh utrápeného muže, kterého šikanuje vlastní kohout. To všechno ho dovede k halucinování medvědů, což ho dostane do léčebny pro psychicky nemocné, ale v jeho hlavě se jedná o cirkus.

11.12.2023 4 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Skvělé! Nejvíc se mi líbila ta část, ve které kočička ukončila rasismus.

11.12.2023

Ferda Mravenec Ferda Mravenec Ondřej Sekora

banger!!!!!! první díl knižní série "Muži, kteří nenávidí ženy" - až tak hanebné Beruščino chování bylo - ublížilo Ferdovi.

11.12.2023 5 z 5

Zahradník Heyduk a O Lidušce, malířce pokojů Zahradník Heyduk a O Lidušce, malířce pokojů Jarmila Glazarová

jak chudí lidé uvažovali o hromadné sebevraždě/vraždě

11.12.2023 3 z 5

Dášeňka Dášeňka Karel Čapek

Nejvíc se mi na díle líbí, že Čapek naučil Dášenku i psát, aby mohla napsat úvodní psaníčko.

10.12.2023 5 z 5