Ravabi Ravabi komentáře u knih

Anastasia Anastasia Vladimir Megre (p)

S touto knihou opravdu nerezonuji - od nápadu (autorova výmyslu), přes formu, až po obsah.

10.11.2020 odpad!

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Takový pohádkový příběh plný moudra a jakémsi pocitu, že přeci jen něco je mezi nebem a zemí. :) Od Paula C. se mi nejvíce líbil právě alchymista. Žádné složitosti, hezké zpracování- přečetla jsem ji jedním dechem s neustálím úsměvem na rtech. :)

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Vlastně ani nevím co mě přimělo přečíst tuhle, neuvěřitelně klišé knihu, až do konce.

06.03.2017 1 z 5

Rychle a bezbolestně Rychle a bezbolestně Markéta Dočekalová

Úžasná kniha, která se čte jedním dechem :)
Žádné přelouskávání se prvními stránkami, jako to bývá u mnoha knih s filozofickým námětem. Autorka píše svižně a poutavě a na konci nám odhalí jednu z nejmoudřejších myšlenek vůbec :)

03.12.2015 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Jedna z nejzajímavějších knih jakou jsem kdy četla. Nejvíce mě bavili pasáže přímo z věznice a popis pocitů a způsobu myšlení vězněného. Jeho minulé životy mě zaujaly o něco méně, asi proto že chvílemi bylo jejich vypravování příliš zdlouhavé. Z toho důvodu dávám 4 hvězdičky, jinak ale nemám co vytknout. :)

23.02.2014 4 z 5

Pro mě úžasná kniha, která mi zase o něco více rozšířila vnímání. :)

20.02.2014 5 z 5

Celkem čtivá a zajímavá kniha. Líbil se mi románek mezi hlavními postavami a to jakým způsobem si postupně mezi sebou utvořili vztah. Vadilo mi, ale že v knize bylo až příliš křesťanství, které mi není zrovna moc sympatické. Rozhodně se mi víc líbil Alchymista kde si každý mohl v příběhu najít svoji vlastní víru.

20.02.2014 3 z 5

Jedna z nejúžasnějších knih co jsem kdy četla. Při čtení jsem v duchu souhlasila snad s každou větou. Měla jsem pocit, že čtu něco v co jsem vždy věřila a chtěla podle toho žít, jen jsem to nikdy nepojmenovávala dohodami nebo se tím detailněji nezabývala. Kniha mě proto velmi překvapila a stala se tak trochu mým malým průvodcem životem. :)

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Když jsem byla malá maminka mi jí četla, a už jako dítě jsem chápala že v té knize je mnoho moudra. Jako dospělá si při čtení jen oživuji co jsem vnímala jako dítě. Můj pohled na tuto knihu a na to co představuje se vůbec nezměnil, což je zvláštní, protože během dospívání se mění naše vnímání světa. Malý princ je ale nejspíš výjimkou a nesporným důkazem toho jak geniálně je napsaná jak pro malé děti, tak pro dospělé. :)

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Kniha obsahuje pár pěkných rad pro život, spoustu námětů k zamyšlení a po přečtení má člověk chuť úplně přehodnotit a převrátit svůj život vzhůru nohama. :)

20.02.2014 4 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Dech beroucí příběh, který se skutečně stal. Postavy zajímavé, události ještě zajímavější. Jen těžko uvěřit, že tohle někdo prožil. Sentiment se mnou během čtení cloumal opravdu hodně. Krásné bylo i to, že jsem nahlédla do japonské kultury a byla podrobněji zasvěcena do jejich zvyků.

19.02.2014 5 z 5

Na konci cesty nás čeká poznání Na konci cesty nás čeká poznání Miroslava Holoubková

Ideální četba pro ty, kteří chtějí lépe porozumět životu a ještě nikdy nečetli žádnou esoterickou nauku. Kniha je napsaná jasně a srozumitelně, jsou v ní praktické kroky, které mohou pomoci při prvních krůčcích k pochopení každodenního života. Při čtení se člověk opravdu zamyslí nad mnoha věcmi.
Krásným poselstvím téhle knihy je pro mě to, že vždy musí člověk začít u sebe. :)

19.02.2014 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Přečteno jedním dechem :) Úžasný příběh i postavy, skvělé zpracování. Nemám tomu co vytknout.

Transformace vědomí 2 Transformace vědomí 2 Tomáš Keltner

Kniha mě bohužel zklamala. Autor vše zdlouhavě vysvětluje a často se opakuje, až je pak člověku protivné číst dál.
Jinak je v ní, ale i spoustu zajímavých informací.

19.02.2014 3 z 5

Co o nás prozrazují zuby Co o nás prozrazují zuby Michèle Caffin

Skvělá kniha, jen mě trochu zamrzelo, že je tak málo obsáhlá, na to kolik by o tomto tématu mohlo být napsáno. :-)

24.05.2019 4 z 5

Panský klub Panský klub Daniel Kapča

Byla jsem zvědavá jestli mě příběh a popisované scény, třeba alespoň trochu vyšokují. A ano, u pár násilných scén se to i podařilo. Nicméně pochybuji, že to bylo autorovým ,,talentem na slovo", vzhledem k tomu, že mi občas zůstával rozum stát nad tím, jak se vyjadřuje.
Nejhorší z knihy byly asi směšně popsané sexuální scény (myslím především perličky jako: ,,orgasmometr", ,,Niagarské vodopády valící se po stehně" nebo třeba ,,žádné takové och sem, och tam"), dále také nerealistické jednání a myšlení postav (nejvýraznější to je u jedné z hlavní postavy- Lilian), a nakonec pár faktických nedostatků v ději (např. pokud je člověk mimo víc jak tři dny, tak určitě není průběh takový, že ve chvíli kdy se probudí, tak nejdřív pokecá o tom co se děje, a pak si teda s dovolením odskočí na toaletu- Ne! Pomočil by se už po několika hodinách- záleží na přijatých tekutinách a časovém odstupu).
Ale abych jen nehanila :) tak musím říct, že se mi líbil autorův nápad s nemizícími mrtvolami a se stále více zvrácenou společností. Taky jsem oceňovala svižnost děje, propletenost postav, že jsem se v ději vyznala a vše do sebe alespoň zapadalo.

15.12.2016 2 z 5

Jak rozvíjet dětskou spiritualitu - Jednoduchá praktická cvičení Jak rozvíjet dětskou spiritualitu - Jednoduchá praktická cvičení Peggy Joy Jenkins

Autorka popisuje velice důležité principy a hodnoty, s kterými by měli děti (od určitého věku) začít pracovat. Osobně bych to doporučila pro práci s dětmi zhruba od 6-7 let, protože je to věk, kdy se dítě více začíná seznamovat s fungováním světa, a má už určité povinnosti a zodpovědnost.
Jsem ráda, že se někdo těmito tématy zabývá. Nicméně, spousty úkolů, které jsou v knize popsány, bych udělala jinak, nebo bych je nedělala vůbec. Také nejsem zastánkyní afirmací a pozitivního myšlení za každou cenu. Takže afirmace na konci úkolu, bych taky vypustila. I tak mě ale kniha potěšila a inspirovala, takže dávám 3*

07.11.2016 3 z 5

Nemoc jako cesta Nemoc jako cesta Ruediger Dahlke

Knihu si určitě koupím, a budu se k ní stále vracet. Nejvíce mě zaujala symbolika orgánů a vůbec každé části těla, a také to jak člověk svojí řečí, myšlením a postoji ovlivňuje procesy v těle. Sice jsem už dřív měla tyto informace v povědomí (např. od Louise L. Hay), ale autoři mě nadchli svojí výřečností a vyjadřováním. Četlo se mi příjemně. :)

29.04.2016 5 z 5

Memento Memento Radek John

Začátek nudný a zdlouhavý. Postupem ale příběh graduje a konec šokuje.
Kniha My děti ze stanice zoo je určitě čtivější a zajímavější.

09.10.2014 3 z 5

Děvčátko Momo a ukradený čas Děvčátko Momo a ukradený čas Michael Ende

Knížka kouzelná, námět zajímavý a k zamyšlení. Ze začátku jsem se ale trošku nudila, než jsem se dostala pořádně do děje.

24.07.2014 4 z 5