Peace Peace komentáře u knih

Citlivá průvodkyně Citlivá průvodkyně Natalia de Barbaro

"Není jiný způsob, jak být odvážný, než odvážit se."

Tak tohle bylo velmi milé setkání. Jasan, v knize nejsou zásadně objevné věci, které vám převrátí život vzhůru nohama. Ale není na škodu si tyto myšlenky připomínat, navíc čtivou formou.
Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, zanechala ve mně moc fajn pocit.

06.08.2023 4 z 5

Mezi nimi Mezi nimi Veronika González

"Chtít žít jinak je zrada. Myslet jinak je zrada. Odstěhovat se je zrada. Tady se narodíš, tady umřeš."

Nestává se mi často, že bych knihy odkládala nedočtené. Ale obávám se, že tato kniha je výjimkou. Hodnotit hvězdičkami nebudu, knihu jsem zvládla dočíst pouze do půlky. Víc jsem totiž nedala..
Vztahy vnímám úplně jinak a tohle na mě bylo moc, jakkoliv puritánsky mohu znít.
Spoilerovat nebudu, tudíž nemohu ani vysvětlit, co mi tolik nesedlo. Ale za mě prostě ne..

05.08.2023

Slib Slib Sharon J. Bolton

"Když si myslíte, že už se víc bát nemůžete, zjistíte, že můžete, že strach nezná hranic."

VAROVÁNÍ: Extrémně čtivá kniha!
Tak tohle bylo napínavé jako kšandy. Od děje se opravdu nejde odtrhnout, především ve druhé polovině, kdy čekáte, co vše se bude dít.
Závěr knihy jsem čekala jiný, na můj vkus je trošku škoda, jak byl pojatý, ale i tak převažuje nadšení.
Sharon S. Bolton si určitě nechám v hledáčku a nezůstanu u jedné knihy.

02.08.2023 4 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

"Život nikdy není jednoduchý."

Od autorky jsem v minulosti četla Rodinu odvedle, která mě upřímně moc nenadchla. Tchyně pro mě měla ovšem úplně jiný spád. Od děje se jen těžko odcházelo, jak čtivě byl napsaný. V průběhu knihy mi byla více sympatická Diana, ale postupně jsem si našla cestu i k Lucy.
Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, mohu ji s klidným svědomím vřele doporučit!

30.07.2023 5 z 5

Ghúl Ghúl Brian Keene

"Některé jizvy nám zůstanou na celý život."

Veliké, opravdu veliké překvapení! Dlouho jsem nečetla takto čtivou, napínavou knihu, od které se prostě nešlo odtrhnout. Nevěřila bych, že mě tato tematika tolik pohltí.
Příběh má daleko větší přesah, než se může z anotace zdát.
Skvěle napsáno, pane Keene, smekám!

26.07.2023 5 z 5

Pasažéři Pasažéři John Marrs

"Našim nepřítelem není umělá inteligence, ale lidé, kteří za ní stojí."

Čtivé, napínavé, neotřelé. Opravdu se od děje jen těžko odtrhává, protože prostě potřebujete vědět, jak vše nakonec dopadne. Určitě se poohlédnu i po dalších autorových knihách, psát totiž rozhodně umí!

24.07.2023 4 z 5

Otočení klíčem Otočení klíčem Ruth Ware (p)

"Prokletí nedojdou odpočinku".

Autorce jsem se doposud vyhýbala, ani upřímně nevím proč. Tato kniha mě ale velmi mile překvapila! Jde o zajímavý námět a čtivě napsaný děj.

16.07.2023 4 z 5

Les, čtyři otázky, život a já Les, čtyři otázky, život a já Tessa Randau

"Málokdy myslíme na to, co máme, ale často myslíme na to, co nám chybí."

Tenká knížečka, která je však široká svými myšlenkami. Díky čtyřem otázkám se člověk může zamyslet nad celým životem. Teď nezbývá, než si přát jediné - ať každý najdeme svoji duhu!

27.06.2023 5 z 5

Proměna Proměna David Věrný

"Kdo pozná les, pochopí, že v něm našel mnohem víc, než by zprvu čekal. Vzešli jsme z něj. V lese je všechno, jen je třeba se to naučit najít a správně použít."

Skvělá kniha, která nemá žádná hluchá místa. Opravdu jsem se ani chvilku nenudila. Děj je čtivě napsaný a od pana Věrného si moc ráda přečtu další jeho literární dílka!

26.06.2023 5 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

"Nauč se nechat od sebe ocházet ty, co odejít chtějí anebo musí, je v tom nejen jejich svoboda, ale i ta tvoje."

A mně se to líbilo hodně! Tak nějak mi přijde, že cokoliv je trošku proti proudu je hned zmačkáno, popliváno..
Velmi silný příběh o tom, jak moc nám mohou vztahy vzít z nás samých a jak těžké je se poskládat dohromady.

02.06.2023 5 z 5

Josefíně všichni lžou Josefíně všichni lžou Kateřina Pantovič

"Základní pravidlo, které se jako první naučí všichni záchranáři (a platí to všeobecně - u vody i v životě), zní, že ti, kdo volají o pomoc, nejsou ti, kdo naši pomoc potřebují nejvíce. Nejdříve je nutné běžet za těmi, kteří jsou zticha."

Velké překvapení a zjevení! Styl psaní byl pro mě nezvyklý, ale o to zajímavější. Zdánlivě lehce poskládané věty obsahují velké a nelehké myšlenky.
Rozhodně budu číhat na další autorčiny knihy, protože tohle mě fakt bavilo!

11.05.2023 5 z 5

Méně mít, více žít - Najděte si vlastní cestu k minimalismu Méně mít, více žít - Najděte si vlastní cestu k minimalismu Klára Haunerová

"Zažili jsme více díky tomu, že jsme toho měli méně."

O minimalismu vychází více knih, než by vám Marie Kondo dovolila mít v knihovničce. Nutno ale podotknout, že pro mě je tato kniha jedna z těch lepších a dala mi spoustu hlubokých a krásných myšlenek.

01.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

"Jsou slova, která vlétnou do uší, proletí hlavou a o paměť se ani neotřou. Jiná se v ní na chvíli bezbolestně uvelebí a spokojeně podřimují, dokud nevyblednou.
Vyskytnou se ale i taková slova a události, které raději zasunete na okraj paměti a snažíte se je zatlačit do zapomnění. Někdy se to podaří, ale ty vzpurnější občas v nejméně vhodnou chvíli vystrčí růžky a bolestně vám připomenou, že i zdánlivě růžový sad vašeho života má ostré trny.
A někdy přiletí slova, která se vytetují do paměti a zůstanou v ní navždy. Bolest možná jednoho dne odezní, ale vzpomínku na ni nevymažete nikdy."

Paní Mornštajnová umí, to je jistá věc. Čtivý a hodně hluboký příběh, který jen tak z hlavy prostě nevymažete.

18.04.2023 5 z 5

Hra o přežití Hra o přežití David Urban

"Lidem je všechno jedno."

Bohužel se nemůžu připojit ke kladným a pochvalným komentářům, což mě mrzí, protože čeští autoři jsou moje srdcovka. S knihou jsme si vzájemně nějak nesedly.
Děj mi přišel rozvleklý, styl psaní mnohdy až jednoduchý. Postavy detektivů na mě působily neprofesionálně, chvílemi až komicky.
Závěr mě také neuchvátil, působil dojmem za každou cenu šokovat.
Škoda, ale za mě spíše propadák.

16.04.2023 2 z 5

Dobré vibrace, dobrý život Dobré vibrace, dobrý život Vex King

"Kdybych vás požádal, abyste vyjmenoval všechno, co máte rád, jak dlouho by trvalo, než byste zmínil sám sebe?"

Motivačních knih vychází opravdu spousta a je poměrně těžké mezi tou hromadou vybrat ty, které stojí za to. A musím říct, že tento titul je světlou výjimkou,která za to opravdu stojí!
Je napsána čtivě, mile a srozumitelně. Doporučuji a věřím, že jsem ji nečetla naposledy.

30.03.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

"Když dostanete příležitost změnit svůj život, buďte připravená udělat všechno, co je potřeba, aby se vám to podařilo. Svět vám věci nedá, musíte si je vzít."

Abych pravdu řekla, na čtení mě nalákalo množství pozitivních ohlasů. A vůbec nelhaly..
Kniha je originální, nic podobného jsem dosud nečetla. V průběhu čtení máte nutkání jít si vyhledat o Evelyn Hugo informace, protože prostě nevěříte, že reálně neexistuje.
Jde o spletitý životní příběh protkaný spoustou emocí a životních pravd.

22.03.2023 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

"Nikdy nevěř svýmu prvnímu dojmu. Věci nemusej bejt takový, jaký se zdají."

Mně se kniha líbila. Styl autorky je fajn, hodně čtivý. Od jejích stránek se jen těžko odtrhává, člověk je napnutý jako kšandy, jak vše dopadne.
Doporučuji a těším se na další počiny.

09.03.2023 5 z 5

Vesničanka Vesničanka Mirka Skočílková

"Život je moc krátký na to, abychom ho žili na jistotu. Někdy je potřeba zariskovat."

Mé první setkání s autorkou. Nebylo to špatné, fajn oddechovka. Jen se obávám, že již za pár dnů se mi kniha vykouří z hlavy a nic moc ve mně nezanechá..

05.03.2023 3 z 5

Penzion Penzion Robin Morgan-Bentley

"Věci se vždycky vyvinou tak, jak bylo souzeno."

Upřímně, od knihy jsem čekala více. Anotace zněla lákavě, postupným čtením děje mé nadšení bohužel opadávalo. Neurazí,nenadchne.

26.02.2023 3 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

"Každá rodina má svoji neděli odpoledne."

Viktorie Hanišová za mě prostě umí a touto knihou svůj um jen potvrdila.
Nelehké téma, které se nečte úplně snadno a přesto vám stránky mizí před očima. Doporučuji!

15.02.2023 5 z 5