punkgirl97 punkgirl97 komentáře u knih

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Colleen umí sakra dobře psát. Děj byl napínavý, stupňující se a hodně čtivý.

V angličtině se kniha jmenuje Verity po hrdince, která v knize vystupuje pomocí vyprávěného příběhu. Poté, co se hlavní hrdinka Lowen dostává k biografii samotné Verity to začíná být napětím plné k prasknutí. Místy jsem zadržovala dech a říkala si: ne to nemůže být pravda, že by byl někdo tak zvrácený?

Jakmile je příběh přehoupl po první třetině usadil se mi v břiše vtíravý pocit, že je něco hodně špatně, nebo prostě takový ten strach jaké to bude dál.

Děj utíkal v celku rychle. Místy jsem se trochu nudila, ale pokaždé co nastávala nuda se do pár stran na scéně objevil nějaký poutavý prvek a bylo to zase dobré.

Celý tenhle příběh jsem Colleen zbaštila i s navijákem. Známka opravdu skvostné práce. Ke konci nám v tom autorka udělala větší bordel než v tom byl, ale i tak je to hodně dobré dílo.

Postavu Lowen jsem si oblíbila, stejně tak Jeremyho. Verity je kapitola sama o sobě, a abyste to všechno pochopili nebo se o to pokusili měli byste si tohle dílo přečíst.

4,5/5

19.10.2021 5 z 5

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

Young adult thriller s prvky romance, to bylo moc fajn. Celkově ta kompozice těchto žánrů dohromady. Takové mám ráda, ačkoliv s romantickou linkou jsem to četla poprvé, vůbec to nebylo na škodu. Neboť hlavní hrdinové Ella a Jenson si mě získali. Ačkoliv Jensen asi o trochu víc však to znáte.

Zápletka byla zajímavá, v příběhu se postupně odhalovala minulost kamarádů, která nebyla vůbec růžová. V průběhu čtení vás začne hodně zajímat jak to vlastně celé bylo v minulosti a jak se případ celý vyřeší v přítomnosti. Takže klasika. Známka dobré knihy.

Líbilo se mi tam propletení se sebeobranou, zmínky o krav maze.

Posledních 100 stran bylo jak na horské dráze a já se nestačila divit, co nám autorka všechno přichystala jako šoky a zvraty. Nestihla jsem se v knize nudit. A samotné ukončení knihy mě fakt dostalo.

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Chvíli mi trvalo, než jsem se do příběhu začetla. Brala jsem ji jako příjemnou oddechovku plnou dobré kávy, lahodného pečiva, vynikajícího jídla a plného cestování a objevování nových věcí.

Jen jsem to nemohla číst, když jsem zrovna měla hlad, to mi žaludek výrazně protestoval, když se mé chuťové buňky protloukaly skrz lahodná slova o jídle.

Líbilo se mi, jak postavy vystoupily ze své komfortní zóny a zkusili něco nového. A co víc objevili své vnitřní já, které bylo skryto za fasádou kariéry a povrchních lidí.

K postavám jsem si pořádně vztah vytvořila až dýl. Zpočátku mi přišly hrozně vzdálené. Až, když se na scéně objevila Eva. Ta příběhu vmetla pravé kouzlo útulné kavárny a starostlivost o druhé. A totálně mě příběh chytl, když se na scéně objevil nabručený Josh, místy mě sice dost rozčiloval, ale jak se k němu chovali ostatní to mi to vynahradilo.

Jak už jsem psala, moc se mi líbila proměna mentality lidí, vlastní uvědomění, co je vlastně v životě nejdůležitější. A tyhle poselství v knihách jak víte mám moc ráda, takže za mě skvělá romantická kniha. A kdo nečetl, tak zkuste vstoupit do světa #hygge

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Líbil se mi jak byl v knize popsán kontrast, mezi společností načančanou v krásných šatech a mezi lidmi, co se zabývají vědou aneb něčím, co je v té první společnosti něco jako tabu téma, alespoň podle knihy mi to tak přišlo. Myslím tím popis pitvy, zaznamenávání jednotlivých úkonů, vyšetřování jednotlivých zabitých nejen žen a to především z pohledu ženy, což v té době bylo dosti kontroverzní. Žena se o takové věci neměla vůbec zajímat.

Hlavní hrdinka si mě získala a bavilo mě její vyšetřování, neměla jsem od toho žádná očekávání, a nemohlo mě to v první řadě zklamat jen mile překvapit. Na to, že je to postava z roku 1888 je to žena, a o vědu se zajímala defacto tajně skoro, tak se mi to líbilo. Zas tolik zdrojů v té době neměli a celkově to pro ni muselo být strašně těžký.

Vzájemné poznávání Audrey Rose a Thomase Cresswella bylo poutavé, místy dost drzé a zároveň vtipné. Ostatně mi přišlo zvláštní jak jsou v knize pasáže, kdy doslova vyprsknu smíchy a pak místa, kdy mám husí kůži a je mi zle.

Celkové zpracování, propletení a rozuzlení příběhu se mi líbil, hltala jsem to! Nejvíc jsem prahla po tom, jak to autorka celé zakončí. A nahnalo mi to husí kůži i slzy do očí. Těším se na další díly, určitě si je přečtu. ️

4,5/5

Noční kraj Noční kraj Melissa Albert

Návrat do Lískového lesa byl jiný. Je to tedy pokračování, ale začíná v New Yorku, kdy se Alice snaží žít jako normální teenegerka. Aneb snaha o život bez Vnitrozemí.

Síla Vnitrozemí. Jednou jste součástí, navždy to tak bude jednou nebo dvěmi vašimi částmi.

Druhý díl byl slabší, co si budeme, ale ne o tolik. Lískový les je kouzelné místo, a hlavní hrdinka od něj chce vlastně utéci, a vzhledem tomu, že sledujete hlavně Alici tak to máme docela blbé. Ve třetině knihy se objevuje aj druhá hlavní postava, a konečně tam máme nádech i toho druhého světa a není to jen obyčejný příběh.

Co mě hodně bavilo byl příběh Sofie, Aliciny kamarádky. Ale není to jediný příběh, který si v knize přečtěte, pak je tu taky ten hlavní příběh, po kterém se kniha jmenuje. Což mě trochu zarazilo, přichází až někde před poslední třetinou knihy. Na můj vkus docela pozdě. Nicméně lepší pozdě než vůbec.

Autorka krásně vypráví strašidelné příběhy, má tenkou hranici mezi tím, co je skutečné a co fikce. Líbí se mi jak si s těmi příběhy dokáže vyhrát, aby byly jak děsivý, tak poutavý a také čtivý.

Poslední třetina knihy utíkala podstatně více než první dvě, bylo tu více akce a celkové očekávání jak to celé dopadne a zda hrdinové stihnou vše, co potřebují.

Mé hodnocení závisí na konci knihy. Menší shrnutí. Příběh byl čtivý a dobře vymyšlený. Trochu později přišla ta hlavní myšlenka respektive proč se kniha jmenuje jak se jmenuje. Ale to je detail. Na příběhu to nic moc nemění. Rozmotání zápletky bylo hezky vymyšlené, nicméně já zůstanu věrná prvnímu dílu, takže hodnocení bude mít toto pokračování o 0,25 slabší

3,75/5

26.08.2021 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

To bylo tak skvěle napsané. Velmi čtivé a poutavé čtení. Příběh si mě získal hned na začátku. Prolínají se dva pohledy současnost a minulost, jak se hlavní hrdinka potýkala převážně sama životem.

První pohled z minulosti byl místy vyčerpávající. Kolik si toho prožila za celý život, jak na většinu věcí byla sama. Ženský úděl.. Prostě a jednoduše to v té době neměli jednoduché a až mě místy mrazilo.

Tato slova knihu vystihují: Sevřený žaludek. Husí kůže. Nechuť. Zlost. Strach. Respekt. Naděje. Slzy v očích. Bolest.

Silný příběh, který rozhodně stojí za přečtení.

Tenhle příběh vás rozbije.
Takže pokud hledáte něco, co vás rozpláče a co vás donutí přemýšlet nad tím, že se v dnešní době nemáme zas tak špatně - je to příběh přesně pro vás.

5/5

17.08.2021 5 z 5

Lískový les Lískový les Melissa Albert

Velmi čtivá kniha. Měla jsem ji opět přečtenou za dva dny. A opět se mi moc líbila. ️

Lískový les vás oslní svým tajemnem a kouzlem. Vstoupíte do nového pohádkového světa, který vás nedokáže jen tak vyplivnout zpátky do skutečného světa. Budete ohromeni tím jak je to napsané.

Prolínají se zde dva světy, skutečný v podobě přelidněného New Yorku a toho tajemného, který se těžko hledá.

Tajemství je spojováno s knihou: Příběhy z dalekého Vnitrozemí, kde každý příběh má své poselství a svou druhou děsivou tvář, aneb kde nic není jak se na první pohled zdá.

Hlavní postavy jsou obě sympatické.

Pojďte se ponořit do příběhu Lískového lesa a odhalit nejen pravdu, ale i obohatit srdce o další příběh, který vás okouzlí.

17.08.2021 4 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Obálka a celkové zpracování knihy je krásné.

Příběh mě vtáhl do děje hned od první stránky, kdy si mě získal jak Adam tak Martin. Autor velmi pěkně vykreslil jejich vnitřní pocity, nejen když zažívají bolest, ale i všechny všednosti života. Přesto, že je mezi nimi místy vyhrocený vztah, tak jsou bratři a drží spolu.

Líbilo se mi jak se do příběhu prolínala i minulost chlapců. Jak se postupně měnili, na co si v průběhu knihy přišli. No krása. Já jsem z knihy unešená. Při více dění, akce a postupného odhalování jsem pomalu nedokázala odtrhnout oči.

Pro více dojmů včetně fotky, mě najdete na IG: @tera_cte
Mějte se krásně. :)

02.06.2021 5 z 5

Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Jessica Townsend

Zpočátku mi trvalo se do knihy začíst, taky to bylo zřejmě tím, že jsem ji četla v poměrně dlouhém rozmezí od prvního dílu. Nicméně jakmile se Morrigan ocitla ve škole a začalo se tam dít více věcí, chytla jsem se jako ryba na udici a hltala stránku po stránce. Bavilo mě celkové tajemno v knize, až mi v hlavě vznikaly různé teorie jak by to mohlo být.

Za mě je to skvělá série a doufám, že brzy vyjde i pokračování v češtině. Moc se na něj těším. :)

02.05.2021 4 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Anotace mě oslovila hned na první dobrou, už v ten moment jsem věděla, že se mi kniha trefila do vkusu a bude se mi líbit. A opravdu se mi kniha moc líbila, příbeh byl čtivý a krásně jsem si u knihy odpočinula, ačkoliv hlavní hrdinka na tom nebyla místy dobře. Nešlo všechno po másle, ale i tak to myslím probíhalo přijatelně. Andie mi sedla hned od začátku a pánské osazenstvo v této knize si získalo téže moje srdce.

Jsem fanynka Laury Kneidl a Mony Kasten a i tato autorka si získala mé srdce a moc se těším na pokračování.

Takže pokud váháš nad knihou, zda si ji přečíst, neváhej, určitě bych autorce dala šanci. Je to milý příběh, místy jsem měla na kahánku a mrazilo mě v zádech. :)

Celkově jsem knihu hodnotila 4,6/5*

02.05.2021 4 z 5

Tamařino souhvězdí Tamařino souhvězdí Anna Musilová

Anna Musilová umí psát a víc než to - umí člověka nadchnout pro něco čemu třeba sám nerozumí, píše tak moc čtivě a poutavě až zírám. Jsem se trochu rozvášnila - je to moje prvotina od autorky.

Autorka výborně vykresluje jak se člověk cítí, když se zamiluje a pak také, když se v někom zklame nebo prožívá zakázanou lásku. Když to čtete, máte stažený žaludek a dokážete se pomocí slov vcítit do postav.

30.11.2020 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Ta kniha má snad všechno, co jsem od ní čekala: napětí, strach, bolest, lásku, sebeobětování, překvapení, přátelství i humor a další. Pokud něco takového od knihy chceš - tohle je ta pravá pro tebe. Nejlepší kniha, co jsem za poslední dobu četla.

26.11.2020 5 z 5