princeznaaura princeznaaura komentáře u knih

Nebeská věž / Francouzský zahradník / Temnota / Devět lekcí golfu Nebeská věž / Francouzský zahradník / Temnota / Devět lekcí golfu Robert Crais

3/5 9 lekcí golfu: Nejsem žádný fanoušek golfu a myslím si o tom své, a proto mě ani tato kniha moc nezaujala. Když se má mladém páru narodit 1.děcko, tak muž, který o sobě pochybuje, co se otcovství týče, jde za svým otcem, aby ho konfrontoval, co jako on může nabídnout, když nic od svého otce nepobral a proto ani nic nemůže předat svému nenarozenému děcku. Augustova matka zemřela, když byl malý a proto si s otcem procházeli životem, který byl hodně ovlivněn golfem, který jeho otec miloval a snažil se to předat i svému děcku. Se synem uzavřou dohodu, že do narození jeho děcka spolu každý měsíc odehrají lekci a otec mu předá svůj pohled na golf a život. Prostě takové filozofické pindy a popisy lekcí (to mě nebavilo), pak něco málo ze života Augusta a jeho ženy a také vzpomínky otce na matku. Na konci knihy je ještě další zápletka, díky které tato kniha ode mě dostává hvězdu navíc.

07.06.2020 3 z 5

Třináct hodin / Výlet do padesátých / Není úniku / Z kolébky do hrobu Třináct hodin / Výlet do padesátých / Není úniku / Z kolébky do hrobu Deon Meyer

4/5 Trinact hodin: kniha se cte dobre,ale zahrne vas spousty rozsekanych deju,spousty jmen,spousty popisku. Samozrejme se vse na konci propoji. Je tu prchajici divka pred bandou utocniku,je tu zabita kamaradka, je tu zabity muz nahravaci spol a jeho zena alkoholicka ,je tu plno policajtu a vysetrovatelu,rodice divky, podezrele osoby, videonahravka, brani uplatku, organizovany zlocin, nelegalni pristehovalci,no ceho je moc,toho je prilis. A do Kapskeho mesta asi jako turista nepojedu.

05.06.2020 5 z 5

5/5 Není úniku: Ranger z parku jede na svou poslední kontrolu, a shledává se s člověkem, který by tak vysoko v horách, kde lovil ryby (bez povolenky a nad limit), neměl co pohledávat. Když chce neoblomný ranger stále vidět rybářský lístek, tak ho dovede rybář k tábořišti, kde ranger potkává i jeho dvojče. Dvojice nechtěla dělat problémy a šli by si po svým, ale když jim ranger vyhrožoval soudem a státní mocí, jako bych se jich zmocnil amok a museli tohoto rangera umlčet. Náhlé přepadení rangera (které přežil) vedlo jen k tomu, že po těchto mužích a ženě začala být sháňka. Nejprve po nich pátrala celá policejní eskadra, dále po nich šla čtveřice ozbrojených mužů a samostatně vedl pátrání i ranger se svým kamarádem. Ti jako jediní dvojčata našli a ti se samozřejmě nechtěli vzdát tak snadno. Pozadí příběhu je ale trochu jiné, že nakonec nevíte, komu raději fandit. Dvojčatům nebo rangerovi?

02.06.2020 5 z 5

4/5 Z kolébky do hrobu: Morgan a Claire, přítelkyně od mala. Claire vede svůj rodinný život, kdežto Morgan je stále studentkou. Morgan přijíždí do městečka, kde má být Clairyn syn pokřtěn a Morgan se stává jeho kmotrou. Zvrat nastává, když je nalezen kmotřenec a Clairyn manžel mrtvý a Claire je zmatená a tak se přiznává k činu, i když mírnou manipulací.Morgan nevěří tomu, že by se její kamarádka mohla dopustit tak hrozného činu a klade všude otázky, jen aby zpochybnila výslech policie. Obhajoba chce postavit případ na pomatení a laktační psychozu a to by znamenalo, že Claire skončí v ústavu. Nakonec všechno dobře dopadne a Claire je zproštěna obžaloby, ale kdo je vrah? To si musíte přečíst.

02.06.2020 5 z 5

5/5 Výlet do padesátých: Rosie a Will jsou hlavní postavy toho příběhu. Tento pár žijící v 21.stol se nijak zvlášť nehrne do manželství či společné budoucnosti, tak jak to bývá v dnešní době zvykem, nejdřív kariéra, cestování, zábava, ale závazky moc ne. Oba jsou novináři. Rosie má dělat reportáž z kdysi honosné čtvrti, a tak se vypraví za dlouhodobou obyvatelkou, ALE najednou se ocitá v 50.letech, kde potkává dokonce i své kamarády, avšak s jiným jménem a jinou životní cestou. Zapojuje se do běžného života v této době a chybí ji vymoženosti 21.století. Setkává se i se svým mužem,ale v tomto světě je to Bill a má ženu a 3 děti a zjišťuje, jak strašně jí chybí Will. Jsou zde i příběhy jejích hostitelů či dalších obyvatel městečka, reportérkou zůstává i v této době, kdy se ještě psalo přes kopíráky. Na konci se vlastně dozvídáme, proč a jak aktérka "putovala časem", ale bylo to opravdu jen díky této závažné příhodě?

28.05.2020 5 z 5

Tak trochu úžasní Tak trochu úžasní Dawn French

Nevim,jesrli je to tim,ze uz mi neni nact,ale toto fakt nedavam,a jestli autorka cerpala ze sveho okoli,tak si rikam, to jde ta Anglie pekne do zadele.

22.04.2020 odpad!

Dědic nesmí zemřít Dědic nesmí zemřít James Grippando

Uslo to.

20.04.2020 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Nekolik lidskych osudu v jedne knize.Kniha by byla asi nekonecna,protoze je to proste ze zivota a porad by bylo o cem psat.Kniha me velmi bavila.

11.11.2019 5 z 5

Osudová zatáčka Osudová zatáčka Nicholas Sparks

Milesovi nekdo zabije zenu,kterou najdou prikrytou u silnice v prikopu.Nikdo po cele 2 roky nevypatral,kdo to byl.Jsou tu jista podezreni,ale dukazy zadne. Druha strana pribehu je o zanedbane vychove syna,ktery prisel o matku.Vsichni s nim jednaji v rukavickach kvuli teto ztrate.Dalsi linie pribehu je o nove ucitelce,ktera vypomuze Milesovi se synem a zaroven se do sebe zamiluji (toto bylo dost predvidatelne). Dalsi linie pribehu je povidani vinika,jak to bylo a jak ho to trapi. Vkusne sladene dejove linie do sebe pekne zapadaji. 4hvezdy za predvidatelnost pribehu.

12.09.2019 4 z 5

Čarodejník / Denník / Útek do samoty / S tichým súhlasom Čarodejník / Denník / Útek do samoty / S tichým súhlasom Wilbur Smith

Carodej-75%- slusny pribeh z dob faraonu,akorat se mi vazne nelibilo,jak detailne autor popisoval lov lvu,sokolu atd.to jsem hned preskakovala.Stary mag uci mladeho faraona vest svou zem,ale nejdriv ji musi ziskat zpet od samozvaneho intrikarskeho podvodnika a vraha.
Utek do samoty - 70% - pribeh uz je citelny hned od pocatku.Zena se synem-zachranar-zapletka-laska-rozchod-navrat-svatba.Jedinou zapletkou je tady psychicky naruseny muz a detska vada.
Denik-50%. Uz od zacatku je jasne,ze nekdo umrel.Nesedl mi styl deniku-tedy nesedelo mi to chronologicky. Vypravi to decku,ktere se jeste nenarodilo vlastne ani nebylo pocato? Kdyby se autor od tohoto stylu odprostil a jen tak to prevypravel z pohledu hlavnich postav bylo by to lepsi.Ale cetlo se to rychle.
S tichym souhlasem 30% tento pribeh me neoslovil. Nemohla jsem se do toho vubec zacist. Jedna se o pravnika majora,ktery musi vysetrit nejake nesrovnalosti pri bojich mezi srby a albanci a usa vojaky co by vypomoc albancum. Tato temata z vojenskeho prostredi jdou trochu mimo me.

26.08.2019 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Ctiva kniha, takovy mam rada,ne moc omacky kolem,ale hned k veci,takze je to precteny suby dub.Ale humoru tam tedy moc neni,spis takove pousmani.

15.08.2019 4 z 5

Kořist / Tři týdny v Paříži / Nadobro ztracený / Šumící vánek Kořist / Tři týdny v Paříži / Nadobro ztracený / Šumící vánek Michael Crichton

Tri tydny...50% tato kniha me moc nezaujala,byla takova predvidatelna.4 holky se nepohodnou na skole,pak se rozjedou do svych domovin a po 7letech se maji opet setkat.Kazda resi sve partnerske problemy.Nakonec se setkavaji na narozkach sve mentorky a davaji se zas do kupy a pak vsem 4 holkam najednou vyjdou jejich vztahy a vsechno se naraz vyresi. No proste sladarna.
Kořist...100% - Mně se to pěkně četlo, žádný zbytečný omáčky kolem, i když Kořist bych tuto knížku nenazvala, to je trochu zavádějící. Sci-fi jak má být.Nová technologie se opět vymyká kontrole, uniká z výzkumného centra, rozmnožuje se a šífuje se do pozic a různých forem. Jsou to jen nanočástečky, které se ale samy učí jak lovit a živí se z mrtvol, ze kterých si samy vytvářejí zase mikroorganismy a rostou. Do boje vyráží manžel od hlavní vědkyně, která se mu zdá "divná", ale to jen částečky ovládly její tělo.
Nadobro ztracený...100% příběh o dvou bratrech(starší čelí obvinění z vraždy sousedky a proto utíká a ukrývá se nebo jej mají za mrtvého), po pohřbu jejich matky se opět otevírá otázka, zda-li její syn stále žije a ukrývá se. Mladší bratr začně pátrat i spolu se mladší sestrou od zavražděné sousedky. Začnou na povrch vylézat otázky zda-li byl jeho bratr takový, za jakého jej měl, zjistil, že se dal na drogy, které taky distribuoval, dal se do kupy s jedním z nejobávanějších gaunerů, na kterého si políčil i inspektor. Po setkání s ním (vylákáním z díry) zjišťuje i po konfrontaci mladší sestry zavražděné dívky, že se onoho ohavného činu dopustil.

29.03.2019 4 z 5

Mstitel / Flirtování s Petem / Výročí / Podivný případ se psem Mstitel / Flirtování s Petem / Výročí / Podivný případ se psem Frederick Forsyth

Mstitel 100%
Flirtovani s petem 100% - pribeh pojednava o psycholozce,ktera zije bez otce a matku ma v komatu a soubezne o zrzave holce, kterou zneuziva otec a matka na ni kvuli tomu zarli a bije ji. Holka si vymysli pritele, jen aby mela nejaky motiv a odvahu odejit z toho hruzneho prostredi.psycholozka zdedi dum po svem otci, ktery se o ni nezajimal a ona zjisti, ze je vlastne pribuzna s onou zrzatou holcinou. To asi v kostce. ma to jeste nejaka vyusteni, ktera nebudu prozrazovat.
Vyroci 90%-ja detektivky moc nemusim, ale jo bylo to nakonec dobry. Pribeh je o zene, ktera zije s masovym vrahem zen a nepripousti si drobne detaily, ktere nekam smeruji, ale nakonec sama svedci proti nemu. On dostava trest smrti. po x letech ji prijde venovani, na kterem se uvadi, ze nezapomel. Stane se dalsi vrazda a pokus o vrazdu a tato zena zacina patrat, kdo by za tim mohl byt. podezira mnoho osob, ktere se vyskytuji v jejim zivote.
Podivny pripad - necetla

21.02.2019 5 z 5

Akta Golgata Akta Golgata Philipp Vandenberg

Ctiva kniha bez zbytecnych omacek.porad se tam deje neco noveho.autor nam neserviruje jen jeden pribeh,ale od zajimaveho predlozeni spisovateli od samotneho aktera a jeho vlastni vypraveni pribehu.Takze je tam akce,zeny,detektivni zapletka,tajna,cirkev,vysetrovatele a doktor,ktery si nenecha jen tak neco libit a patra na vlastni pest.

08.02.2019 5 z 5

Mstitel Mstitel Frederick Forsyth

Kniha se mi líbila, mělo to drive, plno příběhů najednou, žádná zbytečná omáčka kolem. Cetla jsem zkrácenou verzi a přesto to bylo dostačující.

23.01.2019 5 z 5

Hrdinové ohně / Tango jedna / Svatba v rytmu stepu / P jako pochybnosti Hrdinové ohně / Tango jedna / Svatba v rytmu stepu / P jako pochybnosti Nicholas Evans

Hrdinove ohne 50%
Tango jedna 50% a najednou se z vraha a distributora drog stává neviňátko, to jako vážně? A opět plno omáčky kolem.
Svatba 60% oddychovka,ale musela jsem se nutit ke cteni,vyslovene me to nevtahlo
P - 50% strasne moc popisku,jeste ze jsem cetla jen tuto zkracenou verzi

10.01.2019 4 z 5

Hrdinové ohně Hrdinové ohně Nicholas Evans

Cetla jsem zkracenou verzi a tu jsem taky cetla mezi radky,protoze moc omacky kolem proste nudi.Pribeh dostava smrnc az s vypravenim o Skye a kdyz Connor odjizdi fotit do Afriky.to bylo takove zpestreni.jinak vlastni pribeh byl opravdu predvidatelny od poloviny.

26.12.2018 3 z 5

P... jako pochybnosti P... jako pochybnosti Sue Grafton

Presne tak jak pisi ctenari nize.dlouhe popisy cehokoliv a to jsem cetla zkracenou verzi z nejlepsiho cteni a konec jsem tedy vubec nepochopila.kdo ho vlastne zabil?Vlastni patrani me bavilo.takze 50%

18.12.2018 3 z 5

Tatínkova holčička / Zázračný rok / Poslední detektiv / Čas návratu Tatínkova holčička / Zázračný rok / Poslední detektiv / Čas návratu Mary Higgins Clark

Tatínkova holčička - 100% - napínavé čtení, příběh pojednává o sestře zavražděné, která se i po 20 letech obviňuje za to, že její sestra mohla ještě žít, kdyby včas upozornila otce, kam její sestra šla. Po zjištění, že její usvědčený vrah bude propuštěn, a že chtějí vyvolat nový soudní proces na očištění jeho jména, tak se pouští na vlastní pěst, se zkušenostmi jako investigativní novinářka, do pátrání po dalších průkazních věcech, které by proces zvrátili. Dostává se však do nebezpečné situace, když všechny nalezené stopy uveřejňuje na svém webu. Kniha je velmi čtivá.
Čas návratu - 100% - kniha také rychle čtivá, tak akorát k bazénu či na dovču -Anna se zapřisáhla, že domů už se nevrátí kvůli sporům, které mívá se svou tetou Rosou. Rodinné okolnosti jí přimějí k tomu,aby vypomohla tetě s chodem restaurace. Proto tetě slíbí, že zůstane do pozvednutí návštěvnosti a pak zase odejde. Jejich vztah má zůstat čistě pracovní. Zůstává v jejich starém domě, který chce zrekonstruovat a pak prodat. Sem tam jí vypomůže Mason, který je uzavřený sám do sebe i kvůli jeho zohyzděné tváři a útěchou mu je příroda a ptáci. Zajímavostí v knize je i proložení formou dopisů, které si píší Anna s Masonem.
Zazracny rok - 95%.
Kniha pekna,ktera vraci do minulosti,do vesnice zavlecou mor z mesta.A vesnicane odprisahnou,ze dobrovolne neopusti vytycenou hranici,aby se mor nesiril,byt i vedi,ze obetuji sve zivoty.vesnicane se musi potykat se zlobou, zasti, pomatenosti, zbabelosti i fanatismem, ale i s odhodlanim,pomoci, soucitem.knize jsem dala o 5% mene kvuli konci.Autor zase vykresluje,jak jsou ti muslimove dobrosrdecni.No mozna bejvavalo.
Posledni detektiv 100%
Pike a Elvis jsou kamaradi z armady a vzdy si radi vypomuzou,kdyz druhemu hrozi nebezpeci nebo je ve srabu.Elvisovi unesou decko,ktere mel na hlidani od sve pritelkyne.Postupne zjistuje nove stopy a patra kdo je za tim,nebot to mela byt odplata za jeho ciny,ktere pry spachal. To byste ani necekali,kdo za tim unosem stoji.Pekna,ctiva kniha.

17.11.2018 5 z 5

Ochránce / Tanec v přítmí / Opravdové zlo / Čarovná zahrada Ochránce / Tanec v přítmí / Opravdové zlo / Čarovná zahrada Julie Garwood

Ochránce - 80% - Jak již název napovídá, jedná se o osobního strážce bohaté holky, která se ocitla v nepravý čas na nepravém místě a způsobila autonehodu. Několikrát se jí pokusili zabít, proto je najmut Pike, který však jen neodráží útoky a nestěhuje se z místa na místo, snaží se i po vlastní ose vypátrat, kdo za tím vězí. Pomáhají mu jeho dlouholetí kamarádi od policie. Nakonec se zjistí, kdo si jde za vlastním a pro peníze zradí. Na příběhu mě jen iritoval ten neskutečně přesný popis. Šla na záchod, vyčůrala se, oblékla se atd., proto za 80%, jinak příběh byl poutavý.
Tanec v přítmí-40%. Zpočátku se do příběhu ne a ne začíst, až po přečtení asi 3kapitol příběh dostává nějaký směr. Představitelka se díky zvědavosti a popichování od svých blízkých vydává do malého městečka, neboť by se tam měla setkat se svým dalekým příbuzným. Ten jí pověděl, že bádá o historii jejich rodu a že má zajímavé poznatky a dovolí jí okopírovat si jeho archiv. Příběh dostává nečekaný zvrat, kdy je onen podivín nalezen mrtev v jejím autě. Ale nechápu proč název Tanec v přítmí, dále nevím proč ten nečekaný přepis příběhu. Upoutalo mě, že se bude něco dít s minulostí těch rodů až do přítomnosti. Je tam třeba nějaká zmínka o pokladu, ale že do toho autor zaplete ještě nějakou další osobu, o které padla možná tak jedna věta. No bylo to zahrané dosti do autu.
Opravdove zlo 100%- tuto detektivku vrele doporucuju.je ctiva od zacatku do konce.Jen mi bylo lito tech zviratek,kteri jsou urceny k pokusum.Je hrozny, jakym pravem clovek rozhoduje o zivych tvorech.Co je lidstvo za tvory? Je az desivy z ceho si lidi neudelaji byznys. Smrt manzela na prani,jen abych se s ni/nim nemuseli rozvadet,protoze by trovalo moc dlouho,vzali by si moc penez,kvuli opatrovnictvi.Kam ten svet speje?
Čarovná zahrada-100% - téma: láska, napětí, soudržnost, rodina, um, zvlášnosti.

30.10.2018 4 z 5