rarášek rarášek komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Slova jsou dobrá i zlá. Slova nás dokážou potěšit. Slova nás dokážou vyděsit. Slova nás dokážou rozesmát. Slova nás dokážou rozplakat. Slova nás dokážou udivit. Slova nás dokážou naštvat. SLOVA MAJÍ MOC!
Příběh Zlodějky knih, Liesel Memingerové, která díky svému otci Hansovi poznala slova a naučila se milovat čtení. Seznámí se s Maxem, který jí ukáže i druhou stránku slov. Pozná, že slova mohou být potěšující, ale mohou budit i hrůzu. Líbil se mi příběh vyprávěný Smrtí (která není tak bezcitná a zlá, jak si všichni myslí), která často do příběhu přidává svoje slova, myšlenky a zážitky. Velice mě rozplakal konec, chvíli jsem si nad ním poplakala. Na závěr opětovné setkání Maxe a Liesel a Liesel se Smrtí. Příběh mě rozhodně zasáhl a doporučila bych ho všem! :)
PS.: Chystám se teď kouknout konečně na film. Nechtěla jsem se na něj kouknout, než přečtu knihu. :D
Už jsem viděla film. Moc se mi líbil. Ale jsem strašně ráda, že jsem si předtím přečetla knihu. U filmu jsem se často nachytala, že to srovnávám s knížkou, což mě často dost štvalo. :D Ale musím říct, že obojí je výborné. :)

28.02.2016 5 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Tahle knížka byla opravdu, jak název napovídá, o všem. Smála jsem se, dojímala, přemýšlela, občas i pobrečela a myslím si, že mi tahle knížka opravdu něco dala. Kovyho videa ráda sleduji, protože jsou vtipná i rozumná a věděla jsem, že tahle kniha bude totéž. To nekonečné čekání, než mi ji pošta doveze, se vyplatilo.
Gratuluji Kovymu k vydání jeho vlastní knížky a přeji mu hodně štěstí v budoucnu. :)

30.11.2017 5 z 5

Kočka na cestách Kočka na cestách Hiro Arikawa

Tohle byl na mě hodně silný příběh plný překrásných momentů. Líbilo se mi to rozdělení na záznamy, kdy se pokaždé přesunuly k jiné osobě, která si k sobě chtěla vzít Nanu. U těchto osob byla ukázána minulost, kterou měl Satoru s nimi spojenou. Příběh také můžeme vidět i z pohledu Nanua, který ví, proč ho chce Satoru dát pryč a proto dělá všechno možné, aby se tak nestalo a on s ním mohl být až do konce jejich společné cesty. Jak příběh postupuje, ubývá přátel, které se mohli o kocourka postarat, ale nevyšlo to, tak jsem se konečně dozvěděla příčinu, kvůli které se Satoru musí Nanua vzdát, kterou jsem už od začátku začala tušit. Cesta Nanua a Satoru je plná nádherných zážitků a je zde krásně ukázáno pouto mezi kočkou a jeho člověkem. Konec byl opravdu emocionální nálož, kterou jsem celou obrečela. Přesto to byl opravdu příběh plný lásky a přátelství, který stojí za to přečíst, obzvlášť pokud máte rádi kočky. :)

16.05.2020 5 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Tohle je druhá kniha, kterou čtu od tohoto autora a páni! Opět mě uměla překvapit. Díky krátkým kapitolám a stupňujícímu napětí jsem nemohla přestat číst a měla jsem ji přečtenou dřív, než jsem předpokládala. Celou dobu jsem měla nejrůznější teorie, ale nakonec jsem ve většině z nich byla úplně na omylu. :D Už od Balíčku vím, že do konce knihy, do úplně posledních stránek může být všechno úplně jinak a bylo to tak i v tomto případě. Nakonec mi bylo Viktora skutečně líto. :( Ale na to, že to byla jeho prvotina, tak vážně výborný, napínavý příběh s překvapivým rozuzlením. :)

16.05.2020 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Velice dobrá kniha. Příběh je velice děsivý, až by mohl být pravdivý. Rozhodně to donutí k zamyšlení. Doporučuji. :)

19.03.2016 5 z 5

Mrtvé město Mrtvé město Erin Hunter

Tuto knihu jsem si zamilovala. Od Erin Hunter jsem už četla Divoké kočky a je mi dost líto, že nepřeložili všechny díly a skončili u druhého. Ale u této řady Zákon smečky věřím, že ji přeloží celou. Už jsem přečetla i třetí díl a nemohu se dočkat pokračování. Je přílíš mnoho knih, u kterých se skončilo s překladem u druhého nebo třetího dílu a tak nechci, aby Zákon smečky skončil stejně, když už je tak daleko. Moc jsem si oblíbila Štístka, Mikyho a Martu. Miluji celou smečku a doufám, že vše dopadne dobře.

24.10.2015 5 z 5

Poslední bitva Poslední bitva Erin Hunter

(SPOILER) ,,Takový byl život v divočině, život svobodných psů, život psů, kteří nepatřili dlouhým packám, psů, kteří se chránili a pečovali o sebe navzájem. Takový byl život Divoké smečky."

Konečně mám za sebou poslední díl a bylo to výborné zakončení, jak této série, tak celého příběhu Bouře, Štístka a celé Divoké smečky. Na začátku čtení jsem musela knihu na chvíli odložit, protože se nedalo snést bezpráví, kterého se celá smečka dopouštěla na Bouři pod vlivem manipulující Brízi. Ale naštěstí to celé netrvalo dlouho a celý příběh se vrhl okamžitě do akce, když byla Brízou unesená štěňata! Nemohla jsem se od čtení odtrhnout, musela jsem vědět, jak to celé dopadne. Poslední stránky jsem zhltla na jeden zátah a došlo tam k tak smutné události, že jsem spotřebovala hned několik kapesníčků. :,( Konec byl nádherný, až idylický, a doufám, že tím všechno skončilo a další série už nebude, protože v nejlepším je dobré skončit. (I když bych si to určitě tajně přála) Kéž Bouři a celou Divokou smečku provází Psí duchové. :)

11.08.2020 5 z 5

Chlapec, krtko, líška a kôň Chlapec, krtko, líška a kôň Charlie Mackesy

Nádherná knížka, která pohladí po duši především svým výtvarným zpracováním :)

10.07.2020 5 z 5

Jeden z nás: Príbeh o Nórsku Jeden z nás: Príbeh o Nórsku Åsne Seierstad

,,Když proces skončil, pochopila jsem, že se do celé záležitosti musím ponořit hlouběji. Tak jsem našla Simona, Anderse a Viljara. Tak jsem našla Bano a Laru. Toto je příběh o nich."
Knihu jsem měla v plánu přečíst včera, jako poslední knihu měsíce únor, ale nakonec jsem ji dočetla dneska ráno. A musím říct... wow. Nemám slov. Autorka umí velice dobře psát, kniha mě vtahla do sebe a nepustila. Vypráví o hrůzném činu, kterého se dopustil jeden Nor - Anders Behring Breivik. Kniha je rozdělena do tří částí.
První mapuje jeho život, jeho dětství, mládí a dospívání, co všechno ho utvářelo až k událostem 22. července. Jsou tam kapitoly o jeho psaní manifestu, výrobě bomby nebo příprav na útoky . Mimo jiné se autorka věnuje dětem, které se během knihy postupně přibližují Utoye a událostem, které se na něm mají odehrát. Nevyhnutelně tak přijde kapitola o dni, kdy Breivik odpálil bombu a následně rozerval životy mnoha mladým lidem (a jejich rodinám, příbuzným, kamarádům) na letním táboře, na ostrově ve tvaru srdce. V téhle kapitole nemůžu uvěřit, kolika chyb se policie dopustila. Kdyby bylo byť jen cokoliv jinak, nemusel umřít nikdo, nebo se alespoň mohlo zabránit větším ztrátám. Tahle kapitola se opravdu nečetla lehce.
Poté jsou zde popsány záchrany přeživších, identifikace mrtvých, výslechy Breivika a jak příbuzní pevné věřili, že je jejich dítě naživu, dokud se nedozvěděli pravdu. Nedokážu si představit, jak velká bolest to pro všechny rodiny, které o někoho tehdy přišly, musela být. ????
Druhá část je o přípravách na proces a o procesu samotném. Je zde popsán Breivikův proslov, výpovědi svědků, rekonstrukce míst činu a rozbory psychologů. Na závěr je krátká kapitola o rozsudku.
Poslední třetí část je o rodinách Simona a Anderse, kteří se stále nedokáži přenést přes ztrátu synů a jejichž bolest asi tak snadno nezmizí. Objevuje se zde také rozhovor s matkou Breivika, kterou autorka vyzpovídala. Nakonec i zde se objevuje Breivik, s nímž se autorka kvůli knížce chtěla zkontaktovat, ale ten odmítl. Na závěr autorka píše o tom, jak kniha vznikla.
Líbí se mi, že svůj podíl z prodeje věnuje sdružení Jeden z nás a že rozhodnutí, jaké projekty se podpoří, nechá na těch, kteří do knihy přispěli nejvíce ???? ,,Jsem vděčná všem, kteří mi o svých dětech dovolili psát. Připadalo mi důležité, abych to odpoledne popsala v celé své hrůze. Nikdy se na něj nesmí zapomenout." Při čtení bylo hodně okamžiků, kdy jsem neubránila slzám. Nejde, a nesmí, se zapomenout, co se stalo 22. července. I když se tomu, po to co udělal, těžko věří, ale Breivik byl a je prostě obyčejný člověk, jako jeden z nás, ale který se nakonec rozhodl, že spáchá něco tak odporného. Na tuhle knihu rozhodně nezapomenu a rozhodně ji doporučuji dalším, aby si ji přečetli.

01.03.2020

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

ÚŽASNÁ KNIHA! Nemůžu uvěřit, že jsem si chtěla přečíst jenom první díl a ten druhý úplně vynechat, přišla bych o další silný příběh. Ani nemůžu slovy popsat, jak se mi líbila, ale o tom, jak moc mě do sebe vtáhla svědčí to, že jsem ji zvládla přečíst během dvou dnů, což je na mě v poslední době docela rekord. Ani jsem se nechtěla s duší tohoto milujícího chlupáče loučit. Konec byl vůbec nejlepší a nejdojemnější, skvěle tuto sérii ukončuje. Na konci a celkově při četbě celé knihy jsem si pobrečela. Je to už dlouho, co nás opustila naše Betynka, stále se mi po ní stýská a po přečtení těchto knih jsem na ni hodně myslela. Rozhodně doporučuji obě knihu každé osobě na této planetě, protože jsou úžasné. :)

02.03.2017 5 z 5

Trnitá cesta Trnitá cesta Erin Hunter

Moc nádherný čtvrtý díl. Vážně mi už leze na nervy Alfa a Kňoura je už vůbec takový hnusný skrček. Na druhou stranu jsem si zamilovala Lízinku, Štístka, Mikyho a Bellu. Byla jsem smutná z Bouřliváka, to byla nepříjemná část knihy. Ale rozhodně skvělý a čtivý díl série, která mě jen tak neomrzí a těším se, co se stane příště. :)

28.03.2016 5 z 5

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Myslím, že by byl vážně nádherný svět bez stížností a tato kniha a její fialový náramek by tomu mohli velmi pomoci (můj náramek někam schovala potkana, takže ho zatím nahradí ten, který leží na knížce, než mi dorazí jiný :D).
Moc dobře vím, že tahle 21denní výzva pro mě bude obtížná, ale věřím, že už to nějak zvládnu. :)

05.09.2018 5 z 5

,, Když se dnes někde nově objeví vlci, vyvolává to u mnoha mužů odmítnutí:,, Pryč s nimi!" -,, Není u nás místo!" Naproti tomu u žen to často vyvolává ochranitelské instinkty, soucit a především hlubokou touhu po posledním ještě divokém zvířeti naší doby."
Dokonalá kniha pro všechny milovníky vlků, plná příběhů, informací a nádherných fotek těchto tajemných tvorů. ☺️❤️❤️❤️❤️

05.09.2018 5 z 5

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton

Miluji kočky, miluji Pusheen! Je tak rozkošná. Přečtení celé knížky mi nezabralo ani pár minut, ale šíleně jsem se pobavila. Je to skvělé pro odlehčení nálady a pozvednutí mysli. Doporučuji. :)

05.12.2017 5 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Miluju tuhle sérii! Opět jsem si skvěle užila. :D
Hanna byla skvělá, v mnohém se tak moc podobala Kady, až na to hackování, v tomhle byla eso Nikova sestřenice Ella, která mě častokrát během čtení pobavila. A Nik se občas choval jako blbeček, ale jinak bych mu nic nevytkla.
Opět jsem si užila knihu složenou z dokumentů, záznamů, chatových rozhovorů a nově i deníku jedné z postav. Ke konci jsem se nechala tolikrát nachytat tak, že si napříště budu dávat pozor, než o něčem rozhodnu, že to tak skutečně je. :Ď
Po tomhle díle můžu říct, že druhý díl zvedl laťku hodně vysoko. Souhlasím se Samirou, že Illuminae byla oslnivou dokonalou hvězdou a Gemina je supernovou a po tomhle už se nemohu dočkat, s čím přijde Obsidio. :)

21.11.2017 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Jsem naprosto vděčná za to, že se mi dostala do rukou tato kniha. Čtení příběhu ve mě vyvolávaly pocity klidu a míru.
Oblíbila jsem si Jesku/Myšku/Rinpoče/Sněžnou lvici. Kniha skvěle seznamuje čtenáře se záležitostmi okolo buddhismu a ještě lepší je, že je aplikuje na Jesku, která zrovna řeší nějaký svůj problém.
Kniha ubíhala, hodně jsem se naučila, bylo to milé a poklidné. Těším se, až si přečtu další díl. :)
,,Je velmi užitečné sdílet vlastní poznání s druhými lidmi,''pronesl geše Wangpo směrem k Samovi a dodal:,,K čemu by to poznání jinak bylo?'' (str. 216)

06.09.2017 5 z 5

Oliver - Kocour, který zachránil Vánoce Oliver - Kocour, který zachránil Vánoce Sheila Norton

Nádherný příběh o kocourkovi s dobrým srdcem a velikou schopností oplácet dobročinnost lidí, kteří mu pomohli, když přišel o střechu nad hlavou. Chytla mě za srdce a kocourkova záchrana Vánoc mě naladila na vánoční atmosféru. :) Líbil se mi taky styl, jakým byla napsána, Oliver celý příběh vypráví malému kotěti. :) Doporučuji. :)

09.12.2016 5 z 5

Když se introvertka vdá Když se introvertka vdá Debbie Tung (p)

Sice nemám ani přítele a ani manžela, ale stejně jsem se dokázala vážně pobavit. :)

02.12.2021 4 z 5

Všechny stránky Amelie Všechny stránky Amelie Ashley Schumacher

Moje knížka je po přečtení plná lepíků. :D Objevilo se tady mnoho myšlenek, které jsem si prostě potřebovala nějak zaznamenat, abych je případně mohla znovu najít. Čtení jsem si dávkovala po malých kouscích, protože mi to jinak nedovolovala škola, ale jsem za to ráda, protože jsem si knihu o to více vychutnala. Při čtení mnou hodně cloumali emoce a v některých částech jsem se prostě neubránila slzám. Někdo tady poznamenal, že Amélie si velice snadno a rychle získává lidi kolem sebe. Je to pravda a díky tomu mi připomněla postavu Komi z anime Komi Can't Communicate, které je teď právě na Netflixu. Akorát na rozdíl od ní, Amelie s lidmi dokáže komunikovat. :D Velice jsem hlavně podlehla celému příběhu hlavně díky tomu, že je Amelie takový knihomol jako já a další. Hodně jsem si oblíbila Valino knihkupectví a strašně ráda bych viděla oddělení Ormanu. Nemůžu si pomoct, ale tahle kniha se mi prostě hodně líbila a neměním na ni názor ani po několika dnech, co jsem ji dočetla. Člověk někdy potřebuje takovou knížku, aby si trochu ulevil od toho stresu reálného světa. Kéž bych viděla kolem sebe ty velryby, jako to umí samotná Amelie. :)

20.11.2021 5 z 5

Orange. Kniha druhá Orange. Kniha druhá Ichigo Takano

Opět skvělý díl. Orange mě začíná opravdu bavit a nechávám se pomalu vtahovat do celého příběhu. Moc se těším na pokračování. :)

18.09.2020 5 z 5