premacech premacech komentáře u knih

Tutanchamon: Století záhad a objevů Tutanchamon: Století záhad a objevů Miroslav Bárta

Tohle je naprosté MUST pro každého, kdo se trochu zajímá o historii Egypta. Z knihy jsem opravdu nadšen. Nečekal jsem to. Informace jsou podle posledních objevů, podrobné, chytlavě napsané. Například o Haremhebovi jsem se dozvěděl spoustu nových informací. Pro mě osobně tuto knihu řadím k nejzajímavějším nejen o západním břehu Nilu v Luxoru právě proto, že doplňuje mé znalosti přímo z místa. Autorova poznámka o letních 50-ti stupňových teplotách v Údolí je pravdivá, ale i tak se tam dá fungovat. V hrobkách je příjemných 40, takže se tam dá zchladit :).
Informačně velmi obsáhlé, podané velmi čtivou formou. K této knize se budu ještě mnohokrát vracet. Z knihy na Vás dýchá atmosféra že autor toho opravdu hodně ví a hlavně ho to baví.
Ano, děkuji, píši si na seznam další návštěvy ve VK, KV57.

31.12.2022 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Nic jsem od toho nečekal. Rowlingovou jsem naposledy četl dětem nahlas a skončili jsme asi u 4 dílu HP, kdy to už bylo hodně zamotané a blbě se to četlo (nahlas). K Volání jsem se dostal až poté, co v knihovně moc dalších věcí nezbylo a proto očekávání bylo 0. O to více mě zaujal styl vyprávění, postavy jsou barvitě vykresleny. Děj knihy mě vtáhl celkem rychle a hned si mě koupil (po Temném létě toto bylo super osvěžení). Konec mě trochu překvapil (najednou to bylo pryč) svou rychostí, kdy ještě 30 stran před koncem není zřejmé, že se blíží rozuzlení (to na mě bylo až moc rychlé). Každopádně je to velmi zajímavá kniha ani tak pro děj jako takový, ale především pro styl vyprávění a popis postav a atmosféru. Další díl si nenechám ujít. Celkem 85%

19.02.2016 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Film jsem neviděl, ke knize jsem přistupoval s tím, že se uvidí. Po pomalejším rozjezdu jsem se nakonec začetl tak, že byl najednou konec. Dobré, ale k pokračování se zatím nechystám. 90%

02.02.2016 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Pěkné. A opět stejně jako např u Dolores Claiborne, Misery a nebo Mlhy, velmi povedená filmová adaptace (s Maxem v hl. roli). Bohužel tady platilo, že jsem film viděl jako první, takže děj nebyl takové překvapení (i s odstupem času), ale i tak to bylo fajn. Atmosféra je naprosto standardně na výši a opět děj postupně graduje. Některé postavy byly velmi nesympatické, což je v pořádku. Závěr přinesl mrazení. 93%

01.02.2016 5 z 5

Kettlebell Simple & Sinister Kettlebell Simple & Sinister Pavel Tsatsouline

Pěkné! Až tedy na ten nesmyslný formát, který se jednak nikam nevejde a zároveň připomníná skripta. Obsahově je super! Každopádně kniha ani youtube není k tomu, aby podle toho někdo začínal cvičit, aniž by byl zpočátku pod odborným dohledem. Povinnost vlastnit. 100%

01.02.2016 5 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Zacina to jit z kopce. S autorem, s celou serii. Dej komplikovany, pasaze zacinaji byt delsi a nezajimavejsi. Knihu jsem odlozil po velkem boji v cca 75%. Dal uz to nejde, je toho moc a casu malo. 60%

30.01.2016 3 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Kniha drzi latku pomerne vysoko, i kdyz se dej zacina lehce zamotavat, zneprehlednovat. I tak je velmi ctiva, 90%

30.01.2016 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Prvni dil je super. Krasne se cte, dej ma spad a vzdy se ctenar tesi, co zas bude. Trochu mi nevyhovuje deleni knihy na kapitoly podle osob. Prvni dil nejlepsi, 90%

30.01.2016 5 z 5

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

Líbilo, hodně. Klidně by mohlo být i delší. 95%

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Kolikrát jsem se vrátil do Lotu. 3x? 4x? A nebude to naposledy. Zase se vrátím. Naprostá klasika. S Callahanem jsem se opět rád setkal (Temná věž), což bylo velmi nečekané. Top10 autora. 100% bez debat.

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Poprvé jsem ji přečetl špatně a nelíbila se. Podruhé (2015) to bylo něco jiného. Pekelná jízda! Viď, Jonesy? Super atmosféra, takovéhle příběhy mě hodně baví. 95%.

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Ne, moc mě to nebavilo. Asi se k ní budu muset vrátit. Nesedla. SIce napsané pěkně, ale nekdy se neshodneme. Měl jsem větší očekávání. 70%

29.01.2016 3 z 5

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

S hodinou děsu to byly prvotiny, které jsem četl (před 20 lety, cca) Docenil jsem je až zpětně, kdy jsem je našel v knihovně a znovu se začetl. Výborné! 90%

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Opět velmi dobrá kniha, řekněme v Top10 autora. Hlavní hrdina mě dostal, špatně se mi s ním loučilo. Zase (u těch nejlepších knih to platí u všech) to bylo hodně o emocích. 97%.

Hodina děsu Hodina děsu Stephen King

První ze dvou knih, které jsem od autora četl (cca 25 let zpět). Trochu mě to vyděsilo a tak to má být. Povídky jsem docenil až zpetně. 90%

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Temná věž je moje asi nejoblíbenější kniha (mnohologie) vůbec, takže příběhy postav z ní jsou nutností znát. Trochu jiný žánr, ale líbilo nad očekávání. 95%

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Jedním slovem jízda. Hodně bavilo (až nečekaně), jen konec mě trochu překvapil, tzn. vzbudil emoce. Líbilo se mi hodně, opět se někdy vrátím 50 let zpět. 98%

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Velmi velké překvapení. Do jiný žánr, než je člověk zvyklý, ale překvapilo mě, jak mě to bavilo. Hloubka postav je perfektní a to je to, proč mám rád tohoto autora a proč ho jeho díla tak odlišují od ostatních. Bavila mě to a to dost! Jízda na konci (po pomalejším začátku se konec hodně zrychlí) je možná až trochu moc, ale to vůbec nevadilo. Přečtení opět trvalo jen pár dnů (skoro bych řekl hodin). Druhý díl je již zakoupen a čeká.... 95%

29.01.2016 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Oceni hlavne bezci ;). Nesmis se dostat pid minimalni rychlost, jinak koncis. Koncis rychle, vyhrava pouze jeden. 95%

27.01.2016 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Rychle, uderne. Pozor na cikany! :) pribeh ma spad, libilo se mi. Typicka Kingovina. 90%

27.01.2016 5 z 5