Rania Rania komentáře u knih

Země žen Země žen Vladimír Páral

Výborná knížka! Hodně jsem se nasmála :-)

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Po víc než roce knížka, kterou jsem nedočetla. Ze začátku jsem se ještě trochu bavila, pak mi to vše přišlo stejné a nějak mi styl neseděl. Škoda.

31.12.2019 2 z 5

Musíme si promluvit o Kevinovi Musíme si promluvit o Kevinovi Lionel Shriver

Jedna z nejlepších knih, co jsem přečetla a ještě dlouho mi bude doznívat v hlavě. Po přečtení mám smíšené pocity - jsem ráda, že jsem jí přečetla, charakterizovat bych jí mohla jako knížka plná beznaděje, smutku a vyrovnanosti. Na druhé straně lituji, že jsem jí četla právě teď - měsíc před narozením prvního dítěte. Jako každá matka se obávám, jestli budu dobrou matkou, jaké bude dítě...takže jestli čekáte přírůstek, nechte si knížku na později....

09.12.2019 5 z 5

Horrorstör Horrorstör Grady Hendrix

Na první pohled vypadá jako skutečný katalog Ikea, kde najdete i mapku showroomu a ostatních prostor a reklamy na zboží. Líbilo se mi i to, že každá kapitola je pojmenovaná po určitém kusu nábytku. Začátek byl pro mně příjemným čtením, dal by se nazvat i sondou do života lidí pracujících ve velkých obchodních domech. Pak se začaly dít podivné věci, které se postupně stupňovaly až do hororového konce. Pro mně osobně to horor nebyl, forma vyhrála nad obsahem, ale jako oddechové čtení na jeden den doporučuji.

23.03.2018 2 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Zaujímavým spôsobom napísaná kniha, o to zaujímavejšia bola, že ja pochádzam z okolia Nitry. Kniha sa číta dobre, núti k čítaniu ďalších a ďalších kapitol. Keď som knihu dočítávala, akurát som cestovala cez dediny, o ktorých sa v knihe hovorilo. Bol február a počasie sychravé, takže som zažila tu pravú atmosféru. Z knihy až mrazí, je otázkou, či je to pravda alebo nie, ale každopádne sa v zime sama do Tríbeča nevydám :-D. Čo mi vadilo, bolo niekedy až moc slangové vyjadrovanie. Inak za mňa 3*.

21.03.2018 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Knížka je dobrá, dobře se četla, nutila mně číst pořád další a další kapitoly. Zajímavý motiv dokonalého muže, který když ženu získá, mění se na psychopata. Bohužel i takoví lidi existují. 3* dávám proto, že knížce k dokonalosti ještě něco chybělo a znám i lepší spisovatelé detektivek a psychothrillerů.

21.03.2018 3 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Dobrý příběh, jak člověk dokáže udělat cokoliv pro to, po čem touží. Musím přiznat, že se mi líbila mnohem víc než slavné TO od Kinga. Tam jsem skončila okolo stránky 600 a nemůžu se hnout dál. Snad přijde ten čas, kdy to zase půjde :-)

21.03.2018

Téma zaujímavá, no knižka mohla byť lepšie spracovaná a napísaná. Hlavne prvá časť, ešte před koncentračným táborom, mi prišla příliš zdĺhavá. Takže za mňa iba 3*.

16.01.2018 3 z 5

Stoletého staříka jsem četla jako první knížku od Jonassona. Pobavila, jako oddechové čtení dobrá, no moc nenadchla.

16.01.2018 3 z 5

Dom so zlatými dverami Dom so zlatými dverami Elodie Harper

(SPOILER) Za mne mnohem lepší než první díl, i když první díl byl také supr. Už se tesim na pokračování, které, myslím dle závěru, urcite bude.

07.02.2024 5 z 5

Babel Babel R. F. Kuang (p)

Řekla bych, ze forma trochu předčila obsah. Skoda.

12.12.2023 3 z 5

Unorthodox: skandální odmítnutí mých chasidských kořenů Unorthodox: skandální odmítnutí mých chasidských kořenů Deborah Feldman

Čekala jsem teda mnohem víc, popisy zvyku, tradic. Knizka je spis výkřik nešťastné chasidske ženy, která opustila komunitu. Za mne zklamání.

31.05.2022 2 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Upřímně, po Hotylku na Islandu jsem si řekla, ze už si žádnou z této série neprectu. Přijde mi jedna jako druhá, romantické linky uplne průhledné...ale jelikož jsem pred 2 lety byla v Tokiu, musela jsem si knizku přečíst. Skoda, atmosféra by se dala vykreslit lip, hodně toho chybělo. Další díl si už urcite necham ujít.

25.05.2021 2 z 5

Geneze Geneze Robin Cook

Lepší než předchozí díl Pandemie, to o 100%, ale stejně mi přijdou starší knizky lepší. Taky mne rušilo hodně chyb v textu. Ale příběh zajímavý.

18.04.2021 4 z 5

Jak zabít manžela (a další šikovné tipy pro domácnost) Jak zabít manžela (a další šikovné tipy pro domácnost) Kathy Lette

Supr! Skvěle jsem se bavila???? doporučuji všem vdanym ženám s dětmi ???? trochu mi knížka připomínala seriál Zoufale manželky. Plno vtipných hlášek, kdy jsem se musela smát nahlas a dítě se mi budilo v nositku ???? napr.: “možná jsem zbytečně dlouho kojila...mám prsa jak indianska babička a k tomu pánevní dno na cimpr campr. To je to, co ti pred porodem nikdo jasne neřekne. Ze už se nikdy nezasmejes, aniž by jsis při tom neucvrkla....minule na te tvé party jsem se smála tak silene, až mi tekly slzy po nohách” ????

14.04.2020 5 z 5

Tvář vody Tvář vody Guillermo del Toro

Knížku jsem dostala jako dárek od manžela. Nejdřív jsem si myslela, že se bude jednat o romantiku, kterou obecně nečtu, příběh mně ale překvapil! Křehký vztah němé holky s říčným tvorem, který jí jako jediný chápe, protože taky nemluví a učí se znakovat. Taky hodně akce, vykreslení nerovnoprávnosti černochů. Kniha má krásnou obálku i ilustrace uvnitř. Pro mně veliké překvapení a určitě se ke knížce ještě vrátím.

23.04.2018 5 z 5

Corleone Corleone Mario Puzo

Corleone se mi líbil víc než Sicilián, no o něco míň než Kmotr. Jediné, co mi vadilo, bylo až příliš slangových výrazů. Jinak se knížka četla dobře, bylo fajn vědět, co se stalo před Kmotrem.

29.01.2018 4 z 5

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

Od Irvinga knížka nemůže být špatná. To platí i o V jedné osobě. Vyskytují se v ní typické irvingovské motivy - zápasení, psaní, sex. Nechtěla jsem jí přestat číst.
Poznatek - proč by jsme měli odsuzovat lidi? Každý má právo být nějaký.

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Výborné oddechové čtení plné zábavných momentů. Četla jsem na dovolený u moře, přesně na takové období se knížka hodí, když člověk potřebuje vypnout a přečíst si něco lehčího, no dobře napsaného.

Cech objevitelů Cech objevitelů Kevin Costner

Na knížku jsem se hodně těšila. Krásné stránky, které budí dojem staré knížky, hezké ilustrace. Byla jsem ale zklamaná. V první půlce knížky se nic moc neděje, skáče se od jednoho příběhu k druhému. Kdyby knížka nebyla tak drahá a hezká uvnitř, ani jí nedočtu. Navíc mně rušili nepřeložené věty v bublinách, pomlčky a gramatické chyby. Za mně teda veliké zklamání, další díl si kupovat nebudu.

16.01.2018 2 z 5