princeznaaura princeznaaura komentáře u knih

Stín / Milý Johne / Minulá provinění / Psí život Stín / Milý Johne / Minulá provinění / Psí život Nicholas Sparks

Stin-70% jedna se o pribeh spisovatele,ktery dostane nabidku dotvorit autobiografii expremiera a ma jiz zpracovany obsah od predesleho autora,ktery zemrel za nejasnych okolnosti.Kdyz se mu nahle dostanou do rukou podklady mladeho politika ze studentskych let,tak se zacne dostavat bliz k jinemu pribehu nez,ktery je sepsany.Shledava,ze jeho zivot je v ohrozeni.Sepisuje knihu podle pravdivych udalosti,kryje si zada,avsak....jestli ctete tuto knihu...je po nem.
100% Minulá provinění-detektivka, hodně podezřelých, rychlý spád událostí, žádný cinty kolem tzv.omáčka a neoblomní poldové.
Psí život- nečetla, ale viděla, nehodnotím
Milý Johne-nečetla, ale viděla, nehodnotím

25.09.2018 4 z 5

Park ozvěn / Portrét Mony Lisy / Dokonalá trefa / Lékařem na irském venkově Park ozvěn / Portrét Mony Lisy / Dokonalá trefa / Lékařem na irském venkově James Patterson

1/ 5/5 Přečteno jedním dechem, detektivka o neuzavřených případech, na kterých pracuje Harry Bosh. Kniha je o korupci, útěku vraha či zakrytí zločinu, o dychtivosti detektiva.
2/ 5/5 Portrét Mony Lisy-jak napovídá autor jde o historický román, který nás zavede do období, kdy vládly Medicejové ve Florencii, za jakých okolností vznikal obraz a jaké to v té době bylo. Politika se prostě nemění. Špinavá zůstává pořád. Jde o intriky, jak sesadit nepohodlné a domoci k moci někomu jinému. Manipulace s chudinou v podobě kázání a štvaní jich proti dvoru. V knize je uváděn sám malíř Leonardo da Vinci, i když jen sporadicky, jako vlivný mezičlánek v tomto politickém souboji, kde se smrti vyhne málokdo. Děj se točí kolem Lisy od útlého věku až do dospělosti, kdy sama vychovává děcko.
3/ 4/5 Dokonalá trefa -detektivka se záplatkou o ukradení obrazů,ale někdo přechytračil zloděje a ty pak zabil, poslední člen zlodějské party je v podezření ze spáchání těchto zločinů a proto se pouští do hledání správného pachatele, mj jsou do toho zapleteni i lidi z policejní složky, ale více nebudu prozrazovat.
4/ 3/5 Lékařem na irském venkově- ale jo, dalo se, i když jsem nějaké pasáže přeskakovala a to už je zkrácená verze. Prostě takový prostý námět o zapracovávání se mladého všeobecného lékaře na venkově, kde opravdu je zapotřebí znát od něčeho trochu. Střídají se zde postavy od hypochondrů přes rodičky či naopak ty, které vlastně doktora "nepotřebují", ale opak je pravdou. Kdy ne každá maličkost může být maličkostí a včasný zásah lékaře je nezbytný.

16.07.2018 4 z 5

Kontakt nula / Hotel U Zlomeného srdce / Údolí tyranosaura / Přežít s vlky Kontakt nula / Hotel U Zlomeného srdce / Údolí tyranosaura / Přežít s vlky Douglas Preston

1/ Kontakt nula-napínavé čtení o mladých agentech, kteří byli obětováni pro jiné účely, ale 3 z nich se podařilo vyváznout a začíná boj o život. Jak z této šlamastyky ven. Tajné skrýše, které si vytvořili jim alespoň částečně pokryjí první výdaje a únik. Setkají se a společně hledají pomoc či podporu u tajného sdružení NULA, aniž by věděli jestli vůbec toto uskupení z nepotřebných(odpadlých) agentů existuje.
2/ Hotel U Zl.srdce je romantické čtení o ženě, která se i přes nepřízeň osudu pouští do podnikání. Polorozpadlý hotel, který jí jediný zbyl, se snaží zvelebit pro nové živobytí. Projíždějícího neznámého ubytuje, aniž by bylo ještě otevřeno a tím získává alespoň nějakou finanční zásobu pro obnovování hotelu. Neznámý je spisovatel, který utíká před lidmi a snaží se skrývat a maskovat. Majitelka ho nepoznává a postupně najdou zalíbení jeden u druhého. Pokračování již neprozradím, musíte si přečíst.
3/Údolí tyranosaura - napínavé čtení o hledači dinosaurů, který byl zavražděn kvůli lokalizaci nálezu. Do toho příběhu je zapleteno mnoho postav. Jedni chtějí udělat správnou věc a najít dceru zemřelého, další chtějí vypátrat, kde dinosaurus je, další dělá analýzu ze vzorku, další chce zapisník a unáší a vraždí, pak jsou tu policajti, další zas chtějí dinosaura pohřbít, neb v sobě nese mimozemský virus. Ale všechno dobře dopadne.
4/Přežít s vlky - nečetla

09.07.2018 5 z 5

V šachu V šachu Sandra Brown

Jak nerozvážně se dokáží zachovat mladí lidé, když jim není dopřáno to, co by chtěli nejraději. Otec despota a boháč, útěk mladých, přepadení od mladých, těžký porod a toho všeho je účastna reportérka, která jela zrovna na dovču. Záchrana dívky při porodu od zapomenutého uznávaného onkologa DOCA.No a nakonec zamilovaná pasáž reportérky.

13.06.2018 4 z 5

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Téma knihy mě nadchlo. Jak křehké je tělo, když jen nějaký neuron v mozku vypoví službu, pak je všechno jinak. Myšlenky, vzpomínky, osobnost a pozlátko je pryč. Zbyde jen prostý člověk, který má i srdce a cit.

13.06.2018 5 z 5

Čas pomsty Čas pomsty Jeffrey Archer

Trochu taková pohádková kniha, že nakonec všechno dobře dopadne. Nevzdělanec se naučí cobydup číst a psát a ještě když se náhodou dostane z vězení při změně identity, protože zabili toho nepravého a zrovna jeho kamaráda (protože si byli strašně podobní), tak získá větší bohatství než doufal díky změněné identitě a začne kout plány, jak se pomstít chlapkům, kteří vyvázli bez trestu, když mu zabili jeho jiného kamaráda. Začne spravovat peníze jako rozený finančník a nakonec to dobře dopadne. :)

13.06.2018 4 z 5

Čas pomsty / Vzpomínáš si? / Dítě číslo 44 / V šachu - zkrácené verze Čas pomsty / Vzpomínáš si? / Dítě číslo 44 / V šachu - zkrácené verze Sandra Brown

čas pomsty-80%
Vzpomínáš si? - 100%
dítě44 - nečetla
V šachu - 90%

13.06.2018 4 z 5

Rozkazem Rozkazem Dick Francis (p)

Vůbec jsem se do toho nemohla začíst. Takže za mě nee.

04.06.2018 1 z 5

Hložinka Hložinka Maeve Binchy

Je to sada pribehu obyvatel jednoho maleho mestecka,kteri resi problemy. Nechavaji sva prani u studanky a doufaji,ze je svata vyslysi.Ale studanka ma diky obchvatu mesta zmizet spolu s lesem.Tomu vsak zabrani mladik,ktereho vsichni pokladaji za hloupeho.Cetla jsem zkracenou verzi a ta se mi zdala akorat.

03.05.2018 5 z 5

Lobbista Lobbista John Grisham

Kniha je zbytecne nafouknuta, zejmena v pasazich integrace v Italii.Opravdu me nezajima co meli k obedu nebo jaka slovicka se zrovna naucil.Takze tyto popisky preskakuji a tim padem jsem mela knihu prectenou za den.

17.04.2018 2 z 5

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Četla jsem jen zkrácenou verzi (Nejlepší světové čtení), příběh má vlastně zajímavé finále, dále se mi líbí, že ne všichni se dají za peníze koupit,ale chtějí spravedlnost, což je v dnešní společnosti jaksi na ústupu.

12.04.2018 5 z 5

Volný pád / Constance / Les / Expedice Endurance Volný pád / Constance / Les / Expedice Endurance Janey King

kniha Constance se mi líbila co se týče dějové linie, trochu vleklé byly pasáže, kde autorka podrobně popisuje natáčení reklamy (co by její job), stačilo by jedním nebo dvěmi souvětími. Tyto pasáže tedy přeskakuji, ale jinak doporučuji.

22.03.2018 4 z 5

Volný pád Volný pád Lee Child

Pribeh odcejpa,takze se kniha cte rychle. Klasicky akcni namet o kladasech a zaporacich.

17.03.2018 4 z 5

Kdo tě zná Kdo tě zná Mary Higgins Clark

ČEtla jsem zkrácenou verzi v sérii Nejlepší světové čtení. Ty mám nejradši, protože omáčky kolem stejně přeskakuji. Četlo se dobře, vyústění jiné než jsem čekala.

14.03.2018 4 z 5

Za písní Severu aneb Proč bychom se neztratili Za písní Severu aneb Proč bychom se neztratili Zdeněk Šmíd

Jsem v pulce a jeste jsem se nezasmala. Nezaujalo me vypraveni, knihu nedoctu. Kdyz se preskoci 3 stranky,budete stale v obraze.

11.12.2017 3 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Takový pel mel scifi postav- upíři, hrozivý mraky z nichž vylétají mrtví Němci, p.Kulhánek má rád asi pěkně popsané morbidní scény.Tak tohoto autora už ne.

08.12.2017 2 z 5

Spící panna / Recept na lásku / Tajemství Chrámové hory / Ostrov Spící panna / Recept na lásku / Tajemství Chrámové hory / Ostrov Jeffery Deaver

Hodnotím pouze Recept na lásku: Příběh je pěkný, dobrosrdečnost asi ještě nevymřela.

19.11.2017 5 z 5

Ostrov Ostrov Victoria Hislop

Prolínání 2 časových dějů Zajímavé náměty: malomocenství = izolace, nový způsob života, nová komunita; žárlivost, láska, závist, sebestřednost, vřelost

19.11.2017 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

líbilo

17.11.2017 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Mysl 6tiletého v těle 30tiletého - dost dobrý námět.

17.11.2017 5 z 5