Rty a zuby přehled

Rty a zuby https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190999/bmid_rty-a-zuby-GBY-190999.jpg 4 69 69

Pátou básnickou sbírkou Rty a zuby se uzavírá autorovo první tvůrčí období, pro něž je charakteristický intenzivní prožitek smutku a zániku a silná expresivita výrazu. Sbírka je v jistém smyslu klíčovou pro Reynkův básnický vývoj; dovršuje se v ní jednak expresionistická tendence, z níž Reynek vyšel, jednak se zde už anticipuje jeho budoucí oproštěnost a zakotvenost v horizontu rodného Petrkova na Českomoravské vysočině. 2. vydání... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rty a zuby. Přihlašte se a napište ho.

RonnieSmithx
22.12.2023 5 z 5

Hezké verše, ale dejte si pozor, protože pokud dílo budete číst s tím, že se chcete dozvědět něco nového o rtech a zubech, tak budete velice zklamáni!!!

Elevant
29.04.2021 3 z 5

Reynek ve svých sevřených a těsných verších rozehrává tichou hru o úzkostech, o běsech a především o naději, to vše na pozadí lyrických obrazů a biblických variací.

"Slepice, zloději staří,
o kurů krvavém ráji."

(Dvůr v dubnu)

Vesper001
04.08.2020 4 z 5

U básní Bohuslava Reynka mívám podobný pocit, jako když je čtu v cizím jazyce: rozumím slovům, ale málokdy dokážu pevně chytit to, co (všechno) je za nimi. Přesto se o to vždycky po čase znovu pokusím.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Rty a zuby v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech1x