pestas pestas komentáře u knih

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Pro me je toto druha kniha od teto autorky a opet musim rict, ze skvela prace. Prvni jsem cetla Vyhnani Gerty Schnirch a mrazilo me z te knihy.... A ted Zitkovske bohyne. Zacatek knihy je az skoro pohadkovy, clovek by se na Kopanicich chtel prochazet po kopcich mezi roztrousenymi chaloupkami.... Pak prichazeji zvraty a necekane udalosti, odkryvaji se zvlastni tajemstvi.... Silna kniha, i kdyz pro me jako krestana je trochu nemozne spojeni bohovani se silne vericimi lidmi, ale nerikam, ze to neni mozne, jen si to neumim predstavit, ale kazdy kraj ma sve zvlastnosti, tak treba i toto mezi ne patri. Opet krasna a silna kniha, u ktere si clovek rika, co vse se drive delo, jak to ovlivnovalo mysleni a chovani lidi a jak by se asi ti lide chovali nebyt treba daneho rezimu, valky..... Skvela prace

09.08.2019 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Velmi verne napsany pribeh, ktery vas vtahne do nelehkeho zivota horiniku a jejich rodin na Karvinsku, clovek mel uplne pocit, ze je soucasti danych osudu a rodin, i jsem se obcas pristihla, jak ctu se zatajenym dechem, jindy jsem se usmivala az pohadkove vykreslenemu vyjevu, s napjetim cekala s postavami kterych se cekani tykalo.... proste kniha mela vse, co ma podle mi pekna kniha mit

19.05.2020 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Napínavé, velmi dobře se to četlo, děj měl spád a do konce knihy jsem byla napjatá.

10.04.2020

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Ufff, co na to rict. Neskutecne silny pribeh (potazmo pribehy), ze kterych az mrazi a clovek si rika, jak to vse mohly ty zeny zvladnout.

22.10.2018 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Precteno temer jednim dechem. Lale mi byl povahove hrozne sympaticky. Silny pribeh plny hruz, lasky, odhodlani....

04.05.2020 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Tak této knize nemám co vytknout. Přesně asi můj styl, četla se skoro sama, jen těžko jsem ji odkládala, když jsem musela. Čtivé, spousta cestiček a kliček a pro mě nečekaný závěr.

18.04.2020 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Moje prvni kniha od Kinga a ac sci-fi nemusim, tak tady to se mi moc libilo. Dokonale vykreslene povahy lidi, charaktery, ukazka jak ve vyhrocene situaci funguje psychika a jak davove chovani. Bezpaterni tvor touzici po moci, ktery vyuziva krizi ve svuj prospech - presna ukazka hodne lidi dnesni spolecnosti (alespon dle meho nazoru). Neuveritelnej spad, i kdyz par pasazi mi prislo zdlouhavych, ale nic zasadniho. Myslim, ze dojem z teto knihy se mnou bude jeste hodne dlouho.

17.08.2018 4 z 5

Jonathan Livingston Racek Jonathan Livingston Racek Richard David Bach

Kniha prinasi mily pribeh a hlavne me donutila zamyslet, co znamena jit za svym cilem, co to obnasi a ze byt mimo hlavni proud se vyplaci. Kniha ma v sobe hluboke poselstvi, ktere si kazdy uchopi po svem a v tom je jeji krasa

01.01.2018 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Knizka se mi velice libila, ale tak nejak, ani nevim proc, se mi cetla o neco hur, nez prvni dil. Obcas jsem se trochu ztracela nebo motala v postavach. Ale jinak porad silne emoce a skvely pribeh

06.10.2021 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Velmi silna kniha, netradicni vypraveni z pohledu Smrti. Knizka to neni zrovna jednoducha a odpocinkova, desiva pripominka, silenosti, ktere se dely a formovaly dalsi generace, pribeh Liesel me neskutecne strhl a chvilema jsem mela pocit, jako bych sama byla v jejim tele, prozivala jsem postupne krucky ohledne cteni, silu okamziku, kdy v krytu vsem cte a dalsi chvile. Opravdu pekna kniha

20.03.2019 4 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Kniha se cetla velmi prijemne, kolikrat jsem mela problem, ze se mi vubec nechtelo ji odlozit a na konci knihy me moc mrzelo, ze uz je konec. Budu se k ni rada vracet. Neobycejny pribeh o zvlastnim pratelstvi, ktery byl ke vsemu velmi ctive napsan. Misty jsem si az prala, abych to, co je v knize popsano mohla zazit na vlastni kuzi.

30.12.2017 5 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Kniha me velmi mile prekvapila. Velmi strhujici pribeh, zajimave momenty a misty jsem se musela skutecne zamyslet i sama nad sebou a svym uvazovanim, kdyz obcas lpim na malickostech a jak je to malicherne. Rozhodne to neni zadny obycejny romanek, ale pro me naopak kniha, ktera me prekvapila svou hloubkou, i kdyz jsou tam momenty, ktere jsou asi dosti nepravdepodobne a konec je spis takova pohadka, ale i tak knihu mohu vrele doporucit dal.

05.03.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

V knize jsem se hlavne zpocatku ztracela, jelikoz kapitoly z pohledu jednotlivych zen byly trochu podobne. Ale pak jsem si zvykla a uz to slo. Dej se pro me odehraval prekvapive a rozusleni me prekvapilo uplne.

16.03.2020 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Čtivé, děsivé... knihu jsem doslova zhltla. Místy jsem přemýšlela, zda je vůbec možné, aby měl někdo něco tak detailně a hodně předem promyšlené. Mrazilo z toho... Jednu hvězdičku ubírám za místy těžko uvěřitelné "náhody"

03.03.2020 4 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Ke knize jsem se dostala diky vyzve jinak bych po ni asi nesahla, ale rozhodne nelituju. Kniha se dobre cetla, clovek se az zdrahal uverit, ze se neco takoveho delo a nejspis stale deje. Misty mi bylo do place, misty jsem dekovala, ze ziju tak, jak ziju.

23.06.2019 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kniha me pohltila od zacatku, velmi dobre se cetla, krom smutnych, veselych a romatickych pasazi mela i pasaze, kdy me nutila se zamyslet, coz je velke plus knihy.

07.02.2018 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

No... premyslim co o knize napsat. Je kazdopadne zvlastni, ale musim rict, ze to neni ten druh, co bych nekdy chtela cist znovu. Prislo mi, ze dej nijak neubiha, zapletka pro me takova nijaka, Margo mi prisla jako spratek, ktery nevi, co chce, Q zase jako nouma..... Bavila me asi vic zaverecna cast knizky, ale ani tam to nebyl zadny zazrak

25.04.2020 3 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Kniha se mi libila, mam rada takoveto pribehy. Vzdalene mi to pripomina serii Ranhojicova mise, pout, Lodni ranhojic a Ranhojicova laska. Ne pribehem jako takovym i kdyz i tam se najde malinko neco spolecneho, ale tak nejak tim pojetim. Kniha zajimava, ctiva, jen misty jsou nektere zdlouhavejsi pasaze

26.03.2016 5 z 5

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Odpocinkove, mile a usmevne cteni, ktere se mi libilo o neco vic, nez prvni pokracovani. Charaktery postav jsou perfektne dodrzene a humor velmi mily a odobny Jirotkovu

04.08.2021 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Cetla jsem nejdrive jinou knihu, ktera se mi (i pres udeleny stejny pocet hvezdicek) nelibila tolik jako tato. Tato mi byla daleko prijemnejsi. Nejde o klasicky cestopis, kde by byly detailne popisovane pamatky a turisticke cesty, ale spise si tak nejak celkove ctenar muze udelat obrazek o lidech, kulture apod. Bylo to mile cteni

31.05.2020 4 z 5