punkgirl97 punkgirl97 komentáře u knih

Molly Molly Agnieszka Lingas-Łoniewska

Příběh mě vtáhl hned, já vím, že je to možná klišé to sem psát, ale je to tak. Každá kapitola začínala buď textem písničky a nebo básní. A díky tomu to bylo ještě lepší.

Pohledy se hezky střídaly jak jsme si už mnozí navykli, že je to rozhodně fajn vidět do hlavy obou hlavních postav tedy Molly a Viktora. Pojí je společná minulost - alespoň část. A je to tak skvěle podané, že chcete prostě vědět, co se kdysi stalo.

Molly v životě nezažila lásku ani vášeň až do doby, co přijde do jejího života opět Viktor, takže se připravte jak slibuje anotace na jízdu plnou emocí. ️

Přesto, že minulost rozhodně nebyla žádný med, je příběh odlehčen humorem hlavních postav, takže sem tam prostě vyprsknete smíchy.

Druhá polovina knihy byla jízda, hlavně tedy ten konec. To jsem měla ne jeden infarkt. A i postav, které mě rozčilovaly mi bylo nakonec i líto. Musím říct, že autorka mě opravdu mile překvapila tím, jak píše. A ještě musím říct, že na konci jsme utrpěla šok!

28.08.2022 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Příběh pojímá nejprve o zpackané bankovní loupeži, pokračuje to tak, že individuum, které toto zpackalo, tak se dostává do bytu, kde je zrovna prohlídka. A tady to všechno začíná - setkává se skupina lidí, kteří jsou sice odlišní, přesto spolu dokážou najít společné témata k hovoru.

V mnohém je to hodně přikrášlené, tak jak to bylo by ve skutečnosti nešlo. Nicméně to vůbec nemění nic na tom, že se u toho nasmějete - místy jen usmějete pod vousy, ale někdy prostě vyprsknete, jak jsou některé situace trefné a sedí i na váš život.

Příběh se odehrává v několika časových rovinách, dozvídáme se minulosti některých postav z bytu, zároveň minulost i současnost policajtů Jima a Jacka, který tento případ řeší, ale i jsou zde pohledy, co se dělo, když všichni opustili byt. Je to krásně propletené a vymyšlené.

Jsem příběhem unešená. A vřele vám ho doporučuji. ️

22.08.2022 5 z 5

Krása mezi námi Krása mezi námi Cory Anderson

Příběh je velmi mrazivý a místy jsem měla opravdu na krajíčku, jak těžké to mají hlavní postavy.

Jaká dokáže být závislost na čemkoliv, jak člověku dokáže ukrást duši a již jej nepustit..

Příběh je vyprávěn z více pohledů. Jack relativně začíná na začátku, ačkoliv se tam prolíná minulost a mnohdy mě mátlo, kdo zrovna vypráví. Ava vypráví nejprve od konce, nicméně i zde je minulost. Později už děj ubíhá jak má posloupně. Místy mi to přišlo chaotické, ale vždy jsem se nakonec zorientovala.

Musím říct, že příběh byl hodně utahaný, nic moc se tam nedělo, přesto že jeho podtón byl mrazivý, místy jsem se nudila, protože tam zkrátka nebylo nic moc zajímavého pro mě.

Věřím tomu, že si po své emocionální stránce své čtenáře najde. Přísně vzato taky jsem to prožívala, ale zároveň mi tam chyběla i ta akce, vzhledem tomu, že to má být i thriller a navíc YA. Nevím až na věk hrdinů mi to jako YA moc nepřišlo.

17.07.2022 3 z 5

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Mnohé dílky začaly zapadat do sebe již na začátku, ostatní postupně. A pro něco jsem měla správné teorie, ale i bylo hodně zvratů opět co jsem netušila. A nenudila jsem se, neustále se tam něco dělo. Ačkoliv se staly věci, které bych udělala jinak. Chápu, že nějaké oběti být musely, ale sakryš tohle byla rána pod pás..

Za celou sérii musím říct, že mě chytla od začátku po samotný konec. Krásně vymyšlený svět i příběh. Neustále se tam něco dělo, takže se nudit nebudete. Hlavní postava je sarkastická, takže jsme si notovaly a to tak, že hodně.

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Opět mě příběh vtáhl hned do děje a vůbec mi nevadilo, že většinu probíhal mimo školu. Postavy byly opět skvělé a více jsem si oblíbila Archera a Cala. Opět zde byly zvraty, které mi vzaly dech. Líbí se mi jak se postupně odhalují určitě věci a postupně to všechno začíná zapadat. Je to skvělé promyšlené a ani zde jsem neměla příležitost se nudit. A řekla bych, že se mi to líbilo o maličko více než první díl. Byl jiný, ale tím jak se to vyvíjí a odhaluje mě to bavilo více.

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Rychlostí blesku jsem se začetla. Příběh byl svižný, odsýpal. Byl plný humoru, který mě opravdu bavil a zároveň plný tajemství a zvratů. Jako celek to fungovalo víc než dobře. Oblíbila jsem si Sophii i Jennu.
Ten svět je krásně vykreslen a baví mě propojení čarodějnic, upírů, vlkodlaků i víl.
Řekněme, že Sophie měla docela náročné pololetí, stalo se tam toho tolik a já se nenudila, spíš naopak - mnohdy byla překvapená, co se tam děje.

Bezpečí za mřížemi Bezpečí za mřížemi Robert Kirkman

Opět skvělé. Četlo se to samo - cca za hodinku jsem to přelouskala. Plné akce a zvratů. Budu se opakovat, ale liší se to od seriálu, ale i tak mě to hodně baví, nejen proto, že postavy, které nemám ráda v seriálu jsou tady naprosto v pohodě. Líbí se mi, že konečně našli nějaké útočiště, ale opět to nebude jednoduché a já se vrhám rovnou na další díl.

12.07.2022 5 z 5

Pěšky Kolumbií pod rouškou covidu Pěšky Kolumbií pod rouškou covidu Jan Rendl

Kniha je moc hezky zpracovaná a prokládaná fotografiemi z cesty, zejména, když se v knize objevili hory tak to mé srdce plesalo. Výhledy místy opravdu skvostné, nicméně na úkor mnoha trápení při cestě, se kterými si Honza tedy celkem dobře poradil, místy to stálo krev, pot i možná slzy nevím.

Musím říct, že mega moc obdivuji autora, že i přes strach z hadů stejně do toho pralesa či pouště šel. Noo já bych měla fakt nahnáno, ještě teď :D potřebovala bych skafandr nejlépe, ačkoliv chápu, ale ve 40 stupních bych se asi upekla jako kuře na grilu. :D :D

Kniha je protkaná různými zajímavostmi, ať už těch co autor sám prožil anebo ty zajímavosti, které si k daným místům našel. Za srdce mě vzal příběh Omayre (nevím jak skloňovat) ve spojitosti s výbuchem sopky Nevado del Ruiz v Kolumbii.

14.04.2022 3 z 5

Jezevec Jezevec Fredrik P. Winter

Kapitoly utíkaly rychle. A měla spád každá kapitola začínala větou ze spisu: Jsem jezevec, a postupně přituhovalo. Bála jsem se to číst večer a měla jsem při čtení hrůzu ze sklepů, což mám i normálně, ale při čtení to bylo intenzivnější.

Kapitoly jsou krátké a úderné, bohužel velkou část knihy se nic moc nedělo a trochu mě to ubíjelo. Ale čtivé to bylo. A zajímalo mě celkové odhalení. Tajemno je tam to rozhodně, takže vás to nutí číst dál. A někomu nevadí, že se v knize nic moc neděje a postupně se vše odhaluje.

Trochu mi vadilo to řešení osobních vztahů “na pozadí”, co teda nebylo zas tak úplně na pozadí a bylo to tam pomalu víc než řešení případu. Samotné rozuzlení příběhu bylo zajímavé, ALE prostě jsem čekala jistým způsobem víc. Takže trochu zklamání. Mělo to potenciál fakt jo! I jsem se bála to rozhodně, jen se to mohlo více rozepsat, přišlo mi to moc urychlené.. .

3,5/5

14.04.2022 4 z 5

Jal Jal Veronika Kutičková

Tohle bylo skvělý! Příběh mě pohltil od první stránky.

Nejen, že má kniha krásně vykreslený svět a skvělou hlavní hrdinku. Nachází se v knize i slovní spojení spřízněné duše a to jak to bylo propracované tento nápad je výborný.

Steph i Lily si mě obě získaly. Steph svým šarmem, tím, že je bojovnice a zároveň jejím smyslem pro humor i přesnost (ne teda chodit včas) myslím tu obranou a útočnou. ️ A opravdu je vtipná, kolikrát jsem to četla pozdě večer unavená a vyprskla smíchy. Značka ideál. P.S. Jen Steph umí spálit i vodu na čaj.

Jelikož je to první díl ze série tak je také hodně seznamovací nejen s Jalskou rasou, jejich kulturou a minulostí, ale také se schopnostmi a hlavně s hlavními postavami. V knize se sice nic moc neděje do zhruba poloviny, ale je to tak úžasně čtivé, že vám to vůbec nebude vadit. Nicméně nebojte je tam i akce a pak je to taky ke konci šíleně napínavé.

Také vyzdvihnu to tajemno, co se tam postupně utváří. To mi místy bralo dech. A zároveň je tam trošku té romantiky, což já rozhodně můžu, hlavně ve spojení s fantasy světem. A v neposlední řádek taky se postupně dozvídáte minulost Steph a Lily, když to bylo nejintenzivněji popisované jela jsem v buse a tekly mi slzy.

08.04.2022 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Do příběhu se nám připojuje i pohled Rorana, bratrance Eragona, jež zůstal spolu s dalším lidmi v Carvahalu na pospas všemu zlému.

Eragonův příběh pokračuje přesně tam, kde v prvním skončím, což je skvělý hned se ponoříte do příběhu. Konečně v knize poznáváme více trpaslíky, hlavně teda Orika a pak také elfy! Ty poznáváme trochu víc i to jak žijí a celkově odhalíme pár jejich tajemství.

To se týká postavy Rorana tak ten je naprosto skvělý. Žeru ho! Když něco chce, prostě si za tím jde. Zejména jeden jeho velký čin, na které se napojuje mnoho dalších. Postava rozhodně stojí za pozornost. Líbí se mi proměna jak Rorana tak Eragona, která je už daleko více zřetelná než v prvním díle.

Nebojte budou tam boje a ne tedy jeden, takže rozhodně se máte na co těšit.

08.04.2022 4 z 5

Komisař Komisař Paulina Świst

Pokračování Prokurátora mě mírně zklamalo, těšila jsem se, že to bude stejně dobré jako jednička, nicméně to se úplně nekonalo.

K věci. Zuzana mi vůbec nesedla, byla strašně naivní a i pak mě místy vytáčela jak se chovala. Nicméně i v jistých ohledech jsem s ni soucítila (čti rodinná krize). Za to komisař to táhnul úplně neskutečně. Také jsem ocenila postavy z jedničky: Chladnej a Kinga nám nevymizeli a jejich mihotání se knihou mě bavilo.

Co se týče děje a řešení případu Šedivák tak to mě vlastně vůbec nezklamala, naopak je to krásně propletené a já to prostě naprosto zbožňuji a jsem zvědavá jak to s tím vším celé dopadne. Akorát ty polský jména to je pro mě boj.

Čtivé je to stejně jako jednička, kapitoly tam nehledejte - neboť je nenajdete. Opět se pohledy střídají vždy jen takovým symbolem, ale překvapivě jsem si na to zvykla rychle.

Jen si pozorně přečtěte první stranu, kde místo žhavého sexu, najdete: utajenou touhu, velmi žhavý případ a nebezpečná žárlivost Ale i tak stojí za pozornost!

3,75/5

08.04.2022 4 z 5

Míle a míle Míle a míle Robert Kirkman

Opět skvělý díl. Utíkal rychle mezi prsty a nenudila jsem se ani na jedné straně. Vřele doporučuji všem fanouškům seriálu. Těším se na další komiksy. Ale opět je třeba počítat, že děj není stejný, i tak je místy drastický a stojí za to.

06.04.2022 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

První díl se jmenuje po hlavní postavě. Eragon mě bavil od začátku po konec, je vidět je ho krásná proměna z malého vyjukaného kluka až po dospělého muže. Jeho vztah se Safirou (drakem) je kouzelný. Po každé si říkám, že takové spojení s drakem bych chtěla taky. Krásně se o sebe starají a milují se nadevše na světě. Postava Broma je moje další z velmi oblíbených postav tohoto dílu, i když je místy mrzout a já do jisté míry chápu proč, stejně je to jedna z nejlepších postav, co má srdce na pravém místě. Další ze skvělých postav je Solembum a Angela. Ačkoliv, když jsem toto četla úplně poprvé oblíbila jsem si již až v dalších dílech. Je totiž úžasně svá a musíte si na ni zvyknout.

První díl je zejména o putování po velké části mapky, takže poznáte mnohá města a mnoho ras, které v zemi žijí a tím, že kniha má mapu můžete jejich putování společně sledovat. Což je naprostá bomba. ️ Teď u mého posledního poslechu jsem si říkala, že bych chtěla vidět Beorské hory, zajímalo by mě jak jsou asi tak vysoký, já vím, že hodně.. ale chtěla bych zažít je mít stále na dohled a nepřiblížit se k nim.

04.04.2022

Netěhotná Netěhotná Jenni Hendriks

(SPOILER) Příběh byl velmi odpočinkového a jednoduchého rázu. Bavil mě, ale nejsem si moc jistá, že si ji do budoucna přečtu znovu. Nicméně NIKDY neříkej NIKDY.

Postava mě zaujala v dobrém slova smyslu jen Baily ta byla prostě skvělá. A v negativním slova smyslu asi čtenáře této knihy nepřekvapím tak Kevin‍️.

‼️SPOILER ‼️
To, když si v knize říkáte, že se to více po tento nemůže objeví se Kevin, takové nepsané pravidlo této knihy!
Prosím vás a scéna s krávami mi připomněla film Auta a buzení spících traktorů. ️️️
‼️KONEC SPOILERU‼️

Celkově se hezky vyvíjel přátelský vztah mezi Baily a Veroniky. Krásná proměna charakterů, respektive té Veroniky. Baily to měla v hlavě srovnané asi celou dobu. Nicméně ani jedna to neměla v životě úplně jednoduché. Ale občas se člověk musí trochu odvázat a žít svůj život naplno.

3,5/5

Holka na suchu Holka na suchu Laura Silverman

Kniha se četla poměrně rychle, příběh mě místy nudil, ale místy byl zas v celku poutavý. Zase nemohu říci, že se ke knize v budoucnu vrátím, zas tolik mě to nezaujalo. Ale za přečtení stojí určitě.

Plus byly rozhodně sporty, jako surfování a skatebording, nostalgicky jsem si zavzpomínala, jak jsem jako mladší hrozně moc chtěla umět jezdit na skateu a jak jsem se učila ollie. Btw taky se s tím pojí skvěla historka, kdy jsem v garáži spadla na záda :D ALE o tom třeba jindy.

Co se týče postav tak největší charizma měl Lincoln, hlavní hrdinka se ne vždy zachovala správně a trochu mě tím vytáčela. Ano měla to těžké byla na poslední léto odloučena od svých přátel, nicméně to, co udělala není rozhodně řešení. Ale na druhou stranu jak se ke svému úkolu postavila se mi moc líbilo. Celá rodina brátránků a sestřenky mě dost oslovila. Škoda, že tam nebyli víc, nebo škoda, že hlavní hrdinka nebyla Emery.

2,75/5

Život za oceánem Život za oceánem Dominika Valentová

Kniha je pro všechny, co hledají vlastní cestu, vlastní směr. Jsou v bludném kruhu a neví jak z něho ven. Myslím, že tahle knížka by vás mohla v mnohém inspirovat, nebo alespoň říci, že na to nejste sami.

Nejen, že jsou zde krásné citáty, takové ty ze života, které kolem vás určitě šly několikrát, ale vy jste jim nevěnovali stoprocentní pozornost nebo jste nechápali jejich smysl. V tomto příběhu to na sebe perfektně sedí. ️ Našla jsem v tom mé mladší já, které se taky hledalo a postupně ještě v některých ohledech hledá. ️

Četlo se to krásně, je to moc hezky oddělené ročními období. A závěr knihy se mi docela i líbil. Ale asi to není úplně příběh, který bych si přečetla znovu. Ale za přečtení stojí. ️

3,75/5

04.04.2022 4 z 5

Zombie blondýny Zombie blondýny James Brian

Nevím kde začít. Kniha byla poměrně čtivá. A její myšlenka byla dobrá. Líbilo se mi jak to bylo vymyšlené.

Nicméně přestože má kniha jen nějakých 240 stran se tam zhruba do poloviny nic moc nedělo, ano bylo tam spíš takový tajemno kolem toho, co se tam děje. Postavy mi k srdci nepřirostly. Nejvíc Oukej byl Lucas. Hannah se chovala jak pipina občas. Jako v některých situacích jsem ji chápala a jinde jsem ji zas tloukla do hlavy pánví, co si to sakra dovoluje. ‍️
Roztleskávačky ne opravdu si nepamatuju jejich jména - kdo četl tak chápe.

No jak říkám vymyšlené to bylo dobře. Posledních 70 stran mě docela i bavilo. ️ Konec byl zvláštní, ale budiž.

Číst to mé mladší já, zhruba v době kdy jsem ujížděla na Stmívání, tak by se mi to líbilo více. Možná je to taky tím kolik mám načteno.

2,75/5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Tohle mě dostalo! Od první strany jsem hltala příběh o zmizení malé Kiery. Javier Castillo rozjel v knize hned několik časových linek, stejný pátrání jen v rozmezí několika let. Občas s tím mívám problém udržet myšlenku, co bylo v jaké linii. Přiznám se tady to byl místy taky boj, ale poprala jsem se statečně - občas jsem se na stránkách vrátila a pak byla zase v obraze. Hlavní vyšetřující je Miren (novinářka), která mě bavila. Zároveň jsme měli možnost poznat i její temnou stránku a její minulost. Což příběhu přidalo více "drivu". Nebylo místo, kde bych se začala nudit. Ke konci tam toho na mě bylo hodně, jak se postupně utahovala smyčka vyšetřování.

Kolikrát jsem zůstala zírat na stránku jako puk, co se tam právě stalo jsem mnohdy nechápala. Taky se mi minimálně jednou stalo, že jsem knihu musela odložit a přemýšlet nad tím, co se tam sakra stalo. Bylo mi ouzko a ne jednou.

Já jsem taková, která všechno AŽ MOC prožívá a tady bylo tolik situací, které mi vehnaly slzy do očí. Běhal mi mráz po zádech.

Prostě je to Thriller s velkým T! A já vám ho všem vřele doporučuji.

A moc děkuji KNIHY DOBROVSKÝ za poskytnutí knihy k recenzi ještě předtím než vyšla! :)

28.02.2022 5 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Kde začít? Mona si mé srdce prostě získala. Tenhle poslední díl ze série Znovu jsem začala číst bezprostředně po dočtení Doufat znovu, kdy jsem se na tenhle příběh neskutečně těšila. S hlavními postavami tohoto dílu jsme se seznámili v Doufat znovu, tedy hlavně s Blakeem. Jude známe jen s drobných náznaků. O to víc mě to celé zajímalo.

Proto se mi zamlouvalo, že je to vyprávěné z pohledu Jude, která do Woodshilu přichází jako nová. Je to moc pěkně napsané nejen z pohledu poznávání postav, které důvěrně známe z předhozích dílů, ale i z pohledu minulostí hlavních postav. Čím vším si společně i zvlášť prošli.

Není to vždy lehké. A pokud ten člověk za to stojí, vždy se vyplatí za něj bojovat, ať je to sebevíc těžké a nepředstavitelné. Tenhle příběh je plný bolesti - opět. ALE i naděje a porozumění. Jak je důležité být k sobě upřímní, nejen k lidem kolem nás, ale hlavně k nám samotným. Být upřímný k sám sobě nám může připadat nepodstatné. Ale s námi samými žijeme celý život. ️

Blake byl skvělý, moc jsem si ho oblíbila již v Doufat znovu. A ačkoliv místy jsem ho trochu proklínala jak se choval, ale na druhou stranu k němu ne vždy Jude byla na sto pro upřímná. Až když si vše vyříkali tak to do sebe příjemně zapadlo.

Krásně ukončená série. Mám úplně chuť si to celé přečíst ZNOVU. ️

4,75/5