Lobbista

Lobbista https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1897/mid_lobbista-XD3-1897.jpg 4 143 24

Po totálně prohraných volbách udělí odstupující americký prezident překvapivě milost Joelu Backmanovi, muži, který si z dvaceti let, na něž byl odsouzen do vězení, odseděl pouhých šest. Omilostnění kdysi tak mocného právníka a lobbisty, který je i po letech proklínán, protože všem lidem, s nimiž přišel do styku, údajně přinesl jen a jen neštěstí, způsobí ve Washingtonu skandál. Prezident je obviňován, že přijal od Backmana úplatek, za nejasných okolností umírají lidé, kteří by s případem snad mohli mít něco společného. Nikdo netuší, že k milosti přiměl prezidenta šéf CIA a že je tento krok pouhou pastí na omilostněného - v jistém smyslu jde o nepřímý, ale téměř jistý rozsudek smrti. CIA totiž zajímá jen to, kdo Joela Backmana dříve či později přijde zavraždit. Joel sám tuší, že milost, se kterou absolutně nepočítal, má nějaký skrytý a pro něj nebezpečný důvod. Poté, co je tajně převezen do Itálie, si snaží užívat té trochy svobody, která je mu dána, i když si musí změnit své jméno i identitu a je mu znemožněn jakýkoli kontakt s blízkými. V starobylé Bologni se začne vedle povinného studia italštiny, procházek po městě a objevování nových restaurací věnovat i plánům, jak obelstít ty, co jej neustále sledují. Cítí, že je čím dál tím víc ohrožen a že musí začít jednat... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

The Broker , 2005

Luigi1
16.10.2023 4 z 5

Tohoto spisovatele čtu rád,ale ty politiky by tam mělo být míň

mistrikova
09.07.2023 5 z 5

Jsem pravidelná čtenářka knih Johna Grishama a mám moc ráda styl, jakým píše svoje knihy i díky jeho zkušenostem z politiky a "právničiny". Navíc děj knihy se odehrává převážně v Itálii, a tak má autor u mě další plus. Kniha se mi moc líbila zejména tím, že připomíná špionážní román s politickou zápletkou i romantickou linkou. Doporučuji k přečtení.

Adapa
28.09.2022 5 z 5

(SPOILER) Mé první knižní setkání s Johnem Grishamem. Knížka příjemně překvapila, takže se určitě dostanu i k jeho dalším románům.
Od prvních řádků jsem byl vtažen do děje špionážního románu. Tak trochu slabý odvar Forsytha, ale stále se to dalo dobře číst. Nenáročná literatura pro vyčištění hlavy.
Sledujeme přesun kdysi mocného lobbisty do Itálie, kde je ukrýván CIA. Na každém kroku je hlídán, musí se učit italsky. Nepochopil jsem, proč CIA přišla s tak nesmyslným plánem, ale OK, to vrtalo hlavou i samotnému hlavnímu hrdinovi.
Jako většina Američanů se I Grisham rozplývá nad italskými městy, takže je tu možná až zbytečně moc podrobností o Boloni, Miláně nebo Trevisu.
Posledních kapitoly mi přišly uspěchané. Děj v Itálii se vlekl a po přesunu do USA se najednou vše vyřeší během chvilky a prakticky typickým americkým happy endem. Takže konec by mohl být lepší.
Hodnotím ale plným počtem, protože se to četlo opravdu dobře.

Odetta889
25.01.2022 5 z 5

Tato kniha byla pro mě jízda od začátku do konce, bavila mě politická zápletka, popis italských měst, italština, hlavní hrdina, prostě všechno. Od spisovatele jsem přečetla hodně knih a tahle patří k topovce.

111moni
31.10.2019 2 z 5

Trochu nevím, co si myslet,buď já od Grishama očekåvæm více, nebo to byla jedna ze slabších knih.Trochu napětí, ale ne zase moc na to,aby člověk musel mít pocit,že musí číst dále,milostná a nemilosrdný pletka,rodinné vztahy ,které zůstaly kladné, vražda.Za mě taková nedovařená polívka,žádná velká konspirace,pronåsledovåní,klidné přechody hranic.Autor to umí rozhodně lépe.

Wladimirski
01.12.2018 4 z 5

Celkově povedený špionážní thriller, nijak zvlášť překombinovaný. Poutavý nástup děje, občas vtipná hláška (CIA, FBI či jiná část abecedy...). Druhá třetina knihy je pravda nudnější (italské čekání na to, co se stane dál), ale kdo vydrží, tomu se dostane čtivého zážitku dynamické poslední třetiny knihy, která čtenáře vtáhne do děje.

princeznaaura
17.04.2018 2 z 5

Kniha je zbytecne nafouknuta, zejmena v pasazich integrace v Italii.Opravdu me nezajima co meli k obedu nebo jaka slovicka se zrovna naucil.Takze tyto popisky preskakuji a tim padem jsem mela knihu prectenou za den.

kn23
03.03.2018

Grisham je istota, nesklame ma asi nikdy

Pedro69
25.11.2017 5 z 5

Tento spisovatel nikdy nezklame.

hnusák
28.07.2017 4 z 5

Čtivě popsané fiktivní (?) zákulisí politické mašinerie, kde se nikdo neštítí ničeho a postupný přerod namyšleného a mamonem zkaženého právníka v drobet lepšího člověka. Určitě doporučuji k četbě.

ivulka15
14.07.2017 5 z 5

Dobrá kniha,u Grishama snad ani nejde šlápnout vedle.

Kerberos
17.06.2017 4 z 5

Grihama ráda čtu,dobrý příběh,Itálii mám taky ráda.

ellescorpio
17.03.2017 5 z 5

Grisham je můj oblíbený autor, jeho knihy mají hlavu a patu, žádné chyby a dokáže skvěle pohltit. Miluju Itálii a znám místa, kde hlavní hrdina byl, a tahle knížka mi fakt neskutečně sedla, za mě snad nejlepší Grisham. Plných 5 hvězdiček.

Wargo
10.02.2017 5 z 5

Kniha je výborná, sympaticky protivná postava, skvelo opísaná premena osobnosti, napätie, romantika a Grishamovo obľúbené Taliansko... Odporúčam !

gossipavlina
28.01.2017 5 z 5

John Grisham je pro mě záruka dobrého a kvalitního čtení. Jeho knihy jsou čtivé, zajímavé. Příběhy dobře promyšlené, hlavní hrdinové chytří a sympatičtí. Vždy vše dobře dopadne. Takže i Lobbistu jsem měla poměrně rychle přečteného. A druhá kniha, jejíž děj je přesunut do itálie, já miluju Itálii. Jídlo, kávu, města, jejich řeč. takže na mě knížka i z tohoto důvodu udělala opravdu velký dojem. Přesto, že je tento román z části politický, mám raději prostředí právníků, tak mě bavil.
Za mě spokojenost. Velká.

iLuciferie
27.12.2016 3 z 5

Kniha, která sice nebyla nezajímavá, ale ani mě nijak extra nevtáhla. Za mě průměr, ale určitě ještě nějakou další od tohoto autora zkusím.

hanča34
17.02.2016 4 z 5

Politiku jsem přeskakovala a zbytek přečetla, Grisham je dobrý standard

danka13
17.05.2015 5 z 5

Byla to první kniha tohoto autora, kterou jsem přečetla. Dostala se mi do rukou úplně náhodou. Dostala jsem ji od mé paní učitelky angličtiny, která likviduje doma obrovskou knihovnu a stejně jako já, nikdy žádnou knihu nevyhodila :-). Sama bych si nikdy nic takového nekoupila a překvapila jsem sama sebe. Nikdy jsem nic takového nečetla a četlo se mi to opravdu krásně. Nejdůležitější je pro mě vždy konec a ten byl dobrý i tentokrát. Určitě se k tomuto autorovi ještě vrátím.

anais
06.07.2014 5 z 5

zajímavé čtení s příjemně plynoucím dějem, hezky se to čte.

adelinka
23.06.2014 3 z 5

kniha nemá až taký strhujúci príbeh, ale číta sa so zvedavosťou. Backman je advokát/maklér, ktorý sa dostane do väzenia. Prezident mu udelí za zvláštnych okolností milosť, čo v jeho prípade neznamená návrat k predošlému životu. Značí to pre neho zmenu mena, zmenu krajiny a neustále skrývanie sa, pretože mu ide o život. Či bude niekedy môcť používať svoje meno, si prečítajte...viac neprezradím....