planet129 planet129 komentáře u knih

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Možná mé hodnocení ovlivnil fakt, že jsem četla knihu v originále, z něhož (dle mého názoru) jde víc cítit Wilde a prostředí viktoriánské Anglie, ale dílo mě naprosto pohltilo svými myšlenkami a atmosférou a už teď je mi jasné, že se k příběhu ještě někdy vrátím

23.10.2020 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Skvěle napsaný, emotivní a hlavně smutný příběh o tom, jak je těžké přiznat si pravdu, či ji jen vyslovit. Opravdu nemám slov. Mohu jen doporučit!

23.04.2017 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

TOHLE JE TAK SKVĚLÁ KNIHA!!! Nemůžu skoro ani mluvit.. to si prostě musíte přečíst!
(upozorňuji, že to není pro každého)

13.07.2018 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Tak to bylo opravdu něco! Nic jsem od knihy neočekávala, protože videohry nehraji. Nakonec mi ta neznalost videoher při čtení nevadila. Příběh je hodně čtivý, jen rozjezd se trochu táhne. autor vymyslel opravdu skvělou zápletku, sympatické charaktery a mnoho a mnoho dalšího! Příběh je napínavý a stejnojmenný film na motiv této knihy je taktéž skvělý!

10.04.2018 5 z 5

Espressologie Espressologie Kristina Springer

Střašně se mi líbil nápad autorky vymyslet postavu, která dává lidi dohromady podle jejich oblíbené kávy. Ale samotný příběh mě moc neohromil. Je to skvělá oddechovka, kterou jsem četla jak jinak, než u kávy :)

16.04.2017 3 z 5

Neobyčejní Neobyčejní V. E. Schwab (p)

Chápu, proč je kniha tak populární, ale mě to nijak neohromilo...

02.09.2018 2 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Tak tohle bylo fakt super! Příběh je neuvěřitelně poutavý a detailně vykreslený. Při pár momentech jsem skoro brečela... prostě to stojí za to!

13.07.2018 4 z 5

Ostrov lhářů Ostrov lhářů Emily Jenkins

Neuvěřitelná nuda. Celou dobu se nic nedělo a pak hlavní hrdinka na závěr vychrlila celou zápletku, která stála za nic

02.06.2018 1 z 5

Francouzská jízda Francouzská jízda Ivana Peroutková

Tak za mě hodně slabé... Čekala jsem úplně něco jiného. Při čtení mi vadil autorčin styl psaní, který se velmi podobal líčení. K autorce se nejspíš už nevrátím

13.05.2018 1 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Nelze popsat slovy

27.11.2017 5 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Příběh je opravdu skvěle napsaný. V knize jsem ocenila krátké kapitoly i ilustrace. Opravdu nevím, co bych o knize řekla, snad jen to, že je opravdu skvělá a stojí za přečtení

03.09.2017 5 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Začátek - skvělý, prostředek - matoucí, konec - dobrý. Asi takhle bych vyjádřila pocity z této knihy. Možná je to tím, že jsem měla vysoká očekávání, ale kniha mi nesedla

03.08.2017 2 z 5

Harryho Pottera jsem nikdy nečetla a nejradši bych si dala facku, že jsem se do těchto knih nepustila již dříve. Je to opravdu skvělá kniha! A ty ilustrace jsou prostě božské...

06.07.2017 5 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Mně se kniha moc nezamlouvala, čekala jsem od ní víc. Musím přiznat, že už od začátku mě všechny hlavní postavy opravdu štvaly. Navíc mi to hrozně připomínalo Harryho Pottera. Prosím nezlobte se na mě :D

08.06.2017 3 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Detektivky nemám vůbec ráda, ale tahle je výjimkou. Již od druhé kapitoly jsem tušila, kdo je vrahem, ale to mne od čtení neodradilo. Velmi se mi líbil nápad vraždit oběti podle říkanky. Tomu já říkám propracovaný děj!

16.05.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Tak teda klobouk dolů. Kniha mě neskutečně bavila a opravdu by mě zajímalo, jak si mohla autorka zapamatovat jména všech postav a opravdu obdivuji to, jak autorka dokázala všechny příběhy vzájemně proplést. Vřele doporučuji!

16.04.2017 5 z 5

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Rozhodně doporučuji přečíst, než půjdete na tuto skvělou hru do divadla, nebo než si přehrajete záznam z ND. Bylo pro mě vělmi obtížné tuto knihu číst, jelikož Sluhu dvou pánů (tím myslím předem zmiňovaný záznam z ND) znám (a opravdu nelžu) celého nazpaměť a číst knihu, když dopředu víte kdo co řekne je velmi nepříjemné :D doufám že se to nikomu nestalo (či nestane). Knihu samozřejmě vřele doporučuji!

16.04.2017 5 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Stále si říkám, co to sakra bylo. Dopředu jsem uhodla, co se bude dít dál, hl. hrdinka mi lezla na mozek a místy se vyskytovalo klišé. Už na začátku máte přímo pod nosem, jak se příběh bude dál vyvíjet, ale autora to okecávala a je z toho 400 stran.. Abych nebyla jen kritická, četlo se to krásně a hrozně se mi líbilo zamyšlení nad otázkou, proč je havran jako psací stůl

02.09.2018 2 z 5

My ostatní tu prostě žijem My ostatní tu prostě žijem Patrick Ness

Chápe někdo, o co v knize jde? Já na to nemůžu přijít... Pro mě je to spíš zklamání. Dlouho se mi trvalo začíst a (nejspíš) jsem měla vysoká očekávání. Autorův styl psaní je však příjemný a promyšlenost jednotlivých charakterů obdivuji

19.05.2018 2 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Na poměry autorky jsem čekala něco mnohem lepšího, série Měsíčních kronik je jedna z mých nejoblíbenějších, a proto jsem předpokládala, že z povídek budu nadšená. No, opak je pravdou...
Strážkyně - Bylo zajímavé se dozvědět více informací o tom, jak Michelle chránila Cinder. Povídka s četla dobře, ale i tak mi tam něco chybělo
Závady - Jedna z nejlepších povídek. Cinder mi bylo opravdu líto... Ale jak u povídky Strážkyně, prostě už známý příběh rozebraný do hloubky.
Královnina armáda - Možná to bude tím, že moc nemusím Vlka, ale tohle mi prostě nesedlo. Ze začátku mi přišlo, že byl Vlk povrchní, a to doslova. Pak už to šlo z kopce.
Carswellův průvodce za štěstím - Marisso, co jsi to udělala? Napsat takovou povídku o mém milovaném kapitánovi... Musela jsem se do toho nutit a hlavně nechápu, proč autorka popisovala tuhle část jeho života. Velké zklamání...
Až přejde slunce svit - Opět, vše co se tu odehrálo už známe, jen se zajelo do detailů
Princezna a strážce - To už je tu zase? Ok, opět známý příběh rozebraný dopodrobna
Malá androidka - Oceňuji, že autorka do souboru povídek vložila příběh, který s hlavní linií Měsíčních kronik nemá nic společného. Nápad na retelling malé mořské víly se mi líbil, ale špatně se četl.
Mechanička - Tak doufám že už naposledy... Známý příběh rozebraný dopodrobna. I když je to popis prvního setkání Cinder s Kaiem z jeho pohledu, nebylo to nic extra.
Něco starého, něco nového - A to nejlepší nakonec! Za mě opravdu nejlepší povídka!

05.05.2018 3 z 5