princeznaaura princeznaaura komentáře u knih

Únos / Odvaha uvěřit / Jacquot a anděl / Marley Únos / Odvaha uvěřit / Jacquot a anděl / Marley Nicholas Sparks

Odvaha uverit 5/5 kniha se cte dobre,dej nikde nevazne, Jeremy prijizdi na pozvani rozlousknout jednu svetelkujici zahadu,jelikoz on na duchy ani jine vyjevy neveri,a vzdy je dokaze odborne vysvetlit. Zamiluje se do mistni knihovnice Lexie (to je take jmeno meho psa :-)),ktera s nim spolupracuje,ale oba se brani dat najevo sve city kvuli minulym vztahum a nezabrednout tak zpatky do mizerie,kterou jiz prodelali. Zahada svetelkujici hrbitova vyresena po jednom pozorovani, vysvetleni je logicke a zadne wau se nekona, a laska...ta zaplane.

23.04.2021 4 z 5

Unos 5/5 jako vzdy jack reacher a jeho povestny charakter vzdy chranit slabe a zaplest se do problemu.kniha se cte výborně, autor nijak detailne nepopisuje souboje ani okoli,ale umi ctenare vtahnout do deje. Je to takova detektivka se zajímavým koncem,ktery se odehraje v Anglii, ac vetsina patrani probiha v Usa. Jde tu o odplatu, vykupne, vrazdy, utek, zoufalstvi, zamilovanost, decko.Asi tak ve zkratce.

23.04.2021 4 z 5

Andělské vodopády / Černé slunce / Dobrý ročník / Orbit Andělské vodopády / Černé slunce / Dobrý ročník / Orbit Nora Roberts

Orbit 4/5, kniha je ctiva, je to scifi, ma to happy end, což bych u tohoto pribehu zrovna nečekala. Já osobně bych do vesmíru byt vystrelena nechtela, i kdyby to bylo zadarmo. Fotky staci. Příběh ma par otazniku, jak neprofesionalni clovek může řídit vesmírnou skořápku, kdyz ma jen asi 14ti denní přípravu, jak může opravit panel s dratky ve skafandru za letu vedle plavidla a nebyt nekde ukotveny. Mnohem skutecnejsi by byla jeho zachrana druhou posadkou z ruske rakety.Bilancovani se zivotem ok.

17.04.2021 4 z 5

Dobry rocnik 4/5 Zacatek knihy me zaujal,zapletka uz pak nikoliv,ale je to napsano dobre,clovek se prenese z destive Anglie do proslunenych koncin Francie.

13.04.2021 4 z 5

Cerne slunce 3/5 detektivka s nacistickym pozadim a patranim po pokladu-jantarove komnate, ktery byl ukryt a umisteni zasifrovano i s vyuzitim enigmy. Cetlo se vcelku dobre,akorat jsem byla zmatena z tech postav,neumela jsem si je tak rychle zaradit,kdo proti komu.

13.04.2021 4 z 5

Andelske vodopady 4/5 Reece mela hrozny zazitek se strelcem,ktery utocil v jejich restauraci,po teto tragedii opousti velkomesto a putuje od meste k mestu a nechce se nikde usadit,pze ma traumata,v jednom mestecku,se vsak zacala cítit bezpecne a zacina se tu zabydlovat,vyráží na vylety, ma novou práci,avsak se stane svedkem vrazdy,ale vrah je mazany,pze jeho kroky vedou k tomu,aby si Reece myslela,ze blazni a blouzni,tak ji chce vystipat z mesta,aby se to ututlalo.

Východní vítr a Západní vítr Východní vítr a Západní vítr Pearl S. Buck

Kniha je podle mne psána dosti kostrbatě a nezáživně. Ano, je zajímavé se dozvědět, jak žili lidé v té době a ctili svou kulturu, pro nás dosti vzdálenou a nepochopitelnou, avšak kniha Dobrá země je daleko lepší.

03.04.2021 2 z 5

Dobrá země Dobrá země Pearl S. Buck

Kniha se čte dobře, autorka dokáže vtáhnout čtenáře do surového vesnického prostředí, kde půda pro poctivého a pracovitého rolníka znamená všechno, protože ví, že bez sklizně nepřežije zimu. Bohužel však také záleží i na počasí. Wang Lung ač chudý, tak cílevědomý, bystrý a se smyslem pro obchod, a jeho rodina prochází různými životními zkušenostmi od úpadku po rozkvět. Autorka ukazuje na generacích, jak dokáže bohatství změnit náturu a myšlení.

30.03.2021 5 z 5

Sněžná slepota / Léto odhodlání / Temný oheň / Vánoční kouzlení Sněžná slepota / Léto odhodlání / Temný oheň / Vánoční kouzlení Christopher John Sansom

Vánoční kouzlení - 5/5 - knihu jsem dle popisku ani nechtěla číst, říkala jsem si nějaká pesimistická o umírání, ale opak byl pravdou, kniha je psaná velmi vtipně, pozitivně, zpříma, žádné zbytečné popisky (omáčky), měla jsem jí přečtenou za den, jak mě vtáhla do děje. Vše se vlastně točí kolem zachráněného ptáčka a malé holky ve vsi daleko od všeho, kde si všichni vidí do hrnce, ale lidé jsou tu vstřícní (což v dnešní době velmi postrádám), kamarádský a důležité je věřit...a ono se to stane :-)

25.03.2021 4 z 5

Léto odhodlání 4/5 - kniha se čte dobře, upoutá, příběh pojednává o ženě, která díky velkému štěstí přežije bouračku lodí, přehodnocuje svůj život, kde se cítí nemilovaná, odstrkovaná, poslušná, poznává muže, který jí ukáže, že má v sobě ještě dost života, kterého se musí chopit a změnit tak svou budoucnost. Zároveň se vyšetřuje zda-li tato nehoda byla způsobena úmyslně nebo náhodně. Ukazuje se, že se na ostrově nejen loví humři, ale i dějí nezákonné věci.

23.03.2021 4 z 5

Temny ohen 5/5 Pribeh je pekne napsaný, akorat se ztracim ve jmenech. Snaha advokata vymanit mladou divku z nespravedliveho trestu ze zabiti sveho bratrance, a zaroven byl vtazen do patrani po zbrani,ktere by neodolal kral. Musi celit intrikam a dusledne sledovat podezrele jestli lzou ci mu rikaji pravdu, celi nekolika utokum a vzdy unikne smrti o kousek, pri hledani pravdy prichazi vzdy pozde,nebot protivnici za sebou nenechavaji zadne svedky, a nachazi jen mrtve. Nastesti ma k sobe prideleneho pomocnika, ktery jej dokaze ochranit.

17.03.2021 4 z 5

Snezna slepota 3/5 Pribeh je hezky napsany,cte se rychle,nic nezadrhava, misty i napinavy,kdyby mi to neprislo vsechno takove nerealne. Vloupani jeste ok, ale samotny unik zlocincu i chovani rodiny je takovy neuveritelny. Na takovy shody okolnosti proste neverim.Ale musim rict,to se synek tedy povedl.

17.03.2021 4 z 5

Afghánec / Penzion na pobřeží / Volání divočiny / Konečně sami Afghánec / Penzion na pobřeží / Volání divočiny / Konečně sami Frederick Forsyth

Afganec-zacala jsem,ale moc popisku k terorismu a jednotlivym postavam-strasne podrobne,takze tuto knihu odkladam a dalsi vec,k tomuto tematu mam jakousi averzi, nehodnotim
Penzión na pobřeží 4/5 - pribeh ctivy, ale takovy nesmyslny s tou divkou a proc maji vsechny decka,kteri maji nevlastni rodice,takovou touhu patrat po vlastnich? Radeji nevedet,ne?
Volani divociny-nectu,nehodnotim
Konecne sami 4/5 - precetla jsem za 1 vecer, pribeh ctivy, lehce vtahuje do deje, napinavy, avsak konec se mi opravdu nezdal, takova souhra nahod neni uveritelna.

11.03.2021 3 z 5

Zabijácký instinkt / Láska na Vesuvu / Brandenburg / Čestné slovo Zabijácký instinkt / Láska na Vesuvu / Brandenburg / Čestné slovo Joseph Finder

Brandenburg - zacala jsem cist, ale nijak me to neoslovilo, proto nehodnotim. Asi vse je popsano v upoutavce, a pak se to mota furt kolem vyslechu, Stasi, CIA, KGB, politiky.
Zabijacky instinkt 4/5- s manipulatorem neni radno si zahravat,kor kdyz ma vojenský vycvik.
Laska na Vesuvu 5/5- pribeh o dobre kucharce,tezke valecne dobe, sopečne erupci, lasce, ztrate. Stoji za to si to precist.
Cestne slovo 3/5 - pribeh je takovy nemastny neslany, a nepochopila jsem, na co si to vlastne holka hrala, proc tak jednala, kdyz mela dobry vzor v otci, asi na ni byli rodice moc hodni a tolerantni, tak jakoze z nudy?

21.01.2021 4 z 5

Klamný dojem / Kouzelná hodinka / Advokát / Největší šance Klamný dojem / Kouzelná hodinka / Advokát / Největší šance Jeffrey Archer

Kouzelná hodinka 5/5 - Vlčí holčička se objeví v městečku a je z toho velké halo, policisté neví, jak s tak traumatizovaným děckem jednat, velitelka proto osloví svou sestru - dětskou psychiatričku, aby se případu ujala. Ta s radostí přijímá, neboť to zrovna ve své praxi neměla nejjednodušší. Trpělivě se snaží s holčičkou navázat kontakt, což se jí daří a zároveň získává vlastní sebedůvěru, a také nachází svou spřízněnou duši. Četlo se to hezky, ani se mi to nechtělo odkládat, dokud jsem to nedočetla. Mělo to spád.
Klamný dojem 5/5 - Anna, která pracuje pro nepoctivého, lstivého a arogantního bankéře se stává v této detektivce podezřelou pro vraždu své klienty, které měla odhadnout obraz Van Gogha a později také z krádeže uměleckého díla. Aby Anna napravila svou reputaci, ale také, aby zachránila sídlo a sbírku své klienty, se pouští do svérázné akce, aniž by tušila, že jí sledují dva lidé - nájemná vražedkyně a detektiv.
Četlo se pěkně, nikde to nezadrhávalo.
Advokát 1/5 Nemohla jsem se do toho vubec zacist, na me moc omacky kolem. Někomu to treba sedne lépe.
Největší šance... necetla,tema nezaujalo.

19.11.2020 3 z 5

Kamenná opice / Vánoční vlak / Vzdálené břehy / Spálený sníh Kamenná opice / Vánoční vlak / Vzdálené břehy / Spálený sníh Jeffery Deaver

Vanocni vlak 5/5-Vlakem z jednoho koutu na druhý, to je pro někoho romantika, pro někoho nutnost (kvůli letištním kontrolám, zpoždění letadel, vyprodané spoje), Tom, který je zahraniční zpravodaj na volné noze, musí vzít za vděk cestu lůžkovým vlakem, když jede na vánoční setkání za svou milou, ale nemilovanou. Postupně se seznamuje se svými spolucestujícími, když v další stanici nastupuje slavný režisér s filmovým štábem a Tomovou expřítelkyní co by scénáristka. Tom nevěří vlastnímu štěstí, neboť na Eleanor myslí neustále a vyčítá si, že se nevzali. Spolu s nimi jedou ve vlaku ještě mladý pár, který se chce ve vlaku vzít, chlapecký sbor, jasnovidka a další. Cesta ubíhá a mezitím někdo odcizuje z kupé cestujících jejich věci. Pro Toma dalším překvapním je, když na další stanici nastupuje jeho milá se svými kufry a s žádostí o sňatek. Tom je z toho zoufalý a neví, jak z této šlamastyky vyklouznout, protože jeho láska směřuje k Eleanor. Lavina náhle zastavuje jejich vlak, Tom s Eleanor se vydají hledat pomoc a podnikají nebezpečnou cestu vánicí. Jejich výprava nekončí zrovna dobře, ale pomoci se cestující dočkají. Vlak nakonec dojíždí do cílové stanice se spokojenou Eleanor a Tomem. Dokázal to nakonec režisér správně zrežírovat?
Vzdálené břehy 5/5 - Elizabeth dříve milovala malování, ale vzdala se všeho kvůli dětem, kvůli manželství. Jack dříve slavný sportovec, ale kvůli zranění se jeho hvězdná kariéra vytratila. Bere za vděk i sportovním zpravodajstvím, které mu ale nedává tolik slávy a opojení jako když byl sportovní hvězdou. Chytá se každé příležitosti, která by ho posunula o level výš. Elizabeth žije v šeru a stereotypu domácího života a bere ohledy jen na manžela, žijí podle jeho not už od vysoké školy. Když Jack vytáhne eso z rukávu, katapultuje to jeho kariéru až do NY, ale chce Elizabeth žít takto dál? Beth se rozhodla přetrhnout tuto nit už i pro uchování niterní čistoty a nalezení vlastního já. Proto se také přihlásí do terapeutického kroužku - ženy bez vášně, do kurzu malování, vystavuje své obrazy, ale stačí jí to? Jack si začíná uvědomovat, že i když je teď v jednom kole a má nastartovanou novou kariéru, má mladou milenku, tak se stejně vrací do prázdného bytu a nemá se s kým podělit o tu radost, ale chce ho Beth ještě?
Spálený snih 1/5 - tato kniha,ac mam akcni romany rada, treba s jackem reachem, me vubec nechytla,ale docetla jsem ji, styl psani mi nesedl.
Kamenná opice 5/5 - knihu jsem původně nechtěla vůbec číst, zase migranti..., ale pak jsem si přečetla kousek a docela mě to chytlo, Čínští disidenti utíkají před pronásledováním a útlakem ze země v nákladní lodi, jejich loď však Přízrak potápí a přeživší pronásleduje a chce je také zabít. Uprchlíci utíkají a schovávají se nejen před Přízrakem, ale i před policií, kteří jdou hlavně po Přízrakovi. Detektiv upoutaný na lůžko kvůli úrazu s míchou, pátrá a sleduje kroky jak Přízrakovo, tak uprchlíků, jeho bystrá mysl dokáže zanalyzovat i ten nejmenší detail a jeho kolegyně Sachsová sbírá důkazy v terénu. Ví, že musí chytit uprchlíky dříve než je Přízrak zabije.

05.11.2020 4 z 5

Zítra bude po všem / Shodou okolností / Vražda krále Tuta / Flétny a spitfiry Zítra bude po všem / Shodou okolností / Vražda krále Tuta / Flétny a spitfiry Alexander McCall Smith

(SPOILER) Zítra bude po všem 4/5 - Reacher, který se zaplete vždy do nebezpečných situací (série knih s J.R.) po různých místech v USA, kvůli jeho povaze, výcviku a kočovnému způsobu života. Díky dlouholetému působení v armádě si všímá lidí a situací, díky zkušenostem a analytickému myšlení a předvídavosti dokáže odhadnout, co se lidem honí hlavou a jak budou jednat, v této knize se to točí kolem bývalého majora armády kandidujícího na senátora, sebevražedkyně, která pracovala s archivy, kontrarozvědky a policie, teroristek z al kajdy a bývalých bojů v Afgánistánu. Od L. Childa se příběh čte jedním dechem, avšak v určitých částech si říkám, že takovou dedukci mít Reacher prostě nemůže a na konci se vlastně ani nedozvíme proč a co na tom bylo tak zásadního, že se kolem toho rozpoutala taková honička. A dále mě pak nebavilo, neboť americká města fakt nemusím, trasování, kde se JR zrovna nachází, kam míří, roh té a té ulice, metrem sem a tam, pro mě zbytečná omáčka, neboť NY neznám.
Shodou okolností 5/5 - příběh se mi líbil. Carrie, která byla doposud vychovávána nic nepotřebuješ, daruj potřebným, rozděl se s potřebnými, zjistí, že vlastně nic nemá, není ukotvená v životě a po smrti své matky se chce dozvědět o vztahu matka/babi více, protože jí vlastně nikdo blízký nezbyl. Dozvídá se, že prababi chtěla žít a užívat života, ale zaškatulkovala se do role ženy v domácnosti, její dcera/babi/ byla divoká a ta si tvrdošíjně šla za svou touhou divadelní divy, její dcera /matka/ byla vychována babičkou /prababi/, pže matka otěhotněla příliš brzy, ale s touhou jít za svým snem vymyslely tento plán. Byl v tom samozřejmě záletný manžel (Carriyn otec), kdo rozhádal babi s matkou. Tím, že se Carrie postupně dozvídá střípky z jejího, matčina i babičina života, uvědomuje si, že vlastně babi je v tom skoro nevinně, ale tvrdošíjnost její matky v tom hraje docela velkou roli.
Vražda krále Tuta 5/5 - zajímavý historický vhled, kde autor 3 příběhy popisuje, jak to mohlo v minulosti být s králem Egypta Tutem, těší mě, že než napsal tento příběh, tak přečetl spousty historických knih a článků, ze kterých pak čerpal. Asi jednodušší bylo psát prolínající příběh objevitele hrobky H.Cartera, celoživotní úsilí a nadšení, které vkládal do hledání hrobek Egyptkých panovníků a toužil udělat velký objev, což se mu také nakonec podařilo.
Flétny a spitfiry - anotace nezaujala - nečetla.

05.10.2020 4 z 5

Pravidlo dvou minut / Drozd z ostrova Ulieta / Pod sněhem / Stíny v hlubinách Pravidlo dvou minut / Drozd z ostrova Ulieta / Pod sněhem / Stíny v hlubinách Martin Davies

Pravidlo 2 min 5/5. Detektivka o tom,ze i bankovni lupic se muze dat tou spravnou cestou a oproti tomu poldove, kteri zbehli na 2.stranu jen pro "16 melounu usd".
Pod sněhem 5/5. Jedná se o 2 sestry, které si nejsou vůbec v ničem podobné, jedna pracuje v nehostinné Aljašce, druhá starajíc se o nemocnou matku ve městě a pracuje jako krajinářská architektka. Náhle pohřešovanou mladší sestru, která však ví, jak v nehostinné krajině přežít, se vydává hledat, navzdory jejich rozepři. Starší sestra se dozvídá, že mladší sestra pracovala na nějakém prototypu a zjišťuje, že jí chce někdo zlikvidovat a projekt ukradnout a využít pro svůj prospěch. Začíná hra na kočku a myš a podezřelí jsou samozřejmě všichni, pže ty lidi nezná. Podaří se jí přežít? Podaří se jim zase najít k sobě cestu? Podaří se projekt zachránit?
Drozd z ostrova Ulieta 3/5: V knize prolínají 2 děje v jiných časech ...přítomnost, kde jde o to, kdo tento vycpaný exemplář drozda najde první a jestli se vůbec dochoval, neboť jsou o něm nějaké zmínky a postavy, které ho chtějí získat z různých důvodů, se snaží kousek po kousku dohledávat, kde by se mohl nacházet.
...minulost, spíše se vypráví o objeviteli a mořeplavci Cookovi, movitém sběrateli Banksovi a nadané neznámé kreslířce, do které se Banks zamiluje, pták se v tomto příběhu jaksi ztrácí, o něm to není. Kniha mě moc nezaujala, pro své téma, které je nezáživné a nějak mně ty příběhy nejdou dohromady, i když jistě autor čerpal z historických záznamů.
Stíny v hlubinách: - nečetla, toto téma nemám ráda

17.09.2020 4 z 5

Nebeská věž / Francouzský zahradník / Temnota / Devět lekcí golfu Nebeská věž / Francouzský zahradník / Temnota / Devět lekcí golfu Robert Crais

(SPOILER) 4/5 Nebeska vez- prvni 2 kapitoly nejsou nijak oslnive,ale vse zacne byt napinave az od te chvile, kdy se zjisti,ze pilot,ktery mel pilotovat ono pohresovane letadlo,neni ten samy clovek. Indianska rezervace skomira a zena,ktera chce do teto krajiny vnest prosperitu, ale bez zdevastovani zeme,taha za nitky,ktere ale vedou i k likvidaci nepohodlnych osob. Cork,ktery se nemuze smirit s tim,ze se nenaslo telo jeho pohresovane zeny,ktera se ztratila s letadlem v bouri,se vydava po stope a kousek po kousku odhaluje motiv teto indianske zeny. Svou zenu se mu nakonec podarilo nalezt, presne tak,jak se jejich synovi ztvarnil sen,akorat si ho drive neumeli spravne vylozit.

10.07.2020 3 z 5

2/5 Francouzsky zahradnik:Tento roman me ale vubec nevtahnul,bylo to zrejme tim,jak je to napsane. Hodne jsem preskakovala urcite pasaze,ktere tu jsou psane jen jako omacka,aby se kniha nafoukla.Jedna se o 2 zivotni pribehy,jeden v realu,druhy skrz denik minulych majitelu domu. Precetla jsem jen,ze je to pridane do teto knihy.

21.06.2020 3 z 5