Obchodník

Obchodník https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365161/bmid_obchodnik-Vbb-365161.jpg 4 205 66

Camino Island série

Zlodějskému gangu s uměním se podařilo uskutečnit loupež století – z přísně střežených prostor knihovny Princetonské univerzity odnesli lup nevyčíslitelné hodnoty, pojištěný na 25 milionů dolarů. Bruce Cable vlastní oblíbené knihkupectví v ospalém letovisku Santa Rosa na floridském ostrově Camino. Peníze si ale vydělává jinak – obchoduje se vzácnými knihami, sem tam i na černém trhu kradených tisků a rukopisů. Mercer Mannovou, mladou spisovatelku a čerstvě propuštěnou učitelku, osloví záhadná elegantní dáma s nabídkou vysoké odměny, když se Mercer pokusí proniknout do Cableova okruhu literárních přátel a odhalit tajemství jeho transakcí. Mercer přijímá – a John Grisham rozehrává další napínavou zápletku svého dalšího mistrovského románu.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Camino Island , 2017

lulucinax
04.02.2024 5 z 5

Velmi pěkně zpracované téma jaké to je být spisovatelem. Do hlavní hrdinky jsem se snadno vžila a knihu si užívala od začátku až do konce. Autora mám moc ráda.

Luigi1
16.10.2023 5 z 5

Tato krádež století mě chytla ,bylo to zajímavé

jana277
04.08.2023 3 z 5

Nečakala som bombovú knihu, takže dej nesklamal. Oddychové čítanie, bez vrážd, napätia..

Astrid23
02.08.2023 3 z 5

prumer v dobrem smyslu slova

kuky921
04.07.2023 3 z 5

Začátek příběhu byl parádní, svěží, ale od místa pozorování už to bylo slabší.

MiJant
05.06.2023 4 z 5

Ale ja som si tento románik užil... Také fajn zauzlovávanie a potom rozuzlovávanie... Fascinujúce tajomstvá vzácnych kníh, kto by to nemiloval?

Janík511
29.05.2023 3 z 5

Obchodník mě teda vůbec nenadchl. Četla jsem už několik autorových knih a tahle patří ke slabším. Půlka knihy je nudná, nic se pořádně neděje až na posledních několika stránkách se vše rozlouskne. Naštěstí nemá tolik stran, tak jsem vydržela do konce. Další díl nemám v plánu číst, stačilo.

technik1965
20.02.2023 2 z 5

Sklamanie od tohto spisovateľa.

AlenaF
06.02.2023 4 z 5

Ztotožňuji se s komentářem tom8157. Tak dlouho mi Obchodník ležel na hromadě knih určených k přečtení, až vyšel druhý díl Vražda na ostrově Camino. Tak jsem se dala do čtení a nelituji. Zábavné čtení.

lusila
06.08.2022 3 z 5

Jednoduchý príbeh s kriminálnou zápletkou. Také oddychové čítanie.

tom8157
16.04.2022 5 z 5

Obchodník mi ležel nepřečtený v knihovně tak dlouho, až autor stihl napsat druhý díl. Teprve ten mě přinutil po knize sáhnout a už po pár stránkách jsem zjistil, že vlastně nechápu proč jsem Obchodníka odkládal.
I když je to spíš takový thriller nethriller, kde se nekoná žádné výrazné napětí ani zvraty, děj mě naprosto pohltil - věhlasné knihkupectví na malebném ostrově, komunita spisovatelů a vzácné rukopisy, co víc si může knihomol přát.

Odetta889
29.01.2022 2 z 5

Ze začátku knihy jsem byla nadšená, loupež a těsně po ní, mělo to stavu. Když se objevila Mecer nuda nad nudu. Navíc me byla velmi nesympatická. Škoda, nicméně od čtení knih od tohoto autora mě to neodradí.

ales1191
08.05.2021 5 z 5

Dá se řící, že toto je první kniha od tohoto autora a musím uznat, že mě chytla.

Vím, že tento autor měl dříve spíše právnické knihy, ale tohle bylo bezva, takže doporučuji. Postavy příjemné a cítil jsem se velmi dobře, jako kdybych byl na místě, kde se to odehrává. Takže zkuste :)

MatoPalkes
27.01.2021 4 z 5

Klasický Grisham ktorý sa číta viac než dobre.

aralka
18.01.2021 5 z 5

Bezvadná!! Skvěle napsané a i tematicky jsem si lebedila, absolutně nechápu ty komentáře typu "pomalý rozjezd, hluchá místa, divný překotný konec, nemohla jsem se začíst" ..... Já jsem nadmíru spokojená, kniha se četla už od začátku velmi pohodově, odpočinula jsem si u ní... prostředí knihkupectví, knihoven a antikvariátů, kam byl umístěn tento příběh, zbožňuju a ráda jsem poznala i temnější pozadí tohoto oboru, mělo to hlavu a patu, žádné drasťárny a fantasmagorie ... taky se mi moc líbily nenápadné odkazy a zmínky o různých knihách, které také jakoby hrály svou roli v příběhu....a to, že jedna z postav se zabývá prodejem starožitného nábytku z Provence, byla pro mě jen třešnička na pomyslném dortu!

Hall3006
06.12.2020 5 z 5

Kniha o knihách. Už tohle by mělo knihomoly přilákat. Je to však něco víc. Ukradené dokumenty nevyčíslitelné hodnoty z jedné univerzitní knihovny a jejich kšeftování ve světě knihkupců, spisovatelů a překupníků rukopisů, za které sběratelé platí astronomické částky. Napínavý příběh, který se četl velmi lehce neboť zde není nouze o brouzdání mezi regály knih a tajných přihrádek plných neuvěřitelných pokladů, ale hlavně napínavých okamžiků.

Boogie007
05.09.2020 4 z 5

Kniha se velmi dobře čte. Zajímavé téma, hlavně pro milovníky knih :-). Jen závěr mi přišel poněkud překotný.

kn23
30.07.2020

Trošku iný Grisham na akého som zvyknutý,ale bavilo ma to,ani chvíľu to nenudilo.celkom príjemná zmena

tittanie
19.07.2020

Pořád jsem si říkala, že bych si od tohoto autora měla něco přečíst. Zmiňovali ho v nějaké jiné knize. No takže jsem sáhla po Obchodníkovi. Velice zajímavý příběh a dost dobře napsaný, jenom se mi potom nelíbil konec, takže jsem se s tím ke konci dost trápila.

janqa410
04.07.2020 2 z 5

(SPOILER) první kniha od Grishama a musím říct, že zpočátku se mi četla docela těžko. Námět sympatický, prostředí knih se líbí snad všem knihomolům, ale než se to po větší polovině rozjelo, nebylo to příliš záživné. Nicméně nejsem čtenářka, která se hned po pár kapitolách vzdá, ostatně dalo by se říct, že jsem čtenářka jako babička Tess, přečtu knihu celou za každou cenu. I když i na tom druhém postupu, je něco do sebe. Rozuzlení celé detektivky jsem ale už hltala a skoro do poslední chvíle jsem nevěřila, že to fakt udělal a navíc v tom jela i Noelle, to jsem hleděla. Knížka fajn, ale přesto že Grishamovi šanci ještě dám, tohle už nejspíš znovu číst nebudu.