Pavouček2 Pavouček2 komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Noo, hnus. Teda ne kniha, ale příběh. Na konci jsem teda už nevěděla, kdo byla Blanka a musela jsem si jí na začátku dovyhledat o koho šlo a následnej dozvuk z hnusnýho"Lesa" byl zase o něco větší. Knihu jsem poslechla jako audioknihu, moc hezky načtenou a když jsem nakoukla do knihy, byla jsem ráda, protože to písmo mi nějakým způsobem vadilo na čtení. Ale jinak klobouk dolů před autorkou, že se do takového tématu dala.

04.03.2024 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Malá, útlá kniha, ze které je smutno. Báry mi bylo strašně líto. Zajímavé je, jak je popsáno, jak stejnou situaci vnímá dítě, jak dospělý. Ale ta matka..fuj.

16.06.2021 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Poslechnuto jako audiokniha, která je krásně zpracovaná. .... hrozný, do toho nynější situace.... Doporučuju poslechnout, přečíst...

07.04.2022 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Za mě plný počet. Stejně jako Vrány, malá útlá kniha, kterou dočtete a nezapomenete na ní, přemýšlíte o ní... s Jaroslavem jsem vlastně soucítila, bylo mi ho strašně líto, nechce být takový, naštěstí nic neudělal.... strašně by mě zajímalo třeba pokračování, odhodlal by se k léčbě? Zůstane ve své milované zahradě?? Jak půjde jeho život dál??

02.02.2023 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Opět poslechnuto jako audiokniha, asi třetí u mě a zatím se mi tenhle příběh líbil nejvíc, moc mě to bavilo.

26.09.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Poslechnuto jako audiokniha, načtená Petrou Špalkovou a ta mi k tomu krásně sedla. I ta hudba... Za mě super, asi i tím, že to není klasická detektivka a určitě si jí zase s chutí poslechnu.

26.05.2022 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Já si jí poslechla jako audioknihu a musím říct, že kniha by mě asi bavila míň :-D, hezkej příběh, kterej si rozhodně znovu někdy poslechnu :-)

26.07.2021 4 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

No....neuvěřitelný, že v tomhle dokázali děti donosit, porodit a přežili... A Horní bříza: úžasný!

16.03.2020 5 z 5

Stejně jako Mluví k vám kapitán, i tohle bylo super. Zajímavý, čtivý, poučný. Ještě mi chybí Beneš :-)

25.01.2023 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

I za mě super, čekala jsem, že si přečtu pár otázek a odpovědí a nakonec jsem to zhltla až na poslední kapitolu celý! (jsem žena, tudíž mě popis Airbasu nebere :-D) Akorát o turbulencích jsem se nic nedozvěděla a strach z lítání asi budu mít pořád, ale je to fakt zajímavý čtení, doporučuju :-)

18.11.2022 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nečteno, ale poslechnuto jako audiokniha a tím dávám o hvězdičku víc :-) Petra Špalková, Tereza Bebarová a Lucie Pernetová: skvělej poslech, tudíž skvělej zážitek. Navíc zápletka nebyla překombinovaná, tudíž reálná.

24.11.2021 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Poslechnuto jako audiokniha a fakt dooobrý :-) Jak už zde někdo psal, taky mi to připomnělo P. May a ostrov Lewis, který jsem nedávno taky poslouchala. Detektivky zatím nečtu jen je začínám takhle poslouchat a má to hodně co do sebe!!

25.08.2021 4 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Doporučuju :-) Velmi čtivá kniha o černošských hospodyní. Smutné i veselé a lidsky dojemné. Vše jsem to s nima prožívala. Rozhodně si jí pořídím i do své knihovny, protože si jí ještě budu chtít přečíst.

13.04.2020 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Slavíka zatím nic u mě nepředběhlo, proto dávám o hvězdičku míň. Přiběh mě bavil od začátku do konce a určitě se k němu někdy vrátím. Rozhodně doporučuju přečíst.

05.11.2022 4 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Poslechnuto jako audiokniha, výborně načtená nádherným hlasem Jiřího Dvořáka, kterého už mám s tímto autorem velmi spojeného. Za mě zatím nejlepší kousek, strašně mě bavila a vím, že si jí opět někdy poslechnu.

17.03.2022 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Nečtěte to, poslechněte si to :-) Poslech audioknihy v podání Terezy Bebarové (pro mě šok, jak se mi líbil její hlas a čtení) a Miroslava Táborského (perfektně se tam hodil). VÝBORNÝ!

18.08.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

No... že jde o příběh smyšlený "co by kdyby" jsem věděla a trochu se toho bála, ale nakonec to mi vůbec nevadilo. Ale vadilo mi, že některé části jsou zdlouhavě popisované na úkor příběhu, že je ten příběh strašně málo rozvinutý. Z části z pobytu ve věznění mi když to teď píšu v hlavě nezůstalo nic. Z Magdiny části v léčebně si budu pamatovat jen tu koupelnovou scénu. O životě po vězení skoro nic až pak zase skok a několik let. Skoky v rocích jsem vlasně ani pořádně nevnímala. Za přečtení rozhodně stojí a líbí se mi ten nápad který autorka měla, ale podruhé už jí číst nebudu, to vím.

28.04.2021 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Za mě dobrý, hodně dobrý a čtivý :)

09.06.2019 5 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Opět velmi dobrá čtivá kniha, tedy až na ten konec, taky mi k tomu moc nepasoval. Jinak moc se mi líbí pohledy z různých stran aktérů a to období mě hodně vtáhlo do svého dětství a plno věcí se mi hodně oživilo.

10.04.2024 4 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Já se také těšila a o to víc, že už je to o dospělé hrdince. Kéž by teď p.Lanczová psala pro dospělačky, které na ní vyrostli. Přiznávám, že jí čtu stále opakovaně dokola :-D

03.06.2019 5 z 5