Kdo tě zná

Kdo tě zná https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15844/kdo-te-zna-15844.jpg 4 113 17

Nolanová nadevše miluje čtyřletého syna Jacka. Aby ho uchránila, tají před všemi svou minulost. Jako dítě totiž nešťastnou náhodou zastřelila vlastní maminku při pokusu bránit ji před násilnickým otčímem. Tu strašnou událost, která by mohla synkovi zničit život, neprozradila ani manželovi Alexovi. Právě on jí k narozeninám věnuje zvláštní dárek: dům, ve kterém se hrůzy jejího dětství odehrály. Celia je odhodlána předstírat spokojenost, ale nejsou to jen vzpomínky, které ji děsí. Začnou se dít prapodivné věci...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Alpress

No Place Like Home , 2005

Micha-Él
02.05.2024

Pokud pominu naprosto na hlavu postavený děj (proč by se, proboha, někdo nastěhoval do domu, kde prožil takovou hrůzu???!!!), je zápletka průhledná od prvních dvaceti stránek. A to už je co říct, protože se v odhadu děje většinou netrefím! Prostě to je příšerná blbina, které nebudu věnovat svůj čas. Přečetla jsem začátek a konec a mám od "královny napětí" na hodně dlouho pauzu.

čef
26.01.2023 4 z 5

V díle autorky určitě je tato kniha to lepší. Příběh je vcelku uvěřitelný, i když v závěru musíme leccos spolknout, ale také nic moc přes čáru. Velkým kladem je hladká čtivost, není zde tolik postav, ani dlouhé promluvy a nekonečné dialogy, jako v některých jejích dalších románech. Hodnotím tedy jako lepší než jenom dobré.

laura
04.05.2021 5 z 5

Wow. Úžasný příběh. Možná trošku předvídatelné, i tak ale skvělé. Čtivé a nabité napětím tak, že neodložíte, dokud nepřečtete poslední stránku...

Alienn
09.04.2020 4 z 5

Velmi čtivá a napínavá detektivka, rozhodně doporučuji.

hanča34
31.03.2020 3 z 5

trochu předvídatelné

DK197
18.01.2019 3 z 5

Knížka se četla naprosto skvěle. Ačkoli originalita šla k závěru do kytek. Proč to vždycky odskáče ... ? Navíc zápletka o vraždě jejího otce byla dlouho předvídatelná... Ale i když tušíte, stejně čtete do konce, abyste zaplnili chybějící dílky. Což ne hned tak někdo dokáže, abyste četli, a chtěli číst, i když to má své mouchy.

Ano, líbilo se mi to. 3 - 4 hvězdičky a předpoklad, že si přečtu něco dalšího.

princeznaaura
14.03.2018 4 z 5

ČEtla jsem zkrácenou verzi v sérii Nejlepší světové čtení. Ty mám nejradši, protože omáčky kolem stejně přeskakuji. Četlo se dobře, vyústění jiné než jsem čekala.

Ika1204
05.11.2017 3 z 5

Čtivá nenáročná detektivka. Dobře se četla díky krátkým kapitolám. Dávám 3 hvězdy.

Len2očka
30.10.2017 4 z 5

Ano,kniha se mi četla dobře.

ArwenAragorn
16.10.2017 5 z 5

Nenáročná čtivá oddechová detektivka. Je moje první od autorky a ráda si přečtu i nějakou další její knihu.

renataab
03.08.2017 3 z 5

Kniha se četla sama, ačkoliv od začátku bylo rozuzlení předvídatelné. Byla jsem napnutá, co se odhalí mezi tím ještě nového. Jen mě udivovaly časové údaje - hrdinka přišla na zásadní výslech ve čtyři a ve čtyři deset už odcházela, aby její synek nezůstal dlouho bez ní; někam se přemisťovala autem a za chvilku už se vracela. Buď se to všechno odehrávalo na max. 2 km čtverečních nebo autorka časové údaje podcenila.
Ráda si od autorky něco přečtu dalšího.

Ben Nevis
27.03.2015 4 z 5

Ze začátku jsem byla nadšená logickým chováním hlavní postavy i originalitou příběhu. Je to důstojná detektivka, napínavá až do konce. Trochu mi to připomíná Midsomerské vraždy, kde se to hemží drbnami a všichni se pomalu znají. Bohužel musím strhnout hvězdičku za to, že logika šla do kytek, aby bylo co nejvíce vražd.
Moc se mi nelíbil záporák, co je typ postavy, která znásilní vaši maminku a ještě udělá potřebu na hrobě vaší babičky.

To se mi na detektivkách nelíbí, že postavy začnou z ničeho nic vraždit jako pominuté, zatímco na veřejnosti jsou to miláčkové národa a každý jim fandí.

andream
24.03.2015 4 z 5

Za mě půměrná detektivka, ke konci předvídatelná , vadila mi absence charakterů postav, nicméně četla se dobře a jako nenáročnou četbu můžu doporučit.

Michnicka
14.12.2013 5 z 5

Velmi velmi povedené! Napínavé, četla jsem jí teprve jako druhou knihu od této autorky a jdu si vyhledat všechny, protože nechci ani jednu vynechat.

Evička
14.11.2012 5 z 5

Další super knížka od oblíbené super spisovatelky. Od začátku čtivá a napínavá. Moc doporučuji...

anarin
05.05.2012 5 z 5

Velice napínavá knížka, do konce jsem nevěděla jak to dopadne, také doporučuji.. :-)

Buranka
18.04.2012 5 z 5

V knihovně sem pro ni prostě jen tak sáhla a vzala si ji, nečekala jsem od toho nic extra...Jakmile jsem začla číst okamžitě sem byla pohlcena ...Naprosto nepředvídatelná...a krásně se čte ...Doporučuji :))