Peťulka8 Peťulka8 komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. :-)

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

R.U.R je nádherná kniha, kterou jsem přečetla několikrát. Je to nadčasové dílo - sice kratší, ale vůbec to nevadí. Všem plně doporučuji.

09.03.2017 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Nádherná sbírka básní :-)

12.03.2017 5 z 5

Tři mušketýři Tři mušketýři Alexandre Dumas, st.

Tři mušketýři jsou klasika, je to skvělá kniha plná dobrodružství a přátelství. :-) Příběh je úžasně promyšlený a je v něm mnoho zajímavého.

09.03.2017 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Knihu jsem četla v rámci povinné četby a vůbec mě neoslovila. Děj mi přišel nudný a zdlouhavý.

22.02.2017 1 z 5

Nikola Šuhaj loupežník Nikola Šuhaj loupežník Ivan Olbracht (p)

Příběh Nikoly je úžasný. Ze začátku jsem se knihy bála, ale opak je pravdou. Byla jsem příjemně překvapená, jak autor skvěle popsal okolí děje.

22.02.2017 5 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Skvělé zakončení trilogie. Velmi napínavá kniha, plná napětí a strhujících momentů :-) Vřele doporučuji

07.05.2018 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Knihu jsem měla přečtenou za dva dny, je velice napínavá a originální. Děj je děsivý, ale zároveň na konci knihy dojemný.

08.01.2017 4 z 5

Revival Revival Stephen King

Moje první knížka od Kinga, četla se mi špatně. Děj byl nezajímavý a slabý.

07.01.2017 2 z 5

Lazarovy ženy Lazarovy ženy Marina Lvovna Stěpnova

Musela jsem se hodně přemáhat, abych tuto knihu dočetla. Daný žánr a styl psaní mi absolutně nesedl.

12.08.2017 1 z 5

Útěk do samoty Útěk do samoty Nicholas Sparks

Sparks mě jako vždy nezklamal, kniha je velmi pěkně napsaná :-)

06.07.2017

Kniha mi přišla trošičku zdlouhavá, ale má velmi napínavý a zajímavý děj. Všem čtenářům, kteří mají rádi dobrodružnou a fantastickou literaturu doporučuji :-)

27.06.2017 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Nádherná sbírka balad, kterou jsem četla několikrát a nikdy mě neomrzí. Balady jsou krátké a velmi čtivé. :-)

12.03.2017 5 z 5

Slezské písně Slezské písně Petr Bezruč (p)

Básničky zrovna dvakrát nemusím a zrovna tato sbírka mě vůbec nenadchla. Dočetla jsem ji jen, protože je to povinná četba.

22.02.2017 1 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Zábavní divadelní hra s romantickou zápletkou. Knihu jsem shlédla i v divadelním provedení, což je též skvěle zpracované. Mohu jen doporučit.

22.02.2017 5 z 5

Výborná kniha se zajímavým dějem.

08.01.2017 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Kniha má velmi zajímavý děj a výborně se čte. Super kniha :-)

07.01.2017 3 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Podle mě nejlepší kniha z celé série o HH.

18.08.2018 5 z 5

Stalkeři Stalkeři Paul Finch

Krásná kniha, už se těším na pokračování.

20.05.2018 5 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Kniha je napínavá od začátku až do konce. Je zde velmi dobře zachycena závislost na touha po knihách. Kniha se mi moc líbila :-)

20.05.2018 5 z 5