ptacicek ptacicek komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Úžasné oddechove čtení, které čtenáře pohltí. Prostě parádní pohádka pro děti i pro dospělé. Jen bych ocenila víc info o kouzlení ????

15.03.2020 5 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Miluju toto: "Na těch nejdůležitějších setkáních se naše duše domluví ještě dřív, než se setkají těla.". Za mě krásná kniha plná námětů k zamyšlení.

08.02.2018 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

K této knize jsem se vrátila asi po 5 letech, protože to prostě bylo třeba. I když se mi líbila už tenkrát, překvapovala mě i nyní ;) Děj je poměrně složitý a zapeklitý, ale čtenář knihu zhltne jak malinu ;)

12.01.2018 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Pro mě je tato kniha srdcovka. Kolikrát během četby jsem si uvědomila, že jen sedím, koukám a rozjímám nad tím, co jsem si přečetla ;)
Pro mě je to kniha krásných myšlenek ;)

10.10.2017 5 z 5

4 krevní skupiny: Prevence nemocí cílenou výživou 4 krevní skupiny: Prevence nemocí cílenou výživou James D´Adamo

Zajímavá kniha, která pojednává o tom, jak mají krevní skupiny vliv na to co jíme a jak nám to prospívá.

05.06.2017 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Je to kniha, která vás totálně zasáhne. Hltáte každé slovo a připadáte si, jako by jste na Himmelstrasse žili i vy.

04.05.2017 5 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Kniha se četla příjemně a poměrně snadno. Nemůžu ale říct, že bych se k ní ještě někdy vrátila protože pro mě byla občas až moc "jednoduchá". Ale možná je to jen tím že jsem v tuto chvíli na jiné vlně než autorka. Snít by ale měl každý ;)

29.04.2017 3 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Knihu jsem začala číst na základě shlédnutí filmu. Film byl podle mého názoru úžasný, ale kniha jej naprosto předčila.
Kniha je čtivá, působivá a velmi přemýšlivá. Nikdo z nás nedokáže říci, jak by se zachoval v roli hlavní hrdinky a proto se mi během čtení X krát stalo, že jsem se přistihla s odloženou knihou v ruce a přemýšlela jsem co by kdyby... Pokud je nyní váš život ve složitější situaci, je kniha přímo pro vás, protože vám ukáže jiný pohled na věc i když s vámi téma na první pohled nesouvisí. Vřele doporučuju...

29.04.2017 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Při hodnocení knihy mě nenapadá nic, co bych jí vytkla. Kniha je úžasně napsaná, čte se sama. Líbí se mi, že je kniha relativně krátká a děj není zbytečně natahovaný. O to líp se to čte.

22.03.2017 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Kniha je napsaná velmi poutavým a srozumitelným stylem. V knize je barvitě popsáno nejen prostředí nově vznikající Narnie ale i postavy- Pro mě (jako pro čtenáře s velkou představivostí) byla četba úžasným zážitkem.

01.03.2017 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Výborná oddechovka, která pobaví. Kladně hodnotím to, že knihy jsou krátké a nejsou zbytečně protahované... Vřele doporučuji ;)

13.02.2017 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

První díl jsem nečetla (ale určitě se k němu jednou dostanu :-P) ale druhý díl Aristokratky se mi moc líbil. Při vzpomínce na některé pasáže se musím pořád smát. Oceňuji to, že má kniha méně stránek - autor děj zbytečně nenatahoval. Knihu vřele doporučuji.

08.02.2017 5 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Věřím tomu, že někoho tato kniha zaujme, ale není to můj případ, Nebyl to úplný propadák, ale u této knihy pro mě platí "Jednou a dost". U některých pasáží jsem se vyloženě nudila.
Takže jako oddechovka, pokud si chcete odpočnout asi dobrý...

30.01.2017 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tato kniha je mým druhým kouskem od této autorky a musím říci, že se četla moc dobře. Líbilo se mi, že to nebyl klasický romantický konec stylu "a žili spolu šťastně až do smrti". Také jsem ocenila to, že byly v knize úseky zaměřené na další osoby a jejich pohled na věc. Možná by mi nevadilo, kdyby jich tam bylo víc úseků zaměřených na myšlenky Willa.

17.01.2017 5 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Knihu jsem četla již po druhé. Ale opět ve mě zanechala velmi silný dojem. Nikdo z nás neví, jak by se choval v situaci hlavní hrdinky. Ale ani jak bychom se chovali, kdybychom byli v situaci nejlepšího přítele. Kniha v sobě nese poselství a myslím si, že v každém vzbudí úvahy o správnosti některých svých činů či rozhodnutí.
Konec knihy jsem si sice představovala trošku jinak ale i přesto je úžasné. Knihu vřele doporučuji.

28.11.2016 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Asi jsem udělala velkou chybu v tom, že jsem se nejprve podívala na film a asi po půl roce jsem si přečetla knihu... I přesto byla ale kniha velmi čtivá. Je obdivuhodné, jaký vztah měli "obě hlavní hrdinky". Bylo úžasné, jak Gréta podporovala Lili v její přeměně. Trošku mě zklamalo, že v knize nejsou více popsány pocity Gréty (kromě jejích vzpomínek na prvního manžela atd.) - myslím si, že její pohled by knihu ještě více obohatil. Každopádně knihu hodnotím kladně, hodně mi toho dala a mohu ji vřele doporučit.

21.11.2016

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Kniha Dívka, jež jsi tu zanechal pro mě byla prvním ''kouskem'' od této autorky a musím říct, že pokud jsou i další knihy tak dobré, už se na ně těším ;) Příběh Sophie mě neskutečně chytil za srdce, byl výborně napsaný a strhující. Současná část s příběhem Liv byla také čtivá, ale hrdinka mi místy lezla na nervy (samozřejmě nevím jak bych se v její situaci chovala já a jak bych to prožívala)... Celkově knihu hodnotím velmi kladně a ráda se k ní v budoucnu vrátím.. Vřele doporučuji ;)

13.10.2016 5 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Kniha byla krásná, zábavná, smutná a naučná zároveň. Možná jsem o ní ale čekala malinko víc. Myslela jsem si, že se to bude víc zabývat nemocí a stavy, které ji provází. Z mého pohledu je ale přitom hodně zaměřená na minulost. Zklamaná ale určitě nejsem, kniha je hezká a ráda se k ní vrátím.

11.07.2016 5 z 5

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Ve třetím díle trilogie oceňuji přehled postav na začátku knihy. Musím uznat, že celá zápletka byla hodně propracovaná a rozuzlení pro mě bylo poměrně nečekané.
Shrnutí celé trilogie - některé části pro mě zbytečně zdlouhavé. Občas jsem měla trošku problém orientovat se v jednotlivých postavách v průběhu knihy. Jinak se mi ale trilogie celkem líbila.

09.06.2016 4 z 5

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Ihned po dočtení Vraní dívky jsem se pustila do druhého dílu této trilogie a musím říct, že se mi kniha četla trošku hůře, než předchozí díl. Některé části mi přišly zbytečně zdlouhavě rozepsané. Jinak ale hodnotím knihu kladně a doporučuji celou trilogii.

06.06.2016 3 z 5