Doktore, to bude v cajku!

Doktore, to bude v cajku! https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421654/bmid_doktore-to-bude-v-cajku-ZVu-421654.jpg 4 37 8

Irish Country série

Jsme-li už staří známí, vítejte zpět. Jste-li noví čtenáři, vítejte do naší velké rodiny. Doktoři Fingal O'Reilly a Barry Laverty a svérázní občané městečka Ballybucklebo vám přejí, abyste si užili další díl doktorské série z irského venkova. Budeme sledovat další osudy obyvatel malebného městečka, tentokrát vše začne požárem – shoří dům rodiny Donnellyových. Julie, nám dobře známý šibal Donal i jejich tři holčičky vyváznou se zdravou kůží, ale… nemají kde bydlet. Zdánlivě bezvýchodná situace se začne rozmotávat a… jak to dopadne, to už si přečtete. Neopomeneme ani život našich hlavních protagonistů: doktor O'Reilly je šťastně ženatý, starého věrného přítele Guinnesse nahradil mladý retrívr Kenny a doktor se dál oddává své zálibě – honu na bažanty, na které ho pravidelně zve markýz z Ballybucklebo. Zato mladý pár Lavertyových má problémy. Barry a Sue už jsou spolu přes rok a dítě, na které se oba moc těší, stále nepřichází. Pomůže jim lékařská věda? Nebo vše vyřeší sladká dovolená v Paříži? Musíme být trpěliví a držet jim palce. V tomto díle se autor dotkne i politické situace v Irsku na konci šedesátých let minulého století. Na pozadí politických a náboženských svárů ukazuje ekumenickou pospolitost obyvatel Ballybucklebo, kteří se semknou, aby pomohli sousedovi v nesnázích.... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Leda

An Irish Country Cottage , 2019

Booky84
02.03.2024 4 z 5

Další setkání s oblíbenými hrdiny, i když tentokrát mi přišla kniha taková smutná a vážná, ale střípky naděje tam byly také. Uvidíme, co přinese příští díl.

mia.com
17.07.2023 3 z 5

Bohuzel je tento dil vaznejsi, prptoze tam autor zakomponoval realne deni tehdejsiho Irska. A celkove mi i zapletky prisly vetsinou smutnejsiho razu.

Katka2382
17.10.2022 3 z 5

Tenhle díl nebyl zrovna odpočinkový.

bekule
22.03.2022 5 z 5

Tuhle sérii miluji, vždy když potřebuji pohlazení po duši ,Fingal a spol nezklamou.

princeznaaura
17.08.2021 odpad!

nezaujalo ani téma, ani jak je psáno

pepa4081
28.07.2021 4 z 5

Výborné čtení, jako vždy. Všechno, co mám na téhle sérii rád. Vřele doporučuji.
Velmi uspokojivé.

Slunik127
11.04.2021 5 z 5

Moje oblibena saga! Miluji knihy z lekarskeho prostredni. Tohle se krasne cte, prijemna beletrie s milym dejem, postavami, ktere si zamilujete, se zapletkami jak z opravdoveho zivota. A navic se toho hodne dozvite nejen z oblasti mediciny, ale I historie Irska. Tento Dil se zabyva mym oblibenym tematem problemu s pocetim.

hapac
18.02.2020 3 z 5

Příjemný návrat, mám ty lidičky ráda.