ponti ponti komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Čte se opravdu lehce, na to jak nelehké osudy líčí, až příliš lehce. Většinu času jsem měla pocit, že čtu trošku drsnější verzi Večerů pod lampou. Přitom by se dal ze všech historických událostí a životních zvratů vytěžit opravdu hutný příběh.

28.08.2019 3 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Téma, vypravěčský styl, propojení s nedávnou historií naší země se mi líbilo. První dvě třetiny fakt skvělé, ale ke konci jakoby docházel autorce dech.

30.05.2019 5 z 5

Jako bychom dnes zemřít měli Jako bychom dnes zemřít měli Miloš Doležal

Díky za tuto knihu... NESMÍME ZAPOMENOUT!

28.12.2017 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Krásná, dojemná... Polykám slzy a dávám 5*!

20.11.2016 5 z 5

O líné babičce O líné babičce Alena Kastnerová

Pobavila děti i rodiče. Povedený kousek. ;o)

09.12.2015 5 z 5

Po Staříkovi jsem se obávala, že mě autor už nemůže stejně pobavit, a mýlila jsem se. První dvě třetiny jsem se bavila docela dost. Ale poslední třetina se mi nekonečně vlekla.

25.05.2015 3 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Pěkné zakončení trilogie. Nejvíc se mi ale líbil Muž z ostrova Lewis. A ano: také už mě nudily nekonečné popisy meteorologických podmínek.

20.01.2015 4 z 5

Kouzelný kalendář Kouzelný kalendář Jostein Gaarder

Vánoční atmosféra, tajemství, poučení, ... Posloucháme s dětmi audio zpracování a má veliký úspěch. Úžasný, kouzelný zážitek!

20.12.2014 5 z 5

Dobrodružství pavouka Čendy Dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Úžasná kniha s nádhernými ilustracemi, momentálně naše nejoblíbenější. Už se moc těšíme, až Ježíšek přinese pokračování. ;o)

16.12.2014 5 z 5

O čertovi O čertovi Pavel Čech

Krásný příběh s nádhernými ilustracemi, naše děti ji mají moc rády. A stejně tak pavouka Čendu.

16.12.2014 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Krásná, poutavá, obohacující kniha.

29.08.2014 5 z 5

Nevěděla jsem co očekávat a kniha mě nadchla. I když jsem párkrát měla pocit, že děj trošku vázne, vzápětí mi to bylo vynahrazeno nějakým dobrým fórem. Myslím, že příznivci Járy Cimrmana si přijdou na své.

15.01.2014 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Velmi silný, krutý příběh. Ještě teď se mi tají dech.
Oceňuji pečlivost a energii, kterou autorka věnovala přípravě knihy, včetně absolvování vzpomínkového pochodu do Pohořelic.

05.09.2013 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Nevím zda je to tím, že je to prvotina, ale tohle mě nebavilo. Seznámení se s austra(á)lskou kulturou knihu ozvláštnilo, ale jinak jsem zklamaná. Sérii hodlám dočíst, tak uvidíme co Švábi. ;o)

05.09.2013 3 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Neuvěřitelné, jak silné emoce a příběhy se dají vyjádřit tak strohým slohem. Výborná.

12.03.2013 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Tolik jsem se na knihu těšila, a nakonec jsem jí nepřečetla. Na vyprávění v přítomném čase bych si asi i zvykla, ale ty hysterické nevěrohodné postavy mě strašně štvaly. Celých 120 stránek (dál jsem se nedostala) jsem měla pocit, že čtu opsanou slohovku, do které autoři vpravili svoje nápady, aby nebylo poznat, že opisovali. Vznikla akorát přeplácaná slátanina... Škoda.

08.03.2013 1 z 5

Živá voda Živá voda Marcel Pagnol

Nádherná, dojemná kniha s barvitými popisy přírody, osobností, osudů... Krásná.

06.03.2013 5 z 5

Jak voní tymián Jak voní tymián Marcel Pagnol

Milé, oddechové čtení, pohladí a pobaví.

06.03.2013 5 z 5