RonnieSmithx RonnieSmithx komentáře u knih

Jsi-li?!
Chraň duši mou!
Mám-li jakou!?"

"Zloděj bližního prý nemiluje,
vždyť on se s ním rozděluje."

Banger.

Tyrolské elegie Tyrolské elegie Karel Havlíček Borovský

Ach ty světe, obrácený světe!

Křest svatého Vladimíra Křest svatého Vladimíra Karel Havlíček Borovský

kritický vtipálkovismus

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

to jsou ty vrtochy té monarchie!!!

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Tož pěkná kytka.

09.06.2023 5 z 5

Zlatovláska (a jiné české pohádky) Zlatovláska (a jiné české pohádky) Karel Jaromír Erben

Oblíbené pohádky dětství. Vtipné, čtivé a nezapomenutelné.

09.06.2023 5 z 5

Krvavé křtiny aneb Drahomíra a její synové Krvavé křtiny aneb Drahomíra a její synové Josef Kajetán Tyl

Strašně nudné.

08.06.2023 2 z 5

Paličova dcera Paličova dcera Josef Kajetán Tyl

Drama se zabývá hlavně tím, jak mohou lidské předsudky ovlivnit (zničit) život jedince. Bylo to místy úsměvné, ale neřekla bych, že mě to něčím uchvátilo. Líbila se mi slova Antonína Jedličky:
Vy jste moje myšlénka, když ráno oči otevřu a vy jste moje myšlénka, když je večer zavírám."

Strakonický dudák Strakonický dudák Josef Kajetán Tyl

VŠUDE DOBŘE DOMA NEJLÍP...............................

Pouť krkonošská Pouť krkonošská Karel Hynek Mácha

Tichý sen.

Cikáni Cikáni Karel Hynek Mácha

KRÁSA.

Tři knížky lidového čtení Tři knížky lidového čtení Alexandr Stich

Některé pasáže jsou velice zajímavé, ale většinu času mě to bohužel hrozně nudilo.

Marinka Marinka Karel Hynek Mácha

Tak zachvácena žalem

Zlomená duše Zlomená duše Antonín Sova

Ke Zlomené duši mám na srdci mnoho a zároveň nic. Ještě předtím, než jsem šla číst, jsem si knihu vyhledala a polekala se smíšených recenzí, ale o to víc se mi dílo líbilo, když jsem zjistila, co to tedy ve skutečnosti je. Cítila jsem se, jako kdyby mě při čtení opravdu doprovázel chmurný déšť, tak dobře Antonín Sova maluje obrázek událostí. Měla jsem pocit, že dívku, jejíž jméno si vypíchal špendlíkem do zápěstí, znám taky a že přesně vím, kde se jaká věc odehrála. Důvěrná hodina se zdála příliš důvěrnou stejně jako mně se zdála tato kniha. Dovoluji si využít Antonínova slova a zvolat: Jak horečně mne bolí tyto dny! Dovoluji si je využít, protože mě bolí, že jsem se na knihu nezmohla zaměřit více, neboť mou hlavu sužují myšlenky na to, kolik zkoušek mě ještě čeká a kde jsem vlastně dneska měla být, abych všechno stihla. Konec S rozpitvanými nervy se mi hrozně líbil. Celá tato poetická symfonie spletených řevů hrála na správnou notu mé vlastní melancholie a já se moc těším, až se k ní dostanu znovu, abych se znovu probrala tímto krásným zachmuřelým vodopádem slov, protože teď už nemám čas a také:
Má hlava třeští mnohdy, divoce se rozkočiti chce,
mé srdce bije jakousi úzkostí,
má prsa sevřená chorobou nikdy nezpozorovanou
(či zdá se mi jen) hypochondricky mi pobolívají

Křivoklad Křivoklad Karel Hynek Mácha

supr! !

08.06.2023 3 z 5

Konec dobrý, všechno dobré / All's Well That Ends Well Konec dobrý, všechno dobré / All's Well That Ends Well William Shakespeare

Příběh první femcelky.

29.05.2023 4 z 5

Jindřich V. Jindřich V. William Shakespeare

Nejdřív jsem se toho bála, že to bude strašná nuda, což ze začátku i byla, ale pak jsem musela ocenit, že to bylo vtipné a nechyběla ani milostná linka, takže to hodnotím jako slabé čtyři hvězdičky.

29.05.2023 4 z 5

Ohlas písní českých Ohlas písní českých František Ladislav Čelakovský

Některé básně mi přišly krásné, některé byly jednodušší a některé totální coomerovina.

30.03.2023 4 z 5

Ohlas písní ruských Ohlas písní ruských František Ladislav Čelakovský

Milé (y)

30.03.2023 4 z 5

Slávy dcera Slávy dcera Ján Kollár

Chápu, jaký to mělo význam pro Čechy v 19. století, ale číst to teď je formou sebepoškozování.

29.03.2023 2 z 5