premacech premacech komentáře u knih

Tutanchamon: Století záhad a objevů Tutanchamon: Století záhad a objevů Miroslav Bárta

Tohle je naprosté MUST pro každého, kdo se trochu zajímá o historii Egypta. Z knihy jsem opravdu nadšen. Nečekal jsem to. Informace jsou podle posledních objevů, podrobné, chytlavě napsané. Například o Haremhebovi jsem se dozvěděl spoustu nových informací. Pro mě osobně tuto knihu řadím k nejzajímavějším nejen o západním břehu Nilu v Luxoru právě proto, že doplňuje mé znalosti přímo z místa. Autorova poznámka o letních 50-ti stupňových teplotách v Údolí je pravdivá, ale i tak se tam dá fungovat. V hrobkách je příjemných 40, takže se tam dá zchladit :).
Informačně velmi obsáhlé, podané velmi čtivou formou. K této knize se budu ještě mnohokrát vracet. Z knihy na Vás dýchá atmosféra že autor toho opravdu hodně ví a hlavně ho to baví.
Ano, děkuji, píši si na seznam další návštěvy ve VK, KV57.

31.12.2022 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Velmi velké překvapení. Do jiný žánr, než je člověk zvyklý, ale překvapilo mě, jak mě to bavilo. Hloubka postav je perfektní a to je to, proč mám rád tohoto autora a proč ho jeho díla tak odlišují od ostatních. Bavila mě to a to dost! Jízda na konci (po pomalejším začátku se konec hodně zrychlí) je možná až trochu moc, ale to vůbec nevadilo. Přečtení opět trvalo jen pár dnů (skoro bych řekl hodin). Druhý díl je již zakoupen a čeká.... 95%

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Hodně hustá atmosféra. Hodně. Dokonce bych se to nebál popsat slovem "hnusná". Konec dost nepříjemný, tedy výborný :). Jedním slovem paráda!

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Poprvé jsem ji přečetl špatně a nelíbila se. Podruhé (2015) to bylo něco jiného. Pekelná jízda! Viď, Jonesy? Super atmosféra, takovéhle příběhy mě hodně baví. 95%.

Dolores Claibornová Dolores Claibornová Stephen King

Velmi dobre! Psano trochu jinak, zajimave. Necekany vyvoj. Kdo ceka typickeho Kinga, bude asi zklaman. Film take velmi dobry. 90%

Černý dům Černý dům Stephen King

Lepsi nez Talisman. Ma to spravny riz. Jedna z nejlepsich knih, Temna vez je blizko. Bude treti dil? Uvidime.... 98%

27.01.2016 5 z 5

Islámský stát - Uvnitř armády teroru Islámský stát - Uvnitř armády teroru Hassan Hassan

Hodně, hodně, hodně obsáhlá, i když má malý rozsah stran. Čte se velmi poutavě a důkladně popisuje příčiny vzniku dnešní situace. Musíte se ale hodně vracet, abyste pochopili souvislosti. Občas mám pocit, že si autoři vyřizují účty, ale obsahově výborné. Kdo chce vidět popis zabíjení civilistů, pro toho toto opravdu není. Ten at si radši pustí TV Nova. Kdo chce trochu pochopit pozadí vzniku IS a podobných bojůvek, tomu doporučuji se začíst. Dalo hodně práce vytvořit toto dílo. 100%

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Vynikající! Po slabších dnech (Dumma Key, Lunapark) je to zase pěkná jízda. 98%

Svědectví Svědectví Stephen King

Tak to byla zase jízda. Pěkně dlouhá, ale mohla by být i delší. Jedna z nejlepších knih autora. Trochu jsem měl jen problém s některými pasážemi (a postavami), ale jako celek super. 97%.

Temná věž Temná věž Stephen King

Parádní konec. Konec??? ;) Celá série je parádní, tento díl výborný (ale na Čaroděje nemá). Poslední díl 100%, stejně jako celá série. 100% bez debat. Brzy se zase setkáme, Rolande. Brzy...

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

A je to tady! Jedna z nejsilnějších knih vůbec, dokonce bych řekl ze všech, co jsem kdy četl. Jízda od začátku do konce. Jak mě ta Rhea štvala! Svině jedna. Na konci tohoto dílu jsem byl hodně naštvanej a rychle pokračoval dalším dílem. Jasných 100%!

27.01.2016 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Nic jsem od toho nečekal. Rowlingovou jsem naposledy četl dětem nahlas a skončili jsme asi u 4 dílu HP, kdy to už bylo hodně zamotané a blbě se to četlo (nahlas). K Volání jsem se dostal až poté, co v knihovně moc dalších věcí nezbylo a proto očekávání bylo 0. O to více mě zaujal styl vyprávění, postavy jsou barvitě vykresleny. Děj knihy mě vtáhl celkem rychle a hned si mě koupil (po Temném létě toto bylo super osvěžení). Konec mě trochu překvapil (najednou to bylo pryč) svou rychostí, kdy ještě 30 stran před koncem není zřejmé, že se blíží rozuzlení (to na mě bylo až moc rychlé). Každopádně je to velmi zajímavá kniha ani tak pro děj jako takový, ale především pro styl vyprávění a popis postav a atmosféru. Další díl si nenechám ujít. Celkem 85%

19.02.2016 5 z 5

Kettlebell Simple & Sinister Kettlebell Simple & Sinister Pavel Tsatsouline

Pěkné! Až tedy na ten nesmyslný formát, který se jednak nikam nevejde a zároveň připomníná skripta. Obsahově je super! Každopádně kniha ani youtube není k tomu, aby podle toho někdo začínal cvičit, aniž by byl zpočátku pod odborným dohledem. Povinnost vlastnit. 100%

01.02.2016 5 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Zacina to jit z kopce. S autorem, s celou serii. Dej komplikovany, pasaze zacinaji byt delsi a nezajimavejsi. Knihu jsem odlozil po velkem boji v cca 75%. Dal uz to nejde, je toho moc a casu malo. 60%

30.01.2016 3 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Kolikrát jsem se vrátil do Lotu. 3x? 4x? A nebude to naposledy. Zase se vrátím. Naprostá klasika. S Callahanem jsem se opět rád setkal (Temná věž), což bylo velmi nečekané. Top10 autora. 100% bez debat.

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Ne, moc mě to nebavilo. Asi se k ní budu muset vrátit. Nesedla. SIce napsané pěkně, ale nekdy se neshodneme. Měl jsem větší očekávání. 70%

29.01.2016 3 z 5

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

S hodinou děsu to byly prvotiny, které jsem četl (před 20 lety, cca) Docenil jsem je až zpětně, kdy jsem je našel v knihovně a znovu se začetl. Výborné! 90%

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Jedním slovem jízda. Hodně bavilo (až nečekaně), jen konec mě trochu překvapil, tzn. vzbudil emoce. Líbilo se mi hodně, opět se někdy vrátím 50 let zpět. 98%

29.01.2016 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Rychle, uderne. Pozor na cikany! :) pribeh ma spad, libilo se mi. Typicka Kingovina. 90%

Přechod Přechod Justin Cronin

Velmi dobre! Nektere pasaze spis zdlouhave, ale celkove super. Chvilemi se blizime Svedectvi. Ale chvilemi naivni. Napinave, dej chytne a nepusti. Celkove velmi prijemne prekvapeni. 90%

27.01.2016 4 z 5