Ramiel Ramiel komentáře u knih

Hejnické pastorále Hejnické pastorále Vlastimil Vondruška

Jako vždy velmi lehké, oddechové čtení. Pan Vondruška má takový "laskavý" styl psaní, a to i když popisuje válečné boje. Bohužel tato série nedosahuje kvalit Přemyslovské, ani Husitské epopeje. V této sérii jsou všechny knihy na jedno brdo. Ale je to prostě autorův styl, takže zase pokud bych chtěl nějaké náročnější čtivo, šáhnu po jiném autorovi.

23.04.2021 2 z 5

Bavilo mě to. Zhltl jsem to jedním dechem. Co víc si od knihy přát?

20.02.2021 4 z 5

Spiknutí oběšenců Spiknutí oběšenců Vlastimil Vondruška

Po dlouhé době opět příběh, který vcelku dával hlavu a patu. Líbí se mi ta přívětivá atmosféra, která z knih pana Vondrušky čiší (i když by občas nějakou tu torturu zařadit mohl, tak knih plných brutality a krve je dost od jiných autorů). A jak je už u autora zvykem, tak po vcelku dlouhém pátrání a tápání vyšetřovatelů přišlo rychlé rozuzlení v závěru.

16.02.2021 3 z 5

Cesty rytířů Cesty rytířů František Niedl

Jako vždy u pana Niedla se knížka čte dobře. Bohužel děj této osmé knihy je už značně ohraný. Všechno už tu v podobném a v některých případech dokonce stejném duchu bylo.

30.12.2020 3 z 5

Uštvaný Uštvaný Kevin Hearne

Není to špatné čtení, ale už to není taková zábava jako v počátcích série. Každopádně překvapení na závěr nečeká jen Oberona (jak uvedeno v popisku ke knize), ale hlavně Attica. A toto překvapení slibuje celkem zajímavou linku pro příští knihu.

29.11.2020 3 z 5

Země mrtvých nadějí Země mrtvých nadějí Christopher John Sansom

Možná trochu rozvláčnější, občas lehce se opakující dialogy mezi postavami, přesto vcelku příjemné čtení, jak jsem od autora zvyklý. A navíc s dějepisným přesahem.

26.11.2019 4 z 5

Deník prostitutky – Dvojí život paní Ester Deník prostitutky – Dvojí život paní Ester Michael Weber

Docela by mě zajímalo, jestli by to takovýmto stylem popsala ve svém deníku žena?! Přece jen se mi to zdálo psané mužským pohledem.

28.07.2019 3 z 5

Den císařů Den císařů Simon Scarrow

Když o Claudiovi, Neronovi a Britannicovi už byly napsány stohy knih, takže čtení o této události u mě už od počátku ztrácí na zajímavosti. Navíc je to už x-tá kniha v sérii, která má bohužel sestupnou tendenci (i když možná pochopitelně, o čem taky pořád psát a neopakovat se). Dějová linka o Julii a Catonovi započatá v dřívější knihách dostane vysvětlení, které je ovšem tak nějak divné a málo uvěřitelné. No tak nezbývá než doufat, že přesun z Říma na hranice říše přinese v příštím dílu lepší čtení.

28.07.2019 3 z 5

Invaze Invaze Larry Correia

Není to špatný, ale pro mě zatím jednoznačně nejhorší kniha v sérii. Shromažďování lovců, výlety do Ruska a Izraele... Zatím vše probíhá dobře... Výcvikový tábor, vylodění... paráda... No a pak se to všechno po průchodu portálem přeneslo do Říše jedné velké nudy. Jak už jsem napsal na začátku, není to špatný, co by za to spousta autorů dala, napsat takovou knížku. Ale vzhledem k minulým dílům jsem očekával mnohem zábavnější počtení. Hvězdu navíc za Ostravu.

12.04.2019 3 z 5

Legie Legie Larry Correia

Knihu po odmlce znovu vypráví Owen a je to jen dobře. Prostě ten cynický pohled je přece jen zábavnější. Velmi mě pobavil pan Ředitel, paráda, za něho má u mě autor malé bezvýznamné plus.

05.04.2019 3 z 5

Vlk a dýka Vlk a dýka Juraj Červenák

Tohle je opravdu jednohubka na jedno odpoledne. Oproti předchozím dílům jsem postrádal více napětí. Doufám, že v příštím díle půjde laťka zase nahoru.

31.03.2019 3 z 5

Ohnivé znamenie Ohnivé znamenie Juraj Červenák

No vida, další z příběhů se přesunul z Prahy do Bratislavy. Líbí se mi, jak si autor pohrává s historickými postavami a známými historkami, které odívá do nového hávu. A tak tentokrát jsou naši tři hrdinové nevědomky na stopě Čachtické paní. Jestliže se mi líbily autorovy fantasy příběhy, tak musím říct, že tato série historických detektivek je podle mě ještě mnohonásobně lepší.

03.03.2019 4 z 5

Lovci monster s.r.o. Lovci monster s.r.o. Larry Correia

Tenhle typ oddychových knížek, kde se to řeže hlava nehlava, používají se všechny myslitelné i nemyslitelné zbraně a tečou proudy krve, mám rád. Nebylo to špatné, ale Kulhánkův Noční klub je lepší :-)

30.01.2019 3 z 5

Incident s dragouny Incident s dragouny Vilém Křížek

Krátký zajímavý příběh vytvořený na základě historické události z Prahy počátku 20.st.
Možná by neškodilo uvést, že samotná novela tvoří pouze polovinu uváděných 57 stran. Zbytek tvoří ukázky z dalších 3 knih od vydavatele.

20.01.2019 3 z 5

Drake Drake Peter McLean

Bezva jednohubka. Přečteno za dva večery. Nevím, nakolik se autor inspiroval Constantinem, ale vlastně je mi to úplně fuk, protože i Drake má své kouzlo (přestože/protože je vlastně přesný opak Constantina). A hvězdu navíc za to, že i Spálený muž je fascinován andělským zadkem Trixie natolik, že nevnímá nic jiného.

31.12.2018 4 z 5

Brána Irkally Brána Irkally Juraj Červenák

Tenhle příběh mi moc nesedl. Jednání Báthoryho mi nedávalo smysl. Jako turkobijce se nechal celkem snadno "ochočit" na to, že Turky k smrti nenávidí. Kirmiziho chce zabít od počátku výpravy, než bude pozdě, ale skutek utek. A ovládání svatého Jiří mi k Báthorymu nějak nesedí. Víc se mi zamlouval v prvním díle, kde po uzdravení "jen" ovládal zvířata.

15.12.2018 2 z 5

Písečná bouře Písečná bouře James Rollins (p)

Na můj vkus až příliš "super(wo)men". Zatímco pěšáci umírají po desítkách, hlavní hrdinové jsou nesmrtelní. Zejména konec knihy je těmito až nesmyslnými heroickými výkony plný.
Všichni se obávají megabouře, kterou svět neviděl, a ono to asi nebylo tak zlé, když se v ní dá nejen létat vrtulníkem, jezdit obrněnci a na motorkách, ale dokonce i v pohodě chodit pěšky jen v trenýrkách (sorry Paintere).
Nelogičnost vidím i v tom, jak je chválena chytrost a prozíravost královny ze Sáby, že ukryla klíče do hrobek proroků, které uctívají všechna místní velká náboženství včetně islámu. Ovšem pokud pád Ubáru je datován do roku 300 n.l., tak to nemohla být prozíravost. Ale prostě jen štěstí, protože nemohla tušit, že vznikne islám a že navíc bude uctívat tytéž proroky. Takže zpětně se to tak může jevit, mně to ale smysl nedává.

19.10.2018

Invictus Invictus Simon Scarrow

Sestupná tendence kvality děje bohužel pokračuje. Dějová linka o Julii taková nijaká, tyhle věci z červené knihovny mě moc neberou. Takže přesun do Hispánie jsem uvítal. Ale jaké bylo mé zklamání, když se zde vlastně nic nového neudálo a Hispáncům samotným nebyl věnován skoro žádný prostor. Cato s Macronem se znovu dostanou do obležení ohromné přesily, stejně jako už v X předchozích knihách, jen na ně neútočili Germáni, Britové, Parthové nebo krétští otroci. Ono asi už přijít s něčím neotřelým a novým v této sérii ani nejde. Zvláštní mi připadá i ta marná snaha Vitellia o odstranění Catona a Macrona. Nějak si neumím představit, že člověk v jeho vysokém postavení, by si neuměl poradit s dvěma "no name" vojáky. Snad bude příští kniha zajímavější, ale moc už tomu nevěřím.

16.04.2018 2 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Nebýt postav Karolíny, Kocoura, Hanako a Tobiáše, ani bych neřekl, že má kniha něco společného s Nočním klubem. Bylo ubráno cynismu a krve, zůstalo zhruba stejně vystřílených nábojů a přibylo mrtvol a náboženské symboliky. A celkový koktejl sice chutná jinak než u Vládců strachu a Nočního klubu, ale pořád je to báječné pití (čtení).

30.03.2018 4 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Pro mě lepší než první díl. Myslím si akorát, že pan Jánský by měl ubrat mrtvol a těch much je tam taky strašně moc. Jinak je to skvělá jízda jednoho cynického upíra. Jen škoda, že se filmaři zaobírají sra*kami jako Twilight a neinspirují se tímhle majstrštykem. Čemuž se divím, protože je tam všechno, co si Hollywood žádá - zbraně, mrtvoly, krev, sex, Asiaté, lesby, upíří láska...

28.03.2018 4 z 5