punkgirl97 punkgirl97 komentáře u knih

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Na tuhle jsem se moc těšila, nejen proto, že její příběh je přirovnáván k Maasové, kterou naprosto zbožňuji. Někteří psali, že je toto lepší. To si nemyslím, ale moc mě to bavilo.

Čtivost hned od první stránky. Hlavní hrdinka mi sedla. Je pravda, že místy byla hloupá, nicméně myslím, že v hodně věcích bych to udělala stejně jako ona. A dost často měla růžové brejle. A to přesně chápu. Postava Hawkeho nooo co si budem, miluju ho!

Svět mi přišel zpočátku dost chaotický. Mapa v knize top! Nicméně mi přišla až moc obecná. Navíc svět pochopíte pořádně až ke konci. A musím říct, že jsem opravdu zvědavá, jak to celé autorka plánuje.

Místy se objevovaly nesrozumitelnosti a něco jsem vůbec nepochopila. Ale jako celek to bylo skvělé. Na to, že je to autorčino první fantasy tak myslím, že se má kam posouvat a v dalších dílech to více doladit.

S ohledem na to, že je to první díl dávám

28.01.2022 5 z 5

Zatracená láska Zatracená láska Tess M. Puffrová

(SPOILER) Zpočátku mě rozčilovalo jak tam byly oba pohledy na stejnou situaci. Nicméně pak jsem si zvykla a líbilo se mi, že to mohu prožívat z obou pohledů. Kolikrát to fakt každý vnímal úplně jinak. Anny mi bylo kolikrát strašně líto jaké to měla doma. A kolikrát jsem se v tom co prožívala viděla taky.

Čím víc jsem sledovala myšlenkové pochody Maddoxe, tím víc si mě získával. Občas jsem se v něm taky viděla, třeba v postoji vůči škole.

V každé knize obzvlášť pak milostným příběhu musí být nějaký zvrat. I tahle kniha nebyla výjimkou. Ale co to jako bylo? Můj žaludek se totálně stáhnul a musela jsem číst dál a dál. A ten další zvrat ke konci?! OMG to mě malém zabilo. Takže opravdu díky Tess . Tolik infarktů jsem zažila naposledy u CoHo!

Jak jsem psala, že se mi líbilo to opakování. Tak vysvětlení. Annu nějak poznáte jak uvažuje, ale u Maddoxe to byla jedna velká neznamená, proto to bylo fajn sledovat i z jeho pohledu. Nicméně to vyhazovalo z rytmu čtení a nevěděla jsem, zda už je další den nebo se to stejné dělá z pohledu druhého, takže v tom byly zmatky.
V každém se najde pro i proti. ️

28.01.2022 4 z 5

Bez dechu Bez dechu Jennifer Niven

Tento příběh má co nabídnout, nicméně asi spíš mému mladšímu já. Číst to tak v 18 jsem z toho unešená.

Pro mě to byla příjemná (trochu emotivní - ačkoliv slza žádná neukápla, ale jednou tam byl skoro náznak) oddechovka.

Hlavní hrdinka mě docela bavila. Byla vtipná a svá. Místy jsem v ni našla své mladší já.

Moc nevím co dalšího ke knize napsat. Je to příběh, který se mi vykouří z hlavy rychleji než poznámky do školy. Nicméně nelituji, že jsem si příběh přečetla. Hodně se mi líbilo poděkování. Chápu proč je to tato kniha pro autorku tak důležitá. Hezky to zakomponovala do příběhu.

3/5

28.01.2022 3 z 5

Jeden rok Jeden rok Eleanor Corvin (p)

Skvělá oddechovka.

Hlavní hrdinka Ema mi sedla hned od začátku. Líbilo se mi jak přemýšlela, její drzost, její přirovnání - u toho jsem se vždy hodně nasmála. Chtěla bych říct, že jsem si kolikrát přišla jako by psala autorka moje myšlenky nebo vtipné odpovědi. Ema je plná sarkasmu, nemusí to všem sednou, ale mně to sedlo dokonale. Opravdu skvělé počtení.

Eskar je skvělá mužská postava, stejně tak Erik a Lucien. Všechny jsem si oblíbila. I jako hodně vedlejší postava (nechci spoilerovat) mi sedl Toby! Chci ho domů prosím moc.

Nicméně mám jednu menší výhradu - na mě tam bylo prostě a jednoduše málo akce. Je pravda, že když už se tam něco víc dělo tak jsem byla napjatá jak to dopadne.

Svět se mi hodně líbil - Cech smrtek neboli Smrťáků. Místy tajemno to já můžu o to víc mě to nutí číst dál.

27.01.2022 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Byla protkaná krásnými pozoruhodnými myšlenkami - hodně k zamyšlení. Je krásně zpracovaná o tom žádná. O tom kolik je tam filozofie, a přesto jsem si to užila. A víte proč?
Je to napsáno jednoduše, kolikrát si v tom představím svůj život/své myšlenky. V té knize se mnozí z vás najdou. A třeba mnohé pochopí. Moc doufám, že knize dáte šanci. Moc pěkný příběh. ️

Proč když máme sen, který se časem splní si jej přestaneme vážit? I sen dokáže zevšednět. Důležitá je cesta i cíl.

Život se skládá z maličkostí. Měli bychom si vážit všeho, co ve svém životě máme. Tento příběh je o uvědomění, je o naději, o přemýšlení - co by kdyby, o pocitu sounáležitosti.

Dejte ji šanci. ️

15.01.2022 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Viola přežila 4 koncentrační tábory. Její příběh mě dostal do kolen. To jak všechno přežila - zvládla bylo/je úctyhodné. Pojďme se vrhnout na pár slov ke knize.

Tak tohle by si měl přečíst úplně každý. Protože my se v dnešní době nemáme vůbec špatně. A někteří by si to měli také uvědomit.

Na začátek chci říct, že kniha se mi do cca půlky knihy četla celkem dobře, nicméně stále jsem věděla co mám ještě před sebou a bála jsem se toho, co Viola zažila.

Od té poloviny to začalo být horší, musela jsem si mezi kapitolami nebo úseky dávat pauzy - četla jsem tu knihu vlastně dlouho. Ale v přepočtu jak dlouho Violka trpěla je má délka čtení jako sfouknutí svíčky.

Stále nevím jak biografické dílo hodnotit, protože opět jsme u toho jak můžeme hodnotit něčí život.

Nicméně jaká zvěrstva se děla je opravdu masakr. To, že Němci byli jací byli, jsem věděla, ale netušila jsem jací byli Židé v postavení vedoucí k jiným Židům. Jaké zvrácenosti se děly… Nejen z toho MRAZÍ.

Kolikrát - nespočetněkrát jsem měla slzy na krajíčku, nebo mi tekly proudem. Opravdu velmi SILNÁ kniha - příběh Violy.

O to víc STATEČNOSTI, vnitřní síly a naděje se v ní nacházelo.

Věc/zjištění z čeho mě mrazilo: ..To jak jsou velmi blízké osoby vzájemně propojené, i když je dělí stovky kilometrů..

Závěrem knihy - to jak se vše v dobré obrací. To bylo tak krásně dojemné. I to jak se karty lehce obrátily proti trýznitelům, respektive ne vždy to bylo hned, ale nad každou sviní se vaří voda.

Kniha není pro každého, ale kdo toto téma vyhledává, tak je tohle jasná volba.

14.12.2021 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

(SPOILER) Říkala jsem si, co může být skvělý na dalším románu od německé autorky. A hle! Je to čtivé, je to fakt boží. Z počátku mi postava Leny trochu vadila, ale opravdu jen pár maličkostí. Ostatně Ryan taky alespoň do doby, než jsme zjistili jeho minulost. Pak mi to najednou došlo, proč je jaký je a začalo mě to bavit.

Líbil se mi celkově humor, ironické poznámky nebo odsekávání hlavní hrdinky Ryanovi.

Vedlejší postavy Izzy a Will mě moc bavili od začátku. Fakt, že se můžeme těšit na pokračování s nimi mě hodně těší, opravdu mě zajímá jak to mezi nimi bude dál.

Co by to bylo za román bez zvratu ke konci. Jako ano i mně se na chvíli zastavilo srdce a říkala jsem si jak to asi bude dál. Ono vzato předpokládáte, že to dopadne dobře, ale zas na druhou stranu si říkáte, vždyť už máme jen 50 stránek (teď bych kecala, první číslo, co mě napadlo) tak jak to chce sakryš autorka stihnout. Měla jsem stažený žaludek to je holý fakt.

Rodina Cooperů si mě získala celým svým srdcem. Hlavně Liam a jeho láska k mimoňům, protože i já jsem velkým milovníkem těch žlutých příšerek.

4,9/5

14.12.2021 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Na tuhle knihu jsem se moc těšila. Zpočátku jsem si říkala, co na tom všichni mají, protože začátek se opravdu vlekl. Nevím, kdy se to přehouplo.

ALE

Pak to stálo za to! Strašně mě to bavilo. Nejen svět = cech smrtek, ale i postavy. Rowen a Citra. Ach Jo. Oba jsou skvělí. Bavilo mě i, že byli vlastně proti sobě. Ačkoliv to místy bylo dost napínavý.

Hlavně posledních 100 stran byly opravdu jízda. Zvraty, napětí, akce Jo to bylo něco pro mě.

Opravdu krásně promyšlený námět. Vůbec jsme nevěděla jak to bude dál. A hltala jsem všechny ty zvraty tam. A prožívala strasti s hlavními hrdiny. A ten konec byl epický.

Proměna Citry i Rowena byla skvělá. Neříkám, že jsem s některými činy souhlasila to vůbec. ALE některé byly nezbytně nutný.

4/5 (šetřím si hodnocení pro pokračování)

Quantum Break - Nulový stav Quantum Break - Nulový stav Cam Rogers

Tak, kde mám začít? Zhruba dvě třetiny knihy byl jeden velký zmatek. Jakmile jsem si myslela, že to konečně chápu, nebo se při nejmenším orientuju, kde se to odehrává…. BUM a netušila jsem.

Autor píše velice čtivě a zároveň chaoticky.

Zároveň je to skvělý námět o cestování časem. Ale je třeba počítat s tím, že se dlouho dlouho budete v knize ztrácet.

ALE konec a celé rozuzlení stojí za to, ačkoliv to mi zas přišlo, že je tam najednou až moc informací. Kolikrát jsem se vracela a četla celou kapitolu znovu, abych to pochopila. A byla dost často přesycená. Posledních 100 stran jsem nedokázala dát na jeden zátah.

Příběh se do 2/3 odehrává v podstatě v jeden den. A dále jsou pak samé skoky, kdy se střídá minulost a budoucnost. V tom jsem se taky občas ztrácela. Nicméně musím říct, že to je pěkně vymyšlené. Ta propletenost vědy, akce a cestování časem je poměrně originální. ️

Příběh je založen na úspěšné hře s ovládáním času.

3/5

14.12.2021 3 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Krásný milý návrat do Woodshillu. Opětovné shledání s předchozími hlavními hrdiny byl moc příjemný. Tohohle dílu jsem se trošku bála, kór když mi pár lidí říkalo, že to není úplně o lásce, jakože to není to hlavní tam. Nicméně já všude vidím lásku, takže asi chápete, že já byla spokojená.

Já si tu romantickou linku moc užila. Everly mi přirostla k srdci rychleji než Nolan. Ačkoliv mít učitele jako Nolan není k zahození. Líbilo se mi jak si Everly hledala i cestu k Dawn, nejen ke své mámě. Krásně se to sledovalo. Následné svěření mě zahřálo u .

Pocit, že na to není člověk sám je moc fajn. Proto radím všem, pokud máte nějaké trápení - zkuste se s tím někomu svěřit. Samozřejmě ne jen tak někomu, ale kamarádům, za které dáte ruku do ohně. Kamarádi jsou tu od toho, aby vás podrželi, když to nejvíce potřebujete.

Shledání s předchozími postavami série znovu byla jak už jsem řekla moc fajn. A nejen proto, že když to čtete jak to po sobě správně jde tak najednou máte pocit, že ty lidi znáte. ️

Smrt a další šťastné konce Smrt a další šťastné konce Melanie Cantor

Stránky mi rychle utíkal mezi prsty. Byla jsem napnutá jak to celé bude dál a hlavně jak to vlastně skončí. Měla jsem pár teorií, co se tam stane, ale vyplnily se jen některé. Místy jsem byla dost skeptická, jak to autorka zamýšlí, ALE musím říct, že to mile překvapilo - všechno tam bylo hezky promyšlené nebo naopak spontánní.

A celkově to do sebe všechno postupně zapadalo. Kniha mě zavedla na místa v mé hlavě a dost jsem přemýšlela, jak většina z nás zaběhne po čase do nějaké rutiny, kdy spoustu věcí bereme jako samozřejmost či čekáme naopak na NĚCO, co by nás navnadilo vyřešit si křivdy z minulosti. V této knize je to SMRT.

Musím uznat, že ačkoliv jsem čekala, že mě kniha rozpláče a po dočtení budu smutná. Tak to mělo trochu opačný dopad. Zdání může někdy klamat.

Nicméně chci říct, že je to milý příběh, který stojí za pozornost. O knize jsem slyšela až, když na to Žanetka udělala štafetu. Což mi přijde Škoda. Doufám, že si najde více čtenářů.

Mé přítelkyně z Ravensbrücku Mé přítelkyně z Ravensbrücku Magda Knedler

,,Ve světě, kde je smrt jedinou nadějí vás může zachránit pouze přátelství.”

Silný příběh několika neobyčejných žen a jejich vzájemného přátelství. Z počátku jsem se trochu ztrácela v dějových liniích. Nicméně tedy kniha se skládá z hlavních dvou linek a to současnost (Vratislav a další, 2018) a Ravensbrück 1941-1945).

Pohledy se střídají v KT a tedy: Marie, Sabina a Benta. Každá si vás dokáže získat trochu jinak. Ať už jejich minulostí, nebo jejich vnitřní silou na nelehké cestě.

V současnosti se dozvídáte o tom jak si anonymní rukopis Mé přítelkyně z Ravensbrücku našel cestu k Idě, která ho přepsala - něco upravila. A následně napsala i doslov knihy.

Líbilo se mi, jak Ida nenapsala jen slepě to, co našla před dveřmi, ale, že se neustále snaží vypátrat autorku knihy či někoho, kdo jednu z těch přítelkyň znal. Je to nelehký úkol. V příběhu jsou změněná jména takže za lidi mluví činy a skutky.

To jak zdánlivě detailní popis může leccos změnit je neskutečný. Celkově obdivuji jak si mezi sebou přítelkyně vyprávěli své příběhy a dokázali si je dopodrobna zapamatovat a uchovat tak jejich vzpomínku. Nikdy nevíte ke komu se dostanou příběhy a komu z nich bude připadat, že to co čtou jim přijde povědomé, že by dokonce jej někdy slyšeli někoho jiného o tom takhle mluvit?

Na to, že je to kniha o KT nejsou zde nijak zvlášť násilné scény, je to spíš o přátelství a tom jak spolu dokážou lidi utvořit pevný vztah při všem, co se jim děje. Přes všechny strasti a útrapy co se přítelkyním děje je v nich stále špetka naděje, že se to zlepší, že to brzy skončí. A to mě hřálo na srdci, přesto, že mi jinak činy, co se jim děly srdce ničí na milion střepů.

Je těžké hodnotit takové knihy. Tato kniha je převážně fikce, nicméně odkazuje na skutečné postavy nejen vězenkyň, ale i táborových lékařů. Přesto, že je to fikce, je celé vyprávění velice autentické a dostane vás do kolen.

29.11.2021 5 z 5

Kůň Převalského Kůň Převalského Maja Lunde

(SPOILER) Jedna z nejlepších knih tohoto roku. ️

Bála jsem se počtu stran, nicméně naprosto zbytečně. Autorka mě po několika desítek stran vtáhl do propleteného vyprávění třech různých příběhů, jež mají společné téma a to divoké koně a zároveň se odehrávají ve 20. století, nicméně se časově nikdy neprolnou.

Nejvíc se mi líbil příběh Karin (veterinářky), která putovala do Mongolska, aby koně vypustila do volné přírody. Naopak nejdéle jsem se nedokázala ponořit do vyprávění z roku 1882, kdy bylo teprve spekulováno, zda jsou divocí koně stále na světě, a následně výprava do Mongolska, aby koně dostali do Evropy. Bylo to nejvíc bolestné pro mě sledovat putování a strádání koní.

Příběhy jsou plné odvahy, rozvážnosti, napětí, strachu, vnitřní síly a naděje.

Kromě osudů hlavních postav poznáváme i samotné koně, hlavně z pohledu Karin je to poutavé a hodně zajímavé.

Líbilo se mi, že poznáváme i minulosti jednotlivých hlavních postav, jak to sami neměli jednoduché a i přesto dělali první a poslední pro záchranu divokých koní. ️

Ne jednou mi tekly slzy… místy to je opravdu pro silnější povahy. Některé činy jsem dlouho zpracovávala.

Samotné zakončení příběhu se mi opravdu líbilo. Na konci jsem opravdu bulela jak želva. Určitě se vyplatí si knihu přečíst. ️

A ještě tedy důležitá informace jedná se o fikci, která je ale inspirována skutečnými příběhy, upravená a přikrášlená autorkou.

14.11.2021 5 z 5

Svolení Svolení Vanessa Springora

Kniha je útlá, strohý styl a poměrně tenká (ani ne 200 stran). Přesto se mi četla těžce. Obsahuje tolik myšlenek zaslepené lásky nezletilé slečny k dospělému muži. O jeho manipulaci a psychickému vydírání ani nemluvě. Postoj samotné společnosti byl místy dost kontroverzní.

Tabu téma. Kniha je plná bolesti, strachu z odmítnutí a o životním trauma, které si hrdinka bohužel ponese po zbytek života.

14.11.2021

Cyberpunk Znovuzrození Cyberpunk Znovuzrození Andrzej Ziemiański

Tohle byla jízda, kniha - příběh mi opravdu sedl a moc mě to bavilo. Kór to, jak tam není nouze o akci. Zároveň je to propracované po stránce technologií, to jsem se občas ztrácela, ale vždy jsem nebyla sama, buď Axel nebo Scott mě v tom nenechali.

Musím říct, že jsem dlouho nečetla něco plné akce a zároveň humoru. Opravdu mě to bavilo. ️

Postavy mi také sedly zvlášť Axel. Jak jsem ji na začátku moc nemusela opět nechápu proč. Hádky s Kittem jsou prostě skvělý. Oba sarkastický a drzý.

Akce je až do samotného konce a tak to má být.

07.11.2021 5 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Tak tohle mi fakt sedlo. Strašně jsem se na knihu těšila a dostala od ni přesně to, co jsem chtěla.

Od začátku mě autorka vtáhla do děje, utíkalo to rychlostí světla. Kinga a Łukasz byli skvělými hlavními postavami, neboť díky nim a jejich vztahu bylo v knize více humoru, napětí, erotiky i akce. Smála jsem se, místy jsem měla stažený žaludek a místy jsem si říkala něco ve stylu: super, je tam i akce to je nejlepší kombinace.

A to je přesně ono, navíc se tam řeší soudní proces a to mě v posledních letech dost zajímá a bylo to příjemné okořenění příběhu. Líbilo se mi, že to nebyl čistě erotický román.

Pokud máte rádi erotiku, napětí s akcí, humorem a trochou romantiky je to něco pro vás. A já se moc těším na pokračování ️

04.11.2021 5 z 5

Co když se utopíme Co když se utopíme Sarah Sprinz

Další autorka z německé stáje. No koho by ta nádherná obálka nepřitáhla? Vezmete knihu do ruky a zjistíte, že i anotace je skvělá.

Přiznám se trochu jsem se toho bála, že budu srovnávat. Vždy se snažím hledat na knize něco osobitého a jedinečného. Což tento příběh opět dokonale splňuje.

Čtivé, poutavé a bolestné dílo z pera další německé autorky. Ty Němky to sakra dobře umí. A to mě baví.

Příběh mě zasáhl u , které se mi místy rozpadalo a místy zase slepovalo. Emočně nabitá kniha, která má v sobě opravdu skvělé myšlenky. Hlavně toho, že občas děláme něco a nedokážeme pojmenovat proč to děláme. A až díky lidem kolem sebe poznáme, že to mělo hlubší smysl. Přijdeme si zaslepení, že jsme to nepoznali dřív, a tím chování někomu ublížili…

Autorka mě skvěle vtáhla do prostředí, kdy jsem byla buď skálo pevně přesvědčená, že tam jsem taky nebo jsem tam minimálně fakt moc chtěla být.

Takže jednoznačně

04.11.2021 5 z 5

(SPOILER) Tahle kniha mi úplně nesedla. Četla jsem ji v první řadě strašně dlouho, něco přes měsíc. Vůbec jsem se k ni nechtěla vracet a vždy jsem se nutila. Forma e-mailů byla ale příjemná. Akorát některé myšlenky hlavní hrdinka mi obracely oči k nebi.

Minimálně první půlka knihy byla docela utrpení. Místy jsem se sice smála, ale dost často jsem kroutila hlavou a nechápala situaci. Hlavní hrdinka mi místy (čti dost často) lezla na nervy. Daniel tak ten byl daleko daleko horší než hlavní hrdinka. Byl dobře vykreslen jako totální blb. Adam mi přišel zase jako typ chlapa, který se k hlavní hrdince nehodí. Neptejte se proč, prostě takový pocit jsem z něj měla a ne proto, že byl vykreslen jako sexy chlap.

Třeba postava Ethel mě překvapila ve výsledku jsem ji měla nejraději a to by mi na místě hlavní hrdinky Coco lezla určitě má nervy, ale z nestranné pozice třetí osoby jsem se smála docela dost.

Ještě co mě zarazilo, že jedna negativní recenze a následně jedno špatné vystoupení Coco na veřejnosti dohnalo její knihu tak daleko. To jsem teda fakt nebrala hlavou, takhle to přeci nemůže fungovat nebo jo? ‍️

Myslím, že hlavní hrdinka mi nesedla taky věkovou kategorií a řešením jejich problémů, není to něco do čeho bych se uměla vcítit, proto mi nesedla. Je možné, kdybych to četla starší tak by se mi to i líbilo. Těžko říct, třeba to za pár let (třeba 10 a víš) zkusím znovu.

Příběh byl jinak originální, alespoň pro mě já na takové téma nebo zaměření nic asi nečetla, nebo si to teď nevybavím.

2,5/5

19.10.2021 2 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Tohle by si měl přečíst každý koho zajímá historie, která není ani tak dávná. V příběhu se podíváme do Španělska jak to tam vypadá po občanské válce. Země se veřejně pro svět představuje velmi idylicky, ale je tomu ve skutečnosti tak? I pro normální občany, kteří jsou pracující a neřadí se mezi smetánku národa?

V knize sledujeme více pohledů na život. Podíváme se jak to vypadá v sirotčinci, na jatkách, v býčích zápasech i na hřbitově. Nicméně hlavní linka probíhá mezi pokojskou Anou a texaským studentem Danielem. Daniel miluje focení, popisy, kdy hledá správný okamžik mi byly velmi blízké, též mám zálibu ve fotografování. Ana je od začátku zahalena v mnoha tajemství, které se postupně odhalují.

Proměna postav, poznávání je krásně vykreslené. Dva odlišné světy po střetnutí? Na tohle jsem se těšila a dostala jsem, co jsem chtěla. Amerika, která svým občanům nabízí tolik možností a je zaslepena a nejen ona vůči Španělsku, ze kterého unikají informace asi jako padló vojáci z hrobů..

Daniel se dostává k surové realitě díky Aně, snaha se proniknout s čočkou dál než kdokoliv jiný. Rozdíl začíná, že každý měl jinou výchovu, jiné podmínky pro žití a jiné možnosti pro budoucnost.

Kniha byla prosetá napětím, kdy místy jsem jen zírala, co se stalo a místy mě až mrazilo, jak byl příběh propletený a zároveň úchvatný a děsivý. Přesto, že má kniha tolik stran, čte se skoro sama.

19.10.2021 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

To bylo tak krásně oddechové a zároveň hezky romantické. Samozřejmě se romantika nevyskytuje hned na začátku, ale až v průběhu příběhu, kdy si k sobě postavy, které spolu sdílí postel (každý v jiný čas), nachází cestu pomocí vzkazíků.

Obě hlavní postavy tj. Tiffy i Leona jsem si oblíbila v celku rychle. Tiffy byla správně praštěná a moc sympatická a zároveň skrývala svou minulost. Leon tak ten si mě získal svou profesí, protože byl ošetřovatel v paliativní péči. A zároveň fakt milý a skvělý chlap a ještě starostlivý.
Z vedlejších postav jsem si oblíbila hlavně Richieho a Moa.

Líbila se mi nápad na sdílení jedné postele každý v jiný čas. Je to z části dost děsivý, protože ti dva se setkali až mnohem déle, jinak s Tiffy jednala Leonova přítelkyně Kay.. mimochodem strašně nepříjemná postava. Vadila mi od začátku, a takový ten poslední hřebík do rakve si dala skrz Richieho.

Příběhu nechyběl ani humor, místy jsem doslova vyprskla smíchy. Na druhou stranu nepostrádal ani napětí hlavně skrz linku z minulosti Tiffy - její vzpomínky, které si postupně začíná vybavovat.

V knize je doplněn i epilog, který je hezky romantický zpracovaný, a myslím, že si v knize našel své právoplatné místo, ostatně přesvědčete se sami.

Pokud hledáte něco oddechového, milého, vtipného s trochou napětí tohle je román ideálně pro vás. ️

4,3/5

19.10.2021 5 z 5