princeznaaura princeznaaura komentáře u knih

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Tato kniha se cte rychle,ani ne tim, jak vas vtahne do deje,ale tim,ze přeskakujete nudne pasaze. Oceni zrejme maminy, ktere se mohou s vychovou deti ztotoznit. Kniha se da cist normalne az od poloviny. Pribeh o rodinných problemech 3 mamin, a unesenem diteti,ktera uz ma vlastni deti.

15.09.2021 3 z 5

Mladík v exilu Mladík v exilu C. D. Payne

Nick přeci jen do té Indie neodletěl, jeho sestra ho trochu zachránila, a taky se jí za to dostatečně odvděčil. Za slovem exil si můžeme představit, že je Nick schovaný někde v ústraní, aby ho policajti nevypátrali, avšak to by nebyl Nick, kdyby něco nevymyslel. Aby byl své lásce co nejblíž, tak se v podobě Carloty vrací opět na místo "činu", samozřejmě za podpory jeho přítele. Říká si, že pod svícnem je největší tma, a s trochou štěstí to zase dopadlo tak, že cajti po něm pátrají úplně jinde. Nick v této podobě více seká dobrotu anebo se mu smůla víc vyhýbá. Je to opět výborné čtení se sladkou tečkou na konec.

Mladík v okovech Mladík v okovech C. D. Payne

Si tak říkám, kde na ty nápady chodí, ale to jsou takový shody okolností, že z toho prostě průšvih vyleze. Ještě to zázemí otce nemakačenka, který je víc než méně v lihu. Sheeny, Nickovo vyvolená, která se odstěhovala do 200km vzdáleného města na studia a píše mu stále míň a míň, tak z toho vyvodí jedno. Musí ji opět vidět. "Půjčí" si babičky auto a bez dovolení a řidičáku jedou za Sheeny. A od tohoto okamžiku je to další série průšvihů. Žrala jsem to tak, že jsem to slouskla za den a ještě, že jsem měla půjčené další pokračování. Fakt dobré oddychové čtení.

Tvrdohlavá sestřička Tvrdohlavá sestřička Mary Higgins Clark

(SPOILER) Kniha se čte opravdu dobře a nechcete jí odložit, akorát ty jména, v těch jsem měla hokej. Sestra nezvěstného Maca se rozhodla udělat tlustou čáru za svým životem s hledáním bratra, avšak než toto udělá, pokusí se na vlastní pěst vrátit o 10 let zpátky, kdy se Mac ztratil, začne pátrat u spolubydlících, správců a vždy narazí na nějaký odpor či mlžení, což jí dává naději, že někdo něco musí vědět. Také jí pomáhá ostřílený detektiv, který jde jiným směrem v pátrání, jestli na těch zvětšených fotkách náhodou není vrah ztracených dívek, jelikož policie začne podezírat z únosů dívek Maca. Zároveň se o její matku zajímá šlechetný muž, avšak za touto maskou se skrývá někdo jiný.

Před tváří Amonovou Před tváří Amonovou Paul Doherty

takto si představuji pěkné napsané knihy, sem tam se člověk něco dozví, je to lehkou formou a ne jak z hodin dějepisu, detektivní námět z historie. Je smutné jak VIRA dokáže lidi oblbnout, na jedné straně vychcánci, kteří víru využívají ve svůj prospěch, na druhé pak tupé ovce, kteří uctívají nesmysly.

27.08.2021 5 z 5

Úskok Úskok Ken McClure (p)

Nuda, plno omacky kolem a furt se nic nedeje. Kdyz me nechytne prvnich 10 stranek, kniha pro me ztraci na vyznamu a knih je tolik,ze se nechci premahat k dalsimu cteni teto knihy.

23.08.2021 1 z 5

Mladík v odboji Mladík v odboji C. D. Payne

Naivita 14ti letého hocha, který by pro to, aby přišel o panictví, udělal cokoliv. A jeden bláznivý nápad se přeměnil v jednu velkou pohromu. Nenáročné a oddychové čtení "nejen" pro náctileté, kde se občas i pousmějete pošetilým nápadům.

17.08.2021 4 z 5

Doktore, to bude v cajku! Doktore, to bude v cajku! Patrick Taylor

nezaujalo ani téma, ani jak je psáno

17.08.2021 odpad!

Provence jako sen Provence jako sen Lenka Horňáková-Civade

Kniha je čtivá, a trpělivost a píle Lenky a manžela veliká. Splnění velkého snu se po třech letech (myslím) stalo skutečností a z maringotky se mohli přesunout do vily. Avšak jsem nepochopila, když jim to vzalo tolik úsilí a času, jen to doslova vyrvat ze země, proč se znovu stěhovat? To už bych asi, být v její kůži, nezvládla. A znovu rekonstruovat. PS: Že bychom jeli bydlíkem do Provence?

01.08.2021 4 z 5

Deník šílené matky aneb Ženská vydrží jako kůň Deník šílené matky aneb Ženská vydrží jako kůň Iva Lecká

Jelikož nejsem matka, zrovna tato kniha, ve stylu deníku, mě nenadchla. Očekávala jsem ztřeštěné vyprávění s kouskem důvtipu o tom, být matkou, ale nic takového to není. Humorné mi to také nepřišlo, takže jsem to po asi 10stránkách odložila.

01.08.2021 odpad!

Brambory na vloupačku Brambory na vloupačku Catharina Ingelman-Sundberg

Tak tohle bylo, ač trochu nereálné, ale fakt zábavné. Je to kniha o tom, jak parta důchodců kuje pikle a plánuje krádeže, a to ne ledajaké. I když se jim to vždycky trochu zvrtne, dokáží z toho vybruslit. Ale hlavní point je v tom, že se k nim v penzionu nechovají hezky (ač si jej platí) a raději by se nechali zavřít do vězení, že i vězni se mají lépe než oni v placeném příbytku.

01.08.2021 5 z 5

Živý na vlastním pohřbu Živý na vlastním pohřbu Arto Paasilinna

nebavilo, nedočetla.

01.08.2021 odpad!

Šťastně až do smrti Šťastně až do smrti Katarina Mazetti

Trochu nereálné, ale proč ne, papír snese všechno. Mariana, která žije z ruky do huby a ještě hůř, dělá a vymýšlí vše možné, aby to bylo nízkonákladové, tedy nejen s jídlem, ale i co se týče zábavy pro děti, oblečení, dopravy. Prostě řeší každou utracenou penny. Narozdíl od Jana, který v drahé restauraci kupuje vína, která by stačila na týdenní rozpočet pro 3členou rodinu. Osud je spojil dohromady, a i když Mariana netrvala ani nevyhledávala onoho šarmantního pána, tak on si vyhledal ji (? ). A vytrval jí "uhánět" až do konce a přijel jako rytíř, aby ji zachránil (?)...no budiž

Konečná diagnóza Konečná diagnóza Echo Heron

Adele je taková superhrdinka v lékařském prostředí, všechno zná, hned se dovtípí, umí bojovat, umí zacházet s pistolí, všichni jí jdou na ruku, nemusí spát, výborně vaří, je hezká, má pěknou figuru, všichni chlapi po ní letí. čef to pěkně popsal/a, je to takový mix žánrů, a knížka vás určitě zabaví.

Z lodiček do holin Z lodiček do holin Marcela Mlynářová

knihu jsem dočetla, i když po této autorce už v knihovně nesáhnu, oddychové čtení jak s kůči udělat pravou českou chalupu s vtipem a pohodou.

13.07.2021 3 z 5

Samorostka Samorostka Marcela Mlynářová

takový cestovní deníček, a jelikož já hodně cestuji, nepotřebuji si číst zážitky někoho jiného, ale stačí mi mé vlastní.

13.07.2021 odpad!

Bokovka Bokovka Rex Pickett

nelíbilo hned od začátku, u mě špatný výběr knihy

13.07.2021 odpad!

Ještě to nebalím, vzkazuje babička Ještě to nebalím, vzkazuje babička Judy Leigh

Evie se rozhodla nezit v duchodaku,ale naplno,proto opustila rodne Irsko a letela do Anglie,kde vyhrala na vsazeneho kone.Libilo se mi,ze se nechava unaset okolnostmi a nad vse se povznesla,ocekavala jsem jeji cestovani v obytce,ale nakonec to zakotvila u chlapa,se kterym se seznámila,no i ve vyssim veku se da najit spriznena duse. Ale myslenka se mi libi,proste si uzivat az do konce zivota a ne se nechat nekam strcit a tam dozit.

16.06.2021 3 z 5

Kdo nehřeší, nežije Kdo nehřeší, nežije Marcela Mlynářová

Dalo se..takova oddychovka

16.06.2021 3 z 5

Únos / Odvaha uvěřit / Jacquot a anděl / Marley Únos / Odvaha uvěřit / Jacquot a anděl / Marley Nicholas Sparks

Jacquot a anděl - nezaujalo 1/5 a knihu Marley jsem viděla zfilmovanou,a jelikoz mam psa, tak dekuji nechci znovu prožívat smrt člena rodiny. Takze nehodnotim.

22.05.2021 4 z 5